Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?  (Przeczytany 13639 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Misio

  • Gość
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #30 : 2005-07-28, 17:29 »
               Oto przykład :
             KIEROWAŁEM AKCJĄ PRZEŁAWIANIA KIJANEK
                 DO STAWU.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #31 : 2005-07-28, 19:08 »
nie wiem czy dokarmianie ma jakikolwiek sens...
tylko poto by zamiast w zime najadły się głodne ptaki padlinozerne...
najedli się mysliwi na wiosnę... bo podobno "nadwyzki populacji po zimie są"...
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #32 : 2005-07-31, 10:05 »
Galago de Codi nie mogę się z Tobą zgodzić. Dokarmianie w dzisiejszych czasach jest ważnym elementem ochrony zwierząt.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedz #32 : 2005-07-31, 10:05 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #33 : 2005-07-31, 11:19 »
Nie mam wielkiego pola do popisu, mieszkam w mieście, do lasu daleko... Ale ptaszkom i kaczkom ze stawu w parku wynoszę resztki, nawet okruchy spod maszynki do krojenia chleba zbieram do pojemnika. Nie wyrzucam do śmieci niczego, co jakieś zwierzę mogłoby zjeść.
Zapisane
IBDG Wrocław

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #34 : 2005-09-21, 10:52 »
no, drodzy Państwo...sezon dokarmiania nadchodzi wielkimi krokami...ja zima wkładam wszystkie resztki pieczywa do karmników, kupuję workami mieszanki dla ptaków, i wywieszam wielkie płachty słoniny do których przylatują wiewiórki i dzięcioły. Próbowałam tez dokarmiać zające marchewą, ale pogardziły.;)

Zostawiam też jabłka w karmniku i na sniegu - drozdy z kosami potrafią o nie walczyć,
A do pestek od wisni przylatują grubodzioby.

No i nie scinam przed zima łodyg kwiatowych...chetnie przylatują do nich ptaki i wyjadaja nasionka.

Ktoś ma jeszcze jakieć ciekawe sposoby dokarmiania?
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #35 : 2005-09-21, 15:37 »
Droga Nefro pieczywa jako pokarm dla ptaków nie polecam.Może pęcznięć w ich żołądkach.Dużo lepsze są ziarna słonecznika i zbóż. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #36 : 2005-09-21, 16:38 »

a w naszych pęcznieje  :mysli:
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #37 : 2005-09-21, 17:20 »
Pewnie Zoologowi chodzi o to, że zimą ten napęczniały chleb zamarza ptakom w brzuszkach... :(
Zapisane
IBDG Wrocław

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #38 : 2005-09-21, 17:50 »
hmmm...karmię tak ptaki odkąd pamietam...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedz #38 : 2005-09-21, 17:50 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #39 : 2005-09-22, 14:59 »
hmmm...karmię tak ptaki odk±d pamietam...
Chleb nie jest naturalnym pokarmem ptaków.Nie chodzi tutaj o jego zamarzanie IBDG.Po prostu ich układ pokarmowy jest do niego nie przystosowany.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #40 : 2005-09-22, 15:38 »
Oo,w TV ktoś dawno temu tłumaczył, że właśnie z powodu zamarzania nie należy ptakom w zimie dawać pieczywa... I ja uwierzyłam... :oops: To i kaczkom nie należy go dawać?
« Ostatnia zmiana: 2005-09-22, 15:40 autor IBDG »
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #41 : 2005-09-23, 19:10 »
Oo,w TV kto¶ dawno temu tłumaczył, że wła¶nie z powodu zamarzania nie należy ptakom w zimie dawać pieczywa... I ja uwierzyłam... :oops: To i kaczkom nie należy go dawać?
Myślę,że również nie.Natomiast drobne bezkręgowce,dżdżownice jak najbardziej.Aha,zapomniałem o wspaniałej,świeżej trawce.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

ESIO

  • Gość
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #42 : 2005-09-27, 13:27 »
Masz racje rzadko, co niektózi nigdy!!! :idea:
Mam pomysł zwi±zany z dokarmianiem ptaków. Namawiajcie wszystkich swoich znajomych,kolegów w szkole do ich dokarmiania. Ich sytuacja w zimie jest przecież trudna . Pomóżmy im przetrwać tę najtrudniejsz± porę roku!
BARDZO dobry pomysł!!! :wink:
                                                                   *
Ja zwierzęta w lesie dokarmiam jak już to w zime, nie często! :jupi2: :oops:
Bo nie powinny one przyzwyczaić do człowieka, przecież to są zwierzęta na wolności!!!
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #43 : 2005-10-03, 17:13 »
można powiedzieć ze w moim przypadku jest to trudne poniewaz mieszkam zdala od jakiego kolwiek lasu.pozatym tak z ręką na sercu to MIŁOSNIKIEM to ja jestem tych dzikich zwierząt z rodzaju TROPIKALNYCH (naprzykład)
pozdrawiam
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #44 : 2005-10-03, 17:26 »
Ja zawsze z tatą rozwieszam słoninę i rozsypuje chleb dla wróbli, srok.. Nie wiedziałam, że pieczywo nie jest dobre dla ptaków :| W takim razie teraz myszom będę podbierać ziarno i dostanie się trochę innym zwierzetom ;) Poza tym dokarmiam kaczki i łabędzie z pobliskiego jeziora. A do lasu mam dość daleko, więc nie mam jak dożywiać leśnych dzikich zwierząt..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedz #44 : 2005-10-03, 17:26 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #45 : 2005-10-03, 19:12 »
można powiedzieć ze w moim przypadku jest to trudne poniewaz mieszkam zdala od jakiego kolwiek lasu.pozatym tak z ręk± na sercu to MIŁOSNIKIEM to ja jestem tych dzikich zwierz±t z rodzaju TROPIKALNYCH (naprzykład)
pozdrawiam
Do dokarmiania las nie jest potrzebny.Wystarczy na balkonie karmnik lub zwykłe tacki,jakieś spodeczki na które wysypiemy karmę.Karooola łabędzi nie dokarmiamy,gdyż zostają na zamarzających akwenach wodnych.Jest to dla nich niebezpieczne,gdyż mogą przymarznąć do lodu.Kiedyś,gdy nie były dokarmiane odlatywały na niezamarzające zbiorniki wodne.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #46 : 2005-10-04, 15:49 »
Ja niestety nigdy nie dokarmiałam zwierzątek,ale zamierzam zrobić w zimie domek dla ptaków(karmnik)i je dokarmiać.I strasznie płaczę,gdy widze przejechanego zwierzaczka :( :(.Ogólnie to lubię dzikie zwierzaczki.fajnie jest je poobserwować,nagle zobaczyć :).
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #47 : 2005-10-04, 15:58 »
Do dokarmiania las nie jest potrzebny.Wystarczy na balkonie karmnik lub zwykłe tacki,jakie¶ spodeczki na które wysypiemy karmę.Karooola łabędzi nie dokarmiamy,gdyż zostaj± na zamarzaj±cych akwenach wodnych.Jest to dla nich niebezpieczne,gdyż mog± przymarzn±ć do lodu.Kiedy¶,gdy nie były dokarmiane odlatywały na niezamarzaj±ce zbiorniki wodne.
nie no karmniczek to na balkonie wiecznie oblegany!! myslałam ze chodzi wam o dokarmianie dzikich zwierzat( nie wziełam pod uwage ptaków).
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #48 : 2005-10-05, 10:32 »
Karooola łabędzi nie dokarmiamy,gdyż zostają na zamarzających akwenach wodnych.Jest to dla nich niebezpieczne,gdyż mogą przymarznąć do lodu.Kiedyś,gdy nie były dokarmiane odlatywały na niezamarzaj±ce zbiorniki wodne.

Coraz więcej ciekawostek :chytry: Nie zawsze widuję na jeziorze łabędzie, a jeśli już, to myślałam że warto je dokarmić.. Ostatnio wykryto bakterie w tym jeziorze i jak narazie po ptakach ani widu ani słychu, więc tak czy siak nawet gdyby ktoś chciał nakarmić zwierzęta, ich po prostu fizycznie nie ma..

Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #49 : 2005-10-05, 15:17 »
nie no karmniczek to na balkonie wiecznie oblegany!! myslałam ze chodzi wam o dokarmianie dzikich zwierzat( nie wziełam pod uwage ptaków).
Ptaki są również dzikimi zwierzętami.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #50 : 2005-10-05, 22:39 »
do mojego nawet przychodzą Bardzo Dzikie Wiewiórki, jak je słoneczko zimą mocniej dogrzeje.

A czy ktos wie jak zimują pająki i inne owady? Bo mnie dziecko zażyło tym pytaniem...:lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedz #50 : 2005-10-05, 22:39 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #51 : 2005-10-06, 19:12 »
do mojego nawet przychodz± Bardzo Dzikie Wiewiórki, jak je słoneczko zim± mocniej dogrzeje.

A czy ktos wie jak zimuj± paj±ki i inne owady? Bo mnie dziecko zażyło tym pytaniem...:lol:
Wszystko zależy od tego kiedy przyszły na świat i do jakiego gatunku należą.Niektóre gatunki są jednosezonowe (brzydkie słowo) i przezimowują w postaci jaj,larw lub poczwarek.U innych zimują postaci dorosłe.Zimowanie odbywa się w ciepłych miejscach np.strychach,szopach ,pod ziemią czy też liśćmi.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #52 : 2005-10-06, 19:40 »
i np takie pająki gdzieś w iglakach czy pod liśćmi zapadają w sen zimowy...tzn hibernują się?
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #53 : 2005-10-07, 15:09 »
i np takie paj±ki gdzie¶ w iglakach czy pod li¶ćmi zapadaj± w sen zimowy...tzn hibernuj± się?
Zgadza się Nefro.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #54 : 2005-10-07, 15:12 »
to super...bo przykro było mysleć że te nasze śliczne, kolorowe stworki z ogrodu mogą paść i ich juz za rok mozemy nie spotkac...a ile lat zyje pająk ?
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #55 : 2005-10-08, 13:48 »
to super...bo przykro było mysleć że te nasze ¶liczne, kolorowe stworki z ogrodu mog± pa¶ć i ich juz za rok mozemy nie spotkac...a ile lat zyje paj±k ?

Za rok możemy spotkać przecież ich przyszłe pokolenia.Długość życia pająków zależy oczywiście od tego jaki reprezuntują gatunek oraz od uwarunkowań środowiskowych.Myślę,że nasze pająki żyją od roku do 2 lat.Niestety nie znam dokładnych danych na ten temat. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #56 : 2005-10-08, 22:02 »
A co się dzieje z motylami?

Co do dokarmiania - mam karmnik i słoninkę :)
Czy to prawda że dla wszelkich jeleniowatych gajowi/leśniczy zostawiają na zamarzniętym lodzie baryłkę soli? Czytałam kiedyś o tym w książce ale ,,na żywo" nie spotkałam się z takim zachowaniem.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #57 : 2005-10-09, 19:14 »
A co się dzieje z motylami?

Co do dokarmiania - mam karmnik i słoninkę :)
Czy to prawda że dla wszelkich jeleniowatych gajowi/le¶niczy zostawiaj± na zamarzniętym lodzie baryłkę soli? Czytałam kiedy¶ o tym w ksi±żce ale ,,na żywo" nie spotkałam się z takim zachowaniem.
Motyle zimują w postaci imago(dorosłej),larw lub poczwarek.Wszystko zależy od gatunku.Sól wykładają leśniczy w paśnikach.O lodzie nie słyszałem.Powinna być wykładana oczywiście wszystkim jeleniowatym.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedz #57 : 2005-10-09, 19:14 »

Naomi151

  • Gość
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #58 : 2005-10-27, 21:56 »
ja mam bardzo blisko do lasu, ale zwierząt w lesie nie dokarmiam, wiem, że leśniczy to robi i czasem jak idę na spacer to widzę paśnik wypełniony sianem, są też w pobliżu żołędzie, marchewki i chyba nawet buraki widziałam albo coś podobnego to było, a no i sól też była w takich dużych kostkach. Ja nie bardzo wiem jak mogłabym dokarmiać zwierzęta w lesie, przecież nie wezmę parę kilo isana i nie przytargam do lasu, nawet niew eim gdzie się siano kupuje... Więc ograniczam się do dokarmiania ptaków i bezdomnych ziwrząt.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Kto jest prawdziwym miłośnikiem dzikich zwierząt?
« Odpowiedź #59 : 2006-01-28, 12:18 »
W te mrozy nie wytrzymalem, choc nie popieram dokarmiania to to byla sytuacja awaryjna.
Kupilem dwa worki marchwi i zanioslem w miejsce gdzie rok temu sarny sypialy w dzien.
Dzis pojde zobaczyc czy nzalazly prezent.
Najsmieszniejsze jest to ze robilem to o 22, bo ostatnio wogole czasu nie mam na
wypad do lasu w dzien :)
 
Wogole to chcialem kupic pare snopków siana, okazalo sie ze problem jest :(

Ptaki tez dokarmiam, a ostatnio i posrednio bezdomne koty.. siedza kolo karmnika i szukają jakiegos
chorego ptaszyska by je pozrec..
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 28 zapytaniami.