Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: GILE - wielki powrót :)  (Przeczytany 3353 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
GILE - wielki powrót :)
« : 2005-02-10, 20:52 »
10 lat temu, kiedy chodziłam do przedszkola, zawsze na drzewach siedziały całe stadka gili. Uwielbiałam je :) Lecz potem nagle zniknęły. Nie widziałam ani jednego przez te wszystkie lata. A dzisiaj mój tata zawołał mnie na podwórko (wyszłam nawet bez kurtki ;) ), żeby pokazać mi 2 parki tych ślicznych ptaszków. To był niesamowity widok :wink: A jak się mają ich populacje w waszych miastach? Podobno były kiedyś na granicy wyginięcia... to prawda?

Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedź #1 : 2005-02-10, 21:01 »
w szczecicie czasem widuję ale tylko pojedyńcze sztuki...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedź #2 : 2005-02-11, 15:23 »
W Gdyni u mojej babci pod lasem są gile i nawet na balkon do żarełka przylatują :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedz #2 : 2005-02-11, 15:23 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedź #3 : 2005-02-11, 16:18 »
U mnie są raczej wróble, kruki, gołębie, sikorki. W ogródku mam w jednym miejscu rozrzucone mnóstwo chleba, i do tej pory nie widziałam ani jednego gila... Zacznę się baczniej przyglądać mojemu otoczeniu, kto wie...  ;)
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedź #4 : 2005-02-14, 12:54 »
ja nigdy gila nie widziaam- ani w miecie, a ni w górach. Przynajmniej tak mi sié wydaje  :roll:
Zapisane

Kruk

  • Gość
GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedź #5 : 2005-02-18, 17:13 »
Cytat: Karoola
U mnie są raczej wróble, kruki, gołębie, sikorki.

 co do tych kruków to bym się nie zgodził............... kruk nie będzie żerował w środku miasta, wśród ludzi...................
.................czy jesteś pewna co do gatunku.......................jesteś z Wawy to raczej  chodzi Ci pewnie o kawki, gawrony, ew. wrony siwe.

co się tyczy gili...........to nie sa one wcale żadkimi ptakami.........teraz w okresie zimy widuje je bardzo często, praktycznie zawsze będąc w terenie.
w okresie letnim się ich tyle nie widuje , a wynika to z tego że jest to ptak raczej leśny............. na zimę przylatują do nas populacje z północy i wschodu.
radzę wybrać się za miasto, lub w pobliże terenów otwartych gdzie rośnie duzo drzew,Ptaki bowiem siedzą na przydrożnych drzewach i objadają się nasionami jesionów i klonów jesionolistych, czasami modrzewi. Bardzo często też ostatnio widuję gile w centrum miasta......łatwo je zlokalizować po głosie.

jednoz moich ostatnich zdjęc gili, na modrzewiu, centrum Łomży..........
,,,,,,,,,,,,,,,hym.ja się zdjęcia wstawia............??
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedź #6 : 2005-02-18, 17:32 »
W okolicy w której mieszkam, niestety nie widuję gili. Nawet lokalna społeczność wróbelków została skutecznie wysiedlona przez sroki i sójki :(
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Cieciorka

  • Gość
GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedź #7 : 2005-02-23, 14:13 »
Ja to moge zobaczyc przez okno:
GOLEBIE!
wroble
wrony itp

W gorach, gdzie czesto jestem jest mnostwo sikorek, ktore zima dostaja ode mnie troche jedzenia.
Jak mam znalezc gila w poblizu miasta??? Jak brzmi jego glos?  :roll:
Zapisane

Kruk

  • Gość
GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedź #8 : 2005-02-23, 21:55 »
Cytat: Cieciorka
Jak brzmi jego glos?

.znajdziesz go np na tej stronce: http://www.garden-birds.co.uk/birds/bullfinch.htm
Cytat: Cieciorka
Jak mam znalezc gila w poblizu miasta???

nie musisz szukać za miastem, teraz gile licznie pojawiają się też w miastach, moze nie w centrum, ale w dzielincach, na osiedlach gdzie rośnie więcej drzew, dobre są osiedla domków jednorodzinnych z przydomowymi ogródkami. Gile żerują często na jesionach, klonach,, czasami na modrzewiach, jarzębinie.
oprucz gili w takich miejscach możesz spotkać standardowo wróble, mazurki, bogatki, modraszki, czasmi grubodzioby, dzięcioły( głównie duży), kwiczoły.......

przyjemnych i owocnych obserwacji życzę.
Zapisane

Forum Zwierzaki

GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedz #8 : 2005-02-23, 21:55 »

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedź #9 : 2005-02-23, 23:49 »
a ja sie zawsze zastanawiałam co to za ptak siaduje u mnie na ogrodzie dosyć często :lol: nie wiedziałam,że to gil :lol:

becia dokształciłaś mnie w dziedzinie ornitologii :lol:
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Cieciorka

  • Gość
GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedź #10 : 2005-03-02, 22:23 »
Dzięki. Zastanawiam się czy nigdy tego ptaka nie widziałam, bo może po prostu nie pamiętam, albo nie wiedziałam, że to on. Ale trzeba przyznać, że jest śliczny :)  :wink:
Zapisane

Ula_la

  • Gość
GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedź #11 : 2005-03-03, 08:25 »
Wiecie co rzeczywiście pojawiły się około roku temu, nawet się zastanawiałam  :oops:  co to za ptaki, bo nigdy wcześniej ich tu nie widziałam
Pozdrawiam
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedź #12 : 2005-03-04, 19:06 »
oSTATNOI WIDZIAŁAM DWA SAMCE GILI. ssssssssssssuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuppppppppppeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrr!!!
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Kruk

  • Gość
GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedź #13 : 2005-03-09, 23:39 »
gile widuję praktycznie codziennie.......no ale sporo jestem w terenie........
choć i tak najczęściej widuję w mieście..............
...z dnia dzisiejszego mam obserwację 37 osobników siedzących na jesionach w samym centrum Siedlec, przy główniej ulicy miasta.
Zapisane

kacol

  • Gość
GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedź #14 : 2005-03-10, 07:13 »
Mieszkam w wawie i moge powiedzieć tyle że w tym roku przyleciały nowe gatunki z lasu do miasta którcyh nigdy nie widziałem: Jakaieś małe ptaszki i ładnie ćwierkające  ;) .
I nowych gatunków pojawiło sie z 3-4
Zapisane

Forum Zwierzaki

GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedz #14 : 2005-03-10, 07:13 »

Kruk

  • Gość
GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedź #15 : 2005-03-13, 21:47 »
z ostatniego tygodnia mam kilka obserwacji gili z Siedlec, w tym , jak wiem z pewnych źródeł, największą (najliczniejszą) obserwację tego gatunku na Mazowszu. praktycznie w centrum Siedlec( przy plasu Sikorskiego) siedziało na drzewach conajmniej 124 gili. niektóre żerowaŁY NA  jesionach.
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedź #16 : 2005-03-14, 11:48 »
U mnie ich wcale nie ma ostatnio widzialam je kilka lat temu

Ale strasznie mi sie podobaja

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedź #17 : 2005-03-14, 16:00 »
Ja to już żadgo u siebie widze te ptaszki za oknem.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedź #18 : 2005-03-15, 10:23 »
Jak jade na wieś to tam widze bardzo dużo gili. Kiedyś koło domu zauważyłam jednego, wyleciał z krzaków i siadł na ziemi ok. 1 m. ode mnie, wcale się nie bał. Chwile porozglądał się dookoła i odfrunął z powrotem w krzaki.  :)
Gile są śliczne  :D
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Kruk

  • Gość
GILE - wielki powrót :)
« Odpowiedź #19 : 2005-03-16, 22:17 »
aktualnie gili będziemy widywać coraz mniej.po odwilży , znikna z miast, tym bardziej że baza pokarmowa już im się skończyła.
po ociepleniu większość odleci, gdyż gros tych które widujemy w zimie sa to ptaki z północnych populacji(Skandynawia, Rosja)..............
...zaczną przylatywać nasze które są aktualnie na "zimowiskach" bardziej na południu(ale nie sa to takie typowe zimowiska, jak np u bocianów białych-Afryka)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 25 zapytaniami.