Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)  (Przeczytany 4589 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

thrilly

  • Gość
heheh całą zimę widuję na moim ogrodzie sarny i nie tylko :)  do lasu jest trochę trochę i ciut ciut i tory kolejowe ale i tak przychodzą tu szukać jedzenia i dajemy im sianko i marchewkę i inne warzywa :) są też sikorki to dajemy im słoninę :)  przychodzą jeszcze kuny, lisy i łasice,gronostaje(chyba) ale ich już nie dokarmiamy bo są potencjalnym zagorżeniem   heh niektórzy moi mądrzy sąsiedzi gonią je (no dobra z lisem zrozumiem ale dlaczego gonią sarny :( ?  ale i taki jedst  to dla mnie bardzo mile doswiadczenie   :wink:
Zapisane

dracULA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1296
  • TaNiE wInO jEsT dObRe Bo JeSt DoBrE i TaNiE
    • WWW
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #1 : 2005-03-03, 10:58 »
też bym tak chciała...
Zapisane
T.U.S.K - Towarzystwo Ubespieczeniowe Szpitalnych Kaczek
TOKIO CIOTEL & HONGKONG MOTEL z theBillem na wokalu ;)

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #2 : 2005-03-03, 11:04 »
myślę, że dokarmianie zwierząt na swoim terenie to nie najlepszy pomysł (oczywiście nie piszę tu o ptakach ale większej zwierzynie...). jesli chcemy pomóc zwierzakom to w lasach sa paśniki...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedz #2 : 2005-03-03, 11:04 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #3 : 2005-03-03, 16:16 »
Wiesz , że kuny i łasice przenoszą wścieklizne i inne groźne dla twoich kotów zarazki!
To nie jest naleprzy pomysł... lepiej zrób tak jak pao mówi: idz do lasu i podłóż jedzonko pod paśnik  :wink:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #4 : 2005-03-03, 20:34 »
wścieklizna to jedno ale równie niebezpieczne (o ile nie bardziej) jest przyzwyczajanie dzikich zwierząt, że u ludzi się najedzą. tracą w ten sposób instynkt i zbyt blisko siedzib ludzkich podchodzą a jak sama zauważyłaś wielu ludzi przegania i traktuje jako potencjalne zagrożenie, więc jest to dla zwierząt bardzo niebezpieczne
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #5 : 2005-03-04, 11:16 »
też racja  :wink:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

thrilly

  • Gość
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #6 : 2005-03-07, 12:33 »
one maja paśniki a lasica to ostatnio 100 lat temu tu byla a lisowi juz nie daje i nie przychodzi a sarny jak same tu przychodza a maja pasniki to co mam zrobic  :shock:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #7 : 2005-03-07, 16:32 »
wynoś jedzenie do paśników. to że sa paśniki to nie znaczy że sa pełne...
a powiedz czym ty te sarny dokarmiasz???
moze jest to cos czego nie ma w paśnikach a lubią???
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #8 : 2005-03-07, 17:07 »
a moze dokarmiasz je złym jedzeniem.... a przychodza z przyzwyczajenia...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedz #8 : 2005-03-07, 17:07 »

Galago De Codi

  • Gość
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #9 : 2005-03-07, 17:41 »
Za grosze mozna kupic słomę OWSIANĄ od rolasa... owsiana jest troszkę grupsza i zółtozłota, (zytnia bądz przeniczna zółto-szara, lekko szarozielona ) ta słoma ma dosc dobrą strawnosc. Zwoerzaki ją lubią.. Mozna kupic tez siano, ale to juz kosztuje. Z extrawaganckiego pozywienia polecam jabłka i marchewki... zagnych cudów z mlekiem, cytrusami czy zarciem z puszki... zwierzaki nie mają przystosowanej flory jelitowej do tego swinstwa i moą się pochorowac... mozecie tez kupic lizawkę z soli w sklepie z art rolniczymi...
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #10 : 2005-03-07, 20:51 »
żadnego cukru!!!
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

thrilly

  • Gość
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #11 : 2005-03-08, 20:20 »
nio ja im daje siano nie wiem jakie ale jedzą a przejezdzalam obok pasnika i byl pelny a nie mam sumienia na patrzenie na glodne sarny wiec dokarmiam je poza tym dostaja tez marchewki
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #12 : 2005-03-08, 20:34 »
ale teraz przyzwyczjasz je że od ludzi dotsna jedzenie i będą podchodzić do osiedli... a jak je samochód przyjedzie to co?? pomyślałaś o tym??  :roll:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Galago De Codi

  • Gość
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #13 : 2005-03-09, 10:48 »
Pasniki mają na celu utrzymanie zwierzyny na danym terytorium w czasie zimy. Zeby np. nie wyjadały na polach. I zeby potem łatwiej je bylo ustrzelic.
PePe ma racje, pasniki omijamy z daleka. Jesli lubimy zwierzeta, np. sarenki. To wystrczy poznac ich zwyczaje. Sarny sa bardzo punktualne i przewidywalne. Wystarczy na sciezkach ich codziennych podrozy z sypialni do wodopoju porozzucac snopki ze slomą, i za kazdym razem gdzie indziej. NIe będą mialy szans na przyzwyczajenie sie do ludzi. A prawda jest taka ze najczesciej spotkają albo o wiele za glosne bahory, dresiarczykó i ich wsciekłe pit bulle , albo jakiegos oszołoma z flintą...
  Lizawki ustawiamy przy wodopoju, w miejscu nie widocznym dla mysliwych !!!
Zauwazcie ze pasniki są ustawiane zawsze gdzies blisko ambony strzeleckiej... to tez sa te idee mysliwskie ?  :grr:
Zapisane

thrilly

  • Gość
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #14 : 2005-03-09, 11:29 »
tu nie ma drogi. nakarmilam je tylko 2 razy a przychodza juz od wiosny moze maja tu lepsza trawe?
Zapisane

Forum Zwierzaki

dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedz #14 : 2005-03-09, 11:29 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #15 : 2005-03-09, 12:33 »
Cytuj

Zauwazcie ze pasniki są ustawiane zawsze gdzies blisko ambony strzeleckiej... to tez sa te idee mysliwskie ?

niestety... przyznam sie szczerze, że o mysliwych zapomniałam...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Wiedźma

  • Gość
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #16 : 2005-03-09, 12:47 »
Nie chce, zeby wyszlo na to, ze bronie mysliwych czy cos, ale nie dramatyzujcie, akurat przez wiekszosc zimy do wiekszosci zwierzat nie wolno strzelac, bo jest okres ochronny. A gdyby mysliwi tylko czekali na to, zeby wystrzalac zwierzeta przychodzace do pasnikow, to by one tam nie przychodzily, glupie nie sa.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #17 : 2005-03-09, 17:39 »
Cytuj

A gdyby mysliwi tylko czekali na to, zeby wystrzalac zwierzeta przychodzace do pasnikow,

z tego co wiem to jest zakaz strzelania do zwierząt przy paśnikach...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Wiedźma

  • Gość
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #18 : 2005-03-09, 17:44 »
No widzisz ;)
Zapisane

Leloo

  • Gość
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #19 : 2005-03-09, 18:36 »
Ja wlasciwie sypie na parapet jakies ziarenka slonecznika, okruchy chleba, platki owsiane, i rozne ziarenka;-) To dla ptaszkow cxesto przylatuja i dziubia sobie.;-) A na ogrodek czesto daje slonine... dla sikorek;-) a tak to nie mam kontaktu ze zwierzetami z ziwerzetami lesnymi... :)
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #20 : 2005-03-10, 09:56 »
Cytat: pao
Cytuj

A gdyby mysliwi tylko czekali na to, zeby wystrzalac zwierzeta przychodzace do pasnikow,

z tego co wiem to jest zakaz strzelania do zwierząt przy paśnikach...


PRZY PASNIKACH !!! Z doswiadczenia wiem ze nie wszystkie pasniki stoja w lesie cały czas, a zwierzęta się przyzwyczajają.
Sprawdzccie sobie. Podawajcie sarenkom pozywienie przez jakis czas w to samo miejsce, one się nauczą i będą tam zawsze sprawdzaly czy nie ma jedzenia.
 To samo co z wędkarzami ... 50 m od mostu, sluzy itd nie mozna łowic..ale 51 m juz tak ... lol..
Zapisane

Forum Zwierzaki

dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedz #20 : 2005-03-10, 09:56 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #21 : 2005-03-10, 10:20 »
to o czym piszesz jaet nieuczciwe i to zarówno względem prawa jak i względem zwierząt... i niestety sporo w tym jest racji. mam jednak nadzieję, że nie wszyscy ida na taka łatwiznę, bo to nie jest juz nawet polowanie ale rzeź...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

thrilly

  • Gość
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #22 : 2005-03-10, 12:55 »
:roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll: jak one sie nie boja nawet ludzi otwieram se okno i patrze co sarny pod oknem one musialy byc przyzwyczajone do czlowieka gdzie indziej
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #23 : 2005-03-10, 16:29 »
Cytat: Leloo
Ja wlasciwie sypie na parapet jakies ziarenka slonecznika, okruchy chleba, platki owsiane, i rozne ziarenka;-) To dla ptaszkow cxesto przylatuja i dziubia sobie.;-) A na ogrodek czesto daje slonine... dla sikorek;-) a tak to nie mam kontaktu ze zwierzetami z ziwerzetami lesnymi... :)


Leloo ptaki to co innego...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Cieciorka

  • Gość
dokarmianie zwierzat leśnych w mieście :)
« Odpowiedź #24 : 2005-03-10, 21:34 »
Ja dokarmiam ptaki w górach (przeważnie zimą :P )
Ale słyszałam, że w Azji przy pewnej świątyni, małpki straciły instynkt "łowiecki", bo były dokarmiane przez turystów. Nawet jak padało to czekały, ale nikt nie przychodził. Nie wiedziały co się dzieje, a same przestały szukać sobie żarcia :(
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 27 zapytaniami.