Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mewa  (Przeczytany 1813 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Galago De Codi

  • Gość
Mewa
« : 2005-03-22, 16:30 »
Wczoraj gdy odprowadzałem dziewczynę do domu znalazłem pod jej klatką shodową w krzakach mewę. Miała najprawdopodobniej zwichnięte skrzydło (powloczyla nim ale mogla poruszac, o lataniu zapomnijcie).
Narzucilem na nią kurtkę (mewy mają ostre dzioby, taki maczo nie bylem by ją łapac golymi łapami) i zawiozłem do shroniska, zobaczymy co mi powiedzą, dzis powinien byc u nich wet, to sięniz zajmie.
  Byleby ne padła, ptaki niestety z wszelkich wypadków najczesciej wychodza sztywne :(
Zapisane

xara

  • Gość
Mewa
« Odpowiedź #1 : 2005-03-22, 20:08 »
gratuluję postawy :)

Ja kiedyś zawiozłam szpaka do lecznicy. Ptak został postrzelony z wiatrówki przez gospodarza, któremu zjadał czereśnie.
Najgorsze w tym wszystkim było to, że żyjącego, postrzelonego ptaka ów pan łapał i wkładał pod plastikowe wiadro,
aby ten 'płacząc' odstraszał inne...
Ptaka wyjęłam spod tego wiadra i zawiozłam do lecznicy, żeby go chociaż humanitarnie uśpili. Miał zgruchotane skrzydło.
Nie wiem czy dobrze zrobiłam, bo na pewno zginął następny... ten pan takie praktyki uprawia co roku...
Szczyt okrucieństwa...
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Mewa
« Odpowiedź #2 : 2005-03-24, 09:39 »
Mewa ma się ok. Dzis będzie jej NASTWAINE skrzydełko. dzieki bogu tylko zwichniecie... cos jeszcze z zootechniki pamietalem :) .. kurczki jak szkoda ze moje zycie wyglada jak wyglada, zawsze chcialem pracowac ze zwierzakami
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mewa
« Odpowiedz #2 : 2005-03-24, 09:39 »

Wiedźma

  • Gość
Mewa
« Odpowiedź #3 : 2005-03-24, 13:07 »
Trzymam kciuki za mewe i gratulacje dla Ciebie za przyjscie z pomoca :)
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Mewa
« Odpowiedź #4 : 2005-03-24, 16:00 »
Galago De Codi a dlaczego Mewa ma paść to że ma złamane skrzydełko to jeszcze nic nie znaczy może już nie będzi mogła latać ale może przeżyje.
I infromuj nas o postępach w tej sprawie.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Mewa
« Odpowiedź #5 : 2005-03-24, 16:09 »
Cytat: Michał z Warszawy-Ursus

to że ma złamane skrzydełko to jeszcze nic nie znaczy może już nie będzi mogła latać ale może przeżyje.

Ale wtedy wymaga ciągłej opieki. Bez mozliwości latania może się stać ofiarą jakiegoś drapieżnika, pojazdu... Ma ograniczony dostęp do pożywienia... To trudne położenie... :(
Ale ta mewa ma na szczęście zwichnięcie, a nie złamanie...
Cytat: xara

Nie wiem czy dobrze zrobiłam, bo na pewno zginął następny... ten pan takie praktyki uprawia co roku...
Szczyt okrucieństwa...

Oczywiście, że dobrze zrobiłaś... Przynajmniej temu zwierzęciu skróciłaś męki... Ale naprawdę ogromna szkoda, że inne ptaki czeka okrutna śmierć... :(
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Mewa
« Odpowiedź #6 : 2005-03-24, 16:11 »
Ptaki nieznoszą gdy się je łapie, jak kazde dzikie zwierze. One jednak mają słabe nerwy. Bardzo czesto zawał - od stresu. Pozatym złamanie - zwichnięcie nie musi się zdarzyc na ziemi.. bardzo często ptak się zderza z czyms i spada z x metrów.. uszkodzenia narądów wewnętrznych. NIestety wiem to z doswiadczenia. Małe ptaki (sikorki, czyzyki, wróble, nawet jezyk) wszystko padało po 30- 40 minutach od znalezienia. max rano juz trup.
 Większe ptaki łatwiej to znoszą..
  Zreszta moją "wizję wszechswiata" potwierdzili w schronisku .. tylk9o nie wiem czy jest się z czego cieszyc  :roll:  wolałbym sie mylic :?
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Mewa
« Odpowiedź #7 : 2005-03-25, 18:26 »
I jak, wiadomo coś nowego?
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Mewa
« Odpowiedź #8 : 2005-03-29, 09:43 »
NAstawione skrzydelko i siedzi w klatce :) musi dojsc do siebie, za jaki tydzien na wolnosc jak dobrze pojdzie.. podobno sie wredna zrobila i dziobie :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mewa
« Odpowiedz #8 : 2005-03-29, 09:43 »

Raven

  • Gość
Mewa
« Odpowiedź #9 : 2005-03-29, 11:09 »
No to dobrze, że wszystko w porządku.  :)  :wink:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Mewa
« Odpowiedź #10 : 2005-03-29, 13:50 »
Cytuj

podobno sie wredna zrobila i dziobie

Znaczy sie, lepiej sie czuje ;)
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Mewa
« Odpowiedź #11 : 2005-03-29, 14:22 »
do życia wraca :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Mewa
« Odpowiedź #12 : 2005-03-29, 17:29 »
super  :wink:
Zapisane

Kruk

  • Gość
Mewa
« Odpowiedź #13 : 2005-03-29, 17:42 »
no to miała sporo szczęscia.............drobna kontuzja
niestety wiele ptaków nie wychodzi cało z różnych opresji, mając poważne złamania skrzydeł.
wielokrotnie woziłem juz kontuzjowane ptaki do azylu dla ptaków w warszawskim ZOO. Dr Andrzej Kruszewicz,który kieruje azylem, jest według wielu największym specjalistą i autorytetem jeśli chodzi o leczenie ptaków w Polsce
z gatunków które do Niego trafiały od nas (TP Bocian) można wymienić myszołowy,jerzyki, kszyki, bociany białe i wiele wiele innych, a ostatnio także osłabiona dorosła samica puchacza, którą po rekonwalescencji miałem okazję wypuszczać.

to git że mewie sią udało. a jaka to była ??? ...pewnie najpospolitsza śmieszka......
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Mewa
« Odpowiedź #14 : 2005-03-29, 19:23 »
yupp ... choc do smiechu jej nie było  :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mewa
« Odpowiedz #14 : 2005-03-29, 19:23 »

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Mewa
« Odpowiedź #15 : 2005-03-29, 20:05 »
Eh... Dobrze ze wszystko sie dobrze skonczylo.A mewa ma sie dobrze?
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
Mewa
« Odpowiedź #16 : 2005-03-29, 22:39 »
Gratuluję postawy  :wink:   szczęśliwe zakończenie :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 25 zapytaniami.