Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: SZUKAM CHETNYCH!  (Przeczytany 1553 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wegeklubowiczka

  • Gość
SZUKAM CHETNYCH!
« : 2005-04-08, 16:18 »
Witam!
Od kilku miesiecy zaczęłam interesować się losem pand wielkich i uświadomiłam sobie iż wiekszość osób nie wiedzą ,że gatunek ten stoi na progu wyginięcia. Postanowiłam wiec zrobić o tym strone.Potrzebuje 1-2 osób,które pomogły by mi pozbierać info. ,zdjęcia i materiały.Ja sama zajme się budową www. Strona zajmowałaby się rozpowszechnieniem w społeczeństwie problemu wyginięcia pand wielkich .Chętnych prosze o podanie : Imienia,Miejsca zamieszkania ,gg,e-mail (ewentualnych innych środków kontaktowych) .Zgłoszenia przyjmuje w temacie i na gg:4990808
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
SZUKAM CHETNYCH!
« Odpowiedź #1 : 2005-04-08, 16:57 »
Mogła bym pomóc, masz jakiś konkretny termin?
Zapisane

Fantazia

  • Gość
SZUKAM CHETNYCH!
« Odpowiedź #2 : 2005-04-08, 20:17 »
ssak z rodzaju drapieżnych, rodziny niedźwiedziowatych, czasem zaliczana też do szopowatych. Żyje w górskich rejonach centralnej części Chin, w okręgu Seszuan, Szensi, Gansu i na wschodnich obrzeżach Wyżyny Tybetańskiej.

Wprawdzie jej przynależność do drapieżnych nie ulega wątpliwości, ale dieta pandy jest ściśle wegetariańska. W rzeczywiśtości zwierzę odżywia się prawie wyłącznie pędami bambusa, choć - podobnie jak większość zwierząt - nie gardzi jajami i owadami, które zjada wraz z pokarmem roślinnym.
Przez długi czas była zaliczana do rodziny szopowatych. Pokrewieństwo pandy olbrzymiej z pandą małą jest dość odległe, wystarczające jednak, by zaliczać je do jednej podrodziny Ailirinae. Zanim w 1901 roku odkryto związki między pandą wielką i pandą małą, uważano tę pierwszą za wielobarwnego niedźwiedzia.

Panda wielka należy do zwierząt na granicy wymarcia, głównie wskutek niskiej rozrodczości, ale również wskutek stopniowego ograniczania obszarów dla niej dostępnych. Panda jest symbolem World Wildlife Fund, organizacji zajmującej się ochroną środowiska i organizmów zagrożonych wymarciem. (http://www.wwf.org).
Dość niezwykła jest budowa łapy pandy. Składa się na nią pięć palców i "kciuk", który w rzeczywistości jest przekształconą kością nadgarstka.
Zapisane

Forum Zwierzaki

SZUKAM CHETNYCH!
« Odpowiedz #2 : 2005-04-08, 20:17 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
SZUKAM CHETNYCH!
« Odpowiedź #3 : 2005-04-09, 19:11 »
Małe sprostowanie jest to ssak z rzędu drapieżnych (Carnivora).
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
SZUKAM CHETNYCH!
« Odpowiedź #4 : 2005-04-10, 17:18 »
Cytuj

Mogła bym pomóc, masz jakiś konkretny termin?


Chodziło mi o termin ziberania materiałów... :) Spoko, moge pomóc... :wink:  ;)
Zapisane

ghosty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 588
Odp: SZUKAM CHETNYCH!
« Odpowiedź #5 : 2005-08-09, 16:30 »
No ja się zgłaszam mogę dużo pomóc kontakt tylko na razie na PW
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: SZUKAM CHETNYCH!
« Odpowiedź #6 : 2005-08-10, 21:03 »
Wiecie dlaczego ona sa na skarju wyginięcia? Bo pomimo rezerwatów, ochrony terenów i idealnych warunków stwarzanych w zoo ona poprpstu sa za leniwe żeby sie rozmnażać. To taki zwierzecy mutant ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: SZUKAM CHETNYCH!
« Odpowiedź #7 : 2005-08-11, 16:20 »
Wiecie dlaczego ona sa na skarju wyginięcia? Bo pomimo rezerwatów, ochrony terenów i idealnych warunków stwarzanych w zoo ona poprpstu sa za leniwe żeby sie rozmnażać. To taki zwierzecy mutant ;)
Myślę,że to nie kwestia lenistwa. Po prostu te ssaki w warunkach niewoli rozmnażają się bardzo rzadko. Czegoś im po prostu brakuje.Pomijam kwestię,że rozmnażanie jest podstawową funkcją życiową i lenistwo tej sprawy nie dotyczy.   
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Cieciorka

  • Gość
Odp: SZUKAM CHETNYCH!
« Odpowiedź #8 : 2005-08-24, 00:27 »
Słyszałam, że samica pandy ma po prostu tylko raz w roku ruję... A ponieważ pandy są samotnikami, ciężko się spotkać i jeszcze z samcem i dodatkowo akurat w tym czasie....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: SZUKAM CHETNYCH!
« Odpowiedz #8 : 2005-08-24, 00:27 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 27 zapytaniami.