Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co sądzicie o Krakowskim Zoo ??  (Przeczytany 1710 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mops

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 144
Co sądzicie o Krakowskim Zoo ??
« : 2005-07-03, 22:27 »
Chciałabym zapytać was o opini na temat Krakowskiego Zoo.......  Bo według mnie to Zoo jest troche zaniedbane, (pawie chodzą po dachach budynków, niemiły zapach nawet podczas spaceru po alejkach.), Licze na wasze obiektywne opinie..  :?:
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Odp: Co sądzicie o Krakowskim Zoo ??
« Odpowiedź #1 : 2005-07-04, 08:36 »
Niestety nie mam zbytniego porównania bo zawsze chodziłam do Krakowskiego Zoo. tylko raz byłam w ZOO w Oliwie (100 lat temu). Bardzo lubię KRakowskie ZOO, a zapach, nie wydaje mi się bardzo niemiły- chyba w każdym Zoo czuc takie cos- najgorzej jest przy wybiegu wilków. To fakt niektóre ptaki chodzą wolno (flamingi, pawie)- ale nie myslę ze to jest efekt zaniedbania... ogólnie teren mi się podoba- dużo alejek, miejsca gdzie można usiąsc.Ciekawym pomysłem jest też mini zoo dla dzieci ( i nie tylko :P) gdzie zwierzaczki take jak kózki, swinki morskie, prosiaczki, lamy chodzą wolno :)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Co sądzicie o Krakowskim Zoo ??
« Odpowiedź #2 : 2005-07-05, 20:25 »
Mi w krakowie bardzo sie podobało - slicznie położone, w lesie zdala od zgiełku miasta. Ogród hoduje wiele zagrożonych gatunków ( m.in.: hipopotamy karłowate, kułany, konie Przewalskiego, rozmnażające się rysie i żbiki, liczne papugi i bażanty, np: uszaki, wieloszpony ) i to z bardzo dobrym rezultatem, bo samych tygrysów bengalskich udało się uzyskac już ponad 50 sztuk przychówku. Oprócz tego regularnie rozmnażają się serwale, pantey śnieżne, jaguary, jeleniowate ( których zoo krakowskie hoduje sporą ilość gatunków ;) ) i inne kopytne.
Ogólnie zoo jest bardzo zadbane, alejki czyste, zieleń bardzo piękna w każdej poże roku, zawsze uzupełniana.
Jesli chodzi o pawie to ptaki te mają w zoo "specjalne prawa", tj. spacerują swobodnie po całym terenie ogrodu, podobnie jest z bażantami złocistymi, bocianami czy kapodziobami popielatymi ;)
Zoo Krakowskie oceniam jako wzór małego, ale zadbanego i o stosownym zwierzostanie ogrodu zoologicznego :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Odp: Co sądzicie o Krakowskim Zoo ??
« Odpowiedz #2 : 2005-07-05, 20:25 »

mops

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 144
Odp: Co sądzicie o Krakowskim Zoo ??
« Odpowiedź #3 : 2005-07-05, 21:31 »
no to z alejkami to racja, ładne są....... Ale w porównaniu nasze Zoo z Chorzowskim Zoo..... :? Lepiej nie pytać.. :? Ale to tylko moje zdanie :mrgreen:
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Co sądzicie o Krakowskim Zoo ??
« Odpowiedź #4 : 2005-07-06, 15:45 »
no to z alejkami to racja, ładne s±....... Ale w porównaniu nasze Zoo z Chorzowskim Zoo..... :? Lepiej nie pytać.. :? Ale to tylko moje zdanie :mrgreen:
Krakowskiego ogrodu zoologicznego nie znam natomiast dobrze poznałem chorzowskie zoo. Moje wrażenia z pobytów w nim nie są pozytywne(patrząc z perspektywy czasu).
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

mops

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 144
Odp: Co sądzicie o Krakowskim Zoo ??
« Odpowiedź #5 : 2005-07-06, 18:44 »
Cytuj
Krakowskiego ogrodu zoologicznego nie znam natomiast dobrze poznałem chorzowskie zoo. Moje wrażenia z pobytów w nim nie s± pozytywne(patrz±c z perspektywy czasu).
A mozna wiedziec kiecy byles w Chorzowskim Zoo ????
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Co sądzicie o Krakowskim Zoo ??
« Odpowiedź #6 : 2005-07-07, 16:37 »
Krakowskiego ogrodu zoologicznego nie znam natomiast dobrze poznałem chorzowskie zoo. Moje wrażenia z pobytów w nim nie są pozytywne(patrząc z perspektywy czasu).

Chorzów rzeczywiście nie jest za ładny, niestety... :? Kiedyś było to najokazalej zapowiadające się zoo w Polsce, a teraz... ech... - szkoda gadać...
mops no co Ty - Chorzów jest strasznie przestażały a to wszytsko przez to że miasto odcieło stały budżet dla zoo... :roll:

A u nas w Gdańsku właśnie oddali do użytku budynki nowej małpiarni - śliczne - teraz czekają tylko na lokatorów ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Co sądzicie o Krakowskim Zoo ??
« Odpowiedź #7 : 2005-07-09, 09:57 »
A mozna wiedziec kiecy byles w Chorzowskim Zoo ????
Ostatni raz w maju 1995 roku.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Odp: Co sądzicie o Krakowskim Zoo ??
« Odpowiedź #8 : 2005-07-09, 11:43 »
Bylam w krakowskim zoo dobre kilka lat temu. Moje wrazenia sa dosc pozytywne w porownaniu z chorzowskim. Tam to dopiero unosil sie brzydki zapach.... na zdjeciu widac, jak wstrzymuje powietrze :P naprawde bylo okropnie. W Krakowie nawet mi sie podobalo :) Tylko zasmucil mnie widok lamparta czy jaguara (juz nie pamietam), ktory z nudow chodzil tam i z powrotem wydeptana przez siebie sciezka. Klatke mial bardzo mala.
« Ostatnia zmiana: 2005-07-09, 11:46 autor becia »
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Forum Zwierzaki

Odp: Co sądzicie o Krakowskim Zoo ??
« Odpowiedz #8 : 2005-07-09, 11:43 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 24 zapytaniami.