Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Sierpówka która nas pokochała...  (Przeczytany 1020 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Sierpówka która nas pokochała...
« : 2005-07-06, 12:24 »
W dzień kobiet w 2004r. wyjęłam gołęba sierpówkę z pułapki koło mojego domu  :| . Ptaszyna miała obtartą głwę do kości, gdyż przy prubach wyjścia ocierała główkę. Gołąb chyba zapamiętał mnie, gdy go wyciągałam z pułapki i wypuściłam na wolność. Wiosną na antenie przyleciała ta gołębica (poznałam ją po znamieniu na głowie). Przez okno widzi ludzi ale nie ucieka  :) chyba nam zaufała że ją uratowaliśmy. Założyliśmy kratę aby zbodowała gniazdko gdyż miała problem z ułożeniem się na antenie satelitarnej ;) . Któregoś gnia gdy samiec przyniósł jej jedzenie zza prórek ujżałam śnieżnobiałe jaja :) . Sierpóweczka trzy razy miała po dwa jaja, w tym jedno niestety się zaśmierdziało. Gołębica teraz pozwala podejść do młodych i jak widać nas polubiła ;) . W tym roku ku naszemu zdziwieniu przybyła inna gołębica. Moim zdaniem córka. Ale nasza kochana Glaca przybywa do nas na podwórko :) :mrblue: Córeczka właśnie wysiaduje już trzeci raz maluchy  :wink: Na wiosnę dwa, miesiąc temu dwa a teraz znosi jajka   :mrgreen: Poprostu kocham sierpówki  :kocham:
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

LaVia

  • Gość
Odp: Sierpówka która nas pokochała...
« Odpowiedź #1 : 2005-07-06, 15:12 »
Ja mam na balkonie jaskółki i tez sa bardzo kochne :) lubie je obserwować. Chyba juz sie piskklaki wykluły bo znalazlam na polodze 2 kawałki skorupki :kocham: Tez sie do nas przyzwyczajają,ale powolutku. Wogóle to ptaki sa bardzo ładne, ale ja nie mam do nich ręki.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.191 sekund z 22 zapytaniami.