Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mamuty  (Przeczytany 3393 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elfka Nenar

  • Gość
Mamuty
« : 2003-02-28, 20:47 »
To co piszę może być zaskakujące i przerażające, a niektórych może śmieszyć: Na pewno słyszeliście, że zaczęto klonować i już kogoś sklonowano. Naukowcy postanowili zajść dalej i wykorzystać DNA znalezionego mamuta (w całości, zamrożonego) i go sklonować, to samo być z ptakami dodo i innymi gatunkami, które wymarły.
Czy wyobrażacie sobie taki przypadek: Idziecie do szkoły, a tu wam mamut pzebiega przed nosem?
Zapisane

Edi

  • Gość
Mamuty
« Odpowiedź #1 : 2003-02-28, 23:58 »
Witam
Z tego co wiem to już udało się przywrócić do życia wymarłego "niedawno" wilka workowego(czy jakoś tak,w każdym razie "coś" workowego  ;)  ).To początek badań tego typu.Co będzie za parę lat  :?:  Nieraz aż strach myśleć...
Pozdrawiam
Zapisane

mangushia

  • Gość
Mamuty
« Odpowiedź #2 : 2003-03-01, 11:13 »
Cytat: Edi
Witam
Z tego co wiem to już udało się przywrócić do życia wymarłego "niedawno" wilka workowego(czy jakoś tak,w każdym razie "coś" workowego  ;)  ).To początek badań tego typu.Co będzie za parę lat  :?:  Nieraz aż strach myśleć...
Pozdrawiam

Taaak, Edi, to właśnie wilk workowaty... ale extra... fajnie by było np. mamuta spotkać na drodze do szkoły lub gdzie indziej :D extra  ;) , zawsze fascynowały mnie ogromne i niebespieczne zwierzęta :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mamuty
« Odpowiedz #2 : 2003-03-01, 11:13 »

Julia Snake

  • Gość
Mamuty
« Odpowiedź #3 : 2003-03-02, 15:20 »
UWAGA, MAMUUUUUTTTTT!!!!

hehehohohihi, fajne macie pomysły, tak swoją drogą :wink:  ;)
Zapisane

mangushia

  • Gość
Mamuty
« Odpowiedź #4 : 2003-03-06, 08:03 »
Cytat: Kinia
UWAGA, MAMUUUUUTTTTT!!!!

hehehohohihi, fajne macie pomysły, tak swoją drogą :wink:  ;)

WIEMY  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
Mamuty
« Odpowiedź #5 : 2003-03-06, 18:38 »
Naprawdę, nie wiedziałam?
Swoją drogą macie ciekwe pomysły z cytowaniem moich postów w całości
 ;) Ale pirożę
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Mamuty
« Odpowiedź #6 : 2003-03-08, 19:30 »
Ten gatunek to wilk workowaty,a nie jak piszesz workowy.Poza tym wcale nie udało się go jeszcze sklonować. Nie jest to wcale taka prosta sprawa.A tak na marginesie jestem zwolennikiem klonowania gatunków które wyginęły w czasach historycznych po 1600 roku z winy ludzi. Mamut do nich nie należy i jego sklonowanie spowodowałoby zamieszanie w ekosystemie.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Edi

  • Gość
Mamuty
« Odpowiedź #7 : 2003-03-08, 23:24 »
Cytat: zoolog
Poza tym wcale nie udało się go jeszcze sklonować. Nie jest to wcale taka prosta sprawa.


Widocznie miałem nieprawdziwe informacje...
Oczywiście,przywracanie zwierząt do życia,wybitych przez ludzi(np. od 1600 roku jak piszesz) dałoby drugą szansę tym gatunkom,szanse,którą  odebraliśmy(my-ludzie) tym zwierzętom.Jednak czy nie lepiej skupić się na lepszej ochronie gatunków współcześnie żyjących zagrożonych wyginięciem?Żebyśmy za kilka lat nie byli zmuszeni "dawać im drugiej szansy"...
Pozdrawiam
Zapisane

mangushia

  • Gość
Mamuty
« Odpowiedź #8 : 2003-03-09, 09:45 »
Cytat: Edi

Jednak czy nie lepiej skupić się na lepszej ochronie gatunków współcześnie żyjących zagrożonych wyginięciem?Żebyśmy za kilka lat nie byli zmuszeni "dawać im drugiej szansy"...
Pozdrawiam

Taaaaaaaaaaaaaaakk!! dobry pomysł... tylko,żeby ktoś oprucz forumowiczów o tym pomyślał :grr:  :roll:  :idea: .
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mamuty
« Odpowiedz #8 : 2003-03-09, 09:45 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Mamuty
« Odpowiedź #9 : 2003-03-09, 19:33 »
Oczywiście masz rację.Ochrona gatunków obecnie zagrożonych wyginięciem powinna być dla nas sprawą priorytetową.     Serdecznie pozdrawiam.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Visenna

  • Gość
Mamuty
« Odpowiedź #10 : 2003-03-09, 19:44 »
Taaa ochrona, ale to nie prawo ma chronić tylko człowiek i TU jest problem. Bo wielu ludzi nie dba o to co jest dookoła. Tylko o siebie.
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Mamuty
« Odpowiedź #11 : 2003-03-14, 14:13 »
A jak wyginie jakiś gatunek to ma pretensje do całego świata. Niketórym zwierzętom można dać drugą szansę, ale gdzie one by się powdziewały jak człowiek niszczy naturalny ekosystem, wycina lasy, zaśmieca je i ma o to pretensje do innych. Najpierw pomyślmy o tym, żeby sklonować lasy, a dopiero potem zwierzęta.
Zapisane

Rysiczka

  • Gość
Mamuty
« Odpowiedź #12 : 2003-03-14, 18:37 »
Zwariowaliście???
Oczywiście zgadzam sie że ludzie niszczą przyrodę ale wyobraź sobie jakie skutki może mieć spotkanie mamuta na drodze do szkoł lub gdziekolwiek indziej. Wszyscy wiemy że dawno wymarły no i właśnie czy ktoś wie jak zachowuje sie takie zwierze? Może być niewiarygodnie niebezpieczne. Nie mówiąc o tym że jak będzie ich kilka razem poczują się całkiem bezpieczne i bez przeszkód mogą zaatakować. Pewnie że świetnie byłoby zobaczy żywego zwierza sprzed milionów lat ale to może ponieść kolosalne konsekwencje. poz tym osobiście nie jestem za klonowaniem
Zapisane

Visenna

  • Gość
Mamuty
« Odpowiedź #13 : 2003-03-14, 19:02 »
Rysiczka zauważyła ważną rzecz. Nie znamy psychiki takiego zwierzęcia, nie wiemy  czy jest przyjazny, czy agresywny. Taka owca to wiadomo, a zwierzę o którym prawie nic nie wiemy?? To rzeczywiście bardzo niebezpieczne. Trzeba wybierqać alebo wielkie ryzyko i odnowienie gatunku. Albo nie ryzykować i zostawić to zwierzę owiane tajemnicą...
Zapisane

mangushia

  • Gość
Mamuty
« Odpowiedź #14 : 2003-03-15, 11:08 »
Coś mi się jednak wydaje, Adrenalinko, że naukowcy wybiorą tą pierwszą myśl...
 :roll: (FAAAAAAAAAJNIE :) )
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mamuty
« Odpowiedz #14 : 2003-03-15, 11:08 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Mamuty
« Odpowiedź #15 : 2003-03-16, 10:55 »
Przestrzeń do życia dla dzikich zwierząt można uzyskać tylko przez zalesianie oraz właściwą ochronę ich siedlisk. Mylicie się pisząc że nie znamy psychiki tych zwierzat. Istnieją przecież przekazy historyczne ludzi którzy je obserwowali. Podam jeden przykład :dront dodo był ptakiem ociężałym. To przekaz marynarzy którzy na niego polowali.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Elfka Nenar

  • Gość
Mamuty
« Odpowiedź #16 : 2003-03-16, 20:44 »
Cytat: zoolog
Przestrzeń do życia dla dzikich zwierząt można uzyskać tylko przez zalesianie oraz właściwą ochronę ich siedlisk.

Znajdź kraj który się na to zdobędzie to ci zapłace
Zapisane

Edi

  • Gość
Mamuty
« Odpowiedź #17 : 2003-03-16, 22:46 »
Cytat: zoolog
Mylicie się pisząc że nie znamy psychiki tych zwierzat. Istnieją przecież przekazy historyczne ludzi którzy je obserwowali.


Ale tu chodziło o zachowanie mamutów...
Pozdrawiam
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Mamuty
« Odpowiedź #18 : 2003-03-19, 19:17 »
Szansą dla przyrody może być rozsądna ekoturystyka. Obecnie w Afryce obserwujemy łączenie się parków narodowych. Na przykład południowoafrykański park Krugera połączył się z parkiem leżącym w Mozambiku. Dzięki temu nastąpiło połączenie rozdzielonych dotychczas stad zwierząt.Ekoturystyka może być również bodżcem dla ludzi do właściwej ochrony przyrody.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Elfka Nenar

  • Gość
Mamuty
« Odpowiedź #19 : 2003-03-21, 15:58 »
W Niemczech to będzie zq 5 lat, a w Polsce za 50. nasza kofana ojczyzna i nasi (nie)kofani politycy, którzy w głowie mają tylko pieniądze
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 25 zapytaniami.