Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: porady treserskie :)  (Przeczytany 7010 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: porady treserskie :)
« Odpowiedź #60 : 2005-08-28, 23:32 »
heh, telepatia? ja dzis tez wpadlam na ten pomysl, nauczenia Tosci ósemki miedzy nogami. Ja z nia wczesniej trenowalam slalom miedzy nogami. i dlatego dzis poszlo latwiej. Ale jeszcze bede cwiczyc.
najpierw naucz najlepiej przechodzic przez jedna wystawiona noge, za kazdym razem pokazujac smakolyk, i mowiac komende np. ósemka-jesli tego bedziesz uzywac i uczyc, lub co chcesz. Kiedy na sama noge odstawiona i komende bedzie przechodzic mozesz dodac druga noge, pozniej jakos pojdzie(narazie mowie o slalomie, bo od tego moze lepiej zacznij, pozniej bedzie latwiej). Aha- napoczatku sadzasz psa przy lewej nodze i odstawiasz prawa do przodu- rozumeisz nie? :)
Pozniej nauczenie osemki to proscizna- sama sie o tym dzis przekonalam bo bym inaczej nie pomyslala tak ;)
powodzenia
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

ssgosiass

  • Gość
Odp: porady treserskie :)
« Odpowiedź #61 : 2005-08-28, 23:39 »
Ok, dzięki :) dostosuje się do Wasyzch rad :) Mam nadizeje, że Słonik w końcu zorumie o co mi chodzi :)
Jakei znacie jeszcze sztuczki? Sonia uwielbia sie uczyć coraz to nowych rzeczy, w końcu jest inteligentan :P
Na animal planet był jakiś pies co szczekał. Tzn. pani mówiła mu np. ' ile to ejst 3+3 ? '
Pies zaczął szczekac- 6 raz dał głos ;) Jak nauczyć takie coś psa? bardzo podoba mi się to :)
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: porady treserskie :)
« Odpowiedź #62 : 2005-08-28, 23:52 »
:) jasne ze sie nauczy, trzeba tylko cwiczenia rozkladac, na mniejsze czastki zeby psu bylo latwiej zalapac o co chodzi.
jakie jeszcze sztuczki? ja nauczylam jeszcze Tosci cofania, uklonu, kolka wokol wlasnej osi, kladzenia sie na bok, obrot(inaczej turlaj sie), lewa lapka, prawa lapka, popychania pilki nosem, dostawiania sie do nogi skokami to tyle co narazie pamietam. ALe sztuczki mozna wymyslac i kombinowac :)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Forum Zwierzaki

Odp: porady treserskie :)
« Odpowiedz #62 : 2005-08-28, 23:52 »

ssgosiass

  • Gość
Odp: porady treserskie :)
« Odpowiedź #63 : 2005-08-28, 23:55 »
Ale w jaki sposób to nauczyć? Ja nie mam pomysłu :oops:
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: porady treserskie :)
« Odpowiedź #64 : 2005-08-28, 23:58 »
ale co konkretnie? polecam strone www.kliker.pieski.eu.org tam sa opisy sztuczek, jak ich uczyc :) tam jest szkolenie klikerowe, ale jesli nie szkolisz klikerem, mozesz to pominac ;)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

ssgosiass

  • Gość
Odp: porady treserskie :)
« Odpowiedź #65 : 2005-08-29, 11:58 »
Rety, najgorszy spacer, Sonia nie była skupione :roll:
nic nie chciała robic, nie aportowała. Jakaś dziwna :?
Ja nie wiem co sie stało...eh. Zobaczę czy bedize wykonywac moje polecenia, ale to potem.
Trzyamjcie kciuki ...
Zapisane

Madagaskar

  • Gość
Odp: porady treserskie :)
« Odpowiedź #66 : 2005-08-29, 12:18 »
Wy myślicie że ja mu mało czasu poświęcam? :roll:
Wielki błąd :roll:
Ja Zdorowi poświęcam czasem więcej czasu niż rodzinie :roll:
A na spacerze?-Nic z tego, jak puszczę Zdora to mi ucieknie, a w Złotoryi nie ma "Jakiejś miłej pani Gosi" która go złapie.
Każdy York to indywidualista-troche jak kot-zawsze chodzi swoimi drogami.
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: porady treserskie :)
« Odpowiedź #67 : 2005-08-29, 12:20 »
nikt nie mówi, że się nim ne zajmujesz :roll:
"Jakiejś miłej pani Gosi"  - Chodziło Ci o mnie? :|
To kup mu 15m. linkę i na niej ucz psa przychodzenia z piłką.
Zapisane

Madagaskar

  • Gość
Odp: porady treserskie :)
« Odpowiedź #68 : 2005-08-29, 12:24 »
Nie, nie o Ciebie, to był tylko zwrot :wink:.
Żeby to jeszcze w Złotoryi była dostępna-Złotoryja to bardzo małe miasteczko, i nie wszystko tu jest dostępne  :|
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: porady treserskie :)
« Odpowiedz #68 : 2005-08-29, 12:24 »

ssgosiass

  • Gość
Odp: porady treserskie :)
« Odpowiedź #69 : 2005-08-29, 12:31 »
To w takim razie zamów w internecie taką linkę.
Tutaj jest 10m.
http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=3827&action=prod
Zapisane

87MoNiKa87

  • Gość
Odp: porady treserskie :)
« Odpowiedź #70 : 2005-08-29, 12:45 »
ssgosiass : sluchaj nauczenie psa liczenia w brew pozorom nie jest takie trudne moj pies naprzyklad liczy do 5 po kolei albo i nie pokazuje mu powiedzmy 3 palce i ona szczeka rzy razy
 



Data wysłania: 2005-08-29, 12:31
po co w sklepie z gospodarstwem domowym sa linki sprzedawane ile sie chce po ok zlotwoki za metr a ten cwancor co sie zapina do obrozy mozna w pasmantei kupis taniej wyjdzie


Data wysłania: 2005-08-29, 12:32
ssgosiass to jak wyczytalas juz jak masz nauczyc sonie liczenia czy mam ci zdradzic moj sposob??
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: porady treserskie :)
« Odpowiedź #71 : 2005-08-29, 12:46 »
możesz  zdradzić :krzywy:
Zapisane

87MoNiKa87

  • Gość
Odp: porady treserskie :)
« Odpowiedź #72 : 2005-08-29, 13:01 »
wiec jesli sonia patrzy ci w oczy jak ja czegos uczysz to : najpier naucz ja reagowac na malo widoczny ruch twoich oczu czyli powiedzmy ze na kazdy ruch twoich brwi pies szczeknie a zeby to zrobic to gdy na ciebie patrzy rusz brwiami i powiedz daj glos albo glos i zakuma ze gdy ruszasz brwiami ona ma szczekac. nastepnie przed kazda pruba liczenia musisz powiedziec "liczymy" albo cos takiego zeby wiedziala co bedzie robic i mow 2+2 i rusz rusz rwiami po kazdym jej szczeknieciu gdy bedzie cztery razy przstan i tyle tylko ty i ona wie jak to robicie reszta mysli ze ona naprawde umie liczyc i w ten sposob policzy kazde cyfry a nie jedna ktora jakims cudem wykuje ( tylko na poczatku po kazdym szczeknieciu ja nagrodz)


Data wysłania: 2005-08-29, 13:00
rozumiesz o co chodzi??


Data wysłania: 2005-08-29, 13:01
a no i gwarantuje ze jak bedziesz to dyskretnie robila to nikt sie nie zorientuje
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 25 zapytaniami.