Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Etologia  (Przeczytany 1403 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Etologia
« : 2005-09-26, 19:33 »
Czy interesujecie się etologią?Dla mnie to jeden z najpiękniejszych i najbardziej interesujących działów zoologii.Jest to również dziedzina,która może zmienić stosunek ludzi do zwierząt.Ma moc uzdrawiającą.Tak więc zachęcam do czytania książek etologicznych.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Etologia
« Odpowiedź #1 : 2005-09-26, 20:01 »
Bardzo lubię zagadnienia związane z tym działem... mówic krótko to bardzo interesujące i wciąga ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Etologia
« Odpowiedź #2 : 2005-09-26, 20:24 »
To może tytuły?? Bo przyznam się ,że nie miałam w rękach książek z tej dziedziny, Ale chętnie  dam się namówić na te lektury..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Etologia
« Odpowiedz #2 : 2005-09-26, 20:24 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Etologia
« Odpowiedź #3 : 2005-09-26, 22:22 »
Ja czasem natknę się na jakiś artykuł czy stronkę właśnie w necie, czasami stronka po angielsku wiec mam zafundowaną naukę angielskiego gratis. Mam też "Biologie" autorstwa Villee'go, tam też coś jest... ale zawsze może być więcej ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-09-27, 12:52 autor Fatty »
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Etologia
« Odpowiedź #4 : 2005-09-26, 22:45 »
Stary tytuł, ale książka przystepnie napisana, taka calkiem popularna  - "Znamy się tylko z widzenia", autor Vesolowsky (??? jak mi wpadnie w ręce to poprawię ewentualnie)
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Etologia
« Odpowiedź #5 : 2005-09-27, 08:58 »
Dzięki, Biologie Villeg'o też posiadam ,ale korzystaąłm z niej bardzo,bardzo dawno,a ostatnio 13 lat temu : dowiedzieć się wszystko o naszym centrum nerwowym,z kręgosłupem włączcnie . A'propo lektur na temat zwierzaków, Inka dostałą dwie niesamowite lekturki Lothar'a Streblow'a  "Mamut Manka", :Panda "Palu" w prosty sposób, opoiwada przygody w naturalnej scenerii , bohatera   danej książki.. Seria "prawdziwe Zycie zwierząt..  Hm, tylko że nie mogę w żadnej księgarni znależć dalszych propozycji..a szkoda
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Etologia
« Odpowiedź #6 : 2005-09-29, 16:58 »
To może tytuły?? Bo przyznam się ,że nie miałam w rękach ksi±żek z tej dziedziny, Ale chętnie dam się namówić na te lektury..
Donald Griffin"Umysły zwierząt",Ernst Meckelburg"Sekretne życie zwierząt",Jeffrey Mousaieff Masson i Susan Mc Carthy"Kiedy słonie płaczą czyli o życiu emocjonalnym zwierząt".Szczególnie polecam książki mojego Nauczyciela i Mistrza Vitusa B.Droschera. Są to :"Cena miłości","Świat w którym żyją zwierzęta", kultowa już "Reguła przetrwania","Ludzkie oblicze zwierząt","Krokodyl na śniadanie","Białe lwy muszą umrzeć","Zachowania zwierząt.Skuteczne strategie przetrwania","Instynkt wiedza czy doświadczenie?". Z polskich książek polecam Piotra Kordę "Słonięta,małpięta,uczucia i plusz".
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 23 zapytaniami.