Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Szczekacz ...  (Przeczytany 2379 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Szczekacz ...
« : 2005-10-18, 20:16 »
Mam pewien problem z moim chow'em... rasa ponoć cicha i spokojna... mój burek to chyba jakis ewenement bo lubi sobie "pokrzyczeć" ...  Ktoś dzwoni do domofonu, i mój Charlie podnosi alarm, nie da sie przez to dowiedzieć kto dzwoni i po co  bo ten mój wyjec bardzo głośno  szczeka i szczeka ... Podobna rzecz ma się z telefonem ... gdy dzwoni pies biegnie w jego kierunku, wystawia go jak wyżeł :P  szczekając z lekkim skomleniem i zaśpiewem  wręcz do melodyjki :P ... Gram na flecie on sobie poszczekuje(chyba go to drazni :P )
Macie może na to jakiś sposób? mieszkam w bloku a takie szczekanie przy każdym zadzwonieniu do domofonu moze być irytujące dla sąsiadów, dodając fakt,że przy takim krzykaczu nie idzie nic usłyszeć....
Skarcenie głosem nie pomaga - szczeka jeszcze głosniej, próby zajęcia go czymś innym ma gdzieś - będzie szczekać dalej, czasami odciągam go na bok ale szczeka nadal .. próbowałam pomysłu z puszką wypełniona grochem tak,że dawała odgłosy, ale mój uparciuch ma to gdzieś - on sobie poszczeka... próbowałam tez rzucenia w psa jakimś lekkim przedmiotem - w tym przypadku był to zwinięty w kulkę szalik ,ale on nawet nie zwrócił uwagi, tylko szczekał,szczekał i szczekał...
No więc jakieś rady? sugestie?  :oops:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

zakla

  • Gość
Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedź #1 : 2005-10-18, 21:26 »
Ja bym na sygnal np. domofonu uczyla psa zachowania zastepczego, np. brania w pysk zabawki. Albo wyciszac, wyciszac, wyciszac... Na telefon tez szczeka? Jak tak, to wez komorke i dzwon do domu, jak tylko zacznie dzwonic telefon to odwroc uwage psa- ulubiona zabawka, pysznym zarciem. Kazde zwrocenie na Ciebie uwagi=nieszczekanie to nagroda i pochwala;)
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedź #2 : 2005-10-18, 21:30 »
Zabawki nie skutkują, bo on ma je gdzieś na całej linii, mogę skakać przed nim jak małpa prosząc aby pobawił sie ze mną piłeczką a on tylko zgasi mnie wzrokiem :P
Ale z tym jedzonkiem pomysł w miarę  dobry :) ... szczeknie wprawdzie pojedynczo ale natychmiast wraca do kuchni ...tak zareaguje tylko na kurczaka..skąd ja mu tyle mięska wezmę? :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedz #2 : 2005-10-18, 21:30 »

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedź #3 : 2005-10-19, 08:24 »
moja belka też tak ma niestety...........................
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedź #4 : 2005-10-19, 17:25 »
klapa drodzy państwo, klapa :(  Staram sie go zająć go jedzeniem .. nie pomaga..albo zrezygnuje z żarcia i poleci z jazgotem,albo biegnie do drzwi szczekając i jednocześnie przeżuwając :P dlatego mam teraz pół przedpokoju w "wymemłanych" strzępach gofra :lol: ocho, telefon chyba  dzwoni - pies sie odezwał :?
Mnie to tak okropnie nie przeszkadza.. gorzej ma sie sprawa z sąsiadami
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedź #5 : 2005-10-19, 17:40 »
Lassie ma tak jak jedzie samochód albo motor :| kiedyś za obszczekanie kobiety z wózkiem mieliśmy trafić na policję :| Lassie tak ma z dzwonkiem, przychodzi nieznajomy to ona szczeka i ludzie się boją. A jak znajomy to skacze piszczy... Co najgorsze jak jest na górze to otwiera sobie sama drzwi (umie naciskać na klamkę) :|
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

zakla

  • Gość
Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedź #6 : 2005-10-19, 19:56 »
Fat:) Nie rezygnuj, kobioto;)
Nie wiem, czy posiadasz zpomniany jezyk psow. Bylo tam co nieco o suczce, ktora na sygnal telefonu wpdala w... no w cos dziwnego:P Szczekala, niszczyla i wogole. Mysle ze mozna by sie do tego zastosowac(do tego co p.Fennel powiedziala zeby robic;)). Albo po prostu... Bierzesz kome, zaczynasz karmic psa(*kurczaczek), i dzwonisz do siebie do domu. Masz wtedy ta przewage, ze wiesz kiedy zacznie dzwonic telefon. Jak tylko zacznie dzwonic, to pusc tylko jeden sygnal, ciagle karmiac psa miechem. Jest szansa, ze nie bedzie ujadal, po sie z pelna geba nie gada, no nie?...:P Ty udawaj, ze telefonu nie slyszysz. I tak zrob kilka razy, az pies na sygnal dzwonka bedzie przychodzil po zarcie;) Nastepnie troche przedluzaj dzwonienie, a jak bedziesz miala dopracowany telefon to popros kogos, zeby robic to samo z domofonem...;)
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedź #7 : 2005-10-19, 22:01 »
Przydałoby się,żeby cała rodzina współpracowała.. a odnoszę wrażenie,że oni mają to gdzieś :? Chyba wiec pozostanie tak,że będę przekrzykiwać sie z psem podczas rozmowy przez domofon, i na slepo usilnie będę próbowała "zatkać" go nogą .. :lol:
Ale dzięki zakla za rady .. moze przydadzą sie w przyszłości gdy moja familia będzie bardziej chętna do współpracy
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedź #8 : 2005-10-19, 22:18 »
ja czytalam o takim pomysle, by zajac psa czyms ciekawym, a mianowicie wysmarowac miske jakims lepiacym, np, serem topionym z miesem zmieszanym, by ser ten przykleil sie do miski, i pies w czasie, gdy cos dzwoni, mogl sie zajac wylizywaniem miski na ten czas? Moze to pomoze? Po prostu, na poczatku trzeba bedzie zaaranzowac sytuacje, masz juz przygotowana miske, i stawiasz ja na podlodze, i w tym momencie rozlega sie dzwonek, jesli pies nie zareaguje dobrze, i moze sobie wylizac cala miske, a Ty w tym czasie dzwonisz, alenie ciagle na poczatku, tylko raz , przerwa, z achwile drugi raz, i po skonczeniu przez psa lizania, konczysz dzwonic.
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Forum Zwierzaki

Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedz #8 : 2005-10-19, 22:18 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedź #9 : 2005-10-20, 10:25 »
Nie poskutkuje - jeśli dzwoni domofon to on rzuca wszystko w diabły i leci serenadę odszczekać :P Jedyne jedzenie dla którego gotów jest zrezygnować z wyścigów pod drzwi, i ze szczekania to kurczak... a nie mam do niego dostępu codziennie i to w takich ilosciach jakie byłyby mi potrzebne ;)
Mojej rodzince to nie przeszkadza, ja jednak bardzo chciałabym z tym cos zrobić bo czasami jak się zatnie to jest nie do wytrzymania...ale bez współpracy to jakoś tak cieżko :?
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Alex.

  • Gość
Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedź #10 : 2005-10-20, 12:58 »
Moja Nuka ma podobnie, z tym że nie zawsze szczeka. Sama nie wiem od czego to zależy. Na telefon tylko podnosi głowe albo do niego podbiega. Na domofon i dzwonek do drzwi reaguje wrzaskami częściej. Ale w takim wypadku albo czekam aż Jej przejdzie, albo biore na ręce i drapie zamaszyście po brzuszku - najczęściej skutkuje ;)
Zapisane

Florencja

  • Gość
Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedź #11 : 2005-10-21, 16:40 »
A próbowałaś zamykania ? Odizolowanie od stada to dotkliwa kara dla psa. Czyli dzwonisz, pies szczeka, drzesz się "nie" i zamykasz psa gdzieś tam. Jednak zanim to zrobisz aproponuj mu alternatywne zachowanie. Tzn bierzesz tego nieszczęsnego kurczaka karmisz krótki dzwonek i ładujesz w psa żarcie. Jeśli za którymś razem jednak zdecyduje się szczekać i zostanie zamknięty powinien zauważyć które zachowanie się bnardziej opłaca. Z tym że do tego trzeba trochę czasu i cierpliwości.
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedź #12 : 2005-10-21, 16:59 »
To byłoby dobre ale własnie  z tym zamknieciem go jest problem - niestety nie jestem w stanie wziać go na ręce, zanieść do pokoju i zamknąć :P  .. Próbuję zachodzic mu drogę tak, aby sie cofał prosto do pokoju ale albo się wywinie, albo mnie porządnie popchnie , w konsekwencji czego ja  ledwo łapie równowagę a on stoi przy drzwiach...
To nie jest tak,że on szczeka cały czas .. zwykle w chwili gdy słyszy dzwonek, potem jeszcze trochę po i znów jest cicho.. ale takie przekrzykiwanie się przez rozszczekanego burka podczas rozmowy przez domofon do najprzyjemniejszych nie należy
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedź #13 : 2005-10-21, 17:45 »
to nie moze on nosic obrozy zeby go zlapac latwo i wyprowadzic do innego pokoju?
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedź #14 : 2005-10-21, 17:56 »
on jest mistrzem w pozbywaniu sie obroży ja go złapie za obroze a on pochyli łeb i wyszarpnie się z obroży - dlatego nosi szelki , były koniecznością :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedz #14 : 2005-10-21, 17:56 »

Florencja

  • Gość
Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedź #15 : 2005-10-21, 18:03 »
Wobec tego niech nosi po domu szelki, przynajmniej w trakcie nauki.
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedź #16 : 2005-10-21, 18:17 »
I znów mój pesymizm :P  Do szelek musi być przypięta smycz,  no i naprawde można się pozabijać na niej, albo potknąć się o "pudło"9to smycz automatyczna)
Przepraszam,że tak wybrzydzam :P ale ja już naprawdę wielu rzeczy próbowałam .. jak na razie to gdy ktoś zadzwoni, podczas snu mojego zwierza i jest on jeszcze mocno zaspany i lekko nieprzytomny :P  to lecę do niego i zaczynam tulic i głaskać - aby tylko nie zaczął szczekaniny ...
Ale dzięki za rady :)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedź #17 : 2005-10-21, 18:21 »
Jak szczeka to psikaj mu w nos zraszaczem do kwaitów napełnonym wodą.
Chowy mają podobno kocią nature a koty wody nie lubią(zazwyczaj)  więc moze poskutkuje?  :P

Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedź #18 : 2005-10-21, 19:00 »
Poskutkuje! - ucichnieciem ale i obrazeniem się :P Tylko muszę sobie takowy spryskiwacz kupic i wypróbować w praktyce, ale podejrzewam sukces - przeciez on jak pada deszcz z domu nie wyjdzie, a kałuże omija bojąc się pazurki zmoczyć :lol:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Szczekacz ...
« Odpowiedź #19 : 2005-10-21, 20:18 »
Ha! No widzisz, na każdego psa jest jakis sposób! ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 26 zapytaniami.