Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Ostrzeżenie  (Przeczytany 9145 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Ostrzeżenie
« : 2005-10-20, 14:55 »
Trojan podszywa się pod Skype
 
18.10.2005 r, godz. 15;04
W sieci zaczął krążyć trojan podszywające się pod klienta telefonii internetowej Skype - ostrzegła w poniedziałek zajmująca się bezpieczeństwem komputerowym firma MessageLabs.
Modyfikacja trojana o nazwie IRCbot rozsyłana jest za pośrednictwem spamu e-mailowego (wędrującego w świat bez wiedzy posiadacza zarażonej maszyny) zawierającego załącznik pozorujący nową wersję (1.4) Skype'a.

Użytkownicy, którzy uruchomią fałszywy plik ujrzą podrobione okno dialogowe z komunikatem błędu instalacji. Instalacja jednak następuje, tyle, że wspomnianego "szkodnika".

W efekcie użytkownik traci dostęp do serwisu Windows Update. Natomiast trojan łączy się w tym czasie z jednym z serwerów IRC, oczekując tam na komendy wydane przez kontrolującą go osobę.

Przykład IRCbota jest kolejnym przykładem na to, iż twórcy złośliwego oprogramowania szybko i trafnie wykorzystują bieżące wydarzenia, czy pojawienie się nowych wersji popularnych aplikacji.

Jednocześnie sytuacja ta wspaniale obrazuje fakt, iż zawsze należy uważać na załączniki przysłane z nieznanych adresów. A jeśli nawet pochodzą od znanych nam osób, warto brać pod uwagę, iż niektóre wirusy i trojany rozsyłając się przez sieć podszywają się pod maile znalezione na dysku ofiary. Dlatego też nie zaszkodzi profilaktycznie skanować plików budzących choć minimum wątpliwości.
 
Źródło:

 Security Pipeline
« Ostatnia zmiana: 2005-10-20, 20:06 autor Nefra »
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #1 : 2005-10-20, 20:00 »
Do mnie doszedl taki mail... dzięki że to zamieściłas bo miałam to otworzyć ;) nienawidze hackerów :|
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #2 : 2005-10-20, 20:09 »
Dostaję wiecej ostrzeżeń i postanowiłam zamieszczać je w tym watku...zachęcam innych aby też tu wpisywali jak niechcący się na cos nadzieją w necie, musimy się ostrzegać, bo nieraz jedno kliknięcie może spowodowac tyle strat :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedz #2 : 2005-10-20, 20:09 »

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #3 : 2005-10-20, 21:41 »
Na GG krąży podobno jakiś b. groźny wirus.. Człowiek , który to rozsyła , zawsze stosuje taką samą gadkę.. Nie wiem, czy podać link do tego tutaj, ale macie przynajmniej jego słowa..[przekopiowane z innego forum]

Ktoś (13-10-2005 19:19)
siemka!
Ktoś (13-10-2005 19:19)
poznamy sie? mam na imie Tomek
masz moze foto?
Ktoś (13-10-2005 19:20)
moje jest tutaj [link do wirusa]
Ktoś (13-10-2005 19:20)
oj, sorki, musze leciec! pogadamy pozniej

:|
EDIT: Ocenzurowałam numer GG, bo okazało się, że chyba je ciągle zmienia..

« Ostatnia zmiana: 2005-10-20, 21:44 autor Alya »
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #4 : 2005-10-21, 16:20 »
Ooo pisał do mnie ten "Tomek" :lol: i to niedawno :P
Ale zauważyłam link składający się z liczb, więc już wiedzialam o co chodzi :roll: więc ten link na końcu zawieta napis toja=tomek czy coś takiego, reszta to liczby :| Aly wiesz może jaki jest tam wirus?
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Pustułka

  • Gość
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #5 : 2005-10-21, 17:28 »
o rany, do mnie też jakiś tomek napisał siemka... na szczęście nie odzywałam się i dalej nic się nie rozwinęło. czy mam podać numer?
Zapisane

theos

  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #6 : 2005-10-21, 18:46 »
tak czy tak plik, do którego podawany jest link musi zostać ściągnięty i uruchomiony, aby mógł stać się groźny - nie widzę w tym nic niebezpiecznego jeżeli tylko uważa się na to, co cię robi. I nie zwalajmy winy na hackerów, a tym bardziej na crackerów ponieważ prawdziwi przedstawiciele tych grup nie mają nic wspólnego z tego typu działalnością... gg ma faktycznie kilka luk, ale nie są one krytyczne; a opowieści o sformatowaniu dysku poprzez gg można włożyć między bajki ;)

p.s. gdyby ktoś był tak miły to może podać mi na priva linka do tego domniemanego wirusa - zobaczę czym to jest naprawde oraz czy stanowi realne zagrożenie...
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #7 : 2005-10-21, 19:14 »
MoN trojan podobno..
Theos PW przed chwilą poleciała ;)
Zapisane

theos

  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #8 : 2005-10-21, 19:46 »
dziwna sprawa - ten link prowadzi teoretycznie do nikąd - a praktycznie w niektórych wypadkach przekierowuje sią w nieskończoność... tak, czy inaczej ten link, który otrzymałem nie jest groźny... ale nie mogę zagwarantować bezpieczeństwa jeśli chodzi o inne linki wysyłane z tego automatu...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedz #8 : 2005-10-21, 19:46 »

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #9 : 2005-10-21, 22:02 »
Ale jakoś przez ten link dysk był do formatowania :roll: może inny, ale składający się z liczb.
A mianowicie wpisałam w google mp3 aby mi wyszukało, kilkam pokolei we wszystkie linki a tu nagle na pulpicie tworzą się w nieskończoność pliki i pojawia się tapetka czarna z czerwonym napisem warning i pisze po angielsku że komputer jest zagożony itp do tego 2 linki na tzw "gołe baby"które się co chwilkę włączały... do tego internet nie działał, wirusów było ponad 200...
Po wywaleniu części wirów (ale i tak co chwilkę się pojawiały nowe)odpalił net, strona startowa z rozgolaszoną laską ( :hahaha: ) i trojan...nie dało się strony startowej zmienić, ciągle tworzyły się robaki i trojany o.O . Ten adres składał się z liczb.
Po włączeniu kompa pojawiało się oknienko z napisem "pleasle select your country" gdy się wybrało kraj komp odpalał, ale włączały się "gołe baby". Nie dało się wyłączać tego oknienka. x nie działał ani alt+ctrl+delete. No to rzeczywiście oznaka że link jest niegroźny :P więc już nigdy nie będe szukała mp3 ;) dysk poratowany przez informatyka, wiadomości wszystkie z dysku wyżarte. To był najgorszy wir z jakim się spotkałam. No i jeszcze na inne dyski prócz c wwalił się niewidoczny program który właczał to po formacie to "pleagle select your country". Aha i jeszcze moja koleżanka miała to samo, tylko że dysk poszedl do śmietnika, obeszła wszystkich informatyków.
« Ostatnia zmiana: 2005-10-21, 22:06 autor *MoNa* »
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Acalia

  • Gość
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #10 : 2005-10-22, 10:01 »
Siuuuu pisal do mnie na infie wczoraj ten "Tomek" dzięki Bogu to było na kompie szkolnym a maja tam podobno jakiegoś zarąbistego antywirusa bo moja kumpela kliknęła w ten link ;) Z infy dobra nie jestem więc może mi ktoś powie po co oni wysyłają te trojany, robaki i inne paskuctwa O_o ?
Zapisane

theos

  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #11 : 2005-10-22, 12:53 »
dobra, sprawdziłem dokładnie ten adres ip - ten komputer już nie jest groźny ... faktycznie kiedyś pod tym adresem mógł znajdować się trojan lub wirus /a swoją drogą autorów takiego syfu chętnie bym powywieszał .../. Wygląda na to, że to adres IP komputera ofiary tego wirusa\trojana, który potem poprzez protokół gg wysyła linki do losowych numerów... puki jest chociaż jedna kopia tego 'czegoś' z dostępem do internetu i łatwowierne osoby mogące się na to nabrać - takie wiadomości będą pojawiać się nadal... ten świat schodzi na psy...

kto i po co wysyła się takie rzeczy?? większość takich to domorośli chakierzy - małolaty, które zbyt wiele razy widziały 'Matrixa', 'Hackerów' czy 'Kod dostępu'. Sprawia im przyjemność wysyłanie wirusów i trojanów, których zwykle nie są autorami. Ale dla nich największa przyjemność płynie z władzy - jeśli mogą coś zniszczyć to mają nad tym władzę /tak się im tylko wydaje/. A kto pisze takie rzeczy? Ludzie posiadający zwykle ogromną widzę nt. zazbezpieczeń i sieci oraz działania systemu operacyjnego lub małolaty, które gdzieś na sieci znalazły opis zastosowania danej luki w praktyce... a to wszystko dla zabawy i przyjemności...
« Ostatnia zmiana: 2005-10-22, 13:01 autor theos »
Zapisane

Acalia

  • Gość
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #12 : 2005-10-22, 21:06 »
Dzięki theos :) przynajmniej wiem po co :P
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #13 : 2005-10-22, 23:59 »
Ten tomek to zwykły bot.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Russelka

  • Gość
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #14 : 2005-10-23, 10:31 »
Ja miałam cos podbnego jak MoNa ;) Na pulpicie było czarne tło z wielkim napisem WARNING i coś tam jeszcze. Do tego był folder o nazwie "Sexxx" i ciągle mi wskakiwało jakieś powalone okienko... Nie apmiętam co zrobilśmy, ale nie było fajnie... Wiem, ze straciłam wszystkie zdjęcia i pliki... Straszne!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedz #14 : 2005-10-23, 10:31 »

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #15 : 2005-10-23, 12:22 »
Włąśnie napisał do mnie ten Tomek
: (12:21:12)
siemka!
*** Rozmowa z 9523488, dane z katalogu ***
Imię: Tomek
Nick: Tomek
Rok ur.: 1984

: (12:21:18)
poznamy sie? mam na imie Tomek
masz moze foto?
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #16 : 2005-10-23, 13:50 »
W tej chwili do mnie napisał..... zobaczyłam to, więc łup, zablokuj :mrgreen: Co się będe :mrgreen:
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Russelka

  • Gość
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #17 : 2005-10-23, 15:55 »
A ja na wszelki wypadek chciałam go zablokować bez nawiązywania kontkatów i ... Ja go już miałam na liście zablokowanych! Ale przypał... ;)
Zapisane

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #18 : 2005-10-23, 16:40 »
Do mnie właśnie napisał!!!!
Ale go zablokowałam.
Napisał pod numerem 9490263 . Zdążył napisać tylko "siemka" . Potem zrobił się nagl niedostępny a ja go jeszczezablokowalam.
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #19 : 2005-10-23, 16:44 »
Ja go ochrzaniłam po tym jak napisał :hahaha:
Russelka ale jak się wywalało ikonkę z napisem xxx to i tak się nowa robiła :roll: ale nauczyłam się to wywalać :P wystarczy wejść na c i tam jest ukrywa ta ikonka, zrobić ją na zwykłą i usunąć. Proste ;)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #20 : 2005-10-23, 19:09 »
Mnie sis zawołała, napisał do niej tylko "siemka!" a ona: "cześc, Tomek?" :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedz #20 : 2005-10-23, 19:09 »

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #21 : 2005-10-26, 21:35 »
heheheh :hehe: :
21:30:48 (6279422)
siemka!
21:31:10 psia_kostka_1211 ()
hej
21:31:10 (6279422)
poznamy sie? mam na imie Tomek
masz moze foto? :)
21:32:08 psia_kostka_1211 ()
nie ty durny bocie :P
Zapisane
emocjonalne kanapki

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #22 : 2005-10-27, 11:52 »
He he... :P Jak mogłaś go tak potraktować... :P Głupi jest, że nie zmienia imienia ani nic...
Dobrze, że zawsze jestem "ukryta"... Jak byłam dostępna, to na okragło do mnie pisali jacyś, co im się nudziło... :?
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #23 : 2005-10-27, 12:37 »
Ktoś (25-10-2005 15:34)

siemka!


Ktoś (25-10-2005 15:34)

poznamy sie? mam na imie Tomek
masz moze foto?


Ktoś (25-10-2005 15:34)

moje jest tutaj  [link od wirusa]


Ktoś (25-10-2005 15:34)

oj, sorki, musze leciec! pogadamy pozniej




Do mnie doszło coś takiego, ale że mam w... tyle takich gościów, to nie otwierałam... i całe szczęście:P
Zapisane
Why so serious?

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #24 : 2005-10-27, 13:05 »
9523484 (13:01)
poznamy sie? mam na imie Tomek
masz moze foto?

bosz....teraz i u mnie...
 :shock:
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #25 : 2005-10-27, 14:25 »
jaka mania... kurde, po co takiemu ...yyy... "Tomkowi" takie cuś?
Zapisane
Why so serious?

Pustułka

  • Gość
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #26 : 2005-10-27, 15:01 »
Taki sobie automat. Dopiero po dwóch odpowiedziach wysyła Ci informację, znowu twoje dwie wypowiedzi i linkuś. To co do mnie napisał:
Siemka!
(dwie moje wypowiedzi)
poznamy sie? mam na imie Tomek
masz moze foto?
(znowu dwa razy mój głos)
moje jest tutaj: (link)
Oj sorki muszę lecieć pogadamy później?
Widać ciągle zmienia numer ( już 3 raz  do mnie puszczał linka) i teraz miał numer 9504750
Ja niewiem, na co komu takie wygłupy. :/
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #27 : 2005-10-27, 15:07 »
Ehh, trza kurde byc takim jakims tenteges i trza nie miec co robic przy kompie zeby takie rzeczy robić...
Zapisane
Why so serious?

Forum Zwierzaki

Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedz #27 : 2005-10-27, 15:07 »

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #28 : 2005-10-27, 15:09 »
Pustułka - a moim zdaniem to wcale nie jest uzależnione od liczby odpowiedzi, pisze, jak leci .
BTW tylko do mnie nie napisał ? Ej sorry ale już tyle osób mi mówiło, że do nich napisał , że nie wiem :P ..
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Ostrzeżenie
« Odpowiedź #29 : 2005-10-27, 15:18 »
moim zdaniem to automatycznie wybierwa wszystkich odkrytych w sieci gg..ja na moment sie odkryłam i od razy mi weszło...po moze 2 min.
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.108 sekund z 27 zapytaniami.