Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Krokodyle  (Przeczytany 6254 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Vizsla

  • Gość
Krokodyle
« : 2005-12-28, 22:38 »
Nie widzę tu takiego topicu a chicałabym sie dowiedzieć czy ktoś jeszcze oprócz mnie kocha te wspaniałe zwierzęta...
Za ich fascynujący sposób życia, umiejętności polowań, spryt i wspaniały widok rozwartej krokodylej paszczy :)
Uwielbiam te zwierzęta! W zoo niemal nie mozna mnie odlepic od boksu z krokodylem, choc moim wielkim marzeniem jest ujrzenie tego "potwora" na wolnosci...
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Krokodyle
« Odpowiedź #1 : 2005-12-29, 12:54 »
Ja widziałam prawie na wolności aligatory. :D Na Florydzie bardzo łatwo jest je zobaczyć, ja byłam w takim parku, gdzie aligatory zyły prawie jak na wolności.Niektóre były "oswojone", reagowały na swoje imie. :) Miałam bardzo dużo fotek aligatorów, ale mi się płytka popsuła. :(
Aligatory od krokodyli niewiele się różnią, maja tylko inny kształt pyska. No może jeszcze sa jakies inne różnice. :roll:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Vizsla

  • Gość
Odp: Krokodyle
« Odpowiedź #2 : 2005-12-29, 13:02 »
... o kytórych poki co za bardzo nie wiemy :lol:
Przegladne kilka encyklopedii, zobacze czym sie konkretnie roznia ;)
Moze wielkością? ;) Ehhh niegdy nie zwracałam uwagi na różnice między nimi :P
5 styczniai będzie świetny program "Polowanie na myśliwego" z aligatorem w roli głównej ;) Na Animal Planet ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Krokodyle
« Odpowiedz #2 : 2005-12-29, 13:02 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Krokodyle
« Odpowiedź #3 : 2005-12-30, 15:44 »
warto oglądać ten program. Może będzie ciekawy.
Ja raz dotykałam krokodyla (albo aligatora :roll:) :D
W zoo wylegiwały się na wybiegu i akurat jeden dotykał cielskiem do ogrodzenia tak, ze nawet palca nie musiałam wsadzać za ogrodzenie. Bardzo się zdziwiłam, bo miał mięciutką skórkę, taka lekko gumową i wilgotną (coś podobnego do skóry węża).
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

MadziowSKA

  • Gość
Odp: Krokodyle
« Odpowiedź #4 : 2005-12-30, 16:04 »
Aligator - rodzina gadów z rzędu krokodyli charakteryzująca się krótkim
i szerokim pyskiem oraz silnie wystającymi zębami i nozdzrami; należą
do niej także kajmany. (Słownik Wyrazów Obcych)

Krokodyl - drapieżny gad z rzędu krokodyli(...), mają spłaszczone ciało
poktyte rogowatymi płytkami oraz tarczami kostnymi tworzącymi ich pancerz,
krótkie kończyny, głowe wydłużoną oraz długi, masywny ogon; barwa grzbietu
jest gł. szara lu zielonkawo-szara. (Slownik Wyrazów Obcych)

Tadam xD
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Krokodyle
« Odpowiedź #5 : 2005-12-30, 16:22 »
Do rodziny krokodyli systematycy zaliczają obecnie również aligatory i kajmany, które poprzednio stanowiły odrębną jednostkę systematyczną. Rząd współcześnie żyjących krokodyli obejmuje 3 rodziny: aligatory (3 rodzaje, 13 gatunków), krokodyle właściwe (4 rodzaje, 7 gatunków) i gawiale (1 rodzaj, 1 gatunek), czyli łącznie 21 gatunków. Żyją one w tropikalnych i subtropikalnych rzekach, lagunach, jeziorach i bagniskach. Trzy gatunki wypływają również w morze. Są to krokodyl nilowy (Crocodylus niloticus), krokodyl amerykański (Crocodylus acutus) i krokodyl różańcowy (Crocodylus porosus). Największe ze współcześnie żyjących krokodyli osiągają długość do 7 m i wagę około 1 000 kg. Krokodyl rośnie przez całe życie. Ponieważ zęby krokodyla nie są zdolne do żucia, rozszarpuje on swą ofiarę, miotając nią na wszystkie strony.

:)

Ze stronki zoo :)
« Ostatnia zmiana: 2005-12-30, 16:28 autor Vizsla »
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Krokodyle
« Odpowiedź #6 : 2006-01-22, 19:31 »
Zawsze mnie fascynowały... Kiedyś byłam niemal uzależniona od filmów przyrodniczych, w momentach gdy gnu albo zebry schodziły do wodopoju, albo przechodziły przez rzekę to nie odrywałam wzroku od ekranu wypatrując krokodyli ;) Naprawdę piękne i imponujące zwierzęta...
Ostatnio na allegro widziałam młodego kajmana . Tak piękne są, ale jakoś nie jestem za trzymaniem takich zwierząt jako zwierzaków domowych
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Krokodyle
« Odpowiedź #7 : 2006-05-09, 14:24 »

Takiego krokodylka spotkała moja siostra. :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Nadia

  • Gość
Odp: Krokodyle
« Odpowiedź #8 : 2006-05-14, 14:26 »
Krokodyle, po wilkach, są moimi ulubionymi, dzikimi zwierzętami. Fascynują mnie od małego dziecka. Zawsze gdy leci jakiś film z nimi, koniecznie muszę obejrzeć. Jeśli zaś, idziemy do zoo, to obowiązkowo muszę podejść do ich boksu.  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Krokodyle
« Odpowiedz #8 : 2006-05-14, 14:26 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Krokodyle
« Odpowiedź #9 : 2006-05-14, 14:34 »
Krokodyle i aligatory są super... :) niestety w ZOO (Wawa) ludzie wrzucają im na wybieg masę monet, a to moze być niebezpieczne... :(
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Krokodyle
« Odpowiedź #10 : 2006-05-19, 10:07 »
Niebezpieczne to moze być próba pozbierania tych monet przez jaiegoś turystę :)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Krokodyle
« Odpowiedź #11 : 2006-05-19, 19:22 »
Jedno, dwu i pięciogroszówek? :P Wątpie. Chyba, że by ktoś chciał na piwo, tylko skąd taki w zoo... :P
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Krokodyle
« Odpowiedź #12 : 2006-05-19, 19:39 »
ja też uwielbiam krokodyle, są takie fajne
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Krokodyle
« Odpowiedź #13 : 2006-05-20, 21:56 »
Jedno, dwu i pięciogroszówek? :P Wątpie. Chyba, że by ktoś chciał na piwo, tylko skąd taki w zoo... :P
Oj, Charon. Zdziwiłabyś się do czego ludzie są zdolni. Ja z moją siostrą zawsze wszędzie łapy wsadzimy jak tylko zobaczymy jakieś niczyją kasę.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Akane

  • Gość
Odp: Krokodyle
« Odpowiedź #14 : 2006-11-17, 14:26 »
Bardzo interesuje się wszystkimi gadami. Co prawda wolę węże niż krokodyle, ale i tak bardzo je lubię.
Tylko, że teraz jak słyszę o krokodylach to mi się zaraz przypomina Steve Irvin :( .
Jest mi szkoda florydzkich aligatorów, bo ludzie muszą je zabijać.
U nas w Elblągu, jest taki sklep zoologiczny i oni tam trzymają jako eksponat kajmana okularowego i to w takim dość małym akwarium, on chyba nawet nie może wyjść z wody :(  ...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Krokodyle
« Odpowiedz #14 : 2006-11-17, 14:26 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Krokodyle
« Odpowiedź #15 : 2006-11-17, 15:32 »
Akane, na Florydzie nie zabijają wszystkich aligatorów. Jedynie takie które są większe niż 1,5m. (też mi ich szkoda :( )Te mniejsze wywożą do parku narodowego na Everglades. Tam wszystkie aligatory maja bardzo dobre warunki do życia. Spotkać tam można naprawdę wielkie okazy, ja widziałam 3 metrowego aligatora, który leniwie wygrzewał się na brzegu strumyka. byłam ok. 1.5 m. od niego i na mój widok tylko głowe podniósł.
Aligatory bardzo fajnie wygladają podczas pływania w jeziorach - tylko oczy i nozdrza wystają powyżej poziomu wody.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Akane

  • Gość
Odp: Krokodyle
« Odpowiedź #16 : 2006-12-12, 17:15 »
Nie twierdzę że zabijają wszystkie aligatory  :roll: Dobrze o tym wiem, które są, a które nie są, mimo że nie byłam nigdzie dalej niż na Słowacji...
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Krokodyle
« Odpowiedź #17 : 2006-12-12, 21:30 »
To i tak nie zmienia faktu, ze kazde zwierze ma prawo do zycia i ich zabijanie powinno być tępione.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Akane

  • Gość
Odp: Krokodyle
« Odpowiedź #18 : 2006-12-13, 17:05 »
Więc może wytępimy tych co tępią zwierzaki?? :evil:
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Krokodyle
« Odpowiedź #19 : 2007-06-22, 12:43 »
Oglądałam ostatnio właśnie jak wyłapują krokodyle... :roll:
Strasznie przykry widok. :(

Swoją drogą na Animal Planet był ostatnio program o aligatorach. Prowadził je mężczyzna, który już od wielu lat pracuje z tymi zwierzętami w rezerwacie. Polecam gorąco obejrzeć; wiele zaskakujących informacji można się dowiedzieć.
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Krokodyle
« Odpowiedź #20 : 2007-08-13, 13:15 »
Ja równierz bardzo lubie te majestatyczne zwierzęta wręcz kocham są to moje ulubione zwierzęta.
Vizsla kto prowadzi ten program?Bo nie ma bardziej wtajemniczonego w te sprawy człowieka od Steva Irwina(szkode że nie żyje) :( :( :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Krokodyle
« Odpowiedz #20 : 2007-08-13, 13:15 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 26 zapytaniami.