Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak poradzić sobie ze skrzywdzonym psem ?????????  (Przeczytany 2535 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asinka 22

  • Gość
Jeżeli znacie stronę internetową , na której można zaczerpnąć profesjonalnych porad u psiego psychologa - proszę pomóżcie mi, a może ktoś z was wie jak postępować z bardzo trudnymi przypadkami (pies po ciężkich przejściach - nie agresywny).
Zapisane

Emilka

  • Gość
Jak poradzić sobie ze skrzywdzonym psem ?????????
« Odpowiedź #1 : 2003-03-21, 21:05 »
Moja ciocia ma obecnie psa po bradoz duzych przejciach. Jets to (teraz juz) 4 letnia suczka,malutka o krotkiej czarno podpalanej siersci. Muszke wziela moja ciocia kiedy miala 8 miesiecy..ciocia postanowila wziasc opsa gdyz jej 16 letnia suka wlasnie zdechla ( :( ) Pewien facet chcial sie pozbyc 2 miesiecznego szczeniaka..iocia byla chetna. Ale kiedy przyszla spodkala  8 miesiecznego mlodziaka z przerazonymi oczami..pies trzasl sie jak galareta. Cioci zrobilo sie go zal i postanowila go wziasc. Już kiedy szła z suczką na smyczy bylo widac ze z psem cos nie tak. Pies kompletnie nie umial chodzic na smyczy (im do tej pory w porzadku nie umie...)skakał...i kładł sie z poddaniem na plecy...wystraszony. Kiedy ciocia zaciągneła go do domu...schował sie za fotel i tam siedzial przez 5 dni..lacznie z wydalaniem sie w to miejsce :roll:  Kiedy Muszka postanowila wyjsc z ugrycia..straszliwe bala sie czlowieka..kazde przejscie obok prowadzilo to paralizu psa..a nawet przerazliwego wycia..pies nie wytrzymywal stresu. W końcu piesek w miare zaufał cioci...karmiła go z ręki.Obecnie suka jest już u Cioci 3 lata muimo to ciągle nie ufa ludziom. Zaakceptowala na poczatku ciocie..potem dopiero wujka (widocznie byla krzywdzona przez mezczyzne) Nie akceptowala obcych. Była wrecz agresywan.. i do teraz jest. Gryzie po nogach..po rekach wszedzie..kiedy przytjda goscie mosi byc zamykana w lazience. A kiedy na swiecie pojawilo sie dziecko Ciocia bardzo bala sie ze Muszka moze zrobic mu krzywde na szczescie okazala sie bardzo towarzyska i akceptuje Franusia (3 latka) > Ciocia ,wujek i chlopczyk to jedyne osoby ktore spedzaa z nia najwiecej czasu..i ktorym poprostu ufa. sądze z ebierze sie to stad ....ze trzeba takiemu psu poswiecic jak najwiecej czasu. Sa jeszcze osoby ktorych Mucha sie nie boi...jestem to ja i moja babcia..bo czesto bywamy w domu Cioci...po zatym zawsze mamy czym przekupiac psa za wstep do ieszkania. sorry ze sie az tak rozpisalam...
Muszka jest poprostu bardzo trudnym psem i co najgorsza agresywnym. Dobrze jednak ze nie robi krzywdy  domownikom..i uwaza ich z aprzywodcow. Wystarczylo poprostu Muszce poświecic czas i czulosc. Wklasciciele psa ciagle probuja oduczyc go roznych niepoprawnych zachowan. Może kiedys muszka bedzie inna... :roll:
P.S Asinko opiekujesz sie moze.."trudnym" psem ???
Zapisane

twipsy7

  • Gość
Jak poradzić sobie ze skrzywdzonym psem ?????????
« Odpowiedź #2 : 2003-03-22, 07:06 »
Nie wiem czy znajdziesz tutaj adres jakiegoś psiego psychologa - spróbuj u weterynarzy popytać, ale i tak boję się, ze to starcone pieniądze.
W necie znam stronę http://www.vetserwis.pl/lekarze.html
Napisz co się dzieje z Twoim psem, jaki masz problem.
Na pewno znajdziesz sporo ciekawych rad, które będziesz mógł dopasować do swojego przypadku.
Jedno jest pewno, każdy trudny przypadek potrzebuje dużo czasu, miłości  i cierpliwości.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak poradzić sobie ze skrzywdzonym psem ?????????
« Odpowiedz #2 : 2003-03-22, 07:06 »

kawad

  • Gość
Jak poradzić sobie ze skrzywdzonym psem ?????????
« Odpowiedź #3 : 2003-03-22, 22:02 »
Na pewno taki psiak potrzebuje mnóstwo!!!! miłości i cierpliwości. W końcu przekona się, że ludzie nie tylko sprawiają cierpienie. Oczywiście odpada jakakolwiek agresja, krzyki. Jeśli pies boi się ludzi nie należy go na początku zmuszać do kontaktu. Można po prostu być obok, podchodzić, czule przemawiać, podawać na ręku smakołyki (z czasem podejdzie i weźmie).
 Czy opiekujesz się takim psem?
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Jak poradzić sobie ze skrzywdzonym psem ?????????
« Odpowiedź #4 : 2003-03-24, 20:54 »
W lipcu w zeszłym roku przygarnęłam błąkającą się suczkę. Pies był bardzo wychudzony, ledwie trzymał się na nogach, nie podchodził bliżej niż 20 m od człowieka, po miesiącu dostała cieczkę i zaszła w ciążę - urodziła trzy śliczne maluchy, myślałam, żę wreszcie się coś zmieni, może jak zobaczy że małym nikt krzywdy nie robi to zaufa. Ona tylko siedziała z boku i patrzyła jak małe pieszczochy chodzą nam po głowach - nic się nie zmieniło!
Z Bafi (bo tak ma na imię suczka) przerobiłam już chyba wszystko i doszłyśmy do tego, że chodzi ze mną na spacerki, jje z ręki i z boku patrząc można by pomyśleć, że jest zupełnie noramlnym psem, ale jednak nie - dopiero 4 dni temu udało mi się ją pierwszy raz pogłaskać (tylko dlatego, że postanowiłam ją wysterylizować - podałam jej tabletki usypiające i udalo mi się ją złapać - po operacji dwa dni spędziła w domu, byłam przy niej cały czas, głaskałam, mówiłam a trzeciego dnia ... goniłam po mieszkaniu (!!!) ).
Rozmawiałam z weterynarzami, kolegą który trenuje psy - mówili, że nawet jest taka metoda, że wprowadza się psy w narkozę (te agresywne lub nieufne), a następnie przy wybudzaniu właściciel ma być obecny, ma spędzić z psem jak najwięcej czasu, wtedy te psy robią się aniołkami.
Ona stanowi doskonały wyjątek tej reguły - nie wiem co mam robić !!!
Dodam, że nie jest agresywna, jak już uda się ją złapać to można z nią zrobić wszystko, nawet spała ze mną w łóżku, a jak tylko znikałam jej z pola widzenia to zaraz biegła sprawdzić gdzie jestem.
Już nie mam pomysłów - jeżeli znacie jakikolwiek sposób to piszcie chętnie skorzystam.
W kolejnych postach będę opisywać ją bardziej ( ostatnio przez godzinę pisałam post na jej temat, a następnie forum mi się zawiesiło i wszystko się skasowało).
Zapisane

Marika

  • Gość
Jak poradzić sobie ze skrzywdzonym psem ?????????
« Odpowiedź #5 : 2003-03-25, 19:12 »
O matko miałas ja od tamtego roku i jej ani razu nie głaskałaś ???musieli jej robić wielka krzywde !!mój psiak był przypalany papierosem lub czymś w tym stylu i ma taki różowy pyszczek przez to :( i tez był dziki przez 3 latka ale jush jest super w stosunku do nas ale do obcych gorzej a zwłaszcza mundurowani jak pzrychodza do domu to on chce ich zjesc!
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Jak poradzić sobie ze skrzywdzonym psem ?????????
« Odpowiedź #6 : 2003-03-27, 21:27 »
Ja mam psa po ciężkich przejściach, były z nim problemy, ale się uspokoiło. Przede wszyskim trzeba zauwarzyć czego pies się boi, żeby go nie stresować. Trzeba był dla n iego miłym i mówić czułe słówka i ne stronić od ludzi i innych (nie agresywnych) psów.
Zapisane

Marika

  • Gość
Jak poradzić sobie ze skrzywdzonym psem ?????????
« Odpowiedź #7 : 2003-03-28, 14:16 »
jak tam piesiór???
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Jak poradzić sobie ze skrzywdzonym psem ?????????
« Odpowiedź #8 : 2003-03-31, 21:16 »
Sunia jest już po ściągnięciu szwów (po sterylizacji), nawt ją zaszczepiłam. Złapałam ją na "lasso", a potem już poszło gładko.  Teraz ma się już super jest bardzo szczęśliwa (żę nikt jej nie dotyka), chodzi ze mną na spacerki, zmieniło się na tyle że trochę bardziej się związałyśmy i wszędzie za mną wchodzi (no może poza autem) jak tylko nie ma innych osób. No delikatny postęp jest - może jeszcze parę lat i będzie ok (trzeba być optymistą !!!). :)
O dalszych postępach będę informować, nadal oczekuję wszelkich pomysłów. Dzięki za odpowiedzi szczególnie osoby z takimi "psimi problemami", podniosło mnie to na duchu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak poradzić sobie ze skrzywdzonym psem ?????????
« Odpowiedz #8 : 2003-03-31, 21:16 »

Abakus

  • Gość
Jak poradzić sobie ze skrzywdzonym psem ?????????
« Odpowiedź #9 : 2003-03-31, 21:59 »
Witajcie!
W tym miejscu i ja musze zabrac glos, gdyz Ci ktorzy mnie i Amanta znaja wiedza ze Amant tez jest psem po przejsciach. Na poczatku po zakupie go od "chodowcy" pies byl tez zaglodzony poraniony, plaszczacy sie jak zobaczyl obok siebie czlowieka. Do takiego stanu zostal doprowadzony:(. Pierwsza noc Amant spedzil bardzo podnerwowany, mial wtedy 9 miesiecy. Podstawa uspokojenia psa jest danie mu jaknajwiecej milosci i ciepla. ja kladlem sie przy Amancie ciegle do niego mowilem, Poprostu wiedzail ze nikt go nie udezy!Musisz sie z nia bawic, jak nie bedzie chciala wolaj ja i dawaj jej jakiegos smakolyka. Dobry sposob jest czesanie siersci, to powinno sie jej podobac. Wolaj ja do spania ze soba niech czuje cieplo i bezpieczenstwo jakie jej dajesz.
Bedzie wszystko dobrze powolutku ona sie przelamie zobaczysz.
Powodzenia
Grzes
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Jak poradzić sobie ze skrzywdzonym psem ?????????
« Odpowiedź #10 : 2003-04-01, 11:51 »
Dzięki za odpowiedź - niestety czesanie jest nie możliwe, ona nie daje się dotknąć, ucieka. Zabawa (???) nie jest zbyt możliwa, bo cały czas myśli, żę próbuję ją złapać (nawet jak bawię się z jej synkiem piłeczką, to też kawałek za nią biegnie, ale na tym się kończy. Dla niej najlepsza zabawa jest z Goldusiem (synem)). Smakołyki z ręki bierze bez problemu i wogóle wszystko jest ok do momentu gdy się schylam. Już też próbowałam się kłaść ale ona delikatnie mówiąc "olewała" mnie i szła sobie kawałek dalej.
Ale dzięki za rady.
Zapisane

Marika

  • Gość
Jak poradzić sobie ze skrzywdzonym psem ?????????
« Odpowiedź #11 : 2003-04-01, 14:40 »
wiesz cio na www.animals.pl jest psychiolog tam po boku masz taka ramke tam napisz :) pozdrawiam
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Jak poradzić sobie ze skrzywdzonym psem ?????????
« Odpowiedź #12 : 2003-04-01, 14:40 »
Oto adres psiego psychologa, ktorego znam na zywo:

Andrzej Kłosiński
psycholog
KRAKÓW WIZYTY DOMOWE 0607 427 171 E-MAIL: psycholog@zoologia.pl


http://www.psycholog.zoologia.pl/ :)

Bardzo miły i wyrozumiały facet  :wink:
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Jak poradzić sobie ze skrzywdzonym psem ?????????
« Odpowiedź #13 : 2003-04-01, 22:41 »
Dzięki bardzo będę się z nimi kontaktować. Dam znać jak coś załatwię.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 23 zapytaniami.