Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: potrzebuje rady  (Przeczytany 1885 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arla

  • Gość
potrzebuje rady
« : 2006-05-09, 14:04 »
moja koleżanka ma boksera. jest przyjazny, ale raz ugryzł :wampir: jej babcie w obronie kota. czy mam się bać tego psa?   :olaboga:
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: potrzebuje rady
« Odpowiedź #1 : 2006-05-09, 14:12 »
no niewiem... a wydaje sie być agresywny? bronił kota? a co babcia chciała kotu zrobić? jeżeli znasztego psa to powinnaś sama wywnioskować czy bać się tego psa czy nie... i po co zakładać bezsensowne tematy :roll:
Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: potrzebuje rady
« Odpowiedź #2 : 2006-05-09, 14:20 »
Nie bój sie go w rzadnym wypadku jezlei jest agresywny co wnioskuje  to w żadym wypadku jezlei do niej przyjdziesz nie okazuj strachu w ten sposób jestes bardziej narażona na ugryzienie niz jak sie nie bedziesz bała psa poprostu traktuj jak powietrze a jak sie boisz popros koleżanka aby zamkneła psa kiedy przyjdziesz:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: potrzebuje rady
« Odpowiedz #2 : 2006-05-09, 14:20 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: potrzebuje rady
« Odpowiedź #3 : 2006-05-09, 14:22 »
niestety golden(ka) niektorzy nie mogli jak ulozyc psu np. zepsutej psychiki... mi sie to jakims cudem udało, duzo znalezionych psów już nawet w wieku szczenięcym pamięta te urazy i to juz nie wina nowego właściciela, ale trzeba uczyć psa do skutku albo inaczej bedzie gorzej.

Arla kto wychowuje tego boksera? komu najbardziej sie podporządkuje w ,,stadzie"? Jeżeli jest taka osoba której bokser bardzo słucha niech babcia będzie przy tej osobie razem z bokserem aby ona czuła się pewniej by on podporządkował sie jej na nowo. W przypadku mojej malej kuzynki, tak udało sie z moim psem jak sunia byla przy moim tacie, teraz juz nie warknie na dziecko.
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: potrzebuje rady
« Odpowiedź #4 : 2006-05-09, 17:51 »
Mam podobny problem. Boję się własnego...
Zapisane

Arla

  • Gość
Odp: potrzebuje rady
« Odpowiedź #5 : 2006-05-17, 20:02 »
boisz sie wlasnego? to musiales niezle namieszac though...
Zapisane

kavainka

  • Gość
Odp: potrzebuje rady
« Odpowiedź #6 : 2006-06-02, 19:16 »
mam problem z Nuką - juz kiedys pisalam - jest barzo nieufna wobec znajomych strasznie szczeka kiedy ktos przychodzi nie pomaga ani uspokajanie ani dawanie kąska zeby goscie dobrze jej sie kojarzyli nie pomaga nic. :( od pewnego czasu zaczyna straszyc ich zebami. boje sie ze w koncu kogos chapnie. kiedy goscie przychodza po prostu ja zamykam kiedy juz siedza a ona sie uspokoi wypuszczam. zauwazylam ze jak ktos wstaje idzie np do lazienki to ona probuje sie na nich rzucac. do tej pory tego nie robila.. nikt jej nie zrobil krzywdy wiec o co chodzi???? potem nawet macha ogonem ale jak ktos wstaje to juz jest zle. przeciez nie moge jej caly czas trzymac zamknietej.
i nie sadze zeby to byla kwestia tego ze pies NIE WIE o co chodzi - ona wszystko rozumie nawet sika na komende.
pomozcie bo trace wiare w tego psiaka :( moze cos na uspokojenie?? czy strerylka moze kozystnie wplynac - jak o to chodzi?
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Odp: potrzebuje rady
« Odpowiedź #7 : 2006-06-05, 15:43 »
Kavainka, pierwsza mysl jaka u mnie sie pojawila po przeczytaniu Twojego posta to ta, ze Nuka chyba uwaza, ze jest wyzej w hierarchii od gosci i dlatego gdy ktos nie postepuje tak, jak ona chce (wstaje), zaczyna tego kogos 'upominac'. Poza tym znajduje sie na swoim terenie i czuje sie pewniej, moze ma wedlug siebie obowiazek obrony domu. To chyba tyle co chcialam powiedziec, bo szczerze mowiac nie wiem, jak pozbyc sie tego problemu...
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

zakla

  • Gość
Odp: potrzebuje rady
« Odpowiedź #8 : 2006-06-05, 17:14 »
Tez mi sie wydaje, ze jest to oznaka dominacji. Mala koniecznie usiluje pokazac intruzom, kto tu rzadzi. A jak jest w relacji domownicy-sunia? Czy masz pewnosc, ze suka jest najnizej w hierarchii?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: potrzebuje rady
« Odpowiedz #8 : 2006-06-05, 17:14 »

kavainka

  • Gość
Odp: potrzebuje rady
« Odpowiedź #9 : 2006-06-06, 00:07 »
jest najnizej jest zdominowana przez nas wstaje kiedy ktos cche przejsc przepuszcza w drzwiach na spacerze woli isc za nami niz przed odda bez oporu nawet swoj najlepszy kasek i jest bardzo usluchana.
 tylko tej jednej rzeczy nie chce zrozumiec
a jak ja nauczyc ze gosc jest ponad nia jesli faktycznie w tym tkwi problem?
wydaje mi sie ze ona zachowuje sie tak ze strachu ale z tym tez nie mam pojecia co zrobic
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: potrzebuje rady
« Odpowiedź #10 : 2006-06-06, 06:36 »
becia zakla - doczytajcie - ona szczeka na ZNAJOMYCH. nie jest to dominacja, a obrona swojego terenu...

w jakim wieku jest pies? bo jeśli powyżej roku, to musisz się przyzwyczaić do oddzielania jej od znajomych. 

ach - i to ze smakołykami - jeden z gorszych błędów - chwaliliście ja za agresję...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 26 zapytaniami.