Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: "Amnestia" i inne polityczne tematy  (Przeczytany 4473 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #30 : 2006-07-24, 18:45 »
Ha a mówią że w dzisiejszej młodzieży nie ma krzty honoru i ambicji ;) :

Maturzyści nie chcą "świadectw po amnestii"
Do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży zgłosiło się 8 maturzystów, którzy nie zdali matury, a którzy nie chcą "skorzystać" z amnestii ogłoszonej przez wicepremiera, ministra edukacji Romana Giertycha - poinformowała rzeczniczka OKE Agnieszka Muzyk.
Jak wyjaśniła, maturzyści nie chcą by OKE wystawiała im maturalne świadectwa.

Zgodnie z przedstawioną w połowie lipca przez ministra Giertycha propozycją, każdy maturzysta, który zda co najmniej cztery z pięciu egzaminów maturalnych (dwóch ustnych i trzech pisemnych), z łącznym wynikiem egzaminu co najmniej 30 proc. punktów, otrzyma świadectwo dojrzałości. Maturzyści, którzy zgłosili się do OKE w Łomży argumentują, że wolą za rok poprawiać egzamin i nie być "naznaczonymi" amnestią. "Chcą mieć »normalne« świadectwo za rok" - dodała Muzyk.

Maturzyści, którzy zdali maturę i otrzymali świadectwo dojrzałości, ale przystępują po raz kolejny do któregoś z egzaminów, gdyż nie są zadowoleni z jego wyniku, w przypadku poprawy wyniku nie otrzymują nowego świadectwa maturalnego, ale tylko specjalny aneks do świadectwa.

Niezadowoleni z wyniku egzaminu z konkretnego przedmiotu mogą do niego przystąpić w kolejnych sesjach maturalnych w ciągu pięciu lat. Przez pięć lat można też zdawać dodatkowo inne przedmioty. Po tym czasie chcący poprawić wyniki na maturze muszą przystąpić do całego egzaminu.

OKE w Łomży zgłosiła sprawę Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE) po to, żeby opracowywane przepisy w związku z amnestią uwzględniały sytuację, w której uczeń nie zgadza się na wystawienie mu świadectwa przez OKE.

Dyrektor CKE Marek Legutko pytany, czy Centralna Komisja ma informacje od innych OKE, że niektórzy maturzyści nie godzą się na wystawienie im "amnestyjnych" świadectw dojrzałości, powiedział, że poza łomżyńską, inne okręgowe komisje nie zgłaszały takiego problemu, a CKE nie pytała ich o to.

Minister edukacji, pytany dziś na konferencji prasowej, czy maturzyści będą mogli odmówić odebrania świadectw maturalnych i zdać egzaminy poprawkowe w przyszłym roku, odpowiedział jedynie, że "na bazie obecnych przepisów, każdy niezadowolony z wyniku egzaminu może go wielokrotnie powtarzać, nie tylko wtedy, gdy go oblał".

Giertych pytany zaś, kiedy będzie znany projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów, regulującego kwestie matur (w tym wprowadzającego "amnestię") powiedział, że ciągle zbierane są opinie w tej sprawie.

"Myślę, że w ciągu najbliższych dni ostateczny tekst projektu pójdzie do konsultacji międzyresortowych" - dodał.

W tym roku matury nie zdał co piąty maturzysta. Według szacunkowych danych resortu edukacji, dzięki przygotowywanej nowelizacji rozporządzenia w tym roku świadectwa otrzyma ok. 50 tys. osób, które nie zdały egzaminu maturalnego z jednego z przedmiotów.
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #31 : 2006-08-31, 22:47 »
ekhm,
chcę napisać że nowy wymysł Romka [,,szkoły specjalne dla trudnej młodzieży"] to najbardziej
denny, beznadziejny, okropny, krzywdzący[jeśli wejdzie w życie] pomysł na jaki wpadł nasz minister. Do tej pory, bo nie wiadomo co będzie dalej.
Dodam jeszcze że niektórzy z tegorocznych maturzystów nadal czeka na amnestię... niestety, coś zostało chlapnięte a sprawa nie jest dalej prowadzona, przez co oni nie zgłosili się do szkół policealnych i teraz pozostaje im praca, najprawdopodobniej za granicą. Chore... :/
I ten ścigany za ,,obrazę prezydenta" bezdomny...o matko...w takim razie powinni ścigać i zamknąć 3/4 Polaków..
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #32 : 2006-08-31, 22:52 »
A co się kryje pod deifinicją trudnej młodzieży bo nie za bardzo wiem.. przesada :/ To co oni będą mieli klasy bez klamek i kraty w oknach?

Cytuj
Dodam jeszcze że niektórzy z tegorocznych maturzystów nadal czeka na amnestię...

Romek obiecał świadectwa, a teraz maturzysci ich na oczy nie zobaczą? Super.

Cytuj
I ten ścigany za ,,obrazę prezydenta" bezdomny...o matko...w takim razie powinni ścigać i zamknąć 3/4 Polaków..

To i tak wygrywa.Słyszałam o tym ostatnio,ale myślałam,że to może jakiś żart jest..

Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedz #32 : 2006-08-31, 22:52 »

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #33 : 2006-08-31, 23:09 »
Trudna młodzież to taka która...sprawia że nauczyciel nie potrafi upilnować porządku w klasie? Taki ten pomysł ma cel.. wyeliminowanie ,,złych" i wprowadzenie dyscypliny do szkół :/
Planują stworzenie po jednej specjalnej szkole z internatem(!) w każdym województwie; co śmieszniejsze(?) dzieciaki będą selekcjonowane(sick!) już po podstawówce, ciekawe na jakich zasadach będą dokonywać tych podziałów. Słyszałam dziś w radiu że już rozpoczęto wstępne szacowanie ile to takiej trudnej młodzieży jest...

A świadectwa maturzyści zobaczą, zobaczą... wybory tuż tuż..
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #34 : 2006-08-31, 23:13 »
taaak, czyli taka trudna młodzież będzie z inną trudną młodzieżą tylko... czyli od razu powinni miejsca w więzieniach szykować, bo jeśli nie będą z normalnymi, spokojnymi ludźmi, to nic dobrego z nich nie będzie.
Cholera, to wiem ja, bez przygotowania psychologicznego, przecież to jest oczywiste, a podobno wykształceni politycy tego nie wiedzą :shock:
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #35 : 2006-09-01, 09:04 »
I dziś w salonie politycznym trójki Kaczyński2 powiedział że on jak najbardziej jest za tym pomysłem, że taka izolacja pozwoli na rozwój tej lepszej młodzieży :o I że specjaliści-psycholodzy racji nie mają, o nie... no sorry, jeśli on dzieli dzieci i młodzież na lepszą i gorszą to ja temu panu podziękuję. I on uważa się za Katolika..
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #36 : 2006-09-01, 12:57 »
Jeszcze powinny być szkoły "tylko dla dzieci zwolenników PiS i spółki", i to właśnie powinny być szkoły specjalne, a reszta zwyczajna... A najlepiej, żeby mieli własne państwo i tam szaleli do woli. Mam serdecznie dość tego towarzystwa! 
Zapisane
IBDG Wrocław

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #37 : 2006-09-01, 16:03 »
a później to już z górki, szkoły podzielone znowu dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych, bo przecież takie niepełnosprawne zaburza piękny obrazek :/
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #38 : 2006-09-02, 09:29 »
Nooo wkurzyli się za Kuronia,i może Romka wywalą...<marzenie>
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedz #38 : 2006-09-02, 09:29 »

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #39 : 2006-09-17, 12:59 »
pomysly giertycha szkoda gadac ...
mature pisze sie albo podstawaoa albo rozszeona nie ma mozliwoci podst i rozszeroenj yszzz
Zapisane
To piekło nie raj :)

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #40 : 2006-09-17, 13:26 »
pomysly giertycha szkoda gadac ...
mature pisze sie albo podstawaoa albo rozszeona nie ma mozliwoci podst i rozszeroenj yszzz

Tak, ale jeżeli napiszesz rozszerzoną na mniej niż 30% to mnożą Ci to przez 1,5 (czy jakoś tak) i jest to wynik matury podstawowej.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #41 : 2006-09-17, 13:36 »
mature pisze sie albo podstawaoa albo rozszeona nie ma mozliwoci podst i rozszeroenj yszzz
Tak? Teraz tak jest, czy tak ma być?
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #42 : 2006-09-17, 13:43 »
Ja słyszałem, że będzie się pisać tylko rozszerzoną.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #43 : 2006-09-17, 15:16 »
Aha, bo już myślałam, że takie zmiany w tym roku były... :P Muszę powiedzieć, że lekko to by było według mnie beznadziejne, bo podstawowa część daje dużo punków. W podstawowej są pytania-pewniaki - takie które się powtarzają latami, podobne lub takie do nauczenia. A w rozszerzonej są pytania o np. eksperymenty, i często są inne niż zwykle (choć podobne też). Może ktoś skapnie o co mi chodzi... :P Na myślenie...
Na podstawowej zgarnia się punkty - pewniki. ;) Jak rozszeżna nie pójdzie. Ale nie wiem. Musiałabym zobaczyć jak to wygląda dalej.
Pisałam o biologii oczywiście, bo takową pisałam... :P
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #44 : 2006-09-18, 17:12 »
Tak, ale jeżeli napiszesz rozszerzoną na mniej niż 30% to mnożą Ci to przez 1,5 (czy jakoś tak) i jest to wynik matury podstawowej.

no niesyety tak nie jest ... pierwsze 30% sie nie mozny dopiero nastepene punkty jest jakis przelicznik
Zapisane
To piekło nie raj :)

Forum Zwierzaki

Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedz #44 : 2006-09-18, 17:12 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #45 : 2006-09-18, 17:29 »
Czyli 30% trzeba mieć tak czy inaczej, dobrze rozumiem?
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #46 : 2006-09-18, 19:25 »
tak dobrze rozumiesz ... niestety ale tak jest ja osobiscie uwazam ze to jest krzywda dla nas uczniow
Zapisane
To piekło nie raj :)

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #47 : 2006-09-18, 20:52 »
Mamy jakieś inne informacje. Ciekawe, które prawdziwe...
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #48 : 2006-09-18, 21:47 »
no przejrzalm wczesniejsze Twoje wypowiedzi i mowisz ze tylko rozszerozna no oczywiscie ja tez tak twierdze wiec gdzie ta roznorodnosc naszych inofrmacji?:) moze czegos nie doczytalam?
Zapisane
To piekło nie raj :)

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #49 : 2006-09-18, 22:10 »
pierwsze 30% sie nie mozny dopiero nastepene punkty jest jakis przelicznik

Tu.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #50 : 2006-09-19, 14:53 »
acha no to inne mamy dane oby te Twoej byly prawdziwe:)
Zapisane
To piekło nie raj :)

Forum Zwierzaki

Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedz #50 : 2006-09-19, 14:53 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #51 : 2006-10-23, 22:45 »
Widzeliście oczywiście reklamę LPR? (I przeróbki... :P )
Dlaczego w tej reklamie źli są ludzie w parkach i z pieszczochami? :( Dlaczego nie np. dresy? Dlaczego wygląd świadczy o człowieku? Jakoś ludzie których znam (podobni do reklamowych z ubioru) nie rozprowadzają narkotyków (niektórzy są/byli w harcerstwie)... Masa ludzi, którzy tak wyglądają uczy się w dobrych szkołach (typu Kopernik)... Czy Girtych to w ogóle szkołe kiedyś widział?
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #52 : 2006-10-23, 22:47 »
Niestety widziałam, szlag mnie trafił :/
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #53 : 2006-10-23, 23:05 »
Cytuj
Masa ludzi, którzy tak wyglądają uczy się w dobrych szkołach (typu Kopernik)

moj kolega należący do takich "odpadkow" jest wlasnie na drugim roku weterynarii - dostal sie za pierwszym podejwsciem bedac 30 na liscie, moj byly chlopak studiuje psychologie socjalna a inny kolega jest na ASP. W moim ogólniaku najlepszym uczniem z wszystkich - niemalze geniusz matematyczny byl wlasnie taki osobnik...

A co tu sie rozpisywac - "forumowy technik weterynarii w czasie wolnym"

http://img326.imageshack.us/my.php?image=img0125ke0.jpg

Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #54 : 2006-10-23, 23:13 »
o jakie ładne miecze ma ten technik weterynarii w rączkach :) - prześliczne :)
To ja nie wiem, chyba nas powinni zamknąć w jakiś izolowanych gettach, bo to przecież nas, a nie łysych dresów się ludzie boją ciemną nocą :chytry:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #55 : 2006-10-24, 08:58 »
Ja rozumiem, że reklama musi być jasna wizualnie i przemawiać do ludzi... ale wygląd o niczym nie świadzy... i teraz babcie moherowe (w większej ilości), itp. będą myśleli, że jak "brudas" to zły, narkoman, alkoholik, zboczeniec, etc....

(Wygląd świadczy na tyle, że jak murzyn/mulat widzi skinhead'a może czuć się niepewnie...)
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #56 : 2006-10-25, 20:44 »
A ja nie widziałam :(

Ale od czego jest youtube.
http://www.youtube.com/watch?v=GNoVN9AZrkY

:o i co to ma być heheh, ta reklama podziała tylko na ludzi ograniczonych a oni boją się ,,inności" i bez takich reklamówek.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #57 : 2006-10-25, 21:01 »
Bo LPR nie jest partią dla ludzi światłych, o nie... :nono:
Wszyscy jednakowi, jednomyślni, grzecznie w szeregu maszerujący do kościoła, żyjący według jednego schematu, wyznający jedynie słuszny światopogląd... Chora wizja...
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedz #57 : 2006-10-25, 21:01 »

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: "Amnestia" i inne polityczne tematy
« Odpowiedź #58 : 2006-10-26, 15:32 »
Poprostu "oszpecili" tych którzy i tak na nich nie zagłosują.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 27 zapytaniami.