Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Szympansy z dzidami  (Przeczytany 2932 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Szympansy z dzidami
« : 2007-02-24, 12:38 »
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1329&wid=8746113&rfbawp=1172316884.815

Naukowcy zauważyli również, że broni używają tylko samice małp lub młode szympansy. Odkrycie to wspiera hipotezę, według której samice człekokształtnych były pierwszymi w ewolucji tworzącymi narzędzia i wykorzystującymi je do polowania.

I znowu kobiety górą :P
Zapisane
IBDG Wrocław

Monrose

  • Gość
Odp: Szympansy z dzidami
« Odpowiedź #1 : 2007-02-24, 12:47 »
hehe^^
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Szympansy z dzidami
« Odpowiedź #2 : 2007-02-24, 13:05 »
HI,HI - może pogonią myśliwych?...

Forum Zwierzaki

Odp: Szympansy z dzidami
« Odpowiedz #2 : 2007-02-24, 13:05 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Szympansy z dzidami
« Odpowiedź #3 : 2007-02-24, 13:14 »
O, jakbym chciała! Szympansy z dzidami i zmykający myśliwi... Niechby wreszcie role się odwróciły :P
Zapisane
IBDG Wrocław

Monrose

  • Gość
Odp: Szympansy z dzidami
« Odpowiedź #4 : 2007-02-24, 13:17 »
Nom zgadzam się z IBDG^^
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szympansy z dzidami
« Odpowiedź #5 : 2007-03-02, 08:52 »
a co powiecie o tym http://www.youtube.com/watch?v=hI7izebJG30 ?

buehehehe - 0-1 dla jelenia :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Szympansy z dzidami
« Odpowiedź #6 : 2007-03-02, 09:11 »
Iras,  :wink:

Ale dobrze, ani trochę nie żal mi faceta :P Niechby częściej tak było!

Widziałam kiedyś w TV jak byk dopadł uciekającego przed nim faceta. Gość najpierw go zaczepiał, to jakaś taka durnowata zabawa w drażnienie zwierza :roll: Uciekając upadł, a byk zaczepił rogami o jego spodnie, podniósł delikwenta do góry i zaczął potrząsać. Spodnie zsunęły sie razem z majtkami :lol: i facet świecił gołą d... no i nie tylko ;p No i dobrze, niech się naje wstydu za swoją głupotę :P
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szympansy z dzidami
« Odpowiedź #7 : 2007-03-02, 09:31 »
przed chwila obejrzalam sobie na youtube pare filmikow z atakow zwierzat na ludzi... jednym z ciekawszych urywkow bylo jak jakis idiota probowal pande poglaskac w zoo.

A co d bykow - sporo ujec z tego bylo....jedno takie ze jakis facet zostal podniesiony rogiem..  ktory tkwil mu w d...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Szympansy z dzidami
« Odpowiedź #8 : 2007-03-02, 10:01 »
A ile takich przypadków było na korridzie - mam nadzieę,że dobrze to napisałem - i dobrze im tak! - chcą się znęcać,to niech wiedzą,że byk też potrafi...

Forum Zwierzaki

Odp: Szympansy z dzidami
« Odpowiedz #8 : 2007-03-02, 10:01 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Szympansy z dzidami
« Odpowiedź #9 : 2007-05-02, 19:27 »
a co powiecie o tym http://www.youtube.com/watch?v=hI7izebJG30 ?

buehehehe - 0-1 dla jelenia :P
jestem z jeleniem i wszystkimi zwierzętami które zaatakowały myśliwego. a jeszcze jedno zauważyliście jaki koleżeński i pomocny był kameżysta :P dobrze że mu nioe pomógł zwierzę pprzynajmiej się odegrało
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Akane

  • Gość
Odp: Szympansy z dzidami
« Odpowiedź #10 : 2007-05-21, 14:36 »
Heh, chciał facet zabić jelenia, a jeleń siebie i swoją rodzinkę obronił! No i dobrze mu tak!!!! A co ten gościu tam mówi? Bo ja nie znam francuskiego :P . Tzn tak mi się wydaje że to francuski...

Co do szympansów- niestety nie dogonią nigdy ludzi ewolucją, bo nie zdążą... Bo ludzie całkowicie zniszczą Ziemię zanim coś takiego by nastąpiło(jeżeli by w ogóle nastąpiło)   
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Szympansy z dzidami
« Odpowiedź #11 : 2007-05-21, 20:35 »
Heh, chciał facet zabić jelenia, a jeleń siebie i swoją rodzinkę obronił! No i dobrze mu tak!!!! A co ten gościu tam mówi? Bo ja nie znam francuskiego :P . Tzn tak mi się wydaje że to francuski...

Co do szympansów- niestety nie dogonią nigdy ludzi ewolucją, bo nie zdążą... Bo ludzie całkowicie zniszczą Ziemię zanim coś takiego by nastąpiło(jeżeli by w ogóle nastąpiło)   
Szympansy nie mogą wyewoluować w ludzi ponieważ ewolucja nigdy nie działa tak samo.Czy ludzie zniszczą Ziemię to zależy tylko od nas samych.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szympansy z dzidami
« Odpowiedź #12 : 2007-05-21, 22:51 »
akane - o to, ze ludzie zniszcza swiat - o to sie nie martw. swiat pozwolil nam posunac sie w cywilizacji krok naprzod - jednak gatunek ludzki czeka to samo co zawsze sie dzialo od dawien dawn z cywilizacjami - cofniecie ie do "epoki kamienia lupanego" - III wojna swiatowa? mozliwe - jednak wojna, wojnie nierowna - w II byla bron atomowa - teraz co bedzie? mozliwe ze chemiczna, albo biologiczna - chociaz nawet wojn nie jest konieczna - juz raz bron biologiczna wymknela sie z laboratorium , zabila ilestam ludzi, zostala jednak opanowana (sars - nikt mi nie wmowi, ze wzielo sie to znikad) jednak skoro zostalo to opanowane, to nastepne bedzie gorsze.... moglabym sie bardziej rozpisac, ae mi sie nie chce...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Akane

  • Gość
Odp: Szympansy z dzidami
« Odpowiedź #13 : 2007-05-24, 16:02 »
 Zoologu, ja nie twierdzę, że szympansy mają wyewoluować w ludzi.... Chodziło mi o to, że jeżeli ich inteligencja stanie się kiedyś taka jak nasza(...).  Napisałam też JEŻELI BY W OGÓLE COŚ TAKIEGO NASTĄPIŁO . Tzn, myślę że mogłoby się tak kiedyś stać, ale nie musi bo przecież wszystko jest możliwe.
 
Iras, ludzie pewnie w końcu wymrą ale zanim to nastąpi zdążą wybić jeszcze kilka gatunków :(  Co do cofnięcia się do epoki kamienia łupanego, to bardzo możliwe ;) . Podobno w Kosmosie jest coś takiego jak tunel czasoprzestrzenny. Może kiedyś przez niego dostaniemy się nawet do czasów dinozaurów :P (oczywiście o ile to w ogóle istnieje). 
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Szympansy z dzidami
« Odpowiedź #14 : 2007-05-25, 20:41 »
Inteligencja to rzecz bardzo indywidualna na poziomie osobniczym oraz gatunkowym. Nie może istnieć taka sama inteligencja u 2 różnych gatunków. Jeżeli chodzi o cofnięcie do epoki kamienia łupanego to nie wierzę w takie rzeczy.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Szympansy z dzidami
« Odpowiedz #14 : 2007-05-25, 20:41 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.112 sekund z 25 zapytaniami.