Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Świadomość u słoni  (Przeczytany 2747 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Świadomość u słoni
« : 2007-03-17, 20:58 »
Do gatunków u których występuje samoświadomość ostatnio dołączyły słonie. Według najnowszej wiedzy etologicznej okazuje się, że rozpoznają one siebie w lustrze. Ciekawe co na to powiedzieliby kłusownicy w Afryce pozyskujący nielegalnie kość słoniową?
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Akane

  • Gość
Odp: Świadomość u słoni
« Odpowiedź #1 : 2007-03-17, 21:49 »
 A, słyszałam o tym. A oprócz słoni podobno jeszcze małpy człekokształtne i delfiny? Heh, a mój królas chyba się w lustrze nie rozpoznaje...
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Świadomość u słoni
« Odpowiedź #2 : 2007-03-18, 09:10 »
Psy zdecodowanie nie... :P Przynajmniej mój. Myśli, że to inny pies.
Slyszałam, że małpy nie wiedzą kto to po drugiej stronie. Ale może to nie człekokształtne... :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Świadomość u słoni
« Odpowiedz #2 : 2007-03-18, 09:10 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Świadomość u słoni
« Odpowiedź #3 : 2007-03-18, 12:09 »
Kłusownicy pewnie wzruszyliby ramionami... A co ich to obchodzi... :/ Grunt, to kasiora...

Małpy człekokształtne wiedzą, że patrza na swoje odbicie. Czytałam o małpce, które widząc w lustrze małpę z kwiatem we włosach, sięgnęła do głowy... Pewnie nie wszystkie byłyby takie mądre, my też nie jesteśmy jednakowo rozumni ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Świadomość u słoni
« Odpowiedź #4 : 2007-03-18, 12:22 »
Od dawna wiadomo było,że słonie są bardzo inteligentne - nie tylko poznają członków własnej rodziny,ale rozpoznają też zmarłych bliskich i oddają im cześc...

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Świadomość u słoni
« Odpowiedź #5 : 2007-03-18, 12:23 »
A, też coś kojarzę. :)
Pokazywali na AP chyba jak dużo małpy rozumieją. Coś z tym, że przekazli małpce, że jakiś Pan Króliczek coś dla niej ma, rzecz czy informację i ona rozumiała, że ktoś taki jest mimo, że go nie widziała. Ona chyba porozumiewała się przez pokazuwanie obrazków na tablicy.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Świadomość u słoni
« Odpowiedź #6 : 2007-03-18, 12:44 »
Od dawna wiadomo było,że słonie są bardzo inteligentne - nie tylko poznają członków własnej rodziny,ale rozpoznają też zmarłych bliskich i oddają im cześc...

Są też bardzo opiekuńcze, starają się pomóc, gdy któreś z nich opadnie z sił. Widziałam, jak stado słoni próbowało pomóc choremu słoniątku. Malec upadł, a dorosłe podnosiły go trąbami... Niestety, słoniątko było bardzo chore i nie można było go uratować, ale słonie długo się starały...
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 23 zapytaniami.