Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: co zrobić z myszami  (Przeczytany 14642 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
co zrobić z myszami
« : 2007-04-14, 12:31 »
moja cioocia na wsi ma problem z myszami(chyba jak każdy) ale ja nie chce żyby je zabijała nawet przez koty.:bigcry: czy znacie jakieś pułapki albio coś żeby tych myszy się pozbyć?? napiszcie coś bo te myszki zostsna zjedzone przez koty a ja nie chce  :help:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #1 : 2007-04-14, 13:43 »
Chmm...nie wiem,czy są jakieś żywołapki na myszki.Można by się spytać,np.weta?.
« Ostatnia zmiana: 2007-04-14, 16:08 autor lis »
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #2 : 2007-04-14, 16:26 »
Mój mąż kupił na Allegro urządzenie emitujące niesłyszalne dla nas dzwięki, które odstraszają myszy. Chyba jest skuteczne, bo w pawilonie, w którym teraz ma firmę, już myszy nie ma. A były, sama widziałam szare ogonki między kartonami ;p Zaraz spytam go o nazwę.

No więc podobno są różne, w każdym razie ma to być generator do odstraszania gryzoni, komarów, i innych... Mąż ma jakiś austriacki, ale nie ma na nim nazwy. Pewnie była na pudełku... ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedz #2 : 2007-04-14, 16:26 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #3 : 2007-04-15, 21:10 »
Mnie przydałoby się coś na krety, bo nie moge doprowadzić trawnika do jakiegoś normalnego wygladu. nawet kot nie umie sobie poradzic.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #4 : 2007-04-15, 21:44 »
O ile dobrze pamiętam,to kreciki są pod ochroną...

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #5 : 2007-04-17, 18:41 »
O ile dobrze pamiętam,to kreciki są pod ochroną...
Poza sadami, ogrodami, szkółkami drzew oraz lotniskami. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #6 : 2007-04-17, 20:53 »
Może nie jako rozwiązanie problemu,ale jako ciekawostka - odkąd pewna osoba ma w domu szczury(takie domowe,oswojone) problem z myszami został znacząco zniwelowany: jeżeli szczury biegając po pokoju znajdą jakąś myszę, to oczywiście ją upolują, ale to należy do rzadkości ponieważ myszy boją się samego zapachu szczura i omijają pomieszczenia w których "czuć szczura" .
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #7 : 2007-04-18, 07:26 »
Może nie jako rozwiązanie problemu,ale jako ciekawostka - odkąd pewna osoba ma w domu szczury(takie domowe,oswojone) problem z myszami został znacząco zniwelowany: jeżeli szczury biegając po pokoju znajdą jakąś myszę, to oczywiście ją upolują, ale to należy do rzadkości ponieważ myszy boją się samego zapachu szczura i omijają pomieszczenia w których "czuć szczura" .

nie do konca... gdy mialam szczura, to i tak myszy zadomowily sie u mnie w pokoju, mnozyly sie jak szalone, a najczesciej dniazdo bylo za szafka na ktorej stala klatka szczura Zniszczyly od cholery rzeczy... prolem rozwiazalam w sposob radykalny (trutka)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #8 : 2007-04-18, 16:54 »
Zniszczyly od cholery rzeczy... prolem rozwiazalam w sposob radykalny (trutka)
:misst:
to już lepsze są pułapki. trutki są okropne mysz cierpi niesłychanie. zapytałam się i są żywołapki. na krety równiż. wpiszcie w allegro "żywołapka". miłam nadzieje że ktoś ma jakieś własne pomysły na pułapke na myszki. może ktoś jeszcze napisze
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedz #8 : 2007-04-18, 16:54 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #9 : 2007-04-18, 17:23 »
Cytuj
Misst
to już lepsze są pułapki. trutki są okropne mysz cierpi niesłychanie.

problem polega na tym, ze pulapki nie zawsze s skuteczne - po kilku miesiacach bez rezulltatow siegnelam po rozwiazanie osteteczne. Nie zawsze da sie pozbyc myszy uzywajac zywolapek itp
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #10 : 2007-04-22, 19:05 »
Czy krety są pod ochroną czy tez nie ja i tak nie mam zamiaru nic im robić, ale cieszyłabym się, gdyby znalazły sobie inne tereny do rycia. :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #11 : 2007-04-22, 19:23 »
A może są jakieś detergenty,np.w sprayu odstraszające i krety i  myszy? - nie zaszkodzi zapytać.  ;p

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #12 : 2007-04-22, 19:40 »
Czy krety są pod ochroną czy tez nie ja i tak nie mam zamiaru nic im robić, ale cieszyłabym się, gdyby znalazły sobie inne tereny do rycia. :P

Kkaassiiaa, musisz im zafundować specjalną posiadłość :P Kup zwierzaczkom kawałek ziemi (to może być niezła inwestycja) i pozwól ryć do woli ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #13 : 2007-04-22, 19:51 »
Fajny pomysł.  :D Myszki też można by tam dołożyć...  ;p

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #14 : 2007-04-22, 20:06 »
IBDG, niestety to nic nie pomoże, obok działki (zaraz za płotem) są wielkie łąki, gdzie ktery moga sobie kopać dowoli i nikt nie ma im tego zazłe. Jednak te małe gryzonie wolą robić kretowiska na moim trawniku. :/ chyba tylko dlatego są takie bezczelne, że za płotem urzędują koty, a u mnie jest tylko jeden, na dodatek taki gapa, ze nawet kret "inwalida" by mu uciekł. :lol:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedz #14 : 2007-04-22, 20:06 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #15 : 2007-04-23, 20:43 »
IBDG, niestety to nic nie pomoże, obok działki (zaraz za płotem) są wielkie łąki, gdzie ktery moga sobie kopać dowoli i nikt nie ma im tego zazłe. Jednak te małe gryzonie wolą robić kretowiska na moim trawniku. :/ chyba tylko dlatego są takie bezczelne, że za płotem urzędują koty, a u mnie jest tylko jeden, na dodatek taki gapa, ze nawet kret "inwalida" by mu uciekł. :lol:
Krety nie są gryzoniami. Wspólnie z ryjówkami, zębiełkami oraz jeżami należą do rzędu owadożernych (Insectivora). Jest to najstarszy rząd ssaków łożyskowych.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #16 : 2007-04-26, 20:41 »
nikt nie ma pomysłu na własną żywołapke?? szkoda ciocia będzie musiała poradzić sobie z myszami sama
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #17 : 2007-05-01, 16:40 »
Krety nie są gryzoniami. Wspólnie z ryjówkami, zębiełkami oraz jeżami należą do rzędu owadożernych (Insectivora). Jest to najstarszy rząd ssaków łożyskowych.
Racja. :oops: ale i tak miło by było gdyby wszystko co żyje w ziemi przeniosło się kilka metrów za płot. :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #18 : 2007-05-07, 15:47 »

fretka3

  • Gość
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #19 : 2007-06-28, 19:32 »
Umnie byly myszy i ja stosowalam mala klateczke na myszy do kturej byly dwa wejscia, i gdy mysz juz weszla nie mogla wyjsc, a potem wynosilam je do lasu zywe i po pewnym czasie juz nie przychodzily
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #20 : 2007-06-29, 12:19 »
a na czym polegała taka pułapka. w jakim sensie nie mogła wyjść bo takie właśnie sposoby mnie interesują :P
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedz #20 : 2007-06-29, 12:19 »

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #21 : 2007-06-29, 17:10 »
Mój mąż kupił na Allegro urządzenie emitujące niesłyszalne dla nas dzwięki, które odstraszają myszy. Chyba jest skuteczne, bo w pawilonie, w którym teraz ma firmę, już myszy nie ma. A były, sama widziałam szare ogonki między kartonami ;p Zaraz spytam go o nazwę.

No więc podobno są różne, w każdym razie ma to być generator do odstraszania gryzoni, komarów, i innych... Mąż ma jakiś austriacki, ale nie ma na nim nazwy. Pewnie była na pudełku... ;p
Przymierzam się do kupna takiego odstraszacza, bo jesienią myszy złażą do nas masowo, mimo że w mieście, mamy tuż za domem pola i łąki. Na allegro rzeczywiście są rozne, tak dla uścislenia spytam jeszcze - był tani czy drogi? :P
I jeszcze jedno odnośnie - czy ktoś wie, czy to NAPRAWDĘ nie działa na psy?
Żywołapki są do niczego, przynajmniej u nas (i w ogóle tam, gdzie myszy jest dużo). Gdziekolwiek się nie wypuści to wracają, jak nie do nas to do sąsiadów. Zanim zlapie się je ponownie, zdażą się rozmnożyć i zamiast kilku jest tych myszy -naście... i tak w koło Macieju.
Teraz mam w domu jedną, nie jest kłopotliwa, chociaż sporo urosła od zimy (wychodzi późnym wieczorem :)), ale na jesień będę się musiała uzbroić, i to nie tylko w cierpliwość.  Odstraszacz, jeśliby dobrze dizałał, byłby najlepszym rozwiązaniem.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: co zrobić z myszami
« Odpowiedź #22 : 2007-06-29, 17:18 »
Przymierzam się do kupna takiego odstraszacza, bo jesienią myszy złażą do nas masowo, mimo że w mieście, mamy tuż za domem pola i łąki.
no o to chodzi. właśnie że macie łąki to tam myszki są wiosną a jesienią i na zime do ciepłych i pełnych jedzenia domków :) i tak je lubie ale może dlatego że nie miałam z nimi większych problemów

I jeszcze jedno odnośnie - czy ktoś wie, czy to NAPRAWDĘ nie działa na psy?
jeśli dobrze zrozumiałam masz psa? jeśli tak to czegoś nie kapuje. gdy tylko wziełam psa do domu już nie widziałam ani jednej myszy i nie widziałam żeby jakies łapał poprostu niema.
a jak nie masz psa to może weź kota jeśli masz taką możliwość wtedy praktycznie problem z głowy(dla ciebie nie dla sąsiadów :P)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 26 zapytaniami.