Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: prośba do wegetarian posiadajacych koty :)  (Przeczytany 1980 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
witam

pisze bowiem mój kolega potrzebuje materiałów do napisania pracy dyplomowej. poniżej zamieszczę ankietę, jeśli będziecie łaskawi skopiujcie ją do worda (lub innego pokrewnego programu) wypełnijcie i odeślijcie na mój mail

pao1@o2.pl

z góry dziękuję

odpowiedzi potrzebne są w ciągu tygodnia, zatem liczy się czas :)


☺      ZD - zwierzęta domowe tradycyjnie uznawane za mięsożerne (pies, kot, łasica, tchórzofretka, ptaki drapieżne, żółw, jaszczurki etc.)

☺☺   Poprawną odpowiedź oznacz innym kolorem i wytłuść, w miejsce kropek wpisz odpowiedź
Przykład:

1.Czy słuchasz muzyki:
a.Tak
i.jakiej: pop, rock, trance

b.Nie


ANKIETA

1.Płeć:   K   M

2.Wykształcenie:
a.podstawowe
b.średnie
c.wyższe

3.Wiek: .....

4.Aktualnie:
a.Pracuję fizycznie
b.Pracuję umysłowo
c.Uczę się
d.Studiuję

5.Ile lat wegetarianin/wegetarianka: .....

6.Ile lat weganin/weganka: .....

7.Czy posiadasz/posiadałeś zwierzę domowe?
a.Tak
i.jakie: ..................................................................... .........................
b.Nie

8.Czy karmisz/karmiłeś je pokarmem mięsnym (również sucha karma):
a.Tak
i.jakim: ..................................................................... ........................
b.Nie

9.Skąd bierzesz/brałeś pokarm mięsny (zaznacz wszystkie prawdziwe odpowiedzi):
a.Zakupy w sklepie
i.Surowe mięso
ii.Gotowe produkty (sucha karma, puszki, pasztety etc.)
b.Pozyskiwanie odpadów (np. resztki ze sklepów, masarni etc.)
c.Inne
i.jakie: ..................................................................... .........................

10.Czy słyszałeś/słyszałaś o wegetariańskich karmach dla ZD?:
a.Tak
b.Nie

11.Czy słyszałeś/słyszałaś o ZD karmionych wyłącznie karmą wegetariańską?:
a.Tak
i.jakich zwierzętach: ..................................................................... ...
b.Nie

12.Czy osobiście karmisz/karmiłeś ZD karmami wegetariańskimi?:
a.Tak
i.jakie: ..................................................................... .........................
ii.ile lat (każde): ..................................................................... ...........
b.Nie

13.Czy uważasz że wegetariańskie karmy dla ZD w pełni zastępują  pokarm mięsny?:
a.Tak
b.Nie
c.Nie wiem

14.Czy byłbyś/byłabyś skłonny/skłonna karmić ZD karmami wegetariańskimi?:
a.Tak
b.Tak, o ile stosowanie ich jako pełnowartościowego substytutu pokarmu mięsnego potwierdzone byłoby badaniami naukowymi
c.Tak, również w przypadku braku takich badań
d.Nie
e.Nie wiem
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kareena

  • Gość
Odp: prośba do wegetarian posiadajacych koty :)
« Odpowiedź #1 : 2007-04-27, 19:46 »
Heh ja tylko sie dopisze ze uwazam za bezsens zmuszanie "ZD" do naszego stylu życia :roll:

zmienie zdanie tylko jak mi ktos pokaze wolnożyjacego kota/psa..etc który z wlasnej woli je wyłącznie wegeterianskie pysznosci ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: prośba do wegetarian posiadajacych koty :)
« Odpowiedź #2 : 2007-04-27, 22:31 »
karena, znam kilka takich psów :)

koty w takiej wersji nie występują :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: prośba do wegetarian posiadajacych koty :)
« Odpowiedz #2 : 2007-04-27, 22:31 »

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: prośba do wegetarian posiadajacych koty :)
« Odpowiedź #3 : 2007-04-29, 19:24 »
A właśnie ja mam pytanie (kolejne ;) ). Po co karmić zwierzęta wegetariańską karmą, jeśli z natury są mięsożerne?
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: prośba do wegetarian posiadajacych koty :)
« Odpowiedź #4 : 2007-04-29, 19:28 »
Cytuj
karena, znam kilka takich psów Smile

chodzilo o wolnozyjacego :P wiec watpie bys znala choc jednego takiego :P a co do nie-wolnozyjacych, ktore nie jedza miesa - mozna to uznac za sporadyczne przypadki - a wyjatek tylko powterdza regule, poza tym, jest jeszcze taka kwestia, ze pies widzi co je przewodnik stada....

Cytuj
Po co karmić zwierzęta wegetariańską karmą, jeśli z natury są mięsożerne?

zachcianka wlascicieli.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: prośba do wegetarian posiadajacych koty :)
« Odpowiedź #5 : 2007-04-29, 19:32 »
jedyny ssak z natury mięsożerny i inaczej być nie może to kot. karma czysto wegetariańska to dla kota morderstwo i wege karmy dla kotów są z tego powodu mimo wszystko suplementowane.

a po co karma wege? po to by osoby,które mają takiego pupila w domu, nie musiały podawać mięsa. najczęściej to osoby, które ideologię przedkładają ponad inne kwestie, nie chca przykładać sie do tragicznych warunków zwierząt hodowlanych. ale warto tez pamiętać, ze psy samodzielnie wybierające żywienie wegetariańskie nie sa rzadkością, zatem dla nich to tez kwestia ich dobra :)


Cytuj
chodzilo o wolnozyjacego Razz wiec watpie bys znala choc jednego takiego Razz a co do nie-wolnozyjacych, ktore nie jedza miesa - mozna to uznac za sporadyczne przypadki - a wyjatek tylko powterdza regule, poza tym, jest jeszcze taka kwestia, ze pies widzi co je przewodnik stada....

właśnie o wolno żyjących piszę :) i takich znam co najmniej kilka :) moi teściowie mający hodowlę psów tez zauważyli, że co jakiś czas pojawia sie szczeniak który nie chce jeść mięsa. zjada dopiero gdy głód go przymusi, ale póki ma wybór to mięsa nie rusza. zatem twoja teoria nie ma tu zbyt dużego potwierdzenia. :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: prośba do wegetarian posiadajacych koty :)
« Odpowiedź #6 : 2007-04-29, 19:47 »
Cytuj
właśnie o wolno żyjących piszę Smile i takich znam co najmniej kilka Smile moi teściowie mający hodowlę psów tez zauważyli, że co jakiś czas pojawia sie szczeniak który nie chce jeść mięsa. zjada dopiero gdy głód go przymusi, ale póki ma wybór to mięsa nie rusza.

nie do konca tak jest - szczeniak ktory nie chce jesc miesa - nie chce, bo po prostu nie wie co to jest, poza tym to zalezy tez od tego jakie to mieso - czy jest surowe, ugotowane itp.  - bo tak naprawde rzadko ktory drapieznik je czyste mieso - takie jakie sie najczesciej podaje. Co do wolnozyjacych - tu dochodzi kwestia przyzwyczajenia - nie ma na co polowac.

zwroc jeszcze uwage na to, ze mieso sklepowe i mieso czegos upolowanego skrajnie sie rozni - z prostego p[owodu - krew. jednym z pierwszych etapow uboju jest wykrwawienie - tymczasem mieso zwierzecia ktore zostalo wykrwaione ma calkowicie inny zapach niz takiego u ktorego krew zostala - pies natomiast kieruje sie wechem. Gwarantuje ci tez ze jesli dasz psu, ktory nigdy nie tknal miesa nieoczyszczone flaki - zezre to z niesamowita predkoscia.

To ze pies nie je miesa z wlasnego wyboru i ze wlasciciele tk go karmia - tez nie do konca jest dla niego dobre - uklad pokarmowy psa jest identyczny z ukladem pokarmowym wilka - i jest to uklad pokarmowy zwierzecia miesozernego. Na dluzsza metre karmienie bezmiesne dla psa moze skonczyc sie fatalnie (moze - nie musi) - jednak zwrc uwage na to, ze pies zywiacy sie cale zycie na smietnikach, czy karmiony syfem pedigree tez moze umrzec ze starosci.

I nie tylko kotowate ziginelyby bez miesa - wszelkie lasicowate np. pfretki podobnie - co wiecej - fretka zginelaby szybciej niz kot...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: prośba do wegetarian posiadajacych koty :)
« Odpowiedź #7 : 2007-04-29, 19:54 »
cóz, dyskutowac nie bede bo w tym dziale sie nie specjalizuje. niemniej znam sporo wegetariańskich psów w doskonałym stanie zdrowia i nie jedzących mięsa z własnego wyboru.

a naukowe dociekania? wielu ludzi twierdzi że wegetarianizm jest niezdrowy dla ludzi. jak widać na wielu przykładach może być odwrotnie.

niemniej, ja spotykając zwierze nie chcące jeść mięsa nie podawała bym mu go i tyle. jeśli chciało by jeść mięso to by dostawało i tyle. natura najlepiej wie co dla nas dobre, niestety nasze właściwe wewnętrzne głosy są już straszliwie zagłuszone a my - ludzie zagłuszyliśmy je w naszych pupilach.

i pisząc o tym, ze pies nie chce mięsa, mam na myśli porządne jakościowo jedzenie a nie to coś co pod tym szyldem jest teraz sprzedawane :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: prośba do wegetarian posiadajacych koty :)
« Odpowiedź #8 : 2007-04-29, 19:57 »
Cytuj
i pisząc o tym, ze pies nie chce mięsa, mam na myśli porządne jakościowo jedzenie a nie to coś co pod tym szyldem jest teraz sprzedawane Smile

ale nie mieso ze zwierzecia, ktore nie zostalo wykrwawione - bo w zadnym sklepie takowego nie uswiadczysz :P U mnie psy nie przepadaja za surowym miesem - jednak raz zdarzylo sie ze wszystkie niemalze szalaly na punkcie miesa - gdy kupilismy od jakiegos chlopa konine....

jest jeszcze takakwestia, ze pies karmiony normalnie (tzn. miesem) w razie choroby moze przetrwac nawet 2 miesiace wogole bez jedzenia i bez jakiegokolwiek dokarmiania (ogolnie przezyc bez jedzenia w stanie jest 3 miesiace) - wlasnie dziek temu, ze dzieki miesu ma odpowiednia dwke energii  - roslinami tego nie zapewnisz. Zwroc tez uwage na sposob odzywiania typowych roslinozercow i drapieznikow - krowa musi jesc przez caly dzien - pies moze z powodzeniem i bez zadnych konsekwencji jesc raz na tydzien. 9koty to osobna kwestia - bo po tygodniu wysiada mu watroba)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: prośba do wegetarian posiadajacych koty :)
« Odpowiedz #8 : 2007-04-29, 19:57 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: prośba do wegetarian posiadajacych koty :)
« Odpowiedź #9 : 2007-04-29, 19:59 »
wiesz, pisząc o psach wolnych miałam tez na myśli wsiowe, które dostęp do takiego mięsa mają :)
a jednak wolą ziemniaka czy śliwkę...

a nawiasem, może  Ty mi wyjaśnisz fenomen ziemniaków. bardzo duzo psów ma kompletnego hopla na ich punkcie.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: prośba do wegetarian posiadajacych koty :)
« Odpowiedź #10 : 2007-04-29, 20:07 »
Cytuj
wiesz, pisząc o psach wolnych miałam tez na myśli wsiowe, które dostęp do takiego mięsa mają Smile

no niezupelnie maja dostep - takie sa najczesciej karmione kasza okraszona skwarkami, albo i to nie - wiec trudno tu mowic o wlansym wyborze. A dfo niewykrwawionego miesa dostepu tez nie maja.

co do ziemniakow, czy sliwek - wiele psow je lubi - niektore u mnie lubia tez porzeczki i agrest. a jesli chodzi o same ziemniaki - nie jestem pewna, ale prawdopodobnie dziala na nie w taki sposob skrobia
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: prośba do wegetarian posiadajacych koty :)
« Odpowiedź #11 : 2007-04-29, 20:11 »
wieś wsi nie równa, różnie sie do zwierzaków podchodzi. najpewniej w mniejszości były te mające dostęp do krwi, i to pewnie z w znacznej mniejszości, niemniej z tego co mi wiadomo, nie tylko z  mojego doświadczenia wege-psy nie są wcale rzadkością. no ale o tym lepiej by było pogadac z tymi, co sie w tym specjalizują :)

a fenomen ziemniaków mnie zadziwia i to niemal na każdym kroku :)

Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: prośba do wegetarian posiadajacych koty :)
« Odpowiedź #12 : 2007-05-03, 20:45 »
karena, znam kilka takich psów :) koty w takiej wersji nie występują :)

Ja też, sama takiego miałam :) Przysmakiem jego były rzodkiewki, kiszone ogórki a żywił sie zwykle krupnikiem, nic mięsnego nie chciał. A ziemniaki podobno psom szkodzą.
Co do kotów to znam kota miłośnika ogórków kiszonych i oliwek, ale nie ma mowy żeby miesa nie podjadł.
Myślę że wege czy nie, to wybierając zwierzątko trzeba brać pod uwagę że mają określone wymogi żywieniowe i my ich nie zmienimy, możemy wybrać innego zwierzaka kiedy przeszkadza że je mięso.
Zapisane
BC + koci podrostek

kareena

  • Gość
Odp: prośba do wegetarian posiadajacych koty :)
« Odpowiedź #13 : 2007-05-04, 00:19 »
znałam kota co lubil zjesc czasem mandarynkę albo winogrona ;) (oczywiscie mięcho tez bylo :P)

Pao sprobuj zdobyc jakies rzeczywiscie swieze i surowe mięcho (z krwia itp) - zawsze warto sie przekonac czy problem tkwi w mięsie czy nie :) Ja sie nie wypowiadam bo nigdy nie spotkalam wylacznie roslinozernego psa/kota

a jesli chodzi o wsiowe pieski to owszem znam jednego co jest karmiony tym co zostaje z obiadu czyli glownie ziemniaki.. ale mięso bardzo lubil obojetnie jakie :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: prośba do wegetarian posiadajacych koty :)
« Odpowiedź #14 : 2007-05-04, 17:51 »
wiesz, takiego psa ma mój wujek, który jest wetem :) sznaucerek miniaturowy nijak nie chce mięsa jeść. próbowali wmuszać, szukali każdej możliwej drogi. w końcu wujek dał za wygraną i powiedział, że to po prostu zwierzak dla mnie ;)

a co jak co, ale nie wierzę by on nie wiedział jakie mięso podawać.


ankieta przeprowadzona, temat zamykamy :)
« Ostatnia zmiana: 2007-05-08, 22:25 autor pao »
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: prośba do wegetarian posiadajacych koty :)
« Odpowiedz #14 : 2007-05-04, 17:51 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.163 sekund z 25 zapytaniami.