Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: dzikie kaczki w domu  (Przeczytany 6743 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
dzikie kaczki w domu
« : 2007-06-10, 11:24 »
no więc mój dziwny wójek wzioł z gniazda dzikiej kaczki jajaka i dał do kury zeby wysiadła. wykluły sie dwie dzikie kaczki. nie wiem poco mu one ale nie przemuwi się do niego że to dzikie że to na wollności chce no i trzywa je na wioste razem z innym drobiem. zastanawiam sie czy są jakies przepisy zabraniające trzymania dzikich kaczek krzyżówek. byłabym wdzięczna za pomoc i jak już je trzyba czy mogą jeść to co domowe kaczki/ kury.
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: dzikie kaczki w domu
« Odpowiedź #1 : 2007-06-10, 20:58 »
Kaczka krzyżówka żywi się różnymi drobnymi żyjątkami wodnymi, które odcedza z wody swoim dziobem.Jest protoplastką domowych kaczek, tak więc ich jedzenie nie powinno im zaszkodzić. Oczywiście zależy to od tego czym Twój wujek karmi domowe kaczki. Spróbuj przekonać wujka, że postępuje niewłaściwie. Może pomoże w tym rodzina? Jeżeli nie dacie rady sprawę można zgłosić do Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.otop.org.pl Do karmienia dobra jest drobno posiekana marchewka i różnego rodzaju kasze.Pisklęta najlepiej oddać jakiejś samicy krzyżówki. Na pewno się nimi zaopiekuje. Należy to zrobić jak najszybciej dopóki się nie oswoją.
« Ostatnia zmiana: 2007-06-11, 20:32 autor zoolog »
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 22 zapytaniami.