Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15   Do dołu

Autor Wątek: Ciekawe spotkanie  (Przeczytany 77120 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #90 : 2007-12-30, 22:54 »
hes to fajnie takie duże stadko, u mnie to o 7 saren, w lesie tez tyle, ale kilka stadek, jakby sie złączyły wszystkie z lasu to tez by tyle było, na polach tez troche jest, zajace... widziałam pare razy :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #91 : 2008-01-01, 12:43 »
..dzisiaj widziałam zająca jak byłam z Jogim na spacerze  :P ..
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #92 : 2008-01-10, 22:24 »
Dzisiaj znów miałam spotkanie oko w oko z dzikiem... :P Byłam z psami na łące, tam je już złapałam, bo zaczęło się już lekko ściemniać, wyszłam na drogę i chciałam wracać do domu. Wychodzę, a tutaj jakieś... 6 metrów dalej coś dużego i brązowego przechodzi przez ścieżkę. W ułamku sekundy pomyslałam, że to gość ze spuszczonym alano, ale jak już wzrokiem obadałam CO TO okazało się to dzikiem. Był już chyba rozwinięty, bo wysokośc miał jak dorosły dzik, ale to był chyba młodzik, miał taką sierściuchę jasną, był wąski itd. Nie wygl ądał na staruszka. Ze ścieżki zszedł na łączkę na której byłam z psami i gdzieś zniknął w trawie. Psy chciały go widocznie zjeść, ale były na smyczach na szczęście.
Nawet się nie zatrzymał, a widział nas, tylko spokojnie przeszedł całą dróżkę po skosie DO NAS, a potem polazł na tą łączkę. Jak był w bezpiecznej odległości zaczełam wołać, żeby go zatrzymać i popodziwiać, ten tylko na chwile sie zatrzymał i nasłuchiwał, ale widocznie miał nas głęboko w poważaniu, chyba nie wpisał nas do swojego terminarza spotkań...  ;p
Nie sądziłam, że w moich polach mogę spotkać dzika, pierwszy raz widzę...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #92 : 2008-01-10, 22:24 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #93 : 2008-01-11, 12:57 »
U mnie,też dziki ponoć chodzą po obrzeżach,a nawet ponoć po centrum Katowic - wczoraj,widziałem jakiś materiał w tv regionalnej.
Widywane są też liski w Katowicach i w Sosnowcu,więc może i mi się kiedyś poszczęści?.:P

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #94 : 2008-01-11, 17:32 »
Lis trzeba sie ruszyć z domu, jechać do lasu lub w pole, weź mapeżebyś sie nie zgubić (:oops:) i wtedy szukaj zwierząt może tez zobaczysz :) ;)

hes fajne spotkanie, dobrze ze psy były zapiete :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #95 : 2008-01-11, 17:47 »
Renia - pola to u mnie nima... :lol:...są łąki,ale tam jest ponoć koło łowieckie ( Będzin ),więc wolę tam nie chodzić... :roll:
Jest u mnie takie miejsce gdzie łączą się dwie rzeki - Czarna Przemsza i bodajże Brynica i tam są takie mokradła,zalewy - jest dużo ptaków i podobno,lisy też są - na wiosnę sie tam wybiorę. :P

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #96 : 2008-01-11, 19:24 »
Lis u ciebie? czyli ile km od domu? xD w autobus i za miasto, gdzieś sie znajdą pola, nawet 10km dalej :P

no może spotkasz lisa, ja planuje rano wstać ale nie wiem...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #97 : 2008-01-11, 19:44 »
Renia - to jest niedaleko mojego domu - z 30 - 40 minut na piechotkę.:P
Postaram się wybrać.;)

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #98 : 2008-01-12, 11:01 »
Renia - to jest niedaleko mojego domu - z 30 - 40 minut na piechotkę.:P
Postaram się wybrać.;)
Zachęcam Cię Lisie do obserwacji również ptaków, oprócz lisów.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #98 : 2008-01-12, 11:01 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #99 : 2008-01-12, 20:10 »
Ptaków jest tam sporo - i nie tylko tam,dużo widzę ich u mnie w parku: są kaczki i różne inne gatunki.... :P
Niestety,na ptakach się nie znam... :oops: :oops:
A lisa,jeszcze nie widziałem w środowisku naturalnym - nawet na Roztoczu,gdzie jeździłem ponad 10 lat do rodziny na wakacje... :roll: :roll:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #100 : 2008-01-12, 20:33 »
hmm na spacerze dzies najpierw wieksze stado ok. 15 sztuk saren, potem kawałek dalej 4 sarny, odlądałam je stojąc kołó ambony wrr :/
potem jak szłam to zając uciekł, nie wiem że one czekają do ostetniej chwili, widziałam jego kolorki jak biegł to był blisko, potem jeszcze 3 sarny, a tak daleko od domu, gdzie jeszcze nie byłam, przy samej granicy był ptak taki dziwny, nie duży, dziób zakrzywiony do góry i przeszedł przez ściezke ciekawe co to byłó :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #101 : 2008-01-12, 21:29 »
Dzisiaj było spotkanie z dzikiem pierwszego stopnia... :oops: Poszłam z psami na łąkę, bo tam było najmniej błota, spuściłam je, one jak zwykle w trawę i kopią. Z koleżanką szłam taką scieżką na obrzeżu łąki i sadu, a tu nagle jeden z moich psów przybiega z podkulonym ogonem. Reszta coś widziała, stroszyła uszy, podskakiwała i popiskiwała. Podchodzę, a one były koło dzika, ten leżał, próbował się podnieść ale nie mógł. Nie wiem czy chory, czy może uciekł skądś (bo nigdy wcześniej dzikó nie widziałam u nas, a to był ten sam na 100% co ostatnio) i nie bał się ani psów ani ludzi, choć obstawiam na to pierwsze, bo gdyby był zdrowy to pewnie by uciekł. Pojutrze pójdę tam i obadam sytuację, bo jutro mnie nie będzie w domu.
Dzika nie ruszałam, bo nie znam się na nich, może to jakieś zachowanie, nie wiem. Więc zostawiłam wszystko naturze.
A sąsiadka powiedziała, że stadko lisków się urodziło i widziała je jak biegały w polach.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #102 : 2008-01-12, 21:38 »
hmm ciekawe spotkanie ale ja nie chciałabym takiego przezyć z Kora, nie wiem co by zrobiła, ale poopserwować dziki czemu nie :) oby mu nic nie było ;)

liskie teraz urodzone? coś mi nie pasuje :hmmm:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #103 : 2008-01-12, 22:01 »
Cytuj
A sąsiadka powiedziała, że stadko lisków się urodziło i widziała je jak biegały w polach.

... :o :shock: :o...To zjawisko jest możliwe najwcześniej w marcu,a obserwacja młodych w miesiąc po urodzeniu - teraz,lisy mają ( lub będą miały na przełomie stycznia i lutego )dopiero cieczkę.
...Poza tym,lisy nie występują w stadach... :lol: :lol: ;p

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #104 : 2008-01-12, 22:14 »
hmm to co to mogłó być? :mysli: :lol:

jak młóde są to sie bawią razem ael teraz młode...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #104 : 2008-01-12, 22:14 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #105 : 2008-01-12, 22:22 »
hmm to co to mogłó być? :mysli: :lol:



Na pewno,nic psowatego...:lol: :lol: :lol:

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #106 : 2008-01-14, 19:17 »
Powiedziala, ze widziala mlode liski, moze chodzilo o zeszloroczny miot,  nie wiem... ;p W polach jest sporo lisow, duzo widac przy ulicy potraconych, jak jedzie sie na W-ch... :( Moze zdawalo jej sie, ze to mlode, wiadomo jak to jest z ludzmi ze wsi... ;p :lol:
Wczoraj wracajac z wospu z Wroclawia przy drodze szlo stado dzikow... :shocked: Az sie zdziwilam, ze sie nie baly isc kolo ruchliwej ulicy...
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #107 : 2008-01-15, 01:07 »
Cytuj
Moze zdawalo jej sie, ze to mlode, wiadomo jak to jest z ludzmi ze wsi...

Oj,musiało się jej coś pomylić,wszak wszystkie psowate mają teraz cieczkę - młode liski będą najwcześniej w marcu ( w norze ),a najpóźniej w maju.

Cytuj
W polach jest sporo lisow

Tak - niektórzy,to maja fajnie... :roll:...ja,nawet na wsi lisa nie widziałem... :roll:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #108 : 2008-01-15, 09:54 »
Oj,musiało się jej coś pomylić,wszak wszystkie psowate mają teraz cieczkę - młode liski będą najwcześniej w marcu ( w norze ),a najpóźniej w maju.

Tak - niektórzy,to maja fajnie... :roll:...ja,nawet na wsi lisa nie widziałem... :roll:
1. no to może w maju kołó nory jakiejś zobacze :P
2. co do lisów na polach, dostałąm info od... kolegi że ktośna polach widuje lisy, mozę tam sie uda (Lis chyba nie chcesz wiedzieć kogo ja o to pytałam :x )
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #109 : 2008-01-15, 12:23 »
Cytuj
(Lis chyba nie chcesz wiedzieć kogo ja o to pytałam Nie powiem... )

Pana?... :lol: :P :lol:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #110 : 2008-01-15, 14:48 »
Pana?... :lol: :P :lol:
a to juz inna historia czy pana czy nie pana :lol:

jak w szkole siedze to przez okno byłó widać jak jakiś krukowate, chyba gawrony z orzehami latają i na boisku sa
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #110 : 2008-01-15, 14:48 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #111 : 2008-01-15, 18:12 »
Ptaków jest tam sporo - i nie tylko tam,dużo widzę ich u mnie w parku: są kaczki i różne inne gatunki.... :P
Niestety,na ptakach się nie znam... :oops: :oops:
A lisa,jeszcze nie widziałem w środowisku naturalnym - nawet na Roztoczu,gdzie jeździłem ponad 10 lat do rodziny na wakacje... :roll: :roll:
Może warto poznać Lisie krajowe gatunki ptaków.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #112 : 2008-01-15, 18:41 »
Ptakami interesowała się moja ciocia - miała 4 papugi/nimfy i jedną innego gatunku,był też jakiś śmieszny mały ptaszek polny,co fajnie podskakiwał. :kocham: :P
Dla mnie ptaki są zbyt delikatnymi stworzonkami - bałbym się mieć jakiegoś ptaka bo miałbym obawy,że można mu zrobić przypadkowo krzywdę... :/
To bardzo ulotne zwierzątka - najlepiej je tylko obserwować. :VoV:
Podobnie jest z gryzoniami,też bym się bał ich skrzywdzić,choć miałem już 4 chomiczki. :)
Dlatego najbardziej lubię psowate - psa można bez obaw pogłaskać,przytulić.:P :kocham: :P

Zoologu - napewno warto poznać krajowe gatunki ptaków  :P - ale ptakami interesuje się wielu ludzi,a lisami nie,więc pozostanę przy swoim nietypowym,aczkolwiek arcyciekawym zwierzęcym zainteresowaniu. :D :P :kocham: :)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #113 : 2008-01-15, 19:25 »
hmm ptaki, tez strudno je obserwowac, uciekają pozatym mają wiele kolorów i cieżko je rozpoznać, pare razy widziałam jakiegoś ptaka trapieżnego, ale co z tego jeśli on leciał był duzy i nie wiem co to było :oops: :Oo:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #114 : 2008-01-15, 19:31 »
Ostatnio (11 stycznia?) rano wyruszyłem w plener z aparatem, wychodzę na pagórek patrzę a na ostrewkach siedzi jastrząb, a pod ostrewkami biega lis. Oczywiście wszystko się spłoszyło...
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #115 : 2008-01-15, 19:49 »
Ostatnio (11 stycznia?) rano wyruszyłem w plener z aparatem, wychodzę na pagórek patrzę a na ostrewkach siedzi jastrząb, a pod ostrewkami biega lis. Oczywiście wszystko się spłoszyło...

Szkoda,że fotek nie Zrobiłeś... :roll:
Hmmm...lis wszystko spłoszył,czy jastrząb?...:mysli:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #116 : 2008-01-15, 20:21 »
Hmmm...lis wszystko spłoszył,czy jastrząb?...:mysli:
wydaje mi sie że Grzesiek gdy wdrapał sie na pagórek spłoszył ziwerzaki, ale może sie myle
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #117 : 2008-02-08, 18:13 »
..dzisiaj widziałam stadko 6saren :jupi2: , jak narazie jest to największa  liczba z jaka się spotkałam u mnie na polach ..

Edit:
..to samo stado saren co wczoraj widziałam i jednego zająca :)
« Ostatnia zmiana: 2008-02-09, 16:22 autor IBDG »
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #117 : 2008-02-08, 18:13 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #118 : 2008-02-16, 17:37 »
Szczęście masz ;)

Ja widziałam Myszołowa... cud, miód, orzeszki :)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #119 : 2008-02-16, 22:12 »
no to ostatnio jak byłam na polach :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 27 zapytaniami.