Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 12 13 [14] 15   Do dołu

Autor Wątek: Ciekawe spotkanie  (Przeczytany 76798 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #390 : 2009-11-29, 22:24 »
fajne zdjęcia, masz dobry aparat i musisz mieć szybką migawkę, pomijając fakt, że umiesz wytropić zwierzaki. Ja próbowałam zrobić bobrom zdjęcia nad Bugiem, ale zanim mój aparat się załączy, zanim mignie to już na zdjęciu nic nie ma, jedynie bociany dzielnie pozowały mi do zdjęć...
Zapisane
Bożena

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #391 : 2009-11-29, 22:31 »
Zdjęcia fajne,najlepsze drugie a zarazem pierwsze zdjęcie lisa :P

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #392 : 2009-11-29, 22:33 »
rudzik - taki maly sliczny ptaszek- kot z nim przyszedl w zebach, wiec sobie poobserwowalam ptaszka :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #392 : 2009-11-29, 22:33 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #393 : 2009-11-30, 21:48 »
dwie sarny dziś w nocy w lesie... znaczy w nocy, jakąś godzinę temu niecałą ;)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #394 : 2009-12-19, 17:50 »
- 8 saren ;pierwszy raz tak dużo, zawsze max było 6
- lis ;śmigał po polach  :D na sarny nie zwracał uwagi, one na niego też
- dzięcioł duży
- 3 klucze kaczek
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #395 : 2009-12-27, 14:35 »
Uganiałam się po lesie za dzięciołem, trzasnęłam mu parę fotek ale fatalnej jakości.
Kawał ptaszyska z niego było, gdy leciał myślałam, że to gawron ;) : wnioskując po wielkości i czerwonej kropce na głowie, prawdopodobnie był to dzięcioł czarny.

Ciemność! :P Nie dość, że czarny, to siedział wysoko na ciemnym drzewie, pod światło ;p
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #396 : 2009-12-27, 14:43 »
He,he - nieźle się zakamuflował :P tylko dziób jakoś widać ;p

wik18

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 19
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #397 : 2009-12-31, 11:45 »
Ja widziałam parę razy wiewiórkę i chyba 2 zająca . Widziałam też sójkę , zięby , kosy , puszczyki i sikorki .
Widziałam tamę bobrów , ale bez bobrów.. Też widziałam sarny . I Daniela . ;)
Zapisane
___________________
Pozdrawiam.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #398 : 2009-12-31, 15:15 »
W tym roku obserwuję wyjątkowo dużo łabędzi niemych na Wiśle. Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że często są karmione chlebem. Tablicy informacyjnej dotyczącej tego problemu nie udało mi się sfinalizować, co uważam za jedno z moich największych niepowodzeń w ostatnich latach.Sprawa utknęła w Urzędzie Miasta. 
« Ostatnia zmiana: 2010-01-01, 14:40 autor zoolog »
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #398 : 2009-12-31, 15:15 »

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #399 : 2009-12-31, 15:41 »
Z łabędziami miałam niemiłą sprawę gdy rozpoczęły się silne mrozy.

Trzy łabędzie na stawach nie odfrunęły, jeden przymarzł totalnie i koło niego zaczęły kręcić się sroki, dwa z nich trochę się ruszały, ale nie potrafiły oderwać się od lodu, najpierw zadzwoniłam do Pogotowia Dzikich Zwierząt w Mikołowie, ale powiedzieli, że trzeba do straży miejskiej, bo oni nie mają ludzi, by je przywieźć i dopiero straż im podrzuca zwierzaki.

Zadzwoniłam do straży, powiedzieli że mają już zgłoszenie ale oni nie mogą, musi straż pożarna, bo ma sprzęt. Podobno w czasie akcji, która rozpoczęła się dopiero 3-4 godziny później 2 z nich odleciały, a trzeciego zostawili, tego w najgorszym stanie bo uznali, że nie jest z nim źle.

Po 14:00 znowu dzwonię do nich, bo do tego łabędzia (który podobno był w formie extra) nawet Roksia próbowała podejść, ale on nie reagował już na nic, nawet na dziobanie srok. Znowu przez telefon dowiedziałam się, że oni wiedzą ale łabędź im uciekł (jak to nie wiem, bo cały czas był w tym samym miejscu przymarznięty, nie ruszył się nawet o 1 centymetr???)

W końcu małżonek znalazł jakiś przedstawicieli straży miejskiej na Dolinie (tym razem nie przez telefon) pokazał znowu łabędzia, znowu wezwanie po straż pożarną, choć na dobrą sprawę łabędzia można było samemu bez sprzętu wyciągnąć, bo był przy samym brzegu. Nie wiem jak się to w końcu skończyło, bo oni też łabędzia nie zabrali, ale następnego dnia żadnego z łabędzi nie było...

Teraz znowu jakiś pływa, ale nie wiem czy to któryś z tamtej trójki...

Nie wiem, czy to ja byłam taka upierdliwa i może się nie znam i zachowanie łabędzia, który już na nic nie reaguje jest normalne, czy nasze służby tak działają....
Zapisane
Bożena

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #400 : 2010-01-01, 14:47 »
Łabędź nie broniący się przed srokami ani psem jest chorym łabędziem. Opisany przez Ciebie przypadek jest jeszcze jednym argumentem przeciwko karmieniu łabędzi o każdej porze roku, na dodatek nieodpowiednim dla nich pokarmem. Pozostaje pytanie jak zmienić zachowanie ludzi w tym względzie?
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #401 : 2010-01-01, 15:34 »
Obawiam się nie można, tabuny ludzi wciąż chodzą i rzucają im chleb.
Może gdyby były jakieś tabliczki z informacją czym można karmić zmieniły by zachowanie ludzi, ale nie zakaz rzucania chleba.
Raczej bym była za informacją jaki pokarm jest odpowiedni dla łabędzi.
Zapisane
Bożena

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #402 : 2010-03-20, 14:49 »
19 saren (3 stadka) jeszcze nigdy nie widziałam u mnie tylu saren :shock:
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #403 : 2010-06-27, 20:05 »
dwa drapieżne ptaki (brunatne, od spodu białe) coś chyba konsumowały w polu, samica zwinki wygrzewająca się na kamieniach

coś tu dawno nikt nie pisał  :roll:
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #404 : 2010-06-28, 15:49 »
W ciągu jednej nocy (w drodze do pracy) 2 łasiczki (lub coś podobnego) i sowę. Sowa siedziała na środku drogi i jak ją wymijałam nawet się nie ruszyła.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #404 : 2010-06-28, 15:49 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #405 : 2010-06-28, 15:57 »
Ostatnio na forum przyrodniczym widzę że sporo jest obserwacji kun i to w mieście - może to była kuna? ;)

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #406 : 2010-06-28, 22:44 »
jakiś tydzień temu 2 kuny  :P
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #407 : 2010-06-29, 15:50 »
Nie wiem dokładnie co to było, było dosyć małe, wielkości tchórzofretki. Ciemno było i nie mogłam się dobrze przyjrzeć.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #408 : 2010-06-29, 19:08 »
jakiś tydzień temu 2 kuny  :P
Leśne czy domowe?
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #409 : 2010-06-29, 21:35 »
leśne; buszowały w polach - każdą widziałam innego dnia, chociaż mogła to być jedna i ta sama
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #410 : 2010-07-07, 20:01 »
a ja sobie dzis jak zwykle siedze przy kompie, nagle slysze ze jeden z psow cos za bardzo szczeka i nieco innym glosem niz zazwyczaj. Ide, patrze - a tu waz oO

usunelam psy, poszlam po aparat, cyknelam fotke i na grabiach intruza w las wynioslam.


Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #410 : 2010-07-07, 20:01 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #411 : 2010-07-08, 11:04 »
koło domu mojej ciotki:




I u mnie na łące:


Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #412 : 2010-07-29, 18:30 »
Znalazłam jaskółkę - uciekała na piechotę więc łatwo ją capnęłam.
Śliczność nad ślicznościami, przekazałam znajomemu ornitologowi - mam nadzieję, że ptaszyna wydobrzeje.



Ptaszę poszybowało do krainy wiecznych lotów.
« Ostatnia zmiana: 2010-07-29, 22:14 autor Fatty »
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #413 : 2010-10-06, 19:48 »
a ja dzis uswiadczylam w lecznicy mlodego zajaca. Ktos go trzasnal samochodem. Po ogledzinach i obfoceniu aparatem rtg (i obserwacji) zostal zawieziony na lono natury.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #414 : 2011-01-22, 11:54 »
Ostatnio mam szczęście do lisów.
Dzisiaj w nocy jechałam autem jak zobaczyłam świecące oczy. Zwolniłam, a lis przebiegł przez jezdnię i potem biegł poboczem, więc mogłam dokładnie mu się z bliska przyjrzeć. :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #415 : 2011-01-22, 13:05 »
Będzin,tak?  :chytry:
ja w Sosnowcu jeszcze żadnego nie widziałem ... no ale ja nie chodzę po nocy,tylko z piesem do parku
ponoć w Milowicach jest pełno dzików i nie tylko a ja nic nie widziałem,poza jeżami - pff.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #416 : 2011-01-25, 14:27 »
Tak, w Będzinie już kilka razy widziałam lisy, chociaż cześciej można spotkać dzikie zwierzęta jadąc w mniej zaludnione tereny.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #417 : 2011-03-09, 14:03 »
Dzisiaj znowu lis. Chodził po zboczu górki, a potem siadł na szczycie i się rozglądał. Było to jakieś 50 m od mojego bloku. :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #417 : 2011-03-09, 14:03 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #418 : 2011-03-30, 19:07 »
Pierwszy w tym roku zaobserwowany przeze mnie motyl z gatunku rusałka pawik.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #419 : 2011-06-25, 18:41 »
5 bocianków :kocham: dwa w gniezdzie i trzy szybujące PIKNE
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 28 zapytaniami.