Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 15   Do dołu

Autor Wątek: Ciekawe spotkanie  (Przeczytany 76819 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Akane

  • Gość
Ciekawe spotkanie
« : 2007-08-12, 12:04 »
Tak sobie pomyślałam, żeby założyć wątek, w którym będzie można opowiedzieć o jakiś ciekawych zwierzątkach które się widziało.

Ostatnio(wczoraj) jak jechałam samochodem, dosłownie metr przed nami przeszła sobie urocza sarenka :D
Obserwowałam również (też wczoraj :P ) kurkę wodną.
Miałam też przyjemność obserwować piękne motyle- rusałkę admirała i rusałkę żałobnika(kto dawał te nazwy ?? )

Będąc w Rezerwacie Bobrów(to już dawno) wiedziałam, że tuż koło mnie pływa jakiś duże zwierzę, przez trzciny nie mogłam zobaczyć co to ( :( ), prawdopodobnie bóbr albo wydra :D :D

Teraz Wasza kolej ;) 
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #1 : 2007-08-12, 12:23 »
ojj takich spotkań miałam bardzo mało, a pamiętam tylko jedno- wczorajsze z liskiem :) liska widziałam 3 razy, wszystkie 3 jak byłam tutaj :)

wyszedł z parku i zaczął chodzić po polanie, szukał czegoś. stałam i się na niego patrzyłam :) a później usiadł i oglądał jak zbieram porozrzucane piłeczki tenisowe :D hihi śliczny był ;)

Akane, proszę o jedno- zmień to 'se' na sobie, bo razi w oczy...
Zapisane

Akane

  • Gość
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #2 : 2007-08-12, 12:32 »
Ja lisy czasem widzę, ale niestety zwykle martwe na ulicy :( :(
A to były małe liski?

Dobra, dobra już zmieniłam :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #2 : 2007-08-12, 12:32 »

Retriva

  • Gość
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #3 : 2007-08-12, 12:35 »
dorosle chyba ;)

dzieki :)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #4 : 2007-08-12, 13:00 »
Jak się całe życie w mieście spędza, trudno dużo widzieć... :roll: Nawet lisa nie zaliczyłam, choć we Wrocławiu są, tylko raz martwego w lesie... Kiedyś w lesie przemknęła obok, za krzakami, sarenka albo jelonek, niby tuż-tuż, ale tak szybko zwierz zwiał, że nie jestem pewna. Raz w lesie widziałam ślicznego, jasnozielonego wężyka :) Bardzo był uroczy, niestety, on o mnie chyba tak nie pomyslał, bo zawinął ogonkiem i zwiał :P Czasem widuję jeże, też słodziutkie są :) I jak byłam mała zobaczyłam gdzieś prawdopodobnie padalca, poleciałam do mamy, wołając "widziałam węża, tamtędy szedł wąż!" :D
Zapisane
IBDG Wrocław

Akane

  • Gość
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #5 : 2007-08-12, 14:14 »
jasnozielony wąż? Może taka odmiana zaskrońca?

IBDG ja też mieszkam w mieście, ale jak z rodziną idziemy czasem na grzyby, to ja szukam nie kurek, ale różnych zwierzątek :P I grzybków zwykle mam najmniej, chociaż lubię je zbierać(ale nie jeść, fuj :P ). To właśnie podczas grzybobrania udało mi się podejść do bobrów, czy tam wydr :)
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #6 : 2007-08-12, 14:23 »
Ja widziałem jeża w centrum miasta :) - ale,to zwierzątko,szybko biega. :P
W parku,też ich trochę przebywa. :)
No i po rzece,zawsze,jakieś ptaki pływają. ;p
Jak,one tam wytrzymują?... :lol:

Akane

  • Gość
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #7 : 2007-08-12, 14:42 »
Ja czasem widzę jeże z balkonu, w nocy na takim dużym trawniku :P Nawet z 4 piętra się nawet duże wydają :P . Przypomniałam sobie jak w domku w Borach Tucholskich, w łazience, tuż koło toalety była taka pusta płytka i była tam obszerna dziura. Zastanawialiśmy się co to tam tak chroboce, myśleliśmy, że to szczury, a to był jeż. Udało się go boczkiem i mlekiem wywabić, mój tata go złapał do wiaderka i wypuścił na wolność :D Pamiętam też jak jechałam samochodem, a nagle z pola czy tam skądś wyleciał zając i biegł kawał między naszym, a cioci samochodem, potem odskoczył na trawę :P Nic mu się nie stało, a biegł tak szybko, jak samochody naokoło niego :shock: Mój królik za to wolniej ode mnie biega :P(a ja z biegów dobra nigdy nie byłam)

 
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #8 : 2007-08-12, 15:11 »
Yyy czy w Anglii są sroki? właśnie odskoczyłam jak oparzona, bo się wystraszyłam czegoś, a okazało się że to jakiś duży czarno-biały ptak chodiz po parapecie z drugiej strony okna ;) nie widziałam jej dobrze, bo rama okna zasłoniła jej "brzuszek" :P połaziła, połaziła. popatrzyła się na mnie i odleciała :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #8 : 2007-08-12, 15:11 »

Akane

  • Gość
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #9 : 2007-08-12, 15:16 »
Są sroki w Anglii, to piękne ptaki :)
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #10 : 2007-08-12, 19:16 »
Cytuj
A to były małe liski?
Cytuj
dorosle chyba
Najłatwiej rozpoznać liska,po ogonie - młode zwierzęta,mają cienkie ogony/kity - u dorosłych lisów,kita jest gruba i puszysta. :P

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #11 : 2007-08-12, 19:55 »
jasnozielony wąż? Może taka odmiana zaskrońca?
A może, nie przedstawił się ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #12 : 2007-08-12, 20:31 »
Gdy byłem na praktyce w Puszczy Białowieskiej spotkałem na leśnej ścieżce dorosłą żubrzycę. Niestety padało i widoczność nie była najlepsza. Stała i patrzyła się na nas. Trwało to około 5 minut po czym odwróciła się i odeszła dostojnym krokiem. Było to dla mnie niezapomniane przeżycie.
« Ostatnia zmiana: 2007-08-15, 20:21 autor zoolog »
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #13 : 2007-08-12, 20:45 »
pare razy mialam okazje spotkac lisa. Kilkakrotnie widzialam bazanty - niestety juz pare lat minelo odkad widzialam ostatniego - prawdopodobnie jozefow stal sie zbyt "cywilizowany". Podobnie owa cyilizacja zadzialala na zajace - jeszcze 7 lat temu widywalam je na nieal kazdym spacerze a teraz nawet odchodow nie znajduje... a naj ciekawszym spotkniem moznaby nazwac spotkanie z kuna
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #14 : 2007-08-12, 21:05 »
Kiedyś będąc na praktyce w Puszczy Białowieskiej stanęła nam na drodze dorosła żubrzyca.
Nie chcę się czepiać, ale czy to żubrzyca była na praktyce w Puszczy? ;) Tylko bez urazy :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #14 : 2007-08-12, 21:05 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #15 : 2007-08-12, 22:06 »
Hi,hi,hi - rzeczywiście,wyszło tak,że to żubrzyca była na praktykach,ale to tylko,taki mały błąd. ;p

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #16 : 2007-08-13, 09:59 »
U mnie na wsi, pod dachem stodoły zamieszkał nietoperz. W dzień śpi we wgłębieniu belki, a wieczorem i nocą sobie lata. Czasem przelatuje tuż nad moją głową. :) Nigdy nie dowiedziałabym sie o jego miejscu "zamieszkania", gdyby nie duża ilość odchodów na podłodze. :lol:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #17 : 2007-08-13, 11:58 »
tez chciałam taki wątek założyc ale leniwa byłam i ty założyłaś ;)

ja widziałam duzo zwierząt, węże, żaby, kilka saren(jedną nawet trzymałam :D <była dzika, nie domowa>) zająca kilka razy, kaczki i wczoraj na jeziorze pływały kormorany :kocham: to był cudny widok bo matka była z młodym i mu ryby łowiła i on tak szybko do niej pływał z piszczeniem że chce rybe. widziałam łącznie 5kormoranów i tam bylo jeszcze kilka kaczek. więcej nie pamiętam ale za niedługo pewnie znowu napisze :D
nietoperza tez widziałam :D
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Akane

  • Gość
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #18 : 2007-08-13, 12:22 »
Jak to, trzymałaś dziką sarnę?

Najlepszym miejscem do obserwacji kormoranów to m.in. Kąty Rybackie, bo tam jest Rezerwat Kormoranów; jak w podstawówce pojechaliśmy do Piasków, do Zielonej Szkoły, to się tam też zatrzymaliśmy, tam, gdzie te ptaki gniazdują. W ogóle, Stegna czy Sztutowo to zawsze mnóstwo kormoranów widzę. Albo w Krynicy Morskiej. Wielkimi kluczami latają.

Zapomniałam o jednym. Któregoś razu szłam sobie rano do szkoły, to była wczesna wiosna. Idę sobie idę, i słyszę, że mewy(na moim osiedlu jest ich mnóstwo) strasznie się drą :P . Patrzę do góry, a tu ze 4-5 łabędzi leci sobie normalnie parę metrów nad moją głową, tak, że dokładnie je widziałam i... to było takie piękne, że myślałam, że padnę :D One leciały wyjątkowo nisko, może dlatego te mewy tak krzyczały...

Ja często wychodzę nocą na balkon i obserwuję nietoperze, chociaż zwykle w nocy na balkon wychodzę, żeby przez lornetkę na niebo popatrzyć(Wenus dobrze widać :) ), bo się astronomią interesuję. A przy okazji mam spotkania z takimi wspaniałymi zwierzątkami, które mnie gryzą(tzn komary...)
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #19 : 2007-08-13, 13:10 »
Jak to, trzymałaś dziką sarnę?

bo ona biegła i sięna płot natkneła, i kieniecznie chciała tamtędy przebiec to podeszłam z boku ale ona nie uciekała to podeszłam bliżej i bliżej i jak już stałam przy niej to wziełam ją za łeb i skierowałam wzdłuż płotu i se spokojnie poszła, nawet nie pobiegła no i przy okazji ja pogłaskałam :D

jeszcze widziałam wiwiórki i myszy polne ;p
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #20 : 2007-08-13, 14:03 »
Cytuj
prawdopodobnie jozefow stal sie zbyt "cywilizowany".
Ciekawe,o który Józefów,chodzi?
Znam,jedno miasteczko o tej nazwie,które leży w województwie Lubelskim... :P

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #20 : 2007-08-13, 14:03 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #21 : 2007-08-14, 15:49 »
a ja znowu widziałam sarne, to było niezłe

jade sobie polną droga i widze sarne biegnącą w strone drogi(dość ruchliwa ulica) i serce zamarło żeby nie wpadła pod auto, odskoczyła i pobiegła w druga strone i następna sarna  :jezyczek: i zaczeły sięgonić  :shock: to kozioł gonił sarne ale niezłe było widowisko.
a dzisiaj widziałam dwie myszy na polu, szybko biegają :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #22 : 2007-08-15, 18:35 »
Cytuj
Ciekawe,o który Józefów,chodzi?

o jeden z czterech ktore znajduja sie w okolicy warszawy :lol:
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #23 : 2007-08-15, 19:02 »
Aha - bo ja znam,tylko jeden Józefów - niedaleko Biłgoraja w byłym woj.Zamojskim,a obecnie w Lubelskim.... :lol:

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #24 : 2007-08-25, 00:40 »
dzis bylam na polance pod laskiem, i Tosca byla na smyczy krotkiej. Nagle wybiega z lasu zajaczek jakis sploszony, bo chwile wczensiej widzialam jakiegos jastrzebia wsrod drzew latajacego-i przebiegl ze 2 metry obok nas, jak nas zobaczyl odbil troche w bok i pobiegl dalej. To bylo niezle  :D


czesto widze sarenki w lesie jak ide na spacer-takie przebiegajace przez droge, czasem stoja gdzies dalej i sie patrza.

Raz widzialam dzika przebiegajacego przez sciezke.

Moja sasiadka jak byla pod lasen na duzej polanie ze swoim psem to widziala samice łosia z mlodym :) szkoda ze mnie tam nie bylo wtedy...

no i zajaczki czasem i ptaki drapiezne, jakies bazanty widze  :)

czesto tz u mnie w lesie widac takie kola z pior-podejrzewam ze to kuny zjadajac upolowanego golebia zostawiaja takie slady po sobie ;)

 
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #25 : 2007-08-25, 21:13 »
ja midziałam u cioci mysz, taką prawdziwą- długi ogon i duze uczy. jadła sobie coś w stodole, i na polu w oddali widziałm coś jakby bażanta
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #26 : 2007-09-02, 00:52 »
Ja miałem przyjemność widzieć dwie biegnące pagórkami sarenki z dość bliskiej odległości.
Co do myszy - miałem nieprzyjemność widzieć, jak kot taką łapie, bawi się nią i zagryza. Niestety nic nie dało się zrobić.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #27 : 2007-09-02, 09:26 »
jak byłma na dziłce to jeż dumnie sobie przespacerował wieczorem przez środek działki xD
5m przedemną z drzew w lesie poderwały się dwa myszłowoy, też jak byłam na działce, to są piękne ziwerzątka ^^
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Forum Zwierzaki

Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedz #27 : 2007-09-02, 09:26 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #28 : 2007-09-02, 16:36 »
Motofud też widziałam jak kot bawi sięmyszą, na wsi jednak nie zabrałam mu jej. on był głodny chody a mysz i tak ledwo żywa, niestety wolałam żeby kot sięnajadł, pozatym mysz i tak już ledwo zipała
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Ciekawe spotkanie
« Odpowiedź #29 : 2007-09-02, 18:07 »
Motofud też widziałam jak kot bawi sięmyszą, na wsi jednak nie zabrałam mu jej. on był głodny chody a mysz i tak ledwo żywa, niestety wolałam żeby kot sięnajadł, pozatym mysz i tak już ledwo zipała

Mysz z wycieńczenia i tak by padła, a nawet jeśli nie to inny kot lub ptak czy gad by ją złapał. ( z latwością)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"
Strony: [1] 2 3 ... 15   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 28 zapytaniami.