Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Gestykulacja  (Przeczytany 4172 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anielskooka

  • Gość
Gestykulacja
« : 2007-08-27, 06:24 »
mam pytanko na tresurze słyszałam o wychowaniu na Gestykulacje to może się udać na zym to polega ??? w czym pomaga???? kiedy się to stosuje ??? w jakich wypadkach??? słyszeliśie lub sami tak tresujecie psa
PS acha i słyszałam że psa można nauczyć na pozoranta rzycać się na np słowo "bandzior"to prawda??? :help: :help: :help:
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Gestykulacja
« Odpowiedź #1 : 2007-08-27, 08:03 »
Chodzi o wydawanie psu komend dłonią? Przydatne to jest, gdy pies jest daleko od Ciebie, gdy panuje hałas, albo gdy właścicielowi gadać się nie chce... ;) Ja tak swojego Czarka niechcący nauczyłam komend siad i połóż się - reagował na polecenie(prośbę :P ) słowne, ale zawsze przy ich wypowiadaniu wykonywałam pewne gesty dłonią. Niedługo później, miałam psa poprosić aby się położyć, ale akuratnie coś jadłam, a z pełną buzią to nie bardzo... :P wykonałam dany gest i psina już leżała w oczekiwaniu na kurczaka ;)

Cytuj
słyszałam że psa można nauczyć na pozoranta rzycać się na np słowo "bandzior"to prawda???
na jaką tylko zechcesz... bierz go i bandzior to chyba 2 najpopularniejsze polecenia.
Pies nie zna znaczenia słów, kojarzy tylko dany sygnał z przyporządkowaną mu czynnością. Tak więc możesz ją nauczyć rzucania się na pozoranta nawet słowami "śpij, kochanie śpij" :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Gestykulacja
« Odpowiedź #2 : 2007-08-27, 11:46 »
ja też troche kore nauczyłam wykonywać polecenia bez słów, siad waruj, zdech pies i poproś umie wykonać jak pokaże ręką o i jeszcze jak sięuda to głos. samo to tak wyszło że siad to ręka wyprostowana i tak dalej. ułatwia to bo pies patrząc na ręke wie o co chodzi a tak to nie zawsze bo głos jest często podobny a jak napisała Fatty pies kojaży sygnał a nie słowo
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Gestykulacja
« Odpowiedz #2 : 2007-08-27, 11:46 »

Retriva

  • Gość
Odp: Gestykulacja
« Odpowiedź #3 : 2007-08-27, 11:56 »
Uzo potrafi na gestykulacje przybic piatke, podac lape, wykonac 'siad', stoj (czyli zostan, ale on umie na komende stoj :D) no i "chodz" (jak mu kaze zostac, a pozniej powiem chodz, to przychodzi).
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Gestykulacja
« Odpowiedź #4 : 2007-08-27, 13:10 »
Co to gestykulacja - już wyjaśnione. A jak najlepiej psa tego nauczyć? Po prostu przy okazji - jak mówisz siad, to np. podnosisz rękę, jak leżeć to dajesz ją niżej, jak wstań to ręka gwałtownie do góry. Pies po pewnym czasie skojarzy, że prócz słów Ty wykonujesz jakieś gesty.
Ja swoje psy szkoliłam właśnie na gesty i ton głosu. Niektórzy nawet wzrokowo potrafią przekazac psu informacje/komendę.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Gestykulacja
« Odpowiedź #5 : 2007-08-27, 16:18 »
moja siostra była na jakimś zlocie i tam była drużyna która miała psy haskie, i mieli takie jakby sanki na kółka i te psy na komęde 'w prawo' skręcały w prawo :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Gestykulacja
« Odpowiedź #6 : 2007-08-28, 17:07 »
Ja po prostu automatycznie jak uczyłam psa róznych komend to przy niektórych wykonywałam jakiś ruch ręką i teraz już bez komendy słownej potrafi wykonać : 'buzi'(wskazuję palcem na policzek),siad('kiwam' dłonią),łapa(y..wyciągam rękę przed siebie),leżeć(wyciągam rękę i opuszczam dłoń prostopadle do podłoża xP) i czasem reaguje też na przewróć się ( tak jakby obracam dłonią nad nim xD Tylko wtedy muszę wyczaić ,na którą stronę jest mu łatwiej się przewrócić,tzn. jak lezy i w tę strone 'macham' ręką :P)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Gestykulacja
« Odpowiedź #7 : 2007-08-30, 16:44 »
Ja mojego psa niechcący nauczyłam reagowania na gestykulacje. W czasi egdy mówiłam siad- ręka w górze, leżeć- ręka w dół, głos- głowa w dół i ciągłe patzrenie psu w oczy, hop- ruszanie ręką góra,dół, itp...
Zapisane

anielskooka

  • Gość
Odp: Gestykulacja
« Odpowiedź #8 : 2007-08-31, 09:12 »
dzięki ale słyszałam że na egzaminie  nie można gestykulować ;( ;( ;(
PS:nauczyłam okide reagować na słowo bandzior i tym strasze moją siore;P ale nie zawsze działa:((
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Gestykulacja
« Odpowiedz #8 : 2007-08-31, 09:12 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 25 zapytaniami.