Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czy dawac mniej suchej karmy jak je mokra?  (Przeczytany 9804 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

zuzanka

  • *
  • Wiadomości: 16
Czy dawac mniej suchej karmy jak je mokra?
« : 2007-11-01, 13:05 »
Mam pytanie dotyczace karmienia a dokladnie ilosci karmy. Moją 7 m-czna Zuzie ( po sterylce), karmie sucha karma. Dostaje Acane, Royal Canin albo Ariona (  mam zamiar wprowadzic orijena ) Daje jej dokladnie tyle ile jest zalecane na opakowaniu i dziele ta porcje na 3 czesci. Kicia dostaje rowniez rybke(raz na 10 dni) , jajko twoarozek i jogurt. Uwielbia jesc, i nie wybrzydza. Mam tylko pytanie , dotyczace, ilosci karmy suchej, w momencie kiedy w tym samym dniu dostaje na jeden posilek puszke, rybke, lub saszetke . Ja wtedy daje jej mniej suchej karmy o 1/3. To znaczy rano sucha (1/3 dawki dziennej) , w poludnie "mokra" ( 1/3 dawki zalecanej na puszce) i wieczorem(1/3) suchej karmy.
Czy trzeba redukowac ilosc suchej dziennej dawki , czy dawac mokra karme jako dodatek. Pytam bo nie chcialabym , zeby kicia utyla, a po sterylce z tego co wiem jest to mozliwe. Zuzia jest 2 m-ce po sterylce, i jak na razie nie tyje , ale nie wiadomo co bedzie dalej. Prosze o odpowiedzi i rady. Pozdrawiam wszystkich kociarzy i ich pupilow oczywiscie!!!
Zapisane

Florian15

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Czy dawac mniej suchej karmy jak je mokra?
« Odpowiedź #1 : 2013-04-30, 15:12 »
Mój kotek je mokrą jak i suchą karmę.
Zazwyczaj jak tylko dam mu mokrą to od razu zjada, suchą wybrzydza ale w nocy i tak wszystko wciągnie:)

User11

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Czy dawac mniej suchej karmy jak je mokra?
« Odpowiedź #2 : 2013-10-03, 09:50 »
Każda karma powinna być odpowiednio zbilansowana i tego się trzymaj,najlepiej jeżeli wyczujesz granice i podajesz na zmianę raz mokrą a raz suchą karmę. Koty tez maja swój gust i jedno lub drugie bardziej mu się spodoba w kwestii odżywiania.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czy dawac mniej suchej karmy jak je mokra?
« Odpowiedz #2 : 2013-10-03, 09:50 »

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Czy dawac mniej suchej karmy jak je mokra?
« Odpowiedź #3 : 2014-04-07, 10:04 »
Mozesz równie dobrze podawać te karmy na przemian- suche z mokrą,np rano suchą a wieczorem mokrą tak aby szybko nie znudziła się kotu,sama in obserwujesz i widzisz co lubi kotek,na co ma ochote a czego nie zjada do końca.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

mixa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7
Odp: Czy dawac mniej suchej karmy jak je mokra?
« Odpowiedź #4 : 2015-12-15, 15:14 »
Generalnie kotki po zabiegu sterylizacji powinny jeść mniej. Dobre jakościowo karmy można uznawać za wystarczający rodzaj pokarmu. Chociaż ja jestem zwolenniczką mieszania pokarmów. Swojemu podaję suchą Prevital i mokrą z puszek. Są dobrze zbilansowane, kocurek jest zdrowy i ma apetyt  ; )
Zapisane

Clarias_pl

  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Czy dawac mniej suchej karmy jak je mokra?
« Odpowiedź #5 : 2016-02-15, 14:33 »
Nie jest to regułą,bo np u nas kotka po zabiegu była prawdziwym głodomorem,pełna energii i radosna. Podstawą jest tutaj dobór tej odpowiedniej i sprawdzonej karmy może być sucha jak i mokra z naciskiem na opcję nr 2- koty bardziej za nią przepadają.
Zapisane

Kocur85

  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Czy dawac mniej suchej karmy jak je mokra?
« Odpowiedź #6 : 2018-12-06, 13:48 »
Zdecydowanie suchej karmy powinno się dawać mniej. Ja swoim kotom ok 2 razy w tygodniu podaję "chrupki". W nadmiarze sucha karma może szkodzić na nerki.  Chyba, że kto ma rozwolnienie, wtedy można częściej dawać suchą, ale tylko przez jakiś czas. Na co dzień lepsza jest mokra, jakieś gotowane mięsko, ryby. Nie ma też co się przejmować jeśli kot zje jogurt, ser, jajko, czy nawet warzywa:) Zwierzaki też lubią urozmaicenie:D
Zapisane

Natalia_Zet

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Czy dawac mniej suchej karmy jak je mokra?
« Odpowiedź #7 : 2019-04-03, 14:07 »
Pamiętaj o tym, że najlepsze marki specjalizujące się w produkcji karmy dla kotów posiadają w ofercie zazwyczaj dwa warianty karmy do wyboru - zarówno suchą, jak i mokrą. Idealnym przykładem jest, chociażbykarma dla kota Canagan , która posiada w składzie jedynie wyselekcjonowane odmiany mięsa. Można wtedy bez przeszkód urozmaicać dietę naszego kotka.
Zapisane

sznafirka

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Czy dawac mniej suchej karmy jak je mokra?
« Odpowiedź #8 : 2023-01-29, 10:08 »
Zależy czy kot woli suchą czy mokrą karmę  taka podawaj. U mnie lubi obie ale juz przepada za zupką z kurczakiem i warzywkami Josera, pyszny bulionik może byc doskonałym dodatkiem jako dodatek do suchej karmy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czy dawac mniej suchej karmy jak je mokra?
« Odpowiedz #8 : 2023-01-29, 10:08 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 27 zapytaniami.