Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Król Igor I  (Przeczytany 4718 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Król Igor I
« : 2008-07-05, 16:49 »
Nowe opowiadanie, czekam na wszelką krytykę. :D


      Król Igor I nie był lubianym władcą w swoim kraju. Uchodził za niezrównoważonego cynika, który do tego był wielkim egoistą. Uważał się za najdoskonalszą osobę na świecie i nawet nie dopuszczał do siebie tej myśli, że on – nawet jako król wielkiego państwa – może się czasem mylić.
   Przez ten jego charakter najbardziej cierpiała córka króla Igora – Adrianna. Była naprawdę piękną królewną, zupełnie niepodobną do swojego ojca. Przypominała zaś swoją matkę, która umarła, gdy Adrianna była małą dziewczynką (wielu ludzi snuło przypuszczenia, że królowa po prostu nie mogła wytrzymać z Igorem I i dlatego przedwcześnie zmarła).
Dziewczyna miała duże, zielone oczy i lśniące, złote włosy. Jednak mimo swojej urody, Adrianna była bardzo inteligentna, w przeciwieństwie do wielu innych królewien tamtych czasów. Bardzo drażniła ją postawa jej ojca i często się z nim kłóciła, na co król oczywiście reagował złością, bo zazwyczaj to Adrianna miała rację. Igor I nie mógł znieść myśli, że ktoś jest mądrzejszy od niego.
Gdy dziewczyna osiągnęła odpowiedni wiek do wyjścia za mąż, król stwierdził, że z jego córką będzie mógł się ożenić jedynie doskonały po każdym względem książę. W końcu, to przecież miał być mąż JEGO córki.
- Adrianno, poczekaj – rzekł po uroczystym śniadaniu, pewnego wiosennego dnia. Dziewczyna podeszła do ojca z silnym przeświadczeniem, że przez tą rozmowę jej dzień całkowicie się zepsuje.
- Tak, ojcze? –spytała, próbując się uśmiechnąć. W końcu jej się to udało, ale każdy zauważyłby, że ten uśmiech jest całkowicie sztuczny.
- Chcę z tobą porozmawiać na bardzo poważny temat – rzekł król donośnym głosem, ale jak na niego bardzo spokojnie. Adrianna milczała. – Chcę, abyś wyszła za mąż za księcia Roberta. Uważam go za najdoskonalszego męża dla ciebie- mojej córki. Sprawa ta ma pozostać bez dyskusji – król popatrzył się na dziewczynę, oczekując jakiegoś sprzeciwu.
Przez chwilę królewna stała jak zamieniona w słup soli, nie mogąc wymówić ani jednego słowa. Tymczasem Igor I podniósł wyniośle głowę i, przekonany o swojej „wygranie”, już miał odejść.
- Ojcze! – zawołała nagle Adrianna, podbiegając prędko do ojca i chwytając go za szeroki rękaw płaszcza. – Nie zrobię tego. PRZENIGDY tego nie zrobię.
- Co... C-co ty powiedziałaś? –tym razem to król zaniemówił. Ten nagły obrót sprawy był dla niego czymś bardzo zaskakującym. Adrianna zaś stała naprzeciw niego, z rumieńcami na twarzy, i mówiła pewnym siebie głosem.
- Nie wyjdę za księcia Roberta. Ojcze, ty nie wiesz jakim on jest człowiekiem! Spotkałam się z nim jeden raz i mam wrażenie, że jest wstrętny i zakochany w sobie. A poza tym... mam innego kandydata na męża – królewna zerknęła na ojca, na którego twarzy zaczęła być coraz bardziej widoczna wielka złość. – To syn królewskiego ogrodnika... Adam. Chciałam ci o tym powiedzieć, ale...
- Wyjdź! Wyjdź stąd i nie pokazuj mi się na oczy! Rozczarowałaś mnie, Adrianno! Nie, to za mało powiedziane! Wyjdź stąd! –krzyczał król, nie panując już nad swoimi emocjami. Dziewczyna popatrzyła się na niego i odeszła, a król Igor I został sam. Zaczął spacerować, coraz szybciej i szybciej. Obcasy jego królewskich butów było słychać w całej komnacie.
Adam – syn ogrodnika! Doprawdy! On się na to oczywiście nie zgodzi. A Adrianna chyba postradała wszystkie rozumy – przemawiała do niego z taką odwagą i pewnością siebie, jakby jeszcze miała nadzieję, że on – król Igor I! – zgodzi się na to jej małżeństwo z synem ogrodnika!

Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Król Igor I
« Odpowiedź #1 : 2008-07-06, 21:09 »
Jak zobaczyłam tytuł to od razu... Król Maciuś I !!! :D

Trochę oklepany temat, ale jak na razie być może :)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Król Igor I
« Odpowiedź #2 : 2008-07-06, 22:04 »
Kar, o tym nie pomyślałam. :D
No cóż, w moim przypadku ten temat nie jest oklepany, bo zazwyczaj piszę opowiadania o dziewczynach z piątej klasy. :P
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Forum Zwierzaki

Odp: Król Igor I
« Odpowiedz #2 : 2008-07-06, 22:04 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Król Igor I
« Odpowiedź #3 : 2008-07-06, 22:53 »
Ale mi chodzi ogólnie, nie o ciebie :)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 26 zapytaniami.