Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Dziki  (Przeczytany 45659 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dziki
« Odpowiedź #30 : 2009-09-18, 20:37 »

Zgadzam się że oswajanie dzików to chyba najgorsze możliwe wyjście. Gdy zwierze przestanie się bać człowieka to możne zdążyć się tragedia.


Należy się mieć na baczności,uważać i być czujnym,ale bez przesady - najbardziej nie lubię tego,gdy ludzie są przewrażliwieni i całą winą obarczają zwierzęta - pamiętajmy,że nic już nie będzie tak,jak dawniej,i nie są tu winne dzikie zwierzęta,tylko my - gdyż to my wkroczyliśmy na ich teren,odebraliśmy im tereny,więc nie dziwmy się ich obecności w naszych miastach.

o dzikach: http://www.ekoswiat.com.pl/ekologia/pdf/2009-03-28.pdf


Jedynym wyjściem jest powtarzany regularnie odstrzał.

Najlepszym wyjściem jest zawsze profilaktyka,nie likwidacja objawów choroby - a takim działaniem jest odstrzał.

rmatysiak

  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Dziki
« Odpowiedź #31 : 2009-09-18, 20:48 »
Należy się mieć na baczności,uważać i być czujnym,ale bez przesady - najbardziej nie lubię tego,gdy ludzie są przewrażliwieni i całą winą obarczają zwierzęta - pamiętajmy,że nic już nie będzie tak,jak dawniej,i nie są tu winne dzikie zwierzęta,tylko my - gdyż to my wkroczyliśmy na ich teren,odebraliśmy im tereny,więc nie dziwmy się ich obecności w naszych miastach.

Jakie piękne słowa. Tylko to nie ty musisz przed dzikami uciekać.
Najlepszym wyjściem jest zawsze profilaktyka,nie likwidacja objawów choroby - a takim działaniem jest odstrzał.
Masz racje przyczyna choroby są ludzie. Rozumiem że się poświęcisz dla dobra dzikich zwierząt ?
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dziki
« Odpowiedź #32 : 2009-09-18, 21:03 »
Jakie piękne słowa. Tylko to nie ty musisz przed dzikami uciekać.

Ja nie piszę tylko o dzikach,ale o dzikich zwierzętach,ogólnie - ludzie robią larum nawet wtedy,gdy gość jest niegroźny - dla nich złem jest już to,że w ogóle zwierzę miało ' czelność ' zjawić się w " ich " mieście.

Masz racje przyczyna choroby są ludzie. Rozumiem że się poświęcisz dla dobra dzikich zwierząt ?

Nie tyle ludzie,ile nasza nadmierna ingerencja w środowisko naturalne,zmienianie go dla własnej wygody - wszystko podporządkowujemy temu celowi,żeby nam żyło się coraz bardziej wygodnie,inni nas nie obchodzą

Forum Zwierzaki

Odp: Dziki
« Odpowiedz #32 : 2009-09-18, 21:03 »

Cert

  • Gość
Odp: Dziki
« Odpowiedź #33 : 2009-09-18, 21:18 »
to my wkroczyliśmy na ich teren,odebraliśmy im tereny,więc nie dziwmy się ich obecności w naszych miastach.

Bzdura oczywista. To dziki przyszły do miasta, a nie miasto do dzików. A przyszły, bo jest ich coraz więcej, wiec zasiedlają nowe tereny. Rozwiązaniem jest zwiększony odstrzał lub inna forma redukcji populacji.
Zapisane

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Dziki
« Odpowiedź #34 : 2009-09-18, 21:29 »
Jest ich więcej, ale też mniej się boją hałasu, ludzi, urbanizacji, no i na dodatek żarełko dostępne w każdym śmietniku, bez przekopywania, w dużych ilościach i smaczniejsze niż w lesie. Może rzeczywiście jednym z rozwiązań mogłoby być osłonięcie kontenerów na śmieci, zamykanie pojemników i zakaz wszelkiego karmienia.

Tylko jak nie nakarmić lochy, która karmi młode, a zamieszkała na terenie zakładu i nie chodzi do lasu na żer? Wszelkie służby były "głuche" na problem.
To chyba bardziej humanitarne nakarmić i poczekać aż odchowa młode???

Sama już nie wiem i mam mieszane uczucia, choć muszę przyznać, że zdjęcia jakie brat przynosił budziły wzruszenie, maluch i locha były urocze. Może w dzisiejszych czasach zwierzęta są coraz bardziej nieporadne i muszą dożywiać się w miastach? Gdyby nie dożywiano ich poginęłyby??? (To tylko moja opinia - żaden ze mnie zoolog, więc nie będę się upierać przy tej teorii).

Zwierzęta uczą się od swoich rodziców (matek), a przekazywana wiedza z pokolenie na pokolenie, dotyczy też sposobów zdobywania pożywienia, może teraz w czasach, gdy  nagminnie są dokarmiane nie dałyby rady bez nas przeżyć?
Zapisane
Bożena

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dziki
« Odpowiedź #35 : 2009-09-18, 21:48 »
W Anglii badania prowadzone na miejskich lisach wykazały,że lisy wiejskie,polne bardzo szybko przystosowują się do życia w mieście - natomiast lisy miejskie / szczególnie te urodzone w mieście / nie przeżyją nawet tygodnia,jeśli się je wywiezie na teren wiejski / leśny ... może więc coś jest w tej zależności dzikich zwierząt od ludzi? ...

Cert - a kto wycina lasy,buduje drogi,autostrady,fabryki,markety,itp.? - zauważ,ze to nie las wkracza do ludzi,a ludzie do lasu.
Jeszcze z 15 lat temu za moją podstawówką był las,a kawałek dalej,na nieużytkach lądował balon / jechaliśmy za nim z tatą na rowerach / - teraz lasu nie ma,a w miejscu lądowania balonu stoją dwa hipermarkety ...

rmatysiak

  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Dziki
« Odpowiedź #36 : 2009-09-18, 22:12 »
soboz4 ->: może to i piękne ale któregoś dnia taki dzik dogoni kogoś.
Może się od razu zabezpieczyć przed takim przypadkiem ?

Rozumiem lisie że ty nie korzystasz z udogodnieni jakie stwarza nam rozwój ?

Zapisane

Cert

  • Gość
Odp: Dziki
« Odpowiedź #37 : 2009-09-18, 22:18 »
Cert - a kto wycina lasy,buduje drogi,autostrady,fabryki,markety,itp.? - zauważ,ze to nie las wkracza do ludzi,a ludzie do lasu.

Kolejny raz widać, że nie masz pojęcia o realiach... Wycinanie lasów? W Polsce powierzchnia zalesiona z roku na rok jest coraz większa. Lasów w naszym kraju PRZYBYWA.

Cytuj
Jeszcze z 15 lat temu za moją podstawówką był las,a kawałek dalej,na nieużytkach lądował balon / jechaliśmy za nim z tatą na rowerach / - teraz lasu nie ma,a w miejscu lądowania balonu stoją dwa hipermarkety ...

Ile dzików było 15 lat temu w lesie twoją za podstawówką?

I trzecia rzecz - proste pytanie - jak zmieniła się liczebność dzika w Polsce w ciągu ostatniej dekady?
Zapisane

Arkady111

  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Dziki
« Odpowiedź #38 : 2009-09-18, 22:18 »
z tymi procentami to coś jest nie do końca tak, bo mnie wyszło że w sumie to rodzi się  107,2 % dzików ;)
Trudno pisać o rozmnażaniu całorocznym skoro w ciągu 4 miesięcy rodzi się 2%.
 
Słuszna uwaga. Zwykła pomyłka przy przepisywaniu – w marcu ma być 20,8 a nie 28.
I – 9,3
II – 16,6
III – 20,8
IV - 26,6
V - 11,1
VI - 7,8
VII - 3,4
VIII - 2,4
IX - 0,8
X - 0
XI - 0,4
XII - 0,8
Nie pisałem o całorocznym rozrodzie, jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że okres urodzeń znacznie się rozciągnął.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dziki
« Odpowiedz #38 : 2009-09-18, 22:18 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dziki
« Odpowiedź #39 : 2009-09-18, 22:22 »
Rmatysiak - któregoś dnia,samochód kogoś potrąci,pies kogoś ugryzie,itp. - wszystko do likwidacji? - myśliwy kogoś zastrzeli ;)
Ostrożność,uwaga,jak najbardziej - ale nie demonizowanie.


Rozumiem lisie że ty nie korzystasz z udogodnieni jakie stwarza nam rozwój ?


Zastanawiam się,poco mi aż tyle hipermarketów w okolicy? - rosną one,jak grzyby po deszczu i na trasie Czeladź,Sosnowiec,Katowice,jest ich już zatrzęsienie.

Cert

  • Gość
Odp: Dziki
« Odpowiedź #40 : 2009-09-18, 23:56 »
Rozumiem ze nie odpowiesz na pytania z mojego wczesniejszego posta?
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dziki
« Odpowiedź #41 : 2009-09-19, 00:07 »
Sorry,nie zauważyłem Twojego postu.

Kolejny raz widać, że nie masz pojęcia o realiach... Wycinanie lasów? W Polsce powierzchnia zalesiona z roku na rok jest coraz większa. Lasów w naszym kraju PRZYBYWA.

Ile dzików było 15 lat temu w lesie twoją za podstawówką?

I trzecia rzecz - proste pytanie - jak zmieniła się liczebność dzika w Polsce w ciągu ostatniej dekady?


Lasów może i przybywa,ale chodzi mi raczej oto,że przemysł,urbanizacja i ogólnie gospodarka człowieka wdziera się coraz bardziej na tereny nie tyle leśne,co do tej pory niezagospodarowane - coraz mniej jest wolnego miejsca,i to widać.

Nie wiem,czy w lesie za moją podstawówką były dziki,ale były drzewa - teraz są markety.

Dzików na pewno było mniej,to przecież jasne,ale to my jesteśmy odpowiedzialni za ich wzrost,to nie stało się samo - rolnicy sieją kukurydzę,w miastach jest sporo śmieci,a myśliwi dokarmiają dziki / niemieccy myśliwi bez ogródek przyznają,że zamienili nęciska na całoroczne karmiska dla dzików / - lis jeszcze musi polować,np.na myszy / choć,nie zawsze /,dzik ma darmową wyżerkę.
Zacznijmy,może najpierw od siebie - np.zabezpieczanie śmieci i odpadków w miastach.

Czy odstrzał jest,tak skuteczny?:

Cytuj
- W niektórych kołach, przy 100 dzikach stwierdzonych w kwietniu, w ciągu sezonu odstrzela się 160 sztuk, a mimo tego ich populacja nie maleje, a jeszcze rośnie - wskazuje prezes Włodarz. - Myśliwi rekordziści zabijają po około 40 dzików rocznie. To już przestaje być zabawne, bo już nie jest pasją, ale rzezią - twierdzi dr Flis.

Cert

  • Gość
Odp: Dziki
« Odpowiedź #42 : 2009-09-19, 00:23 »
Co widać? Dopiero co twierdziłeś, że lasów ubywa. Teraz się z tego wycofujesz.

W lesie za twoją podstawówką nie było dzików. Bo 20 lat temu dzików było dużo mniej niż obecnie. Dzisiaj łażą po mieście. Wniosek? To nie ludzie przyszli do dzików, zabierając im miejsce do życia. To dziki rozmnożyły sie do tego stopnia, ze zaczely zasiedlac lesne parki i ogródki działkowe.

W ciagu ostatniej dekady przybylo w Polsce +- 100% dzików. I to nie dlatego że myśliwi je dokarmiają, to kolejne brednie które od miesiecy powielasz (mimo ze prostowano to juz wielokrotnie).

Tak, odstrzał jest skutecznym środkiem ograniczenia populacji. Rzecz w tym, że musi mieć odpowiednią skalę i strukturę. Obecne kryteria odstrzału dzików w Polsce prowadzą do stabilizacji obecnej populacji, nie do redukcji.


a tak z ciekawości - kim jest prezes Włodarz, że aż cytujesz go jako autorytet w kwestii dzika?
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dziki
« Odpowiedź #43 : 2009-09-19, 00:57 »
Cytuj
Co widać? Dopiero co twierdziłeś, że lasów ubywa. Teraz się z tego wycofujesz.

Przestań się czepiać słówek - pisałem,że ogólnie zmniejsza się teren bytowania dzikich zwierząt - nie chodzi tylko o lasy.

Cytuj
W lesie za twoją podstawówką nie było dzików. Bo 20 lat temu dzików było dużo mniej niż obecnie. Dzisiaj łażą po mieście. Wniosek? To nie ludzie przyszli do dzików, zabierając im miejsce do życia. To dziki rozmnożyły sie do tego stopnia, ze zaczely zasiedlac lesne parki i ogródki działkowe.

A gdzie ja pisałem,że w lesie za podstawówką były dziki? - ja tego nie wiem,byłem wtedy gówniarzem i nie interesowały mnie takie sprawy ;)

Cytuj
W ciagu ostatniej dekady przybylo w Polsce +- 100% dzików. I to nie dlatego że myśliwi je dokarmiają, to kolejne brednie które od miesiecy powielasz (mimo ze prostowano to juz wielokrotnie).

Dokarmianie miało też swój udział - tak samo,jak mieszkańcy miast przyzwyczajają dziki do tego,że u nich znajdą coś smacznego,tak samo myśliwi przyzwyczajają dziki,ze w danym miejscu znajdą coś dobrego - tak,wiem,chodzi o ochronę pól,ale czy nie uważasz,ze taki dzik odzwyczaja się trochę od samodzielnego zdobywania pożywienia?

Co do dokarmiania:

Cytuj
Prof.Phlmeyer,dyrektor Instytutu Badań nad Zwierzętami Łownymi Wyższej Szkoły Weterynaryjnej w Hanowerze który wraz ze swoim zespołem przeprowadził pięcioletnie badania nad dzikami,stwierdził,że tuczenie dzików kukurydzą powoduje,iż na każdy jajnik lochy przypada 6-7 komórek jajowych,zamiast normalnej liczby 4-5.Sprawia to,że potencjał rozrodczy takich loch jest znacznie większy....Z grubsza wielkości te odpowiadają danym uzyskanym w Polsce,min.przez prof.Fruzińskiego.

Także ŁP

Cytuj
Tak, odstrzał jest skutecznym środkiem ograniczenia populacji. Rzecz w tym, że musi mieć odpowiednią skalę i strukturę. Obecne kryteria odstrzału dzików w Polsce prowadzą do stabilizacji obecnej populacji, nie do redukcji.

Tak,wiem - diagnozą myśliwych na wszystko,jest zmasowany odstrzał - najlepiej taki,żeby zwierzęta nie nadążały z rozrodem - taki pomysł maja nawet niektórzy przyrodnicy.

Cytuj
a tak z ciekawości - kim jest prezes Włodarz, że aż cytujesz go jako autorytet w kwestii dzika?

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20090718&typ=po&id=po01.txt

Wybacz, Cert ale dyskusja z Tobą jest dość mozolna,gdyż Tobie chodzi o skompromitowanie mojej osoby i udowodnienie Swojej wyższości nad innymi - zrozum wreszcie,że wypowiadać się może każdy,bez względu na wykształcenie i poziom wiedzy - ponieważ każda wypowiedź,jest czyimś zdaniem,z którym nikt się nie musi zgadzać - po to jest,przecież forum - do wygłaszania swojego zdania.

rmatysiak

  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Dziki
« Odpowiedź #44 : 2009-09-19, 09:48 »
Cytuj
Wybacz, Cert  ale dyskusja z Tobą jest dość mozolna,gdyż Tobie chodzi o skompromitowanie mojej osoby

lisie a tobie chodzi tylko o skompromitowanie myślistwa. Ty stosujesz kłamstwa, demagogie  a my używamy twoich własnych słów przeciwko tobie.

Cytuj
zrozum wreszcie,że wypowiadać się może każdy,bez względu na wykształcenie i poziom wiedzy

i każdy ma prawo wytykać w wypowiedziach głupotę, fanatyzm i kłamstwo.

Cytuj
po to jest,przecież forum - do wygłaszania  swojego  zdania.
i każda wypowiedzi może byc osadzona pod względem merytorycznym. To nie nasza wina że tak często piszesz głupoty i kłamstwa.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dziki
« Odpowiedz #44 : 2009-09-19, 09:48 »

Cert

  • Gość
Odp: Dziki
« Odpowiedź #45 : 2009-09-19, 11:00 »
Przestań się czepiać słówek - pisałem,że ogólnie zmniejsza się teren bytowania dzikich zwierząt - nie chodzi tylko o lasy.

To co napisałeś, to akurat można przeczytać kilka postów wyżej. Teraz się tłumaczysz.
Cytuj
A gdzie ja pisałem,że w lesie za podstawówką były dziki? - ja tego nie wiem,byłem wtedy gówniarzem i nie interesowały mnie takie sprawy ;)

To był przykład. Chciałem ci pokazać, że wycięcie lasku za szkołą nie odebrało dzikom biotopu. Bo 20 lat wcześniej dzików w tym lasku nie było. Przez analogię można to odnieść do wielu innych terenów zajętych pod zabudowę (a takiego użyłeś przykładu). Jakoś nie jestem zaskoczony, że nie zrozumiałeś...

Cytuj
Dokarmianie miało też swój udział - tak samo,jak mieszkańcy miast przyzwyczajają dziki do tego,że u nich znajdą coś smacznego,tak samo myśliwi przyzwyczajają dziki,ze w danym miejscu znajdą coś dobrego - tak,wiem,chodzi o ochronę pól,ale czy nie uważasz,ze taki dzik odzwyczaja się trochę od samodzielnego zdobywania pożywienia?

Bzdury, bzdury, bzdury... Owszem, stosuje się nęciska do polowania na dziki. Stosuje sie pasy zaporowe, żeby ograniczyć szkody na polach. Ale po pierwsze nie sa to neciska caloroczne, zatem dzik nie ma jak sie przyzwyczaic. Po drugie - dziki nie odzywczajaja sie od samodzielnego zdobywania pozywienia.

Cytuj
Co do dokarmiania:
[...]tuczenie dzików kukurydzą powoduje,iż na każdy jajnik lochy przypada 6-7 komórek jajowych,[...]

To tuczenie odbywa się na polach.

Cytuj
Tak,wiem - diagnozą myśliwych na wszystko,jest zmasowany odstrzał - najlepiej taki,żeby zwierzęta nie nadążały z rozrodem - taki pomysł maja nawet niektórzy przyrodnicy.

Umiesz czytać? Piszę ze obecne kryteria ostrzału mają na celu stabilizację populację dzika. A ty odpowiadasz taką bzdurą?

Cytuj
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20090718&typ=po&id=po01.txt

Dzięki za cytat. Teraz mogę zobaczyć jak czytasz teksty. I jak wybierasz z nich tylko to, co pasuję ci do teorii o złych myśliwych. Resztę pomijasz.

1. Pytałem o wzrost liczebności dzika, odpowiedziałeś że nie wiesz. Tymczasem w tekście:
"Według danych dr. inż. Mariana Flisa z Katedry Ekologii i Hodowli Zwierząt Łownych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, przewodniczącego Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie, w czasie ostatniej dekady populacja dzików wzrosła dwukrotnie."

2. Piszesz, że winę za wzrost populacji dzika ponoszą myśliwi, bo dokarmiają. Tymczasem w tekście:
"Nadmierny przyrost liczby dzików to m.in. efekt rozregulowania ekosystemów przez monokulturową uprawę kukurydzy, scalanie pól, uprawy wielkoobszarowe i GMO. - Dziki obecnie rozmnażają się cały rok, a nie, jak to było do tej pory, raz do roku - twierdzi dr Flis. - To m.in. wysokoenergetyczna karma w postaci kukurydzy spowodowała rozregulowanie funkcjonowania całej populacji - dodaje.""Jest ich coraz więcej, gdyż zmienił się klimat, poprawiła troska o środowisko, a także dlatego, że właściwe organa przespały moment odpowiedni do zapanowania nad sytuacją. Obecnie dziki mnożą się szybciej, niż uwzględniają to planowe odstrzały, i wyrządzają szkody nieomal w całej Polsce."

3. Konsekwentnie pomijasz frahmenty nie pasujące do twojej wizji:
"Ogromny problem z dzikami ma np. województwo śląskie. W gminie Rudziniec na terenie zabudowanym zwierzęta te zniszczyły w ciągu miesiąca wszystkie tereny zielone, z ogródkami i boiskami szkolnymi. Dziki doskonale funkcjonują na terenach zabudowanych, a brak woli politycznej, odpowiednich aktów prawnych i strach przed ekologami uniemożliwia zrobienie z nimi porządku."

albo

"Eksperci wskazują, że problemem dla rolnictwa jest nie tylko nadmierna populacja dzików, ale również innych zwierząt, np. kormoranów czy lisów. Nikt nie płaci za szkody wyrządzone przez kormorany, wydry, jenoty, świnie wietnamskie, świniodziki, nie mówiąc już o wronach i gawronach"

Cytuj
Wybacz, Cert ale dyskusja z Tobą jest dość mozolna,gdyż Tobie chodzi o skompromitowanie mojej osoby i udowodnienie Swojej wyższości nad innymi

Przyganiał kocioł garnkowi... Z tobą nie da się dyskutować, bo po pierwsze nie rozumiesz tego co czytasz. Po druge pomijasz w źródłach fakty nieprzystające do twojej wizji. Po trzecie twoim celem nie jest analiza, tylko znalezienie dowodów na to, że myśliwstwo jest złe. Dowodem na to co napisałem jest choćby to, jak przeczytałeś zacytowany artykuł, jakie z niego przyswoiłeś informacje i po jakie sięgasz cytaty.
A co do mojej wyższości nad innymi to kolejna bzdura, którą sobie wymyśliłeś. Jedyne co robię, to wytykam ci niekonsekwencję i pokazuję w którym miejscu wypisujesz idiotyzmy lub kłamstwa.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dziki
« Odpowiedź #46 : 2009-09-19, 11:33 »
Cytuj

lisie a tobie chodzi tylko o skompromitowanie myślistwa.

Ja kompromitować myślistwa nie muszę,skutecznie robią to Wasi koledzy - np.nasz były forumowicz,który twierdzi,iż ponieważ zabijanie psów,kotów,wydr,czapli i kormoranów to nie polowanie,więc nie obowiązują go żadne przepisy i regulaminy i może strzelać na kilometr z jakiej tylko chce broni,oraz - jak on to określił: " ciągnąć po horyzont ",gdyż to nie jest polowanie,tylko " likwidacja szkodników " - więcej takich członków i nic więcej wam nie trzeba.

Cytuj
i każdy ma prawo wytykać w wypowiedziach głupotę, fanatyzm i kłamstwo.

Proszę się zająć własną inteligencją.

Cytuj
To był przykład. Chciałem ci pokazać, że wycięcie lasku za szkołą nie odebrało dzikom biotopu. Bo 20 lat wcześniej dzików w tym lasku nie było. Przez analogię można to odnieść do wielu innych terenów zajętych pod zabudowę (a takiego użyłeś przykładu). Jakoś nie jestem zaskoczony, że nie zrozumiałeś...

Tylko,że ja nie pisałem tego w kontekście dzików,tylko ogólnie,że kiedyś było więcej zieleni,więcej terenów niezamieszkanych,itp.

Cytuj
Konsekwentnie pomijasz frahmenty nie pasujące do twojej wizji:

Niczego nie pomijam,inaczej nie wkleiłbym całego tekstu - po prostu,czytałem go w całości ponad dwa miesiące temu,a wczoraj wkleiłem tylko fragment,nie czytałem go ponownie - i tyle.

Cytuj
Przyganiał kocioł garnkowi... Z tobą nie da się dyskutować, bo po pierwsze nie rozumiesz tego co czytasz. Po druge pomijasz w źródłach fakty nieprzystające do twojej wizji. Po trzecie twoim celem nie jest analiza, tylko znalezienie dowodów na to, że myśliwstwo jest złe. Dowodem na to co napisałem jest choćby to, jak przeczytałeś zacytowany artykuł, jakie z niego przyswoiłeś informacje i po jakie sięgasz cytaty.
A co do mojej wyższości nad innymi to kolejna bzdura, którą sobie wymyśliłeś. Jedyne co robię, to wytykam ci niekonsekwencję i pokazuję w którym miejscu wypisujesz idiotyzmy lub kłamstwa.

Jak już pisałem,wczoraj tego tekstu nie czytałem ponownie,traktuję go trochę jak PISowską demagogię - panowie ci chcą za wszelką cenę pokazać,że gdyby to oni byli u władzy,to biedni myśliwi mieliby lepiej,niż obecnie i mieliby zapewnioną kasę z Budżetu Państwa.
Dla mnie myślistwo jest złe i mam prawo o tym pisać - tak samo,jak pan ma prawo je wychwalać pod niebiosy.
A co do końcówki,to robi pan to w wyjątkowo ... myśliwskim stylu ;) - ale przez ostatnie lata przywykłem już do tego,że " ten typ / myśliwy /,tak ma "  - większości myśliwych brakuje ogłady i kultury,jedynie Arkady111 potrafi wypowiadać się spokojnie i na temat.

A co do lasów - być może rośnie ich powierzchnia,ale są to lasy gospodarcze,tzw.monokultury,lasy o małej wartości przyrodniczej - maleje natomiast powierzchnia,udział lasów " pierwotnych ".

Oki,kończę ten temat - nie chcę,żeby przeistoczył się on w kolejny off topic o tym,jaki to lis jest głupi,a myśliwi mądrzy i żeby moderatorzy znowu musieli usuwać posty - bay.

P.S: Rmatysiak - kto miałby wyłożyć te 40 - 50 milionów zł na wsparcie kół łowieckich według projektu PISu? - tutaj już nikomu nie trzeba by nic odebrać?,żadne wdowy i sieroty by nie ucierpiały? ;)

Cert

  • Gość
Odp: Dziki
« Odpowiedź #47 : 2009-09-19, 11:57 »
przez ostatnie lata przywykłem już do tego,że " ten typ / myśliwy /,tak ma "  - większości myśliwych brakuje ogłady i kultury,jedynie Arkady111 potrafi wypowiadać się spokojnie i na temat.

Tak... Tylko, że Arkady nie jest myśliwym. I pisał o tym wielokrotnie. A ty kolejny raz pokazałeś, że nie przyswajasz tego co czytasz. 

Cytuj
A co do lasów - być może rośnie ich powierzchnia,ale są to lasy gospodarcze,tzw.monokultury,lasy o małej wartości przyrodniczej - maleje natomiast powierzchnia,udział lasów " pierwotnych ".

Kolejna bzdura. Poczytaj jak robi się nowe nasadzenia i dopiero wtedy zabierz głos na temat, o którym nie masz żadnego pojęcia.

Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dziki
« Odpowiedź #48 : 2009-10-06, 22:44 »
No i myśliwi dostali to,czego,chyba chcieli:

Cytuj
Minister Środowiska zmienił rozporządzenie w sprawie określenia okresów polowań na zwierzęta łowne. Od 16.10.2009 na odyńce, wycinki, przelatki oraz warchlaki polujemy przez cały rok. Zmiana ukazała się w dzienniku ustaw numer 163 z dnia 01.10.2009.
DB

Cytuj
Wreszcie jakiś ruch w kierunku normalizacji regulacji pogłowia tego szkodnika.
Wprawdzie tylko pozorny, bo i tak koła dadzą sobie z tym utrudnieniem radę.
Pozdrawiam DB

http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=21&i=19641&t=19641

Oczywiście,dotyczy to też kwestii szkód - i tutaj,ciekawa wypowiedź:

Cytuj
Szkody łowieckie - czy ten problem jest do rozwiązania ??
...
Tak są trzy sposoby:
- zmienić prawo
- ograniczyć zasiew gruntów rolnych roślinami wysokobiałkowymi - sprzyjają zwiększonej płodności
- wystrzelać wszystkie zwierzęta powodujące szkody

Myślę,ze dwa pierwsze sposoby są dość logiczne i rozsądne - zmiana prawa: uważam,że dopóty wypłacanie odszkodowań za szkody wyrządzane przez dziką zwierzynę będzie powiązane z myślistwem,dopóty presja na " likwidację szkodników ' w jak największych ilościach,będzie ogromna - czytałem,że to już sami rolnicy apelują do myśliwych o podwojenie " pozyskania szkodników " / dzik,sarna /,wszystko przez to,że obecne odszkodowania,oraz metody zabezpieczeń upraw,są dosyć marne - ale myślę też,że tutaj grzechy mają też i rolnicy / czytaj-ograniczyć zasiew gruntów rolnych roślinami wysokobiałkowymi - sprzyjają zwiększonej płodności / - trzecia opcja najbardziej ucieszyłaby rolników,niekoniecznie,myśliwych.

Swoją drogą,to obecny MŚ bardzo liberalizuje prawo - pułapki na drapieżniki,całoroczny odstrzał dzików,tylko patrzeć,jak wprowadzi całoroczny odstrzał lisa,którego i MŚ i PZŁ uważa za naczelnego " szkodnika " / obok dzika,oczywiście /.

Cytuj
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ŚRODOWISKA1)

z dnia 22 września 2009 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia okresów polowań na zwierzęta łowne

(Dz. U. z dnia 1 października 2009 r.)


Na podstawie art. 44 ust. 1 ustawy z dnia 13 października 1995 r. - Prawo łowieckie (Dz. U. z 2005 r. Nr 127, poz. 1066, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:


§ 1. W rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 16 marca 2005 r. w sprawie określenia okresów polowań na zwierzęta łowne (Dz. U. Nr 48, poz. 459) w § 1 w ust. 1 wprowadza się następujące zmiany:
  1)   w pkt 5 lit. a otrzymuje brzmienie:
"a)  odyńce, wycinki, przelatki oraz warchlaki, przy czym za warchlaki uznaje się dziki od dnia urodzenia do dnia 31 marca następnego roku kalendarzowego - przez cały rok,";
  2)   pkt 9 i 10 otrzymują brzmienie:
"9)  lisy - od dnia 1 czerwca do dnia 31 marca, a na terenach obwodów łowieckich, w których występuje głuszec lub cietrzew lub prowadzono w ostatnich 2 latach kalendarzowych zasiedlenia zająca, bażanta lub kuropatwy - przez cały rok;
10)  norki amerykańskie, jenoty i szopy pracze - przez cały rok;";
  3)   pkt 16 otrzymuje brzmienie:
"16)  gęsi:
a)   zbożowe i białoczelne - od dnia 1 września do dnia 21 grudnia, a na terenie województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego - do dnia 31 stycznia,
b)   gęgawy - od dnia 1 września do dnia 21 grudnia, a na terenie województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego - do dnia 15 stycznia;".

§ 2. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

______
1)   Minister Środowiska kieruje działem administracji rządowej - środowisko, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2007 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Środowiska (Dz. U. Nr 216, poz. 1606).
2)   Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2005 r. Nr 175, poz. 1462, z 2006 r. Nr 220, poz. 1600, z 2007 r. Nr 176, poz. 1238, z 2008 r. Nr 201, poz. 1237 oraz z 2009 r. Nr 92, poz. 753.

A jednak,i lisowi się dostało ... już nie 1 lipiec,a 1 czerwiec,czyli mordowanie niedolisków ...  :roll:
Czy PZŁ nie stanął,czasami w rozkroku?:

Cytuj
Gatunkami obcymi, na które polujemy w Polsce, są np.: jeleń sika, daniel, muflon, szop pracz, norka amerykańska, jenot, bażant.

http://www.lowiecpolski.pl/lowiecpolski.php?aID=3176

Zastanawia mnie,jedno: myśliwy strzela i " pozyskuje " 1 czerwca karmiącą liszkę,i co,wtedy? ... :mysli:

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Dziki
« Odpowiedź #49 : 2009-10-26, 22:02 »
czesc. ja mieszkam na wsi i wiem ze dzikow tu sporo.. na kazdym spacerze widze co rusz swiezo odcisniete ślady tych zwierząt na piasku, sciezkach, przy asfalcie. Przez ponad 6 lat jak tu mieszkam i wychodze na spacery dziki ukazal sie moim oczom tylko 2 razy.

Kiedys jak bylam na spacerku z sasiadka i jej psem, nmagle parenascie metrow od nas dziki przecial nam w poplochu droge i tylesmy go widziały.

Drugi raz to nie dawno kilka tyg temu, jak wyszlam po 22 z Tosca na spacer wieczorny po ulicy gdzie sa swiatla-chodze tam dzien w dzien na nocne spacerki. Idąc, zobaczylam w cieniu cos wyłania sie wielkiego okolo 30metrow przed nami. Myslalam ze to wielki pies.. a to dzik sobie stanął na drodze i sie patrzyl. Nie bardzo wiedzialam jak zareagowac, odwrocilam sie i biegiem do domu(bylam dosc blisko). Ale z tego co piszecie wiecej bym nie uciekala. Ale i tak nas nie gonil, chyba byl tez zaskoczony co ja(pies nie zauwazyl go).

Niedawno byl program o niedzwiedziach i tam facet psiknal niedzwiedziowi w nos gazem pieprzowym-to go uratowalo. Wiec moze na dziki tez gaz by pomogl...

soboz piszesz ze przyzwyczailas sie do miejsca zamieszkania.. wiadomo kazdy tak ma, nie tylko ludzie. I tak jak mądrze napisal lis-dlaczego ludzie sobie zawlaszczajac terytoria zamieszkiwane przez dzikie zwierzeta od setek tysiecy lat-nagle Ci ludzie pragna sie pozbyc ich stalych mieszkancow? TO NIESPRAWIEDLIWE!
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dziki
« Odpowiedź #50 : 2009-11-12, 00:41 »
Cytuj
I tak jak mądrze napisal lis-dlaczego ludzie sobie zawlaszczajac terytoria zamieszkiwane przez dzikie zwierzeta od setek tysiecy lat-nagle Ci ludzie pragna sie pozbyc ich stalych mieszkancow? TO NIESPRAWIEDLIWE!

Bo ludzie to "myslacy gatunek ucywilizowany" ktory mysli tylko i wylacznie o wlasnym zadzie, wlasnych wygodach i G ich obchodza inne gatunki.

Niedawno slyszalam tekst o ilosci ludzi za ilestam lat - ale pomyslec, ze juz terazz wielu nie ma co zrec, gdzie mieszkac itp. to juz nikt nie raczy.

Ludzie sadza ze sa pepkiem swiata, ze sa "lepsi" od innych zwierzat itp. Prawda jest taka, ze fakt myslenia tylko dodaje zbednego okrucienstwa ich egzystencji, jednak podstawowe zachowania - nie dyktowane tzw "umyslem" od zwierzat sie nie roznia.

zbyt duze zageszczenie danego gatunku na jednym terytorium sprawia ze zwierzeta zaczynaja sie wzajemnie zagryzac. w wykonaniu ludzi nazywa sie to wojnami...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Dziki
« Odpowiedz #50 : 2009-11-12, 00:41 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dziki
« Odpowiedź #51 : 2009-11-12, 01:33 »
Właśnie wróciłem z kina z filmu " 2012 " i myślę,że taka katastrofa by się nam przydała,uleczyła by,być może naszą pychę i arogancję - gdyż zawsze gdy następuje prawdziwe przegęszczenie populacji / a nie to,które nam wciskają myśliwi i część profesorków / to przyroda odpala mechanizm obronny w postaci jakiejś pandemii lub innej zarazy.
Zauważcie też,że bardzo często w naszej historii z powierzchni świata znikaly wielkie,rozwinięte cywilizacje,będące u  szczytu potęgi - po prostu,coś pękało lub może osiągały one swój kres?,poziom,którego przekroczyć nie powinny? - dobrym przykładem jest legenda o Atlantydzie.
Ale przedwczoraj oglądałem jakiś program o zaginionych cywilizacjach i jedna z nich,pochodząca z Ameryki południowej zanikła na skutek dewastacji środowiska naturalnego - po prostu wycięto tam wszystkie drzewa,gdyż były potrzebne do procesu budowy piramid - pamiętajmy więc o tym,że przyroda sobie bez nas poradzi i przetrwa / Czarnobyl /,ale my bez przyrody,już nie.

Cytuj
zbyt duze zageszczenie danego gatunku na jednym terytorium sprawia ze zwierzeta zaczynaja sie wzajemnie zagryzac. w wykonaniu ludzi nazywa sie to wojnami...

I tym,najprawdopodobniej jest myślistwo: wojną ze zwierzętami o dominację nad światem.

A w kwestii dzików:

Cytuj
jeżeli jakiś gatunek występuje nazbyt licznie to robi się z nim porządek.Np.dziki w Berlinie.Nikt nikogo o zdanie nie pytał,Ogłoszono,że tego to a tego dnia w ttych i tych godzinach odbędzie się odstrzał dzików w parku i nikt niech nie wchodzi tam.Wojsko otoczyło park,wybito do nogi wzszystkie dzkiki łącznie z lochami i prosiakami.Nikt nie protestował bo przeliczył ile kosztuje codzienne naprawianie szkód

 :roll:
« Ostatnia zmiana: 2009-11-12, 20:59 autor lis »
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Dziki
« Odpowiedź #52 : 2009-11-14, 14:53 »
Niektórych ludzi bardzo obchodzi los innych gatunków i w ich imieniu Iras muszę zaprotestować.
BTW przegęszczenia populacji gatunków zwierząt podane przez Ciebie "zagryzanie" jest przykładem ekstremalnym. Istnieje wiele innych zwierzęcych metod ograniczania nadmiernej liczebności , które działają subtelniej. Jednym z ciekawych przykładów są zapachowe środki antykoncepcyjne u mącznika młynarka, których efekty obserwował Detlev Ploog. W tym przypadku chemiczny związek powoduje w końcu u samic młynarka zjadanie własnych jaj (patrz kronizm).
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

rmatysiak

  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Dziki
« Odpowiedź #53 : 2009-11-15, 22:32 »
Cytuj
Bo ludzie to "myslacy gatunek ucywilizowany" ktory mysli tylko i wylacznie o wlasnym zadzie, wlasnych wygodach i G ich obchodza inne gatunki.
jak i wszystkie inne gatunki na tym świecie. U ludzi tylko duży odsetek ma zachowania autodestrukcyjne.
Cytuj
Niedawno slyszalam tekst o ilosci ludzi za ilestam lat - ale pomyslec, ze juz terazz wielu nie ma co zrec, gdzie mieszkac itp. to juz nikt nie raczy.
jedzenia jest bardzo dużo problem jest w redystrybucji. to samo w sprawie mieszkań i całej reszty tego bełkotu.
Cytuj
Ludzie sadza ze sa pepkiem swiata, ze sa "lepsi" od innych zwierzat itp. Prawda jest taka, ze fakt myslenia tylko dodaje zbednego okrucienstwa ich egzystencji, jednak podstawowe zachowania - nie dyktowane tzw "umyslem" od zwierzat sie nie roznia.
nie wiem jak ty ale ja jestem pępkiem mojego świata.
Cytuj
zbyt duze zageszczenie danego gatunku na jednym terytorium sprawia ze zwierzeta zaczynaja sie wzajemnie zagryzac. w wykonaniu ludzi nazywa sie to wojnami...
Jakie bzdury. won do szkoły na lekcje historia. Wojny bardzo rzadko wybuchały bo było za dużo ludzi. Przykład miasto meksyk ma więcej mieszkańców niż cała polska a jakości wojny w nim nie ma. ( tak nawiasem to miasto meksyk ma pewnie tylu ludzi ilu liczyło całe imperium romanum ....)

lis daj nam lekcje pokory i zakończ swój świat. Popatrz ile dasz miejsca dzikom.
Cytuj
dobrym przykładem jest legenda o Atlantydzie.
skoro wierzysz w takie legendy to ........

A co do dzików jak będą się ponawiać historie z krakowa to ktoś na górze nakaże zmianę limitów i myslwi chcąc nie chcąc zmniejsza pogłowie dzików.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dziki
« Odpowiedź #54 : 2009-11-15, 22:47 »
Cytuj
Wojny bardzo rzadko wybuchały bo było za dużo ludzi. Przykład miasto meksyk ma więcej mieszkańców niż cała polska a jakości wojny w nim nie ma. ( tak nawiasem to miasto meksyk ma pewnie tylu ludzi ilu liczyło całe imperium romanum ....)

Hmmm ... wojny często wybuchały w celu zagrabienia nowych terenów,chodziło więc o nowe ziemię,bogactwa,także naturalne,więcej rąk do pracy / niewolników /,itp.
A że ludzie lubią się nawzajem wybijać,to już inna sprawa.

Cytuj
jedzenia jest bardzo dużo problem jest w redystrybucji. to samo w sprawie mieszkań i całej reszty tego bełkotu.

Jedzenia jest sporo,ale państwom nie opłaca się go przekazywać biednym,bardziej opłaca się zniszczyć nadwyżki,niestety.
Moi znajomi pracują w hurtowni spożywczej i wiedzą,ile żarcia się marnuje co dziennie - sporo z tego zabierają za darmo,bo,np.o jeden dzień przekroczyło termin przydatności do spożycia.
Z mieszkaniami już nie jest tak łatwo i różowo.

rmatysiak

  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Dziki
« Odpowiedź #55 : 2009-11-15, 22:58 »
no lisie widze ze w tym jednym się zgadzamy.
irys dla ciebie ->Non tibi sanum est sinciput
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dziki
« Odpowiedź #56 : 2009-11-15, 23:01 »
Naucz się poprawnie pisać nicki innych forumowiczów,bo to się już staje irytujące :roll:
jeżeli masz jakieś ale do Iras ,to od tego jest funkcja prywatnych wiadomości,nie uprawiaj prywaty na forum,jak już jeden ostatnio,pokazał.
Sorry za offa,ale Rmatysiak sam się o to prosi.

rmatysiak

  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Dziki
« Odpowiedź #57 : 2009-11-16, 07:53 »
lis oftopikiem jest wiekszościtej dyskusji.
Jak irys płuła na ludzi to było oki bo pluła na myśliwych i ich rodziny ? no jesteś jak zawsze obiektywny.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dziki
« Odpowiedz #57 : 2009-11-16, 07:53 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dziki
« Odpowiedź #58 : 2009-11-26, 17:11 »
Cytuj
Europa wypowiada wojnę pladze dzików

Liczba dzików w Europie rośnie w zastraszającym tempie, pisze „Der Spiegel”. Główną przyczyną wzrostu populacji jest ocieplenie klimatu oraz radykalne zmiany w rolnictwie. W niemieckich mediach niemal codziennie pojawiają się doniesienia o biegaczach, którzy musieli się salwować ucieczką na drzewo, dzikach wpadających do domów i całych gromadach siejących postrach we wsiach, a nawet na przedmieściach miast. Zwierzęta nie są niczemu winne, pisze gazeta. Dziki może i wyglądają groźnie, ale z natury są nieśmiałe i stają się agresywne dopiero wtedy, gdy poczują się zagrożone. W Niemczech w sezonie łowieckim 2008/2009 myśliwi zastrzelili rekordową liczbę 450 tys. dzików. To o jedną trzecią więcej niż rok temu. Szacuje się, że w niemieckich lasach, na przedmieściach i polach kukurydzy grasuje między 2 a 2,5 miliona dzików. Podobnie jest we Francji, gdzie w zeszłym roku odstrzelono pół miliona dzików i w Polsce – 200 tys. zwierząt. Jest ich coraz więcej również w Austrii, Szwajcarii, Holandii i Europie Wschodniej, a nawet w Azji i obu Amerykach. Dziki to prawdziwi wygrani ocieplenia klimatu oraz zmian w przyrodzie wywołanych działalnością człowieka. Zwierzęta żyją dłużej z powodu ciepłych zim oraz wzrostu zawartości dwutlenku węgla w powietrzu, przez co jest intensywniejsze nasłonecznienie, a drzewa rodzą więcej żołędzi i kasztanów, którymi żywią się dziki

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dziki
« Odpowiedź #59 : 2009-12-04, 14:59 »
Cytuj
piątek, 4 grudnia 2009
Rybnik, Aktualności


Dziki na celowniku, dziki na ulicach

Już jutro rozpocznie się odstrzał dzików w rybnickich lasach. To przez skargi mieszkańców, którym leśne zwierzęta wyrządziły już wiele szkód. Koła łowieckie ostrzegają przed uciekającymi po ulicach dzikami

Dziki wyrządziły już w Rybniku wiele szkód. Skarżą się szczególnie mieszkańcy Kamienia, Rybnickiej Kuźni i Wielopola, ale leśne zwierzęta organizują sobie również wycieczki do centrum miasta, na przykład do parku naprzeciw miejskiego stadionu czy na rondo Kotucza. Władze miasta zorganizowały dwa tygodnie temu spotkanie z kołami łowieckimi. Te zobowiązały się do tak zwanych odstrzałów redukcyjnych. Akcja zaczyna się już jutro w lasach Elektrowni Rybnik. Władze ślą ostrzeżenia: kierowco, zmniejsz prędkość, na drogę wyskoczyć może spłoszony strzelaniną dzik.

Harmonogram odstrzałów (zawsze w godz. 9.00 - 13.00):
5, 13 i 24 grudnia - lasy przy Elektrowni Rybnik. W trakcie trwania akcji na ulicy Podmiejskiej, na odcinku od bramy wjazdowej Elektrowni do skrzyżowania z ulicą Gliwicką obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h

6 i 19 grudnia - Kamień, na linii od cmentarza do dzielnicy Paruszowiec-Piaski. W trakcie trwania akcji blokowane będą drogi do obszaru leśnego między Kamieniem (ul. Hotelowa i Jodłowa), Wielopolem (ul. Podleśna) i Golejowem (ul. Wiosny Ludów).

(kris)

http://www.nowiny.pl/artykul.php?idr=66&id=115&a=show_art&ida=52628

Według myśliwych to wielkie osiągnięcie,że zamiast odłowów i wywozu,jest odstrzał...
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.405 sekund z 29 zapytaniami.