Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Loris i Jeż Afrykański  (Przeczytany 8201 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

meegas

  • *
  • Wiadomości: 1
Loris i Jeż Afrykański
« : 2010-10-26, 16:54 »
Siema,
Jest to mój pierwszy post więc witam was wszystkich.  8)

Mam do was pytanko mój znajomy ( na 1 roku weterynarii) trzymał węzę (pytony,boa) jakieś różne jaszczurki a teraz trzyma Modliszki i pająki.
Ostatnio opowiadał mi o tym że można zajmować się takimi zwierzątkami jak Pigmejki i Loris (to takie maleńkie jak by małpki) Co wy o tym sądzicie ?


Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Loris i Jeż Afrykański
« Odpowiedź #1 : 2010-10-26, 22:22 »
Zapisane
IBDG Wrocław

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Loris i Jeż Afrykański
« Odpowiedź #2 : 2010-10-27, 09:56 »
Jeśli komuś wydaje się, że lori to "maleńkie jakby małpki" to niech się doedukuje ;)

Wymienione w tytule zwierzęta nie mają za wiele wspólnego. Lori oferowane w handlu, na szczęście coraz rzadziej, to odławiane nielegalnie zwierzęta z przemytu. Sprowadzenie na ogół kończyło się powolną agonią.
Jeże afrykańskie to hodowlane mieszańce dwóch dzikich gatunków, w zasadzie "udomowione" i występujące w mnóstwie form barwnych. Są mnożone w hodowli od pokoleń i zupełnie spokojnie można je kupić. Wymagają jednak dużego i bogato urządzonego terrarium.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Loris i Jeż Afrykański
« Odpowiedz #2 : 2010-10-27, 09:56 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Loris i Jeż Afrykański
« Odpowiedź #3 : 2010-10-28, 14:56 »
myślę że kwestia małpki wyjaśniona- nie jest to zwierze domowe, trzeba mu poświęcić wiele uwagi, a nawet jeśli lubi pieszczoty to o wiele lepiej jest tym zwierzętom na wolności.
Do tego nie wiadomo czy małpka nie pochodzi z nielegalnego przemytu

O jeżach ostatnio czytałam, bo zainteresowały mnie ich potrzeby. widziałam że można je kupić na allegro co wywołało mój niesmak :/

jeże mimo że uroczo wyglądają zwinięte w kłębek są wymagającymi zwierzętami. potrzebują sporo przestrzeni, nie małą klatkę a kilka metrów kwadratowych. dodatkowo są zwierzętami nocnymi które 1. nie są ciche, 2 trzeba karmić w nocy
bardzo fajnie opieka nad jeżami jest opisana tutaj:
http://naszejeze.org/zdjecia/307pliki/20090919093035380934.pdf

nie podjęłabym się opieki nad tymi zwierzętami- pochłaniają dużo czasu, o wiele lepszy jest pies lub kot, do których można się przytulić, a one odpłacą za opiekę miłością
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Loris i Jeż Afrykański
« Odpowiedź #4 : 2010-10-28, 15:31 »
Jeże hodowlane nie wymagają karmienia w nocy. Karmi się je głównie suchym pokarmem oraz owadami, które można podać na zapas.
Smakołyki w rodzaju owoców czy mysich osesków można podać wieczorem. Nie ma powodu aby stać nad jeżem całą noc i nikt tak nie robi. Hodowlane jeże różnią się pod tym względem od europejskich, także dlatego, że te pierwsze to jednak zwierzęta z wielopokoleniowej hodowli, a nie dzikie po wypadkach.
Ponadto jeże hodowane w terrariach są mniejsze od krajowych, co przekłada się na mniejsze wymagania lokalowe.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 23 zapytaniami.