Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Brytyjczycy chcą wybić setki tysięcy jeleni  (Przeczytany 4120 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Brytyjczycy chcą wybić setki tysięcy jeleni
« Odpowiedź #1 : 2013-03-11, 21:04 »
Tu, na temat owego proponowanego " uboju ' jeleni wypowiada się znany Nam Aka:

Cytuj
Jak juz jestesmy przy tych zwierzatkach - Problemy z jeleniami w GB sa juz od dluzszego
czasu - z tym, ze ta notatka co do 1,5 miliona osobnikow jest odrobine niescisla -
nie jestem pewien czy w tym szacunku sa sarny ale na pewno tez daniele, jelenie sika,
muntjaki. Czeste sa hybrydy sika ze szlachetnym.

Kilka lat temu podchodzono do radykalnej redukcji jeleni w bd. pn Szkocji -
z helikopterami, spedzaniem do zagrod i masowym szlachtowaniem etc. w wykonaniu zawodowych mysliwych. W zwiazku z tym pojawily sie tez pomysly reintrodukcji wilka
na wyspach - w jednym z art. bodajze mowa byl o 500 ezgemplarzach jako wielkosci
docelowej tej populacji. Naturalnie przy hodowli owiec pomysl niezbyt szczesliwy.

Czy to zaszlachtowanie 750 000 jeleni na wyspach jest realistyczne - ?. W Szkocji gdzie
istnieje cos w rodzaju administracji lowieckiej - pewnie tak. W Anglii i Walii -
moj (prywatny) obwod = moja twierdza - ?. Musieliby chyba postawic najpierw pare rzeczy
na glowie.

http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?p=552464&sid=5b098ab17683178378bf67202dd51707#552464

czyli, krótko mówiąc, " Brytole " Sami nie wiedzieli, ile mają jeleni i czym skończy się wybicie wilka?
ponoć ' ochrona słowika ' to przykrywka dla ochrony gospodarki leśnej i rolnej, w końcu trzeba ową rzeź czymś wyjaśnić i jakoś usprawiedliwić.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Brytyjczycy chcą wybić setki tysięcy jeleni
« Odpowiedź #2 : 2013-03-11, 21:52 »
Jak widac- skoro nie ma wilka, trzeba samemu zakasac rękawy, ale to akurat sama przyjemnosc.... Nawet Aka  oderwal się od polskich lasow i przejął powaznymi problemami wyspiarzy, gdzie krew się leje tam jest mysliwy.....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Brytyjczycy chcą wybić setki tysięcy jeleni
« Odpowiedz #2 : 2013-03-11, 21:52 »

tomaszjawor10

  • *
  • Wiadomości: 7
    • WWW
Odp: Brytyjczycy chcą wybić setki tysięcy jeleni
« Odpowiedź #3 : 2015-09-03, 14:32 »
Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Domyślam się że wszystko w celu sprzedaży skór. Nie wiem jaki inny mógłby być powód, żeby wybić setki tysięcy jeleni.
Zapisane

monavain

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Brytyjczycy chcą wybić setki tysięcy jeleni
« Odpowiedź #4 : 2017-01-22, 14:04 »
 :wink: :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 23 zapytaniami.