Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Wrocławskie ZOO  (Przeczytany 10301 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #30 : 2005-05-12, 17:45 »
aha :P tygrys też by mogł mieć większą klatke
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #31 : 2005-05-12, 17:47 »
Przeciez tygrys ma wybieg w lesie koło wilków :roll: :P
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #32 : 2005-05-12, 17:51 »
wiem, ale jak dla mnie to jest troche mała, tygrys cały czał łazi w kułko, albo śpi
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Forum Zwierzaki

Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedz #32 : 2005-05-12, 17:51 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #33 : 2005-05-12, 17:51 »
nie łazi w kólko :roll:

On sie poprostu nie umie tam odnaleźdz - wczesniej mieszkał w małej klatce :/
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #34 : 2005-05-12, 17:57 »
Nie będziemy się kłucić ;) Ale i tak myśle że zoo jest super :P Jak czytam Wrocławskie to aż mi się niedobrze robi...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Żołnierka

  • Gość
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #35 : 2005-05-12, 22:41 »
no nie wiem, może ja jakaś dziwna jestem, ale uparcie bronię swojego zdania :) Zresztą PePe wyobraź sobie taką sytuację: jesteś owym nosorożcem (w dodatku zagrożonym :P) i być może urodziłeś się w niewoli. I skoro urodziłeś sie w niewoli, to pewnie nie wiesz co to jest wolnośc. No, ale chyba coś takiego jak intynkt i takie różne dziwne rzeczy po swojej mamusi odziedziczyłeś? No i skoro masz już intynkt, to biorąc pod uwagę to, że w środowisku naturalnym takigo nosorożca rzadko pojawiają się ludzie, to jak zobaczysz np. gromadkę małych dzieci, które przyjechały powiedzmy z Krakowa, to będzie trochę "zdziwiony" skąd "to coś" za szybą/ kratą/płotem czy czym tam. Biedne zwierzę sie zestresuje  :hehe: Zresztą ja już pisałam wcześniej, że zwierzęta zagrożone można zobaczyć w ksiązkach (dajmy zaorbić fotografom ziwerząt i wydawcom albumów :P) - zawsze to lepiej niz przyglądać się pustemu wbiegowi wilków we wrocławskim zoo :P I chyba sie nie myle, jeśli powiem, że taki nosorożec też raczej nie leży na środku swego mieskzanka i czeka aż go ludzie obejrzą...
 Ja osobiscie uważam, że z dwojka złego, to już lepiej na safari :P
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #36 : 2005-05-12, 22:51 »
żołnierka każdy ma prawo do swojego zdania a nosorożec na 200% wybral by naturalne srodowisko
Zapisane

Żołnierka

  • Gość
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #37 : 2005-05-13, 21:41 »
No toż to własnie o tym mówię....
Zapisane

Zorba

  • Gość
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #38 : 2005-05-13, 22:46 »
a ja mieszkalam obok ZOO =) hahahaha =)
Wybieram sie niedlugo Ewcia zaciągne cie a przy okazji zwiedzimy biskupin sobie (ehh te staruszkowe czasy :P).
Dobra,jest sobie zwierzak ok. Jeżeli juz ten zwierzak jest w nirewoli powinien mieć duzą klatkę,a nie ze jakąś pionowa i schronek :/ Mieli to safari budować ! Przy tym stadnionie tzn mieli ten stadnion z kortami tenisowymi usunąc i dac safari,koncepsja byla juz ogloszona z 2 lata temu a nadal sie nic nie dzieje.....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedz #38 : 2005-05-13, 22:46 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #39 : 2005-05-15, 19:09 »
Żołnierko również nie jestem gorącym zwolennikiem ogrodów zoologicznych ze względów psychicznych i psychologicznych.Należy jednak pamiętać o jednej,ważnej kwestii. Mianowicie ogrody zoologiczne stają się coraz częściej ostatnim azylem i domem zagrożonych gatunków zwierząt.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #40 : 2005-05-15, 20:30 »
Nigdy nie przekonam się do ogrodów zoologicznych. Kraty, ciasnota, natrętni ludzie, nieodpowiednie warunki klimatyczne... Żal zwierzaków. Co innego rezerwaty, gdzie zwierzęta mają przestrzeń, swobodę, a jednocześnie opiekę człowieka. Dla mnie wolność jest wielką wartością i chciałabym jej dla wszystkich nieudomowionych gatunków. 
Zapisane
IBDG Wrocław

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #41 : 2005-05-16, 11:26 »
Co według ciebie znaczy nieudomowionych??
Np. zeberki złapane i żyja teraz w maleńkiej klatce nad kuchenka w m2 starszej pani...??? :roll:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

kasia8989

  • Gość
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #42 : 2005-05-17, 19:42 »
ja jestem za ogrodami ale tylkotakimi ktore są stworzona nie dla ludzi a dla ochrony zwierzaków a przy okazji ludzi i nigdy na odwrot
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #43 : 2005-05-18, 10:31 »
Obecnie kazdy "ogród zoologiczny" jest tworzony i modernizowany w imie tej ideii.
Bo czyż można nazwac ogrodem zoologicznym teren ogrodzony parkanem na którym znajduke sie wybieg dla lamy, obok mała klatka w której poupycahno niedźwiedźie etc... ( niestety ale opisałem "taki przybytek" w  Braniewie  :roll: )
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Naomi151

  • Gość
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #44 : 2005-05-18, 18:31 »
Ja nie lubię tego typu rozrywek, wiem że zoo także ratuja rzadkie gatunki, ale te pieniadze przeznaczone na budowy zoo na calym swiecie, mogliby przeznaczyc na ratowanie tych zwierzat i i ch naturalnego srodowiska. Bo co z tego ze uratuja takie zwierzaki jak nie beda mialy gdzie zyc na wolnosci, po co nam gatunek ktory bedzie zyl tylko w niewoli, uzalezniony od ludzi. A z vreszta w zoo zwierzaki nie zawsze maja zapewnione odpowiednie warunki i przestrzen jakiej potrezbuja. Widziałam w jakim szoo, w malutkich klatkach z betonowa posadzka niedzwiedzie, wilki, dzikie koty.... czy te zwierzeta sa stworzone do zycia w takich warunkach gdzie ledwo moga sie przekrecic??? Dlatego ciesze sie ze chociaz we wroclawiu wilki maja wieksza przestrzen do zycia.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedz #44 : 2005-05-18, 18:31 »

kasia8989

  • Gość
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #45 : 2005-05-19, 15:18 »
ale ich dzieci bedą żyły na wolności a niekażdy gatunek zagrożony ma warunki na wolności do rozmnażania sie i zawsze jest ta obawa że może zginąć para
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #46 : 2005-05-22, 20:52 »
Co według ciebie znaczy nieudomowionych??
Np. zeberki złapane i żyja teraz w maleńkiej klatce nad kuchenka w m2 starszej pani...??? :roll:

Dla mnie zwierzęta żyjące w klatkach, terrariach i tego typu "pojemnikach" to zwierzęta zniewolone, nie udomowione.
Zapisane
IBDG Wrocław

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #47 : 2005-05-22, 20:55 »
W takim razie i pies jest zwierzeciem zniewolonym, bo ograniczamy jego wolnośc ścianami naszego domu, czy płotem otaczającym ogród... :roll:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #48 : 2005-05-22, 20:59 »
Pies jest zwierzęciem udomowionym, potrzebującym opieki człowieka, w każdym razie lepiej mu z człowiekiem niż bez niego. Coś mi się zdaje, że kiedyś wymienialiśmy poglądy na ten temat, może nie powtarzajmy dyskusji.
Zapisane
IBDG Wrocław

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #49 : 2005-05-22, 21:00 »
Gdańskie zuu ma bardzo sympatyczny przewodnik ;)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #50 : 2005-05-23, 19:02 »
Gdańskie zuu ma bardzo sympatyczny przewodnik ;)

No ba :)
Bjutki a ja czekam na ten warszawski :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedz #50 : 2005-05-23, 19:02 »

Mieżek

  • Gość
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #51 : 2007-06-30, 19:39 »
ja byłem we Wroclawskim zoo i jak sobie przypomne tamte warunki białych tygrysów i innych kotów to aż płakać sie chce że w takich warunkach muszą zwierzęta żyć i to tAAKIE DUżE ZWIERZACZKI...

ale...

jak byłem w tamtym roku wielki szok wielki wybieg dla tygrysów za szybą a warunki poprawione...

ta gdzie kiedyś żyły 3 tygryse teraz były 3 małpki...

chyba im wystarczy taki teren... a inne małpki żyły w klatce na środku ronda...ale mial y bardzo dobre warunki prawie jak naturalne...

a w rozbudowie była 1\30 zoo to bardzo dużo jak na 1 rok
w tym roku ma być wielkie akwarium w którym są rekiny i płaszczki...

na internecie szukałem ale niestety nie znalazłem fotografii lecz znalazłem jeszcxze 1 ciekawostke ale raczej t plotka że tam będą delfiny

nie wiem czemu jesteście tak źle nastawieni na wrocławskie zoo w porównaniu do zoo z przed kilku lat temu w tamtym roku było bardzo zadbane...

Ps. Byłem kiedyś w poznańskim zoo on też było duże i piękne żyło tam wiele zagrozonych gatunków...
ja zezwalam na budowanie zoo gdzyż jak niektórzy przedmówcy myśle że zoo ratuje zwierzęta...ale to zoo musi być czyste...

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

POZDRO :) :) :) :)

Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wrocławskie ZOO
« Odpowiedź #52 : 2007-06-30, 21:35 »
Cytuj
nie wiem czemu jesteście tak źle nastawieni na wrocławskie zoo w porównaniu do zoo z przed kilku lat temu w tamtym roku było bardzo zadbane...

zwroc uwage ze odtatnia wypwiedz w tym temacie padla ponad 2 lata temu...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 26 zapytaniami.