Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Bażanty  (Przeczytany 26019 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Owczar

  • Gość
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #30 : 2008-01-07, 20:33 »
Żal.pl ... że tak powiem ...
Zapisane

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #31 : 2008-06-29, 18:17 »
Ja tam lubię bażanty ....
http://www.knieja.pl/gal/1206257126_480.jpg
Są smaczne i trudno się na nie poluje..

Zapisane
Darz Bór!!!

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #32 : 2008-06-29, 19:04 »
Ooo matko... a dlaczego nie wszystkie leżą na prawym boku? Powinno się je ładnie ułożyć i w taki sposób oddać im hołd  :chytry:

Wypuszczacie a potem na nie polujecie.... pysznie... ech... i właśnie takiego zachowania nie rozumiem
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: Bażanty
« Odpowiedz #32 : 2008-06-29, 19:04 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #33 : 2008-06-29, 19:43 »
..ja nie mogę zrozumieć tego że nazywacie "szkodnikami" jenoty,szopy bo nie są rodzimymi gatunkami a sami wypuszczacie bażanty...

..u mnie jest dużo bażantów bo co roku je wypuszczacie, chociaż te których myśliwi nie zestrzelą to przeżywają..i na każdym spacerze z psem na polach albo widzę kilka bażantów albo słyszę...
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #34 : 2008-06-29, 19:50 »
Głupota nad głupotami :/.
Ja nie wiem,ż eludziom sprawia to radośc i jeszcze się cieszą. Jak tak patrze na to zdjęcie to tak jakbym widziala esesmanow nad zwlokami ludzkimi ;/ .. szczegolnie jak jeszcze widzieli ludzi ,ktorych torturowali w miedzy czasie... eh. Aż mną telepie x_X
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #35 : 2008-06-29, 20:00 »
Ja tam lubię bażanty ....
http://www.knieja.pl/gal/1206257126_480.jpg
Są smaczne i trudno się na nie poluje..
Przypominam, że to Forum Miłośników Zwierząt. Jeśli chcesz się popisywać swoimi myśliwskimi umiejętnościami, znajdź sobie właściwsze miejsce.


Zapisane
IBDG Wrocław

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #36 : 2008-06-29, 20:09 »
Głupota nad głupotami :/.
Ja nie wiem,ż eludziom sprawia to radośc i jeszcze się cieszą. Jak tak patrze na to zdjęcie to tak jakbym widziala esesmanow nad zwlokami ludzkimi ;/ .. szczegolnie jak jeszcze widzieli ludzi ,ktorych torturowali w miedzy czasie... eh. Aż mną telepie x_X
ss-man
W takim razie dotyczy to każdego człeka biorącego kawałek mięcha do ust???
zastanów się .....
..ja nie mogę zrozumieć tego że nazywacie "szkodnikami" jenoty,szopy bo nie są rodzimymi gatunkami a sami wypuszczacie bażanty...

..u mnie jest dużo bażantów bo co roku je wypuszczacie, chociaż te których myśliwi nie zestrzelą to przeżywają..i na każdym spacerze z psem na polach albo widzę kilka bażantów albo słyszę...
Bażant podobnie jak daniel zostały sprowadzone do naszych łowisk...to prawda
Było to kilkaset lat temu i można przyjąć w dużym uproszczeniu że się przyjął i jest gatunkiem rodzimym.
Jenot wędruje ze wschodu i jego ekspansja spowodowana jest przez wiele czynników...chociażby brak wilków , orłów czy puchaczy.
Na to nie mamy wpływu i zostaje redukcja.Szop biedak wydostał się na wolność w europie zachodniej i niestety myśliwi mają w tym swój udział.Teraz jest problem bo zawędrował już do zachodnich granic Polski .
co zrobić z tymi małymi drapieżcami???
Nikt tak naprawdę nie wie i strzela się je aby ograniczyć szkody.
Moim zdaniem to znajdą swoją niszę i zostaną z nami do końca:)


do moderatora....

Przepraszam... ale czy uważasz że ja nie jestem miłośnikiem zwierząt....??
Dyskryminujesz mnie tylko z tego powodu że poluję i zamieściłem tą fotkę???
Możesz ją usunąć...skoro  Ci się nie podoba..prawo moderatora ....
żałosne
Zapisane
Darz Bór!!!

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #37 : 2008-06-29, 20:15 »
no dobra te co są niech będą ale po co, co roku (tak jest u mnie) wypuszcza się je (bażanty)?
szopy wędrują do nas a to dlatego że niemcy sprowadzili je z ameryki by hodować na futra, jednak cześć z nich im uciekła..
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #38 : 2008-06-29, 20:22 »
Przepraszam... ale czy uważasz że ja nie jestem miłośnikiem zwierząt....??
Myslę, że nie jesteś.
Dyskryminujesz mnie tylko z tego powodu że poluję i zamieściłem tą fotkę???
Zwróciłam Ci uwagę, bo moim zdaniem popełniasz nietakt. Ludzie tu dzielą się swoimi przeżyciami, związanymi ze spotkaniem  i podziwianiem żywych zwierząt, a Ty zamieszczasz fotkę zwłok... I dołączasz dowcipas na dodatek...
Możesz ją usunąć...skoro  Ci się nie podoba..prawo moderatora ....
Wiem, co mogę, ale nie o to chodzi, żebym ja usuwała to, co Ty wstawiasz. Po prostu nie prowokuj.
żałosne
Oj, tak... ;)
 
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Bażanty
« Odpowiedz #38 : 2008-06-29, 20:22 »

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #39 : 2008-06-29, 20:37 »
no dobra te co są niech będą ale po co, co roku (tak jest u mnie) wypuszcza się je (bażanty)?
szopy wędrują do nas a to dlatego że niemcy sprowadzili je z ameryki by hodować na futra, jednak cześć z nich im uciekła..
Jest kilka powodów.
1)polowania
2)drapieżniki i szkodniki łowieckie
Trzecim powodem są badania nad wpływem bażantów na szkodniki w rolnictwie...takie pro-ekologiczne zwalczanie owadów ptaszkami...najsłuszniejsze z punktu widzenia ekologii:)
Zapisane
Darz Bór!!!

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #40 : 2008-06-29, 20:41 »
Ech... nie wiem czy pisałam że wy (myśliwi) nigdy nawet nie spróbujecie nas zrozumieć? Widać to teraz w twoim przypadku....
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #41 : 2008-06-29, 22:40 »
Ptica jak przetłumaczyc ze my, miłosnicy zwierzat kochamy zwierzeta, chcemy dla nich jak najlepiej, a przepraszam, jak wytłumaczysz polowania na bazanty? nie ma 'wyzszego' celu, jest jeden, ze WY mysliwi lubicie zabijac i sprawia wam to przyjemnosc, podaj mi drugi powód dlaczego poluje sie na bazanty, powtarzam dlaczego poluje sie na bazanty (nie mów o innych zwierzetach teraz)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #42 : 2008-06-29, 23:05 »
Cytuj
Bażant podobnie jak daniel zostały sprowadzone do naszych łowisk...to prawda
Było to kilkaset lat temu i można przyjąć w dużym uproszczeniu że się przyjął i jest gatunkiem rodzimym.

Skoro jest już u nas od kilkuset lat to czemu myśliwi pomagają mu przeżyć,zamiast zostawić to naturze? - po co wypuszczają i dokarmiają,skoro to jest "niby" dzikie zwierzę i na wolności i w swoim środowisku nie wymaga aż takiej opieki człowieka?
Tymczasem,ponoć bażanty nie potrafią same przeżyć zimy bez pomocy człowieka - nieźle się przyjęły. :lol:

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #43 : 2008-06-29, 23:17 »
Ptica jak przetłumaczyc ze my, miłosnicy zwierzat kochamy zwierzeta, chcemy dla nich jak najlepiej, a przepraszam, jak wytłumaczysz polowania na bazanty? nie ma 'wyzszego' celu, jest jeden, ze WY mysliwi lubicie zabijac i sprawia wam to przyjemnosc, podaj mi drugi powód dlaczego poluje sie na bazanty, powtarzam dlaczego poluje sie na bazanty (nie mów o innych zwierzetach teraz)
Bażant jest zwierzyną drobną....
Pisałem dlaczego poluje się na drobnicę...
Na bażanty poluje się głównie dla ich mięsa i liry
Polowanie na dzikie bażanty jest naprawdę trudne i bez psa można zapomnieć o sukcesie..
Polowania zbiorowe to ...no cóż raczej spotkanie towarzyskie , strzelanina z mierną skutecznością pokot podział i ognisko ...
Darz Bór
Zapisane
Darz Bór!!!

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #44 : 2008-06-29, 23:24 »
czyli polowanie na bazanty jes ttylko polowaniem, nie ma innych celów, jakies ochrony przyrody, nie? nie udało sie do tego wplesc wyzszych celów i koniecznosci? dzieki za odpowiedz, wnioski,
bazanty, obcy gatunek, sprowadzony i utrzymany tylko by móc na niego polowac,
te zwierzeta tesz kochacie? z miłosci do nich strzelacie?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Bażanty
« Odpowiedz #44 : 2008-06-29, 23:24 »

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #45 : 2008-06-29, 23:34 »
TAK JEST:)
Zapisane
Darz Bór!!!

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #46 : 2008-06-29, 23:34 »
Znowu się zaczyna...
Ptica ty nas prowokujesz x.X
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #47 : 2008-06-29, 23:36 »
Renia nie pękaj :)

PTICA CO SIE DRZESZ W ODPOWIEDZI? ŚLEPI NIE JESTEŚMY...

Ppx... taka jego natura najwyraźniej :)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #48 : 2008-06-29, 23:36 »
nie wcale nie, przyznał racje, polowanie na bazanty nie ma własciwie celu, oprócz tego ze pare chłopków bedzie miało co opowiadac, ile to nie zabili na jednym polowaniu

Kar ja nie pekam (chyba że ze smiechu) po prostu chciałam wiedziec, czy przyzna ze na te zwierzeta poluja bo lubia, czy bedzie w cos owijał, jak neiktórzy

czyli jedno mamy wyjasnione, na niektóre zwierzeta poluje sie nie majac na celu ochrone przyrody ani dobra gospodarke (przegeszczenie) własnie to jest denerwujace i nie do przyjecia, ZABIJANIE BEZ SENSU
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #49 : 2008-06-29, 23:38 »
Bo to taki zbożny cel.....
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #50 : 2008-06-29, 23:38 »
Znowu się zaczyna...
Ptica ty nas prowokujesz x.X
w jaki sposób???
Ja...nigdy w życiu:)
Renia nie pękaj :)

PTICA CO SIE DRZESZ W ODPOWIEDZI? ŚLEPI NIE JESTEŚMY...

Ppx... taka jego natura najwyraźniej :)
Ja...?
zabijanie dla mięsa nie jest zabijaniem bez sensu......zapomniała pani:)
Darz Bór
Zapisane
Darz Bór!!!

Forum Zwierzaki

Odp: Bażanty
« Odpowiedz #50 : 2008-06-29, 23:38 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #51 : 2008-06-29, 23:40 »
jeden temat mamy praktycznie zamkneity, na bazanty poluje sie bo tak sie mysliwym podoba, za to nam sie nie podoba ;) jedno wyjasnione
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #52 : 2008-06-29, 23:40 »
zamiast wypuszczać bażanty moglibyście pomóc populacji głuszca, cietrzewia, kuropatw....
bażant zajmuje ich siedliska co również przyczynia się do spadku ich liczebności
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #53 : 2008-06-29, 23:42 »
No po co Ptica dajesz fotki martwych bażantów, jak wiesz, że tu się nie przepada za trupami ptaków.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #54 : 2008-06-29, 23:46 »
no neistety tak kończa sie czesto spotkania z mysliwymi, niestety zwierzeta sie ucza i później trudniej jest je obserwowac, aha i najwazniejsze,
biedne bazanty ze zrodziły sie po to by zostac wypuszczone do obcego im swiata i musiały zgonac z rak tych co je wczesniej karmili :(
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #55 : 2008-06-29, 23:54 »
zamiast wypuszczać bażanty moglibyście pomóc populacji głuszca, cietrzewia, kuropatw....
bażant zajmuje ich siedliska co również przyczynia się do spadku ich liczebności
http://www.ozywicpola.pl/artykul021.php
coś tam jednak robimy....:)
"

• Ocena rozmieszczenia i liczebności populacji cietrzewia w Polsce w latach 90. i założenia do programu aktywnej ochrony tego gatunku.

Skreślenie w latach 90. cietrzewia z listy zwierząt łownych i objęcie go ochroną nie poprawiło sytuacji tego gatunku. Dokonywana analiza dotyczy przeprowadzonych na terenie całego kraju w latach 1993-95. badań, których celem było opisanie zmian występowania cietrzewia w Polsce.

W latach 1982-94 areał populacji cietrzewia zmniejszył się o 45% i w roku 1994 obejmował już tylko 6% terytorium kraju - głównie północno-wschodnie rejony i Wyżynę Małopolską. W tym okresie liczebność zmniejszyła się aż o 73% i tendencja ta niestety utrzymuje się do chwili obecnej.

Główną przyczyną stwierdzonych zmian jest osuszenie i zagospodarowanie bagien, podmokłych łąk i nieużytków w dolinach rzek lub na terenach leśnych. Przeobrażeniom w biotopach towarzyszył wzrost zagęszczenia drapieżników, zwłaszcza lisa i kun, co prowadziło najprawdopodobniej do zwiększenia strat lęgów oraz śmiertelności młodych i dorosłych. "


No po co Ptica dajesz fotki martwych bażantów, jak wiesz, że tu się nie przepada za trupami ptaków.
Nie mam fotek z żywymi bażantami....

no neistety tak kończa sie czesto spotkania z mysliwymi, niestety zwierzeta sie ucza i później trudniej jest je obserwowac, aha i najwazniejsze,
biedne bazanty ze zrodziły sie po to by zostac wypuszczone do obcego im swiata i musiały zgonac z rak tych co je wczesniej karmili :(

Tak samo jak większość tego co jesz...
Darz Bór
Zapisane
Darz Bór!!!

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #56 : 2008-06-29, 23:58 »
Nie mam fotek z żywymi bażantami....
To zrób ;p
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #57 : 2008-06-29, 23:59 »
Tak samo jak większość tego co jesz...
Darz Bór
o nie mój drogi, tak łatwo to nie bedzie, znowu sie schodzi na temat rzezni, to moze na poczatku, po to one sa by człowiek nie musiał polowac, jednak niektórzy tego nie widza i nadal wola sami zabic zwierze, dla nich te zwierzeta w rzeźni cierpia, by oni nie musieli zabijac dziekich zwierzat, ale widocznie nie zostało to dostrzezone i dla mysliwego lepiej ejst zabic własnorecznie
co do jedzenia, przepraszam kolafiorze, przepraszam ziemniaku, przepraszam pomidorze, ogórku ktory zostałes ukiszony i kapustko tak brutalnie posiatkowana, vege, w miare mozliwosci :P
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Bażanty
« Odpowiedz #57 : 2008-06-29, 23:59 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #58 : 2008-06-30, 00:03 »
jestem wegetarianką wiec mi Ptica pod tym względem nie możesz nic zarzucić, a ja ci powiem tyle że bez mięsa można żyć i to nawet lepiej wpłynie na twój organizm  :P
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Bażanty
« Odpowiedź #59 : 2008-06-30, 00:55 »
Cytuj
Główną przyczyną stwierdzonych zmian jest osuszenie i zagospodarowanie bagien, podmokłych łąk i nieużytków w dolinach rzek lub na terenach leśnych. Przeobrażeniom w biotopach towarzyszył wzrost zagęszczenia drapieżników, zwłaszcza lisa i kun, co prowadziło najprawdopodobniej do zwiększenia strat lęgów oraz śmiertelności młodych i dorosłych. "

Dowodów jednak nie macie - takich namacalnych,że głuszec i cietrzew ma duży udział w lisiej diecie  ;p - natomiast ja znalazłem badania,które sugerują że drapieżnictwo ze strony lisa nie ma zbyt dużego wpływu na gniazda i lęgi bażantów i że są inne przyczyny spadku populacji,niż drapieżnictwo. ;p
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 27 zapytaniami.