Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Problem z żółwikiem - wyniki krwi  (Przeczytany 1013 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AJ

  • *
  • Wiadomości: 1
Problem z żółwikiem - wyniki krwi
« : 2019-12-28, 22:21 »
Witajcie,
piszę na forum ze względu na brak weterynarzy specjalizujących się w gadach w mojej miejscowości. Jestem właścicielką 23-letniego żółwia czerwonolicego, z którym do tej pory nie było większych problemów. Ostatnimi czasy pogorszył się mu apetyt, poza tym wszystko było w porządku. Dla pewności wybrałam się do weterynarza, który stwierdził na podstawie oględzin, że żółw ogólnie jest w dobrym stanie, prześwietlenie nie wykazało żadnych nieprawidłowości i zlecił badanie krwi. Zalecił również ograniczenie pokarmów białkowych na rzecz większej ilości roślinnych (żółw regularnie otrzymuje również suplementację witaminą D3 oraz wapniem).
Po otrzymaniu wyników weterynarz stwierdził, że żółw powinien mieć dostarczony wapń w kroplówce, chociaż według norm w wynikach akurat poziom wapnia jest w porządku. Tutaj pojawia się moja wątpliwość i prośba o konsultację, ponieważ nie chciałabym zamęczać zwierzęcia tygodniową kroplówką, jeśli nie okazałoby się to konieczne lub możliwe jest inne, mniej dotkliwe leczenie. Dodam tylko, że od  czasu wizyty u weterynarza i niewielkiej zmiany proporcji w diecie żółwik chętniej je.
Poniżej podaję wyniki:
ALT (GPT) 4,60 U/l
AP - fosfataza alkaliczna 276,0 U/l
AST (GOT) 178,9 U/l
Białko całkowite 63,0 g/l
Cholesterol 12,8 mmol/l
CK - kinaza kreatynowa 3280,0 U/l
GLDH 13,0 U/l
Glukoza 2,18 mmol/l
Kwas moczowy 61,8 mikro mol/l
Kwasy żółciowe 5,31 mikro mol/l
LDH 835,5 U/l
Mocznik 7,12 mmol/l
Trójglicerydy 11,2 mmol/l
Fosfor nieorganiczny 2,31 mmol/l
Potas 6,26 mmol/l
Sód 138,0 mmol/l
Wapń 6,55 mmol/l

Byłabym niezmiernie wdzięczna za jakąkolwiek poradę lub wskazówkę gdzie szukać pomocy i informacji na temat norm dla mojego gadziego przyjaciela!

Z góry dziękuję!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.225 sekund z 23 zapytaniami.