Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czy wiesz, że jest wiele chińskich zwierząt nieodkrytych przez naukę  (Przeczytany 1274 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

league-scientifique

  • *
  • Wiadomości: 2
Wątek dotyczy poszukiwania nieodkrytych zwierząt w Chinach. Państwo Środka stanowi obszar występowania nieznanych nauce gatunków.            
       Według zapisów dostarczonych przez Wilsona w 1913 roku, w środkowym Syczuanie, gdzieś w Red Basin występują nieznane gatunki zajęcy (publikacja-A naturalist in western China).           
       Pod koniec 19-stego stulecia odkrywcy w referacie Reports on Trade at the Treaty Ports poinformowali o obecności na ziemiach Mandżurii wielkiego lisa o niezdefiniowanym pochodzeniu. Zwierzę było realnym stworzeniem dzięki dostarczonym skórom do miasta Mukden. Futra zwierzęcia były jednak bardzo rzadkie. Krajowcy zwali go hsüan-hui. Rdzenni mieszkańcy tej części świata dostarczają informacji i próbek biologicznych innych nieznanych zwierząt.                
       Mamy innego niezidentyfikowanego ssaka mięsożernego wielkości kota, o pięknym białym futrze. Zwierzę zostało zarejestrowane z Mandżurii pod nazwą chu'an'shu w 1871 r. zgodnie z wcześniej wspomnianą publikacją dotyczącą przemysłu futrzarskiego. Ta osobliwa żywa istota jest niemal legendarna, ale jest określana jako prawdziwie nieopisany ssak.                  
   Dość interesujące jest rzekome istnienie nieznanego gatunku dzikiego konia na wzgórzach na północ od Yichang, w paśmie oddzielającym dorzecza rzek Jangcy i Han. W 1888 europejski botanik i odkrywca – Auqustine Henry, w swym Bulletin of Miscellaneous Information podawał że krajowcy charakteryzowali to zwierzę. Jakiś gatunek zgodny z opisami ludności lokalnej występował w tamtym regionie.
   W okolicach gór Wanchinshan w Guizhou naukowcy donieśli o zapomnianym małym kotowatym- pręgowanym stworze z krótkim ogonem. Gatunek był tak odmienny od innych kotów występujących w Chinach, że naukowcy bez wahania opisali nowy gatunek. Zwierzę zostało po raz pierwszy opisane przez Bonhote w 1903 roku. Dane dzięki harwardzkiemu Memoirs z 1915 roku.            
   W jednym z tomów Journal of the North China Branch of the Royal Asiatic Society, opublikowanym w 1927 roku, mamy kilka interesujących informacji. W Henanie materiał nazwany „Waste of Yin” wypożyczony przez Jamesa Menziesa został zebrany dla kilku rogów zwierząt kopytnych, w tym jednego nieznanego nauce gatunku jelenia.       
   Części ciała rzekomego człowieka-niedźwiedzia pochodzą z gór Jiulong, na wschodzie Chin. Zwierzę było obiektem badań w latach 50-siątych poprzedniego stulecia. Okaz przedstawia rzekome nieznane nauce dzikie zwierzę należące do makaków. Artykuł o zwierzęciu opublikowano w Cryptozoology w 1984.            
   Są to przełomowe przypadki nieodkrytych dzikich zwierząt w Chinach. Nauka wciąż nie natrafiła na wiele innych gatunków. Wiedza o historii naturalnej to ciekawa pasja, którą każdy poczciwy Europejczyk może zgłębiać w wolnych chwilach.          
   Opracował Tomek Pietrzak. Opublikowane przez Enviro Challenges Consulting. Artykuł dostępny dzięki licencji Creative Commons. Dotyczy budowania wiedzy o nauce i eksploracji.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 22 zapytaniami.