Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak nie urok to sraczka  (Przeczytany 2672 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

onka

  • Gość
Jak nie urok to sraczka
« : 2003-07-30, 14:34 »
cholera jasna  , bo juz brak mi słów na ostatnie"przypadłości" mojego psa :(

uszy juz się na szczęście zagoiły (według mnie), dzis idziemy na kontrole
ale za to coś się dzieje z sierścią -WYPADA GARSCIAMI !!
w mieszkaniu wszędzie tony sierści , mało z tego,że wypada to pies sie drapie strasznie i zauwazyłam na grzbiecie strupki i czerwone plami, znowu jakiś grzyb cholerny :grr:

dzis idziemy do weta...
ręce mi opadają

zakupiłam też z tego tutułu wypadającej sierści Wita Vet - preparat witaminowy i specjalny szmpon Lactaderm, który niby ma zneutralizować smrodek zwalajacy z nóg który roznosi mój psiak  :?

czy tylko ja mam takie problemy ze swoim futrzakiem? :roll:
Zapisane

lila

  • Gość
Jak nie urok to sraczka
« Odpowiedź #1 : 2003-07-30, 16:40 »
Onka :
proponuję zakupić preparat firmy Baphar - Laveta lub Laveta Super !!!
Przeznaczony jest dla psiaków , które maja problemy z sierscią , np. jesli wypada ona zbyt obficie , butleczka kosztuje około 30 zł . Dodaje się ją do karmy . Znajomi , którzy mają goldenka stosowali i są zadowoleni  :)
Można ją kupic w sklepie zoo

lila i Rufus
______________________________________________________
Labrador to więcej niz pies to wielkie serce na czterech łapach  :D
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Jak nie urok to sraczka
« Odpowiedź #2 : 2003-07-30, 20:06 »
A tak właściwie, to co jest Twojemu psiakowi? Skąd te problemy z uszami i ze skórą?
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Forum Zwierzaki

Jak nie urok to sraczka
« Odpowiedz #2 : 2003-07-30, 20:06 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Jak nie urok to sraczka
« Odpowiedź #3 : 2003-07-30, 20:38 »
wiesz, ja mam takiego "francuskiego pieska", Mona jest najdelikatniejszym kudelkiem jakiego w życiu widziałam, teraz własnie miała identyczne problemy skórne jak twój psiks, cała skóra ma szyi była wydrapana do krwi i wypadały jej włosy tworząc miejsca w 50% wyłysiałe. Byłam u weta z nią to dostała dwa zastrzyki, jeden to witaminy a drugi antyswiądowy, ten ostayni podzielony na dwie dawki co dwa dni. Miałam jeszcze kupić szampon ale z 50zł. pozostało zalednie 5zł. i nie wziełam (i dobrze) pies po tych zastrzykach nie zmienił zachowania, może tyle że przestała molestować domowników. Łaziłam za nią z wodą utlenioną i opatrywałam te wydrapane miejsca. Dzisiaj mój pies przechodził samego siebie a ja dostawałam białej gorączki przewróciłam ją na łóżku kołami do góry żeby opatrzyc zadrapania, patrze a tu PCHŁA!!! w życiu bym nie pomyślała że mój pies ma pchłe, złapałam ją i drapanie ustało jak ręką odjął, niepotrzebnie wydałam całą te sume u "doktora" który nie potrafił zdiagnozować przypadku.
Obszukaj najpierw psiura dokładnie, ja zawsze mówiłam że mój pies pcheł niema, jednak zawsze musi być ten pierwszy raz.
Zapisane

siba

  • Gość
Jak nie urok to sraczka
« Odpowiedź #4 : 2003-07-30, 21:07 »
Onka- moj Misio ma stale na zmiane uszy i skora . Ma to juz kilka lat i u kazdego nowego weta slysze inna diagnoze . Ostatnio wet stwierdzil , ze to ma podloze alergiczne i juz na stale dostaje clemastine i zyrtec . Kilka dni temu przestalam dawac i znowu plama na pachwinie , mostku i czerwone ucho. Ja sama biore juz zyrtec kilkanascie lat wiec wiem , ze nie jest szkodliwy na dluzasza mete . Podobno wszelkie infekcje sa tylko wtorna sprawa a podstawa jest alergia  :?  Acha i jeszcze jedno - on to ma tylko latem , tak od maja- czarwca do konca wrzesnia. No i ma lojotok co sprawia , ze musze go kapac co dwa tygodnie( a czasami czesciej) w mydle siarkowym bo cuchnie okrutnie . Na dodatek musze go golic na lyso jak tylko zaczyna sie drapac ( a jest to beagle wiec wyobraz sobie  :roll:  ) skora sie wtedy dotlenia i na dlugo mu to pomaga.
Przyczyna alergii nie zostala odkryta  :?:
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Jak nie urok to sraczka
« Odpowiedź #5 : 2003-07-30, 22:02 »
hmmm pies mego dziadka-kundelek, miał kłopoty ze skórą, na kręgosłupie wogle wyłysiał i miał krwiste rany, obroży nie można mu było założyc bo zaraz leciała krew, mój wujek łaził z nim do weta, wet próbował jakieś zastrzyki itd. nic nie pomagało, w końcu stwierdził że ma świąd i raka skóry i powiedział ze jedyne co zostąło to psa uśpić żeby nie cierpiał...wiecie co zrobiłam? W życiu nie pozwoliłabym na uśpienie pluta, był to najmądrzejszy piej jakiego w życiu spotkałam i poprostu nie mogłabym tego zrobić, kupiłam szampon, nie jakiś specjalny, poprsotu szampon(wcześniej mój inteligentny dziadek kompał go w mydle) i oksykord, taki w spreju i co? I pies wyzdrowiał.... i żył jeszcze ze dwa lata radośnie dopóki....hlip hlip nie potrącił go samochód :(  :cry:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

onka

  • Gość
Jak nie urok to sraczka
« Odpowiedź #6 : 2003-07-31, 08:19 »
no to bylismy u weta
okazało się,że Bono ma grzybice i min dlatego tak śmierdzi - na szczęście nie sa to wielkie zmiany dopiero początek (dobrze,że tak szybko zainteresowałam się tym  :roll: ) dostaliśmy Hexoderm do kąpania co drugi dzień + preparaty witaminowe
a na uszy jeszcze dodatkowo jakies 2 preparaty do zakrapiania
z uszmi jednak nie jest tak dobrze jak mi się wydawało ale wet wziął wymaz z ucha i będą badać co to za cholerstwo

cut - no właśnie nie wiadomo co jest mojemu psu  :(
dostaje eukanubę, preparaty na ładną sierść i staram się żeby "niczego mu nie brakowało" i zawsze cos sie przyczepi

acha a jeśli chodzi o ten antybiotyk co mało po nim Bonek nie zszedł z tego świata to wet stwierdził,że to była dawka dla konia - i wogóle to lek dla takich duzch zwierząt typu koń- krowa a nie dla psów !!!! :?
Zapisane

siba

  • Gość
Jak nie urok to sraczka
« Odpowiedź #7 : 2003-07-31, 10:30 »
Czyzby dostal invermektyne (chyba nie tak sie pisze ale cos kolo tego ) ?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Jak nie urok to sraczka
« Odpowiedź #8 : 2003-07-31, 10:42 »
grzybicą można sie zarazić od chorego psa, uwazaj teraz zeby nie bawił sie z innymi lepiej dmuchać na zimne.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak nie urok to sraczka
« Odpowiedz #8 : 2003-07-31, 10:42 »

Asinka 22

  • Gość
Jak nie urok to sraczka
« Odpowiedź #9 : 2003-07-31, 11:21 »
Mój śp. jamnik miał grzybicę skóry i uszu - cholerstwo okropne, bardzo długo trwało leczenie, m.in. dla tego że nikt nie był w stanie zdjagnozować choroby. jak mówiłam że pies śmerdzi to oni mi mówil że jest stary i to dla tego.

Onka pamiętaj o tym że grzyb to takie cholerstwo, które lubi wracać - więc nie chcę cię martwić ale możesz częściej mieć ten problem.

Zadbaj o jego legowisko, wrzuć je do pralki tak często jak możesz. A po zakończonym leczeniu najlepiej by było zmienić na nowe, albo zdezynfekuj - ja dostałam taki płyn od weta.

Co do uszu to mi wet polecił żeby jes zwiącywać (u jamnika jakoś się to udawało) - wtedy jest dostęp powietrza a tego grzybki nie lubią.
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Jak nie urok to sraczka
« Odpowiedź #10 : 2003-07-31, 11:52 »
Biedny psiak, musi się naprawdę męczyć.
Trzymam kciuki, żeby jak najszybciej pozbył się tgo paskudztwa...
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Annn

  • Gość
Jak nie urok to sraczka
« Odpowiedź #11 : 2003-08-04, 08:15 »
Ja powiem to co powiedzial mi wet ogolnie jesli chodzi o uszy ze jesli nie bedziemy tego leczyc (zaznaczam ze pieskowi jest ciezko wyczyscic uszka jest b duzy i silny) to to paskudztwo ktore zaatakowalo uszka moze sie przeniesc na reszte cialka i moze dojsc do ogolnego zakarzenia organizmu, wet jest dobry ale ja nie wiem ile jest w tym prawdy
Zapisane

Monik@

  • Gość
Jak nie urok to sraczka
« Odpowiedź #12 : 2003-08-04, 08:27 »
Cytat: Siba
Przyczyna alergii nie zostala odkryta

 :?:  A testy?????  :?:
..........................
Rada dla wszystkich (oczywiście nie jest to cudowne lekarstwo na choroby skóry):
Dodawajcie swoim psiakom zaparzony len do jedzenia - fenomenalnie robi na sierść, nawet linienie przechodzi w miarę bezproblemowo.
Zapisane

siba

  • Gość
Jak nie urok to sraczka
« Odpowiedź #13 : 2003-08-04, 15:28 »
Niestety , nikt z wetow nie zaproponowal , jak pytalam sama , to robili duze oczy i albo sie smiali , albo cos tam glupio tlumaczyli. Jednym slowem dostaje ogolnego odczulacza , oraz miejsca gdzie tworza sie wypryski i na uszach przemywam mu esencja z zielonej herbaty i na razie udalo mi sie zatrzymac
Powtarza sie tylko w porze wiosenno-letniej , wiec raczej ma cos zwiazanego z pyleniem roslin , albo moze z samym kontaktem z roslinami  :?:  , duzo przebywa na dworze lezy albo biega po lakach i dzialce. A ze zmiany glownie pojawiaja sie na pachwinach , brzuchu , pod pachami i na klatce piersiowej ( no i uszy ) to mysle , ze od tego.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 26 zapytaniami.