Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Do dołu

Autor Wątek: Zwierzęta, których nie lubicie  (Przeczytany 52276 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #210 : 2007-05-11, 20:51 »
Hi,hi - to chyba tylko ja z krowami jestem obyty,bo 10 lat na wieś jeżdziłem. :D

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #211 : 2007-05-11, 21:59 »
Słyszałam o facecie co przelazł przez płot do krowy. I do niej ćwierkał, jaka to słodka... a potem szybko uciekła przed tym bykiem. :P

Lis, przeczytałam, że na krowach jeździłeś. :P Nie ma to jak patrzeć pobierznie na post. XD
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #212 : 2007-05-11, 22:22 »
He,he - ja tez czasami różne dziwne rzeczy czytam. ;p Na krowie jeszcze jeżdzic nie próbowałem. :D

Forum Zwierzaki

Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedz #212 : 2007-05-11, 22:22 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #213 : 2007-05-11, 22:36 »
A ja jakie bzdury czasem odczytuję :roll: Raz nawet odpisałam komuś zupełnie bez sensu i dopiero potem jeszcze raz spojrzałam na post :o ... i szybko zmieniłam treść odpowiedzi:P

Ja na wsi nigdy nie miałam żadnej rodziny, więc bardzo rzadko bywałam... Tak więc zupełnie nieobyta jestem z inwentarzem :) W dzieciństwie o mały włos, a oberwałabym od konia. Stał sobie w stajni, a ja chciałam do niego podejść. Byłam już bliziutko, gdy odwrócony do mnie zadem koń wierzgnął tylną nogą w moją stronę... Kopyto było chyba kilka centymetrów od mojego kolana... Przestraszyłam się wtedy i doszłam do wniosku, że nie należy do zwierzęcia zbyt blisko podchodzić, zwłaszcza od tyłu.
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #214 : 2007-05-11, 22:43 »
Hi,hi - bisko pdchodzić można,ale nie od tyłu,a zwłaszcza do konia. :D Na wsi durzo zwierzaków było - kury,kaczki,gęsi,krowy,owce...muchy i komary :D żaby,krety,myszy,chomiki...więcej nie pamiętam  :/ a i tak niezłą wiązankę strzeliem... :D

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #215 : 2007-05-11, 23:02 »
Chomiki? Na pewno? :P
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #216 : 2007-05-11, 23:11 »
Na plach żyją dzikie chomiki,tylko nie pamiętam,jaka to odmiana... :/ chyba chomik Europejski,ale pewien nie jestem... :roll:

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #217 : 2007-05-11, 23:39 »
A ja myślałam, że dzikich chomików u nas nie ma :oops:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #218 : 2007-05-11, 23:51 »
Nie jestem pewien,czy jeszcze są...jak zwykle,o wszystko obwinia się drapierzniki....

Forum Zwierzaki

Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedz #218 : 2007-05-11, 23:51 »

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #219 : 2007-05-12, 01:09 »
pewnie, że były dzikie chomiki, sama widziałam :). A co do zwierząt wiejskich - ja podobnie jak IBDG nie mam rodziny na wsi, więc nie wiem, jak się np. przy krowach zachować. Za to kozy to co innego :D - fajne zwierzęta, przesympatyczne
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #220 : 2007-05-12, 16:16 »
Na wsi,niestety,doceniane są tylko te zwierzęta,które są pożyteczne - dają mleko,jajka,lub mięso... :( inne zwierzaki,to darmozjady  :roll: a trzymanie w domu psa,to jakaś fanaberja... :( Mże teraz się coś zmieniło?.

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #221 : 2007-05-12, 16:21 »
Mże teraz się coś zmieniło?.

Niestety - bywam na wsi co rok i nigdy nie widziałam psa w domu, aczkolwiek sąsiadka ma dwa rodowodowe bernardyny - one wchodzą do domu tylko w lato, kiedy jest im gorąco.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #222 : 2007-05-12, 16:26 »
Czyli nadal jest tak,jak to zapamiętałem.... :( Jeszcze gorzej się traktje dzikie zwierzaki,które ośmielą się zapuścic na terytorja człowieka - pamiętam,jak z 10 lat temu,babcia namawiała okolicznych sąsiadów,żeby pszli z widłami na lisa.. :( nic im jeszcze nie zrobił,ale ośmielił się życ za blisko człwieka... :roll:

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #223 : 2007-05-12, 16:30 »
pamiętam,jak z 10 lat temu,babcia namawiała okolicznych sąsiadów,żeby pszli z widłami na lisa.. :( nic im jeszcze nie zrobił,ale ośmielił się życ za blisko człwieka... :roll:

Nasz najbliższy <w sensie najbliżej mieszka> sąsiad idzie z widłami do swojego KONIA.. Ale temu to się już nie dziwię, jak zabił dwa własne psy :/
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #224 : 2007-05-12, 16:33 »
Dużo wody musi upłynąć, zanim coś się zmieni na lepsze... Pokłady obojętności i znieczulicy wobec zwierząt są tak wielkie, że chyba paru pokoleń trzeba, by dostrzec wyraźną poprawę... Nie jestem optymistką w tej kwestii :(

Kiba, a cóż to za potwór mieszka obok Was? :shock:
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedz #224 : 2007-05-12, 16:33 »

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #225 : 2007-05-12, 16:36 »
Kiba, a cóż to za potwór mieszka obok Was? :shock:

W sumie nie obok mojego domu <ta...w W-wie gość z koniem xP>, tylko cioci. A potwór taki - pijak, prymityw i delikatnie mówiąc idiota. Obydwie sprawy były już na policji, ale nic mu nie zrobili :(
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #226 : 2007-05-12, 16:53 »
Jak zwykle... :ogien: czyn o małej szkodliwości społecznej  :( A takich debili jest,niestety,b.durzo... :(  Mimo wszystko,dzięki takiemu postępowaniu babci,zauważyłem jak ludzie traktują te zwierzęta i teraz b.je lubię. :D Babcia,niestety,zwierzaków nie lubiła - byli to dla niej tylko producenci żywności.... :roll:

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #227 : 2007-05-12, 17:46 »
Akurat psy na wsi widuję często. Nie wiem, jak im sie tam żyje, ale we wsi, w której mieszkał mój wujek były w prawie co drugim domu. Zgodze się jednak, że na wsi traktowanie zwierząt jest okropne. Utopienie małych kociąt, czy piesków bywa przecież częstą praktyką. I zmienienie tego w pokoleniu starszych ludzi jest raczej niestety niemożliwe.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #228 : 2007-05-12, 18:09 »
Do tego dochodzi trzymanie psów na łańcuchach często bez wody. Jesteśmy krajem członkowskim UE w której obowiązuje zakaz trzymania psów na łańcuchach. Nie słyszałem o przestrzeganiu tego prawa w Polsce.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #229 : 2007-05-12, 18:26 »
Motoduf, psy na wsi są, ale w obejściu, raczej nie w domu... Są do pilnowania, nie do pieszczenia... Nie dba się o nie, nie leczy, po co? Jak nie ten, będzie inny :roll: Dziurawe budy, resztki z obiadu, całe życie na łańcuchu... Koleżanka opowiadała, jak jej rodzina dziwiła się, gdy brała psa na spacer. Nie rozumieli, po co? :roll:

Zoolog, ja też nie słyszałam o przypadku, by ktoś został za to ukarany...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #230 : 2007-05-12, 18:42 »
IBDG - masz rację - psy na wsi są tylko do pilnowania obejścia i tylko na dworze - pamiętam,jacy dziadkowie byli żli,kiedy przyjeżdzaliśmy na wakacje z psem " domowym "...

Forum Zwierzaki

Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedz #230 : 2007-05-12, 18:42 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #231 : 2007-05-12, 18:46 »
Słyszałam, jak pewien rolnik, do którego przyjechali goście z psem, narzekał, że pies wszedł do takiego specjalnego, przeznaczonego tylko na szczególne okazje i dla gości, pokoju. Stwierdził niezadowolony, że "do tego pokoju nawet on nie wchodzi" :lol: 
Zapisane
IBDG Wrocław

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #232 : 2007-05-12, 18:49 »
IBDG - masz rację - psy na wsi są tylko do pilnowania obejścia i tylko na dworze - pamiętam,jacy dziadkowie byli żli,kiedy przyjeżdzaliśmy na wakacje z psem " domowym "...

Dokładnie...u mnie tak samo, chociaż Alik wtedy w gruncie rzeczy w domu był tylko w nocy, i nie w ich domu, tylko cioci. A na dworze stróżował nie gorzej, niż tamte psiaki.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #233 : 2007-05-12, 18:50 »
Na szczęśccie,z takim orginałem do czynienia nie miałem....Nasz pies też prawie cały dzień przebywał na dworze,ale w nocy spał w domu.Bacia z dziadkiem krzywo patrzyli,że im pies po pkoju chodzi...

Akane

  • Gość
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #234 : 2007-05-24, 16:20 »
Co do psów i zasad, to denerwuje mnie że w wielu fajnych dla zwierząt miejscach jest zakaz wyprowadzania psów. Na moim osiedlu są dwa miejsca dla piesków: jedno- koło budowy nowych bloków, brudno, mnóstwo szkieł i pijaków(jednym słowem przyjemne miejsce- nie ma co) oraz drugie- baaaardzo wąski pas zakurzonej od samochodów trawy, bo tuż obok jest jezdnia(jednym słowem idealne miejsce na spacer...).  Ja nie mam psa, ale moja koleżanka ma i często jak jest z nim na takim małym placu zabaw, to zaraz babsztyle takie- wynocha mi stąd! to nie miejsce dla psów!...

Co do nie lubianych przeze mnie zwierząt to są takie muchy, nie pamiętam jak się one nazywają, ale okropnie gryzą. Moją koleżankę jak raz ugryzła to cała noga jej spuchnęła i musiała do szpitala iść. Przeszło jej całe szczęście po jakiś okładach :P
Zapisane

Kira

  • Gość
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #235 : 2007-05-29, 10:39 »
nie lubie warsawskich i miastowych gołębi :/ własnie jeden ulokował sie w rynnie i jest chory i od 2 dni tam siedzi za niedługo padnie...
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #236 : 2007-05-29, 20:34 »
nie lubie warsawskich i miastowych gołębi :/ własnie jeden ulokował sie w rynnie i jest chory i od 2 dni tam siedzi za niedługo padnie...
Po pierwsze należy mu pomóc. Można go zanieść do Ptasiego Azylu znajdującego się w warszawskim zoo. Po drugie nie padnie ,tylko jeżeli już to umrze.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #237 : 2007-05-29, 20:40 »
nie lubie warsawskich i miastowych gołębi :/ własnie jeden ulokował sie w rynnie i jest chory i od 2 dni tam siedzi za niedługo padnie...

Czy to mogą być słowa miłośniczki zwierząt...? :/
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedz #237 : 2007-05-29, 20:40 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #238 : 2007-05-29, 22:38 »
IBDG - też się nad tym zastanawiam....... :roll: Przecież można ptaka zanieść do weta....

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #239 : 2007-05-30, 07:40 »
nie lubie warsawskich i miastowych gołębi :/ własnie jeden ulokował sie w rynnie i jest chory i od 2 dni tam siedzi za niedługo padnie...

Nie lubisz ich za to, że chorują w pobliżu ciebie? Wybacz, jeśli nadinterpretacja, ale tak to właśnie zrozumiałam.

Czy to mogą być słowa miłośniczki zwierząt...? :/

Dokładnie.

IBDG - też się nad tym zastanawiam....... :roll: Przecież można ptaka zanieść do weta....

A mnie zastanawia jeszcze jedna sprawa - jak można od dwóch dni patrzeć na cierpienie zwierzęcia i nic z tym nie robić?
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.114 sekund z 27 zapytaniami.