Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Do dołu

Autor Wątek: Zwierzęta, których nie lubicie  (Przeczytany 50764 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #270 : 2007-06-09, 20:23 »
kurcze, nie wiedzialam ze trudno jest spotkać kruki, w Krakowie, dzielnicy Nowej Huty jest ich dużoo ^^

U mnie nadal jest gniazdo takich małych ptaszysk, będą miały trzecie jaja (czy to możliwe?)
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #271 : 2007-06-10, 21:02 »
Kira Twoje argumenty zupełnie mnie nie przekonują. A tak  na marginesie to prusaki są owadami.Również robakami nie są dżdżownice, rureczniki itd.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #272 : 2007-06-10, 22:24 »
Co do kruków,to są one pod ochroną i powinno być ich dużo,ponieważ myśiwi już od dłuższego czasu domagają się przywrócenia ich do grona zwierzyny łownej... :(  :roll: Dla nich kruk,jest, po lisie,wrogiem numer dwa.... :(

Forum Zwierzaki

Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedz #272 : 2007-06-10, 22:24 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #273 : 2007-06-11, 14:18 »
W słubicach jet kruków od grona :D
Piękne ptaki....są czaddddd :P

Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Akane

  • Gość
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #274 : 2007-06-11, 14:45 »
A jesteś pewna, że to kruki a nie gawrony? ;) One przecież bardzo rzadkie są i nie jestem pewna czy one by tak chciały w miastach przebywać ;) U nas są tylko kawki, gawrony, sroki i czasem wrona siwa przeleci ;) Tak z krukowatych przynajmniej.

Mnie wczoraj użarła wielka gryząca mucha i mi to strasznie spuchło, be nie lubię tych muszysk... Nie wiem jak one się nazywają, ale okropnie gryzą...

Mam takie pytanko: czym są te rybiki? Bo to przecież chyba nie owady...   :mysli:
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #275 : 2007-06-11, 14:47 »
To kruki, gawrony też są..... kawki, sroki, wrony to wszystko tu jest :D
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #276 : 2007-06-11, 20:50 »
A jesteś pewna, że to kruki a nie gawrony? ;) One przecież bardzo rzadkie są i nie jestem pewna czy one by tak chciały w miastach przebywać ;) U nas są tylko kawki, gawrony, sroki i czasem wrona siwa przeleci ;) Tak z krukowatych przynajmniej.

Mnie wczoraj użarła wielka gryząca mucha i mi to strasznie spuchło, be nie lubię tych muszysk... Nie wiem jak one się nazywają, ale okropnie gryzą...

Mam takie pytanko: czym są te rybiki? Bo to przecież chyba nie owady...   :mysli:
Jak najbardziej owady, tylko nie posiadające skrzydeł. Rybik cukrowy jest zaliczany do rzędu szczeciogonków ( Thysanura) w obrębie podgromady owadów bezskrzydłych (Apterygota).
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #277 : 2007-06-11, 21:08 »
Rybiki należą do najstarszych owadów, żyjących na naszej planecie. Kiedyś w TV pokazywano kawałek bursztynu z wtopionym rybikiem... Czasem i w TV coś pożytecznego powiedzą ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #278 : 2007-06-11, 21:53 »
A jakie te rybiki są paskudne, szczególnie tutaj, widziałam już takiego o długości ok. 3 cm, fuuj
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedz #278 : 2007-06-11, 21:53 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #279 : 2007-06-11, 22:28 »
Na wsi w łazience jest ich kupa.... nie przepadam za nimi ale staram się je wyżucać za dom a nie deptać.....postępuje tak z wszystkimi owadami i pajęczakowatymi w domu prócz komarów, much i meszek. Je zabijam gazetą..... z premedytacją.
Tylko żeby nie wzbudziło to w kimś odrazy do mnie że tak je załatwiam..... nikt im nie kazał włazić do mojego domu i mnie gryźć.

Jak mieszkałam jeszcze gdzie indziej to miałam zawsze na wiosnę mrówki w łazience....jak byłam mała siedząc na kibelku i oddając się przyjemnością z tym związanym deptałam mrówki....
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #280 : 2007-06-11, 23:07 »
U mnie, na szczęście, rybiki rzadko bywają, ale w poprzednim mieszkaniu było gorzej. Co dziwne, najczęściej widywałam je w przedpokoju, może miało to związek ze zsypem na śmieci? Tu, gdzie teraz mieszkam, zsypy są nieużywane, tak postanowili lokatorzy. Może to i dobrze... Chociaż, gdyby były odpowiednio eksploatowane i dezynfekowane, to problemu chyba nie powinno być? :/
A propos kibelkowego towarzystwa, w dzieciństwie byłam na koloniach nad morzem. Ogólnie było miło, niestety, toalety były... hmm... mało wykwintne ;p Szereg drewnianych budek, w środku siedzisko z dziurą :roll: I towarzystwo grubych, białych robaków z cieniutkim ogonkiem :roll: Do końca życia je zapamiętam... Powiem tylko tyle, że siku robiłam w krzakach na plaży. Wybaczam to sobie :P

Madziaro, podobno w Kanadzie wszystko (no, prawie wszystko) ;) jest wieksze, niz gdzie indziej... Prawda to?
Zapisane
IBDG Wrocław

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #281 : 2007-06-11, 23:19 »
IBDG: może nie wszystko, ale faktycznie robale jakieś większe tutaj :chytry:, dzisiaj podziwiałam dżdżownice na chodniku, miały ze 20 cm długości
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #282 : 2007-06-13, 10:43 »
rybiki to bardzo pożyteczne stworzonka :) warto sie z nimi zaprzyjaźnić :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #283 : 2007-06-13, 18:33 »
jakoś nie potrafię, bo są obrzydliwe, zwłaszcza kiedy człowiek je przywoła ostatnimi wpisami i ostatnio mi taki paskud po pokoju biegał, bleee
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #284 : 2007-06-13, 18:58 »
Ja też przyjaźnić się nie bedę z osobnikami, wyłażącymi z odpływu... bleee... A jakie to cwane, odwracają się do góry nogami i nieruchomieją, udając martwe... W dodatku trudniej je wtedy dostrzec, bo barwą zlewają się z podłożem...
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedz #284 : 2007-06-13, 18:58 »

Gabi_d

  • Gość
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #285 : 2007-06-14, 23:48 »
co do gołębi: mój teść je hoduje i to są naprawdę miłe zwierzątka, jeśli tylko nam nie narobią na głowę :)
Ktoś może się obrazić za to co teraz napisze, ale osobiscie bardzo nie lubie kotów...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #286 : 2007-06-15, 08:55 »
A za co ich nie lubisz? :P
Zapisane
IBDG Wrocław

ViViD

  • Gość
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #287 : 2007-06-15, 15:40 »
nie nawidze kotow wprost nie cierpie
Zapisane

Gabi_d

  • Gość
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #288 : 2007-06-15, 17:53 »
np. za to, ze (według mnie) są nieobliczalne... Patrze na kota i nie wiem co zaraz zrobi...czy rzuci sie na mnie czy ucieknie.jakis taki uraz mam :) raz przygarnelam kotka, a na drugi dzien mi zdechl (chyba wscieklizne mial. mozliwe to?) a raz czytalam sobie ksiazke na podworku i jakis dziki kot zza plecow mi na nia wskoczyl... za to nie lubie kotow :)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #289 : 2007-06-15, 18:00 »
Gabi, wyszło na to, że nie lubisz kotów, bo przygarnięty żył u Ciebie tylko jeden dzień... :P Wiem, że nie o to Ci chodziło, ale tak to zabrzmiało ;p
Gdyby mi tak kot znienacka wskoczył na plecy, pewnie bym się z lekka przestraszyła, ale potraktowałabym to z humorem, jako anegdotkę do opowiadania :P Moim zdaniem to żaden powód do nielubienia... :P Ja patrzę na koty z przyjemnością i bez jakichkolwiek obaw :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Luka

  • Gość
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #290 : 2007-06-15, 18:47 »
eśli tylko nam nie narobią na głowę :)
Co należy zrobić, jak gołąb narobi nam na głowę?
Podziękować Bogu, że nie dał skrzydeł krowom :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedz #290 : 2007-06-15, 18:47 »

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #291 : 2007-06-15, 18:51 »
ja uwielbiam koty, są czaderskie ^^
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Gabi_d

  • Gość
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #292 : 2007-06-15, 19:00 »
Co należy zrobić, jak gołąb narobi nam na głowę?
Podziękować Bogu, że nie dał skrzydeł krowom :D

dobre :)
a do co kotow to po prostu mam uraz... i tyle :)
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #293 : 2007-06-15, 20:40 »
np. za to, ze (według mnie) są nieobliczalne... Patrze na kota i nie wiem co zaraz zrobi...czy rzuci sie na mnie czy ucieknie.jakis taki uraz mam :) raz przygarnelam kotka, a na drugi dzien mi zdechl (chyba wscieklizne mial. mozliwe to?) a raz czytalam sobie ksiazke na podworku i jakis dziki kot zza plecow mi na nia wskoczyl... za to nie lubie kotow :)
Umarł, każdemu zwierzęciu należy się szacunek.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Gabi_d

  • Gość
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #294 : 2007-06-16, 13:33 »
Przepraszam jezeli kogos przez to urazilam. To wcale nie znaczy, że nie szanuje zwierzat. W moim otoczeniu tak sie po prostu mowi i nigdy jakos nie przywiazywalam wagi do tego slowa
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #295 : 2007-06-16, 20:39 »
Przepraszam jezeli kogos przez to urazilam. To wcale nie znaczy, że nie szanuje zwierzat. W moim otoczeniu tak sie po prostu mowi i nigdy jakos nie przywiazywalam wagi do tego slowa
Właśnie dlatego, że tak się mówi należy zmieniać nasze słownictwo w tym względzie. Słowo "zdechł" ma znaczenie pogardliwe, nawet jeżeli ktoś kocha zwierzęta. W jego ustach brzmi wtedy bardzo dziwnie. Vitus B. Droscher mój Mistrz również w odniesieniu do bezkręgowców używa słowa "umarł".
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Gabi_d

  • Gość
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #296 : 2007-06-16, 23:15 »
szczerze mowiac nigdy sie nad tym nie zastanawialam. no i teraz wiem, ze popelnilam blad
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #297 : 2007-06-18, 18:44 »
Po długim i intensywnym myśleniu nad nielubianymi zwierzętami doszłam do wniosku, że nie lubie tylko komarów i kleszczy. Jest jeszcze kilka innych zwierząt, których nie darzę sympatią, ale nie przeszkadzają mi.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedz #297 : 2007-06-18, 18:44 »

Mój koffany dog

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 738
Odp: Zwierzęta, których nie lubicie
« Odpowiedź #298 : 2007-06-28, 22:13 »
Tak po dłuższym zastanoieniu doszłam do wniosku, że brzydze sie pająków, ale każde zwierze jest potrzebne w ekosystemie, wiec trzeba sie z nimi pogodzić xD kleszcze też ie należą do moich idoli :/
Zapisane
"Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią" - Anonim

***

Człowiek to psie wyobrażenie boga ..

kaska9141868

  • Gość
Odp: Zwierzeta ktorych nie lubisz (niestety sa takie)
« Odpowiedź #299 : 2007-07-05, 08:06 »
ja nielubie tylko wszystkich istniejacych owadow i pajakow.
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 27 zapytaniami.