Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kanarek a ryżowiec  (Przeczytany 6553 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aluniek

  • Gość
Kanarek a ryżowiec
« : 2004-02-20, 18:27 »
Mam takie pytanie, czy ma ktos z was doswiadczenie w trzymaniu kanarka z ryzowcem?
Kanarka mam juz prawie 3 lata, a dzisiaj przygarnelam niechcianego ryżowca i zastanawiam sie jaka mieszanka z tego wyniknie ;) Oczywiście nie bede ich krzyzowac... oba to samce.
Zapisane

Sylwia23

  • Gość
Kanarek a ryżowiec
« Odpowiedź #1 : 2004-02-23, 19:29 »
Z tego, co czytalam, wynika, ze ryzowiec moze atakowac kanarka, bo to dosyc agresywny ptak. Ale to zalezy oczywiscie od temperamentu ptaszka.
Ciesze sie, ze przygarnelas go, bo to bardzo towarzyski ptak. Ja mam mojego od wakacji i choc jeszcze nie siada na reku, lata za mna ciagle i obserwuje, co robie, spiewa do mnie i grucha jak golabek :)
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Kanarek a ryżowiec
« Odpowiedź #2 : 2004-02-23, 23:51 »
Pierwsze koty za ploty :) Panowie sie nawet dogaduja :)
Z ryzowcem przybyla tez papuzka falista, ale poniewaz byly razem trzymane przez 3 lata, to okrucienstwem bylo by je rozdzielac. Takze cala 3 na poczatku sie sobie przypatrywala, kanarek bardzo entuzjastycznie i przyjazdnie do tego podszedl.
Jest tylko jeden wielki problem, gdyz nowe ptaki prawie w ogole latac nie umieja :( Falista juz sobie jakos radzi, natomiast Ryzowiec jak wiroplat trzepie skrzydlami. Totalnie nie skoordynowane ruchy maja, a do tego dochodzi jeszcze caly w skowronkach kanarek, ktory sie cieszy, ze wreszcie ma towarzystwo do latania... Takze troche to czasami przeszkadza i dezorientuje, ale jakos sobie radzimy wszyscy w nowej sytuacji.
Czasami jak Timon [kanar] podleci na klatke tamtych Ryzowiec go troche po nozkach probuje skubac... Natomiast jak Ryzowiec wyladowal u swinek morskich [miejsce uwielbiane przez Timona], to sie Timon prezyl i ustawial nowego kolege ;)
Kanarki juz mialam, inne papugi tez, ale z Ryzowcem i Falista, to jestem totalna debiutantka ;) W kazdym razie mile ptaki  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kanarek a ryżowiec
« Odpowiedz #2 : 2004-02-23, 23:51 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 22 zapytaniami.