Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Budka legowa  (Przeczytany 2164 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

siba

  • Gość
Budka legowa
« : 2004-02-23, 10:42 »
Na mojej bardzo starej sliwie  sa ( a wlasciwie byly ) dwie budki legowe , ale niestety kiedy teraz chcielismy sprawdzic w jakim sa stanie okazalo sie , ze to totalne prochno i rozsypaly nam sie w rekach. Teraz zrobilismy nowe i nie wiem czy ja powinnam do srodka wlozyc jakies sianko czy piorka , czy jakis inny material wyscielajacy ? Nigdy nie robilam takich budek ( tamte byly jeszcze po poprzednich wlascicielach sliwy) .
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Budka legowa
« Odpowiedź #1 : 2004-02-23, 19:34 »
Ptaszki same je sobie świetnie wymoszczą.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Galago De Codi

  • Gość
Budka legowa
« Odpowiedź #2 : 2004-02-24, 09:50 »
jak najmniej w środku ludzkiego zapachu... szybciej polubią to miejsce.. mam tylko jedno pytanie... czy ta budka jest dobrze zab. przed kotami.... ??
To dosc wazne.. ja musiałem ją na kiju umieścić nabitym kolcami by sobie dały spox. bo tak nic nie skutkowało... całe osiedle kocurów czatowało na drzewie..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Budka legowa
« Odpowiedz #2 : 2004-02-24, 09:50 »

siba

  • Gość
Budka legowa
« Odpowiedź #3 : 2004-02-24, 10:30 »
No wlasnie ... nie wiem. Bo chce powiesic tak jak bylo , a nie wiem jak to sie sprawdzalo w poprzednich latach . W starych budkach byly slady bytnosci ptakow , ale to jeszcze o niczym nie swiadczy. Teraz bede mogla poobserwowac , ale nie bardzo widze mozliwosc  pewnego zabezpieczenia , chyba , ze jakies plstikowe kolnierze zaloze na galeziach  :?:
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Budka legowa
« Odpowiedź #4 : 2004-04-19, 11:22 »
Ja mam na drzewie budke dla ptakow, ale juz drugi rok wisi pusta. Co zrobc zeby sie ktos do niej wprowadzil? Czy moze musi ich byc wiecej, albo wici na zlej wysokosci? Cala zime mialy wysypywane jedzenie, przylatywalo bardzo duzo ptakow, a teraz ani jednego. :(
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

madcoy

  • Gość
Budka legowa
« Odpowiedź #5 : 2004-05-04, 14:14 »
Cytat: kkaassiiaa
Ja mam na drzewie budke dla ptakow, ale juz drugi rok wisi pusta. Co zrobc zeby sie ktos do niej wprowadzil? Czy moze musi ich byc wiecej, albo wici na zlej wysokosci? Cala zime mialy wysypywane jedzenie, przylatywalo bardzo duzo ptakow, a teraz ani jednego. :(

Przyczyn moze byc kilka.
1. Budka wisi za nisko.
2. Budka wisi po nieprawidlowej stronie (swiata). Na pewno nie moze wisiec w strone poludniowa.
3. W poblizu ma gniazdo/budke inna para, ktora nie pozwoli na zalozenie gniazda w "swoim rewirze".
4. Otwor budki jest za duzy. Np male ptaki nei zaloza gniazda w budce ktora ma duzo wiekszy otwor, niz taki przez jaki przecisna sie one same.


Przyklad: mam u siebie szpaki i pliszki siwe. Sobie nie przeszkadzaja, ale niech pokaze sie inna para pliszek lub szpakow - zaczyna sie awantura, oczywiscie szpaki ganiaja inne szpaki, a pliszki inne pliszki. Do tego w lesie za plotem sa gniazda sojek. Te dopiero potrafia sie awanturowac o rewir.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Budka legowa
« Odpowiedź #6 : 2004-05-04, 14:29 »
Cytuj
1. Budka wisi za nisko.

A na jakiej wysokosci powinna wisiec? Wisi raczej wysoko, wiekszej drabiny nie mialam.
Cytuj
2. Budka wisi po nieprawidlowej stronie (swiata).

niestety jest na poludnie, ale w tym roku juz i tak chyba jest za pozno na zmiany.

Cytuj
3. W poblizu ma gniazdo/budke inna para, ktora nie pozwoli na zalozenie gniazda w "swoim rewirze".

Nie zauwazylam w poblizu innych gniazd. A nie moze byc na drzewie wiecej niz jedna budka?
Cytuj
4. Otwor budki jest za duzy.

wydaje mi sie, ze jest prawidlowy.
Moze jak powiesze budke z innej strony to sie wprowadza jakies ptaki.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

madcoy

  • Gość
Budka legowa
« Odpowiedź #7 : 2004-05-04, 14:34 »
1. Jak najwyzej, oczywiscie na w miare grubym pniu.
2. No wlasnie... i nie jest za pozno. Wiele gatunkow ptakow na po dwa legi w sezonie.
Chocby wroble, czy pliszki.
3. Mozesz powiesic dwie - ale i tak zamieszkana bedzie jedna.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 23 zapytaniami.