Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: lisy&co  (Przeczytany 1899 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
lisy&co
« : 2004-02-25, 09:35 »
no wiec potrzebuje materialow odnosnie skladu pokarmu lisow itp, chodzi o opracowania naukowe, nie interesuja mnie tez lisy hodowlane....to maja byc takie dzikuski z puszczy ;) jakbyscie mieli to samo odnosnie borsuka tez dajcie znac.... bede wdzieczna takze za zdjecia czy to tropow, czy tez kupek -smierdzaca sprawa :lol:  czy tez samych lisow, moze z jakas lisia zdobycza? ;) tak samo gatunkow p gryzoni pozeranych przez liski....

moze ktos mialby pozyczyc jakies opracowania w formie ksiazkowej?

Tafta

  • Gość
lisy&co
« Odpowiedź #1 : 2004-02-25, 15:45 »
uuuuu... widzę, że praca magisterska się pisze ;)
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
lisy&co
« Odpowiedź #2 : 2004-02-25, 16:24 »
musze poszukac, mam pare ksauzek o chodowli futerkowych ze szkoły.. ale to było dawno i nieprawda.. wiec nic nie obiecuje.

   Lis w naturze jest wszystkozercą. Gryzonie, jajka, owoce, jagody... nie wybrzydza za bardzo...
Zapisane

Forum Zwierzaki

lisy&co
« Odpowiedz #2 : 2004-02-25, 16:24 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
lisy&co
« Odpowiedź #3 : 2004-03-01, 10:48 »
tja xarq stety badz niestety :P bosh bylismy na terenowach z gospodarowania populacjami zwierzat  w puszczy knyszynskiej - tam bede pisac prace - i sie zalamalam jakie to wielkie i jak ogromny teren mam opracowac :|  do tego tylko jeden lisi trop spotkalismy... na 5h lazenia... :roll:  

galago bylabym wdzieczna...tak to ja tez sie orientuje co lis wpyla ale chodzi o naukowe opracowania, dane w cyferkach wrecz... do tego opracowania poszczegolnych typow srodowisk, z lasow, borow, lak, terenow podmoklych.... to ma spory wplyw na to co wpyla lis...zmienia sie to tez od ory roq... no a poza tym to potrzebuje oznaczen do gatunku konkretnego, stwierdzenie gryzonie nic mi nie da....musze wiedziec co to bylo, czy jakis rzesorek, czy ryjowka, czy darniowka czy jakas mycha... eh przeraza mnie to wszystko :| a moglam se roslinki hodowac :roll:

Galago De Codi

  • Gość
lisy&co
« Odpowiedź #4 : 2004-03-01, 11:11 »
Ja mam materiały ale z hodowli lisów, prawdopodobnie dawki zywieniowe, ale nie mam mat. dot. co jedzą w naturze..
    A na AR nie ma w bibliotece?
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
lisy&co
« Odpowiedź #5 : 2004-03-01, 15:48 »
wiesz problem w tym ze ja tu w bialymstoku nie mam zadnej ar.... no ale nic to, jakos sobie poradimy :) przedemna 2,5roq frowania tu i tam :wink: bosh zebym tylko na wilka jakiegos si enie natknela.... :roll:

Galago De Codi

  • Gość
lisy&co
« Odpowiedź #6 : 2004-03-01, 17:24 »
Podaj mi całkowita nazwę temetu.. zobaczę co sie da zrobić..
ja mam tylko 100 km do AR poznan.. moze ktos bedzie jechal
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
lisy&co
« Odpowiedź #7 : 2004-03-01, 17:40 »
tzn temat w tej chwili brzmi wybrane zagadnienia z ekologii lisa, ale bedzie potem sprecyzowany na pokarm lisa, czyli co je, gdzie je, w jakich ilosciach itd..

Koira_Dżeki

  • Gość
lisy&co
« Odpowiedź #8 : 2004-03-06, 21:48 »
Lis jest mięsożerny. Główne jego pożywienie stanowią myszy, ale zjada także żaby, jaszczurki, ryby, raki, ptaki, jaja ptasie, króliki, zające, a nawet koźlaka. Nie gardzi również padliną. Ponadto zjada jagody i owoce (gruszki, jabłka) oraz ślimaki, dżdżownice i larwy chrząszczy.
Lis pełni w lesie funkcje sanitarne (sanitariusz). Spośród zwierzyny łownej chwyta bowiem przede wszystkim sztuki chore i słabe. Lisica w okresie karmienia młodych wyrządza duże szkody wśród zdrowej zwierzyny, głównie młodzieży. Lis żeruje zasadniczo w nocy. Jeżeli jednak nie spodziewa się niebezpieczeństwa, to rozpoczyna polowanie nawet już od południa lub nieco wcześniej (zwłaszcza w zimie, ponieważ trudniej mu jest zdobyć żer). Największe szkody robią lisy w lecie, kiedy to stare muszą dostarczać żeru młodym. Wtedy zakradają się nawet do zabudowań gospodarczych, aby zdobyć drób lub złapać oddaloną od zabudowań kurę itp. Lis swoją zdobycz upolowaną lub znalezioną padła "zarzyna" podobnie jak ryś, odgryzając najpierw łeb. Po nasyceniu się niektóre kawałki żeru zakopuje "na zapas" i w późniejszym czasie wraca w to miejsce.


To wszystko co znalazłam...
Zapisane

Forum Zwierzaki

lisy&co
« Odpowiedz #8 : 2004-03-06, 21:48 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
lisy&co
« Odpowiedź #9 : 2004-03-07, 13:11 »
dzieki tyle i ja wiem, a teraz poprosze dane statystyczne i spis gatuneczkow ;)

ale dzieki za staranie i zainteresowanie

Koira_Dżeki

  • Gość
lisy&co
« Odpowiedź #10 : 2004-03-14, 16:55 »
gatunków... jest ich 48... :) trochę ich tam jest... dzisiaj nie mam za bardzo czasu, ale jutro napiszę Ci co wiem... jeśli jeszcze potrzebujesz :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
lisy&co
« Odpowiedź #11 : 2004-03-14, 18:17 »
wiesz co koira....hehe jak tak chcesz pomuc to jeszcze zrob za mnie analize zawartosci zoladkow i odchodow ;) nie wystarcza mi same nazwy gatunkow, potrzebuje calych opracowan, to nie jest 15minutowy referat ze mam wymienic i juz, a praca magisterska, tu potrzeba cos wiecej,nie bez powodu czeka mnie 2,5 roq pracy w terenie i laboratorium, takich informacji jakie mi w tej chwili podajesz to ja mam tu u siebie sporo a mi potrzebna jest fachowa literatura, materialy naukowe a nie ciekawostki z gazetki przyrodnczej, wiec jezeli takowe opracowania masz byla bym wdieczna za udostepnienie ich, bez sensu zas jest wypisywanie ze lis je myszki robaczki i bla bla a mlodych ma tyle i tyle, to mi ni chlodzi ni ziebi...
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 24 zapytaniami.