Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dwa dzikuski  (Przeczytany 1044 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylwia23

  • Gość
Dwa dzikuski
« : 2004-08-11, 21:46 »
Mam niecodzienny problem: po mojej tygodniowej nieobecnosci w domu, podczas ktorej ptakami opiekowali sie rodzice, moje dwa ryzowce zdziczaly (byly w miare oswojone). Lataja w panice, jak tylko sie zblize, w ogole mi nie ufaja. Rodzice nieswiadomie wprowadzili drobne zmiany w klatce ale nie sadzilam, ze tak to sie odbije na zwierzakach  :?  
Teraz spedzam cale dni poza domem, wiec nie mam jak ich oswoic.. Niedziele siedze w pokoju, ale to chyba za malo, zeby sobie mnie przypomnialy? Czy jest szansa, zeby bylo jak przedtem, czy mam dac im zyc "dziko"?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Dwa dzikuski
« Odpowiedź #1 : 2004-08-12, 10:44 »
mysle - chociaz sie nie znam za bardzo na ptakach - ze lepiej byloby je oswoic od nowa. zycie dziko ma swoje zalety, ale, po pierwsze- co za przyjemnosc z obcowania z takimi ptasiami, po drugie- moga Ci narobic problemow (nie dac sie zlapac do klatki itp.). to ze jednego dnia siedzisz w pokoju to raczej sporo za malo zeby sie oswoily od nowa.. mysle ze powinnas troszke wiecej czasu poswiecic im, i nie tylko siedziec w tym samym pokoju, ale podchodzic do ich klatki, mowic do nich.. :)
Zapisane

_K_U_B_A_

  • Gość
Dwa dzikuski
« Odpowiedź #2 : 2004-09-20, 19:13 »
a długo trzeba siedzieć przy nich i gadać do nich w ciągu dnia??? :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dwa dzikuski
« Odpowiedz #2 : 2004-09-20, 19:13 »

Naomi151

  • Gość
Dwa dzikuski
« Odpowiedź #3 : 2004-09-21, 10:40 »
Mślę żę powinieneś przebywć w ich pobliżu jak najczęściej możesz, przemawiaj do nich łagodnie, może spróbuj powoli wkładać rękę do klatki, podawać im jedzenie z ręki, ale nie wykonuj przy nich gwałtownych ruchów. Postaraj się dać im do zrozumienia żę nic im nie grozi z twojej strony i w końcu ci zaufają.
Zapisane

Pleiades

  • Gość
Dwa dzikuski
« Odpowiedź #4 : 2004-09-27, 18:19 »
A co to znaczy: "drobne zmiany" w klatce ? Mysle, że to jest raczej powodem ich bojaźliwości, a nie to, że Cię przez tydzień zapomniały...
W jakim wieku są ptaszki ?
Zapisane

Sylwia23

  • Gość
Dwa dzikuski
« Odpowiedź #5 : 2004-09-27, 19:49 »
Zmieniono m.in. miejsce, w ktorym wisza karmniki i (tego sie domyslam) przy zmianie pokarmu rodzice wykonywali gwaltowne ruchy, co przy nowych twarzach pewnie bylo powodem zdziczenia.. Na szczescie juz jest wszystko po staremu  :)   :D
Teraz dwa razy sie zastanowie, zanim wyjade na wakacje  ;)
Dzieki serdeczne za odpowiedzi!!!
Zapisane

_K_U_B_A_

  • Gość
Dwa dzikuski
« Odpowiedź #6 : 2004-09-27, 20:33 »
ej a jak im dawać z ręki położyć smakołyk na ręce czy trzymać w palcach ;)
Zapisane

arke

  • Gość
Dwa dzikuski
« Odpowiedź #7 : 2004-09-27, 21:08 »
wydaje mi się ,że Kuba jak na twojego młodego ptaszka bo masz krótko to może z całej dłoni bo trzymać w palcach to juz troche bedzie musiała sie wysilic a w ręce jak połozysz na dłoni będzie zupełnie innaczej!
Zapisane

Pleiades

  • Gość
Dwa dzikuski
« Odpowiedź #8 : 2004-09-28, 10:10 »
Cieszę się, że wszystko wróciło do normy. U ryżowców takie zmiany zachowania przy zmianach w otoczeniu są normalne, ale dość  krótkotrwałe. Nie przejmuj się i jeżeli masz mozliwość, to wyjeżdżaj na wakacje, poinstruuj tylko rodziców, żeby starali się nic w tym czasie nie zmieniać w klatce. Tym samym złagodzisz stres u ptaków.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

Pleiades
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dwa dzikuski
« Odpowiedz #8 : 2004-09-28, 10:10 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 24 zapytaniami.