Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: świnki dwie  (Przeczytany 5374 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mili

  • Gość
świnki dwie
« : 2002-11-22, 17:55 »
Zdecydowałam się kupić drugą świnke. Dzisiaj w sklepie widziałam śliczną świneczke. Bardzo mi się podoba, i chciałabym ją mieć, pod warunkiem, że to będzie samczyk (moge dwoch chlopcow trzymac w jednej klatce, prawda?). Tylko swinka jest bardzo młodziutka i nie wiem czy moj prosiaczek trzy razy większy od niej, będzie ją akceptował... mysle ze tak, ale... wole sie upewnic :)  ;)
Zapisane

Saba

  • Gość
świnki dwie
« Odpowiedź #1 : 2002-11-22, 18:28 »
Nie powinnas sie obawiać. Mój świniaczek też dostał do towarzystwa młodszą świnkę i nic się nie działo. Wprawdzie była to samiczka... Ale gdy na świat przyszły dzieci szczęśliwy tatuś zamieszkał w jednej klatce z dwoma małymi synkami i nie było żadnych problemów. :wink:  Świnki lubią towarzystwo  8)
Zapisane

mili

  • Gość
świnki dwie
« Odpowiedź #2 : 2002-11-22, 19:05 »
Super ! Jutro zabieram tate, tata samochód i zasuwany do sklepu  po prosiaczka  :wink:  :wink:  8)  8)  8)  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

świnki dwie
« Odpowiedz #2 : 2002-11-22, 19:05 »

milka004

  • Gość
świnki dwie
« Odpowiedź #3 : 2002-11-23, 10:42 »
No a jak wrocisz to szybciutko opowiadaj o swince(o dwoch) :wink:
Zapisane

mili

  • Gość
świnki dwie
« Odpowiedź #4 : 2002-11-23, 11:56 »
tylko........ tata powiedział ze dwa samce będą się gryść... no i ja już nie wiem... bo jak bym kupila samiczke to po jakims czasie można ją wykastrować ? :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  Bo najchętniej to bym miala dwoch chlopcow bo maluszkow nie bedzie... ale jak mają sie grysc... :roll:
Zapisane

milka004

  • Gość
świnki dwie
« Odpowiedź #5 : 2002-11-23, 12:31 »
Ja zbytnio nie wiem, wiem tylko ze szylki mozna do siebie przyzwyczaic ale czy swinki... , tak jak saba pisala dwa samczyki to byla rodzina, wiec juz inna sprawa.
Na a wykastrowac to jak juz to by trzeba bylo samczyka tylko nie wiadomo jak on by sie potem czul...
Saba ratuj!!!!!!!!
Zapisane

Saba

  • Gość
świnki dwie
« Odpowiedź #6 : 2002-11-23, 12:38 »
To że moje świnki są rodziną nie ma znaczenia. Takie zwierzątka tego nie wyczuwają. Moje chłopoki mieszkają razem już dwa lata! (Dziewczynki zresztą też) I nic się nie dzieje. Zobaczcie w sklepach zoologicznych, przecież tam świnki też są razem (często już duże) i nie robią sobie krzywdy. Może się zdarzyć, że się pogonią po klatce, jeden drugiemu na głowę wejdzie i się zaprze, ale wcale się nie gryzą. Powtarzam, świnki lubią towarzystwo :wink:  8)  :wink:

Milka - 3 samczyki i 2 samiczki. Taaaka wielka rodzina :P
Zapisane

mili

  • Gość
świnki dwie
« Odpowiedź #7 : 2002-11-23, 13:24 »
Mam ją !! Jest śliczna  :wink:  :mrgreen:  Siedzi sobie w dużym plastkiowym pudełeczku zagrzebana w sianku  :mrgreen: Tam bedzie mieszkać przez kilka dni, dopóki się nie oswoi. Wtedy ja zapoznam z Jokerem :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: Jest biało czarna i cała śliczna  :kocham:  :kocham: tak jak Joker to rozetka  :)  :)  :)  :)
Tylko jeszcze nie wiem jak ją nazwe.....  :swinia:
Zapisane

Saba

  • Gość
świnki dwie
« Odpowiedź #8 : 2002-11-23, 13:27 »
Gratuluje, dobrze ze się zdecydowałaś 8) Masz pewność, że to samiec?
Zapisane

Forum Zwierzaki

świnki dwie
« Odpowiedz #8 : 2002-11-23, 13:27 »

mili

  • Gość
świnki dwie
« Odpowiedź #9 : 2002-11-23, 14:16 »
Nie mam pewności. A kupowałam ją  jako samiczke  ;)  I to jest bardziej samiczka  :wink:  ale i tak nie mam całkowitej pewności, bo jest jeszcze bardzo malutka....
Zapisane

Saba

  • Gość
świnki dwie
« Odpowiedź #10 : 2002-11-23, 14:50 »
Czemu samiczkę skoro chciałaś samca?
Teraz musisz uważać bardzo jeśli nie chcesz potomstwa ;)
Zapisane

milka004

  • Gość
świnki dwie
« Odpowiedź #11 : 2002-11-23, 16:07 »
:) Ciesze sie razem z toba, no ale wlasnie czemu samiczka????
Zapisane

mili

  • Gość
świnki dwie
« Odpowiedź #12 : 2002-11-23, 16:26 »
Wybrałam samiczke... przemyslalam wszystko jeszcze raz. Jeśli będą małe świnki to dokupie drugą klatke i mamusie z corkami dam do jednej a tatusia z synkami do drugiej. Wole nie ryzykować... bo jesli mialy by sie grysc, a potem jednego oddawac...
Zapisane

mili

  • Gość
świnki dwie
« Odpowiedź #13 : 2002-11-23, 16:58 »
Probowałam ich razem wypuścic na łóżko i Lusia (tak ją nazwałam ;) ) siedziała za kratkami klatki, a Joker byl po drugiej stronie. jak tylko poczuł inne zwierzątko, wyrwał do malutkiej, ale ja go zatrzymałam i wziełam na ręce. kiedy go trzymałam, Lusia podeszła do niego, a Joker zaczął się wyrywać. Kiedy Lusia schowała się za poduszką, Joker gulgotał na nią, i próbował się do niej dostać. Kiedy zaczeli sobie biegać, tzn ja trzymałam Jokera a Lusia była kolo niego, ten zaczął znowu gulgotać i nie wiem czy to było obwąchiwanie czy co innego.... Boje sie zeby nie zrobil nic Lusi... Czy takie zachowanie jest normalne ? Teraz Joker siedzi w klatce i piszczy...  :roll:
Zapisane

Saba

  • Gość
świnki dwie
« Odpowiedź #14 : 2002-11-23, 17:02 »
Wiesz Mili, szkoda że mi nie uwierzyłaś. Nigdy nie słyszałam, żeby samce się gryzły.
Teraz pewnie też nie uwierzysz, ale musze ci powiedzieć, że kilka świnek to jest bardzo duży kłopot (sprzątanie, zielenina, która w okresie zimowym jest bardzo droga, ale oczywiście do wszystkiego można się przyzwyczaić :) )
Zapisane

Forum Zwierzaki

świnki dwie
« Odpowiedz #14 : 2002-11-23, 17:02 »

mili

  • Gość
świnki dwie
« Odpowiedź #15 : 2002-11-23, 17:11 »
nie... ja Ci wierze! Ale Lusia to taka  cudowna świnka. Spokojna, ufna :)
Właśnie siedzi u mnie na kolanach. Już sie oswoiła, daje sie głaskać i brac na ręce :) A samczyk  w tamtym sklepie to straszny dzikusek... Lusia jest ladniejsza  ;) A Joker jest chyba nadal zly  :cry:  siedzi w klatce w sasiednim pokoju i piszy i probuje wyjsc... :(
Zapisane

Saba

  • Gość
świnki dwie
« Odpowiedź #16 : 2002-11-23, 17:47 »
Zapomnialam dodac, ze pisząc 'kilka świnek to problem' mialam na mysli wiecej niz 2  ;)
Zapisane

Gerda

  • Gość
świnki dwie
« Odpowiedź #17 : 2002-11-24, 14:51 »
Gratuluję zakupu świnki, zresztą takiej samej maści jak mój Igor :))) Stawiam jej  8) Aha obcmokaj ją tam ode mnie i Igora :)))
Zapisane

Ewelinka

  • Gość
świnki dwie
« Odpowiedź #18 : 2002-11-29, 20:26 »
Gerda tylko bez świntuszenia na tym forum, ty i twoje całuski  :lol:  :lol:  :lol:  Pozdrowienia dla was i waszych prosiaczków i świniaczków !
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 24 zapytaniami.