Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: świnka w potrzebie  (Przeczytany 661 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Morticia

  • Gość
świnka w potrzebie
« : 2004-01-16, 10:23 »
Mó prosiaczek ma bardzo dziwny tyłeczek I strasznie mu sierść wypada Nie drapie się ale sierść leci A przy6 ogonku ma całą posklejaną Tak jakby całe życie zadku nie mył Ma to od 2 lat chodzę z nim do wszystkich weterynarzy w okolicy i dają mu zaszczyk dzięki któremu sierść nie leci przez 2 dni i każą go kąpać albo a szamponie dla psów albo szarym mydle ale to nic nie dało i nie wiem co robić Trocinki ma często sprzątane ale kiedyś jak biegał sobie sam to spał w swoich licznych krujówkach a to prosiak i wszędzie sikał i może od tego Nie byłam w stanie latać cały dzień ze ścierką za nim Może przez to ma taki zadek??? Zaznaczam jeszcze raz że się nie drapie a soerść wypada cały rok
Zapisane

Giovanna

  • Gość
świnka w potrzebie
« Odpowiedź #1 : 2004-01-16, 11:53 »
Napisz do dr Lidii Lewndowskiej lidialew@poczta.fm albo do swinkowego pogotowia www.czwarta1.republika.pl, moze tam ci cos podpowiedza.
Zapisane

Morticia

  • Gość
świnka w potrzebie
« Odpowiedź #2 : 2004-01-16, 12:07 »
o dzięki A odpisują dość szybko i czy w ogóle odpisują??
Zapisane

Forum Zwierzaki

świnka w potrzebie
« Odpowiedz #2 : 2004-01-16, 12:07 »

kasiata

  • Gość
yh
« Odpowiedź #3 : 2004-01-16, 12:10 »
Mój prosiak też ma przy pupci posklejane futerka , strasznie wypada mu sierść . Ale wet mi powiedział żebym dawałam straaaasznie dużo WIT.C
i wykąpała w NIZORALU .
To niec nie dało , ale musze próbować dalej :)
Zapisane

Mika :)

  • Gość
świnka w potrzebie
« Odpowiedź #4 : 2004-01-16, 21:11 »
Cytat: Morticia
o dzięki A odpisują dość szybko i czy w ogóle odpisują??


Odpisują :)
Zapisane

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
świnka w potrzebie
« Odpowiedź #5 : 2004-01-16, 21:47 »
Czy to jest świnka długowłosa?Jeśli tak,to spróbuj jej obciąć posklejane futerko (ale delikatnie żeby jej krzywdy nie zrobić) a później,w miarę możliwości,przycinać regularnie.Kup jej granulat witaminowy i podawaj.Ja stosuję akurat "Granulat witaminowy" firmy Nestor,kosztuje coś ok.70 gr,mojej śwince bardzo smakuje.Zresztą świnki z reguły jedzą wszystko,co nie pachnie brzydko :) Spróbuj podawać niegazowaną wodę mineralną zamiast przegotowanej zwykłej,dostarczy jej to niektórych składników i mikroelementów.To na razie tyle,jeśli nie zapobiegnie to wypadaniu sierści to chociaż wycięcie pomoże trochę w utrzymaniu higieny.
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

Talagia

  • Gość
świnka w potrzebie
« Odpowiedź #6 : 2004-01-16, 22:15 »
A czy to jest samczyk? A posklejane jest w okolicach ogonka?
JEżeli tak to typowy objaw hormonalny świnki :] a raczej pana świnki. Mój wieprzuś ma takie cuś od około 2,5 roku czyli od okresu dojrzewania. WIelu wetó nie wiedziało co z tym zrobić, dostawał zastrzyki, smarowałam jodyną i wreszcie jakaś miła pani wet zdiagnozowała hormonalne zaburzenia, taki brak samiczki ( jak mają faceci ;) ) Dostałam maść od jeszcze innego weta i baaardzo pomo0gła, miejsce nie było już takie tłuste i zaczeło wynormalniać :) Ta maść to poprostu LATICORT CH maść, wydaje się na zlecie lekarza więc potrzeba recepte, ale zapytaj  weta czy to mogło by być u twojej świnki :)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
świnka w potrzebie
« Odpowiedź #7 : 2004-01-17, 10:51 »
O to może świnka Kasiaty też ma chorobę "braku samiczki" ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 24 zapytaniami.