Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: chomiki- to niezły charakterek  (Przeczytany 2771 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
chomiki- to niezły charakterek
« : 2002-09-13, 18:43 »
Cze!
Mam mały problemek z moją chomiczką.
Chomiczka w październiku bęzie miała rok.
Kiedy byłą mała nie brałam ją na ręce i teraz kiedy się ją weźmie to się wyrywa...
Powiedzcie mi, czy jak teraz będę ją brała często na ręcę może stać się niewyrywalną?

I pytanie nr2: powiedzcie mi czy jest jakiś wyznaczony termin w którym chomica przestaje być płodna, czy może być matką do końca swych dni?

Pozdrawiam

Pinczerka, Pysia i wesoły piesek Gizmo
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Hmm
« Odpowiedź #1 : 2002-09-13, 20:13 »
Hejka! Wyrywanie... Ja uważam (ale nie zapewniam!), to chyba dlatego, ze chce czmychnąć :). Mój BoBiś i Łacia ( nie zyje) też sie wyrywali. Nie gryźli, nic nie robili tylko chodzili po wszystkim, np. mojej koszuli (trzymając sie pazurkami :))
Zapisane

Gerda

  • Gość
Chomik
« Odpowiedź #2 : 2002-09-14, 11:00 »
Hmm jeżeli nie przyzwyczajałaś swojego podopiecznego od początku do noszenia na rękach, to nie dziw się, że za wszelką cenę będzie chciał się wydostać z twoich rąk.  :D Moja chomiczka jest już u mnie 6 miesięcy dwa tygodnie i 2 dni jest grzeczna jak aniołek, choć wiadomo, że chomiki zawsze są ciekawe świata więc sama rozumiesz... Staraj się wypuszczać go po pokoju, albo na terenie, na którym będziesz miała nad chomisiem kontrolę, niech poczuję trochę wolności heheh ale zawsze pod twoim nadzorem !!! Bierz jak najczęściej chomiczka na ręce, a jak będziesz miała dla niego jakiś smakołyk to jeszcze lepiej hmm Powodzenia  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chomik
« Odpowiedz #2 : 2002-09-14, 11:00 »

Gerda

  • Gość
Chomik
« Odpowiedź #3 : 2002-09-14, 11:01 »
Hmm jeżeli nie przyzwyczajałaś swojego podopiecznego od początku do noszenia na rękach, to nie dziw się, że za wszelką cenę będzie chciał się wydostać z twoich rąk.  :D Moja chomiczka jest już u mnie 6 miesięcy dwa tygodnie i 2 dni jest grzeczna jak aniołek, choć wiadomo, że chomiki zawsze są ciekawe świata więc sama rozumiesz... Staraj się wypuszczać go po pokoju, albo na terenie, na którym będziesz miała nad chomisiem kontrolę, niech poczuję trochę wolności heheh ale zawsze pod twoim nadzorem !!! Bierz jak najczęściej chomiczka na ręce, a jak będziesz miała dla niego jakiś smakołyk to jeszcze lepiej hmm Powodzenia  :wink:
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
chomiki- to niezły charakterek
« Odpowiedź #4 : 2002-09-14, 11:39 »
Z Pyśką idzie już coraz lepiej....
Wczoraj póściłam ją na łóżko, bo po pokoju boje się dlatego, że Gizmo może w każdej chwili wpaść, a to jest pies na małe gryzonie.
Pysia zachowuje się już coraz normalniej i na początku(jakies 10min) jest spokojna, a potem staje sie dzika:)
To chyba każdy chomik się tak zachowuje, prawda?
Powiedzcie mi jeszcze jedno.. czy Pysia może się zobaczyć z swoją siostrą czy będą się gryźć?

Pozdrawiam

Pinczarka, Pysia i wesoły piesek Gizmo
Zapisane

Gerda

  • Gość
Re: chomiki- to niezły charakterek
« Odpowiedź #5 : 2002-09-14, 12:17 »
Cytat: pinczerka_i_Gizmo

Pysia zachowuje się już coraz normalniej i na początku(jakies 10min) jest spokojna, a potem staje sie dzika:)
To chyba każdy chomik się tak zachowuje, prawda?
Powiedzcie mi jeszcze jedno.. czy Pysia może się zobaczyć z swoją siostrą czy będą się gryźć?

Hmm, ale w jakim sensie wyrażasz słowo "dzika", bo ja przez to rozumiem, że zaczyna cię gryźć, wyskakiwać ci z rąk ?? Ale jeżeli chodzi ci o to, że przez 10 minut chodzi grzecznie po twoich rękach, a później już wchodzi na twoje ramię (albo coś w tym stylu), to po prostu chomik zaczyna się nudzić twoją ręką i chciałby coś innego zwiedzić, obczić jakieś szparki itp.
A z łączeniem chomicy z chomicą to nie polecam, nawet jeżeli jest to jej rodzona siostra, chomiki prowadzą samotny tryb życia, dlatego nie łączą się w pary, chyba, że chomica jest w czasie rui no i wtedy może dojść do kopulowania z samcem, a jak już będzie miała dość to po prostu zacznie go gryźć, podobnie jest z chomicą, po prostu będą się gryźć, więc ci odradzam !!!  :boks:
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
chomiki- to niezły charakterek
« Odpowiedź #6 : 2002-09-14, 20:39 »
Chodziło mi o to, że chomik staje się niespokojny i chce jak najszybciej znaleźć się na ziemi i zwiać.

Dobrze, że powiedziałaś mi o samicach, bo bym już poszła i by mogły sobie coś zrobić siostryczki..
A dwa samce mogą być ze sobą?

Pozdrawiam

Pinczerka, Pysia i wesoły piesek Gizmo
Zapisane

Amelia

  • Gość
chomiki- to niezły charakterek
« Odpowiedź #7 : 2002-09-14, 23:09 »
ja moją samiczke dzungarke nauczylam, ze jak otwieram akwarium, to ona natuchmiast się wspina i wchodzi mi na rękę, oczywiscie za to dostaje jakis smakołyk. moze sprobuj tak:
wloz reke do klatki i sprobuj naprowadzic jakims smakolykiem chomika na reke. pozniej stopniowo podnos i tak dalej. Moja dzungarka wlasnie tak sie nauczyla i bardzo czesto sama wchodzi mi na reke. Oczywiscie pod warunkiem dostania czegos do jedzenia ;)
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
chomiki- to niezły charakterek
« Odpowiedź #8 : 2002-09-15, 08:38 »
To znaczy Pysia, nie ma problemów z wchodzeniem na rękę tylko z tym, co dzieje się potem....
Idzie nam coraz lepiej, ale dalej Pysia nie jest do końca grzeczna...

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Forum Zwierzaki

chomiki- to niezły charakterek
« Odpowiedz #8 : 2002-09-15, 08:38 »

Gerda

  • Gość
Chomicze sprawy !!!
« Odpowiedź #9 : 2002-09-15, 10:34 »
Nigdy również nie dopuść do spotkania dwóch samców, może na samym początku powąchają się i odejdą od siebie, ale później może dojść u nich do walki w obronie terytorium !!! A wtedy będzie źle  :cry:
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
chomiki- to niezły charakterek
« Odpowiedź #10 : 2002-09-15, 17:09 »
Gerda, a nawet jeżeliby był na obcym terenie, tzw. , ani na jednego ani na drugiego?
Albo czy kiedy chomik byłby na terytorium drugiego nie czułby się tzw. na miejscy 2? no wiesz..ze ten chomik tu panuje i trzeba go słuchać...

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Gerda

  • Gość
chomiki- to niezły charakterek
« Odpowiedź #11 : 2002-09-16, 20:03 »
Jeżeli ten chomik, który "przyjmuje" innego chomika na swoje terytorium, zazwyczaj broni swojego terenu wyrażając to gryzieniem !!!  :evil:  :evil:  :evil:
Zapisane

Gerda

  • Gość
chomiki- to niezły charakterek
« Odpowiedź #12 : 2002-09-20, 15:00 »
Aaaa ty masz dżungarka !!! Bo ja ci opisywałam syryjskie !!! sorki !!! U dżungarków takie przekonanie istnieje, że mogą mieszkać ze sobą, ale zdarza się to w niewielu przypadkach, wszystko zależy od charakteru chomika, a hierarchii to chyba one się nie trzymają !!!  :chomik:  :chomik:  :chomik:  :chomik:  :chomik:  :chomik:
Zapisane

CINA

  • Gość
chomiki- to niezły charakterek
« Odpowiedź #13 : 2002-12-13, 21:08 »
Dziwne bo ja mam dwa chomiki syrjskie (matkę i córkę) i się nie gryzą. Ze swoją siostrą i matką też się często spotyka i jedynie "grają w łapki". ;)
Zapisane

emilka_old

  • Gość
chomiki- to niezły charakterek
« Odpowiedź #14 : 2002-12-13, 23:54 »
Cytat: CINA
Dziwne bo ja mam dwa chomiki syrjskie (matkę i córkę) i się nie gryzą. Ze swoją siostrą i matką też się często spotyka i jedynie "grają w łapki". ;)

 W przeciwienstwie do wielu  gatunkow gryzoni to akurat chomiki sa zdecydowanie nietowarzyskie...
Kiedy mlode przestana byc karmione przez matke ,nalezy je trzymac w osobnych klatkach . nawet laczenie par w celach hodowlanych (ale nie sadze zebyscie zakladali hodowle ;) ) powinno byc to przeprowadzone pod kotrola bo chomiki potrafia byc naprawde bardzo agresywne w stosunku do siebie.. :?
Cina a ile chomiki maja lat??? i ile juz sa razem w klatce??
Zapisane

Forum Zwierzaki

chomiki- to niezły charakterek
« Odpowiedz #14 : 2002-12-13, 23:54 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 26 zapytaniami.