Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: masowa eksterminacja  (Przeczytany 2469 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Louisien

  • Gość
masowa eksterminacja
« : 2006-09-03, 10:38 »
Witajcie
Zaczne od pisma które wczoraj trafiło w moje rece,a jest rozwieszane we wszystkich klatkach tego osiedla,w Radomiu.Oto tresc:
"UWAGA!!!
Administracja Osiedla Gołębiów I kategorycznie zabrania dokarmiania bezdomnych i zdziczałych kotów w piwnicach i wokół budynków z uwagi na zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne(plaga pcheł,odchody,mocz).
Jednocześnie informujemy ,że po 30 dniach tj.po 25.09.2006r. nastąpi odławianie kotów z piwnic.
Prosi się mieszkańców o składanie skarg i odwołań na piśmie w sprawie kotów,pcheł i odchodów zwierzęcych.
Właściciele karmiciele kotów proszeni są,aby wzięli kota np. do domu lub inne miejsce."

Widuję koty osiedlowe,bywa ze dokarmiam i w żadnym razie nie sa zdziczałymi bestiam.Raczej czmychajace to istoty,gdy zaufają przymilne.
Nie w tym rzecz jednak-lecz w tam czy ktoś z Was ma za sobą takie doswiadczenie i wie jak temu zaradzic.
Radomskie schronisko jest przepełnione,i moim zdaniem umyje ręce.Odłowem ma się zajać jakaś enigmatyczna firma i nie jest powiedziane co z nimi zrobi.Juz teraz okna są zabijane w piwnicach,gdzie zwierzęta umierają z głodu,pcheł przybywa-spirala się nakręca.
Dla mnie jest oczywiste ,ze działania administracji to przykład państwa w państwie. Nieludzkie uzurpatorstwo!
Rzecz jasna administracja ma prawo robic dezynsekcje,lecz nie ma prawa do masowego wyłapywania zwierząt.Zwierze nie jest rzeczą!
Prosze o konkretne pomysły,na wypadek olśnienia,lub doświadczenia konstruktywnego.
Czy to prawda,ze w miastach innego pokroju niż Radom,zdarza sie ze administracje budują domki dla kotów?/jesli gdzies o tym pisano proszę o namiar/.
Z góry dziękuję.Luiza
 
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: masowa eksterminacja
« Odpowiedź #1 : 2006-09-03, 10:48 »
Heh, dziwne... U mnie była informacja, żeby dokarmiać koty, itp. i przykłądy, że są porzyteczne, bo zwalczają szczury, etc. (Od f. miau to wyszło zdaje się.)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: masowa eksterminacja
« Odpowiedź #2 : 2006-09-03, 12:35 »
Tu coś jest:
http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,1794.0.html
Ja też założyłam wątek o kocich domkach w Łodzi, jeśli dobrze pamiętam, ale nie znalazłam go. Z inicjatywy administracji jakiegoś osiedla wybudowano kotom ocieplane budki :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: masowa eksterminacja
« Odpowiedz #2 : 2006-09-03, 12:35 »

Louisien

  • Gość
Odp: masowa eksterminacja
« Odpowiedź #3 : 2006-09-14, 23:41 »

Witajcie
Nastąpił c.d. Otóż wczoraj dowiedziałam się,ze w piątek ,do bloku obok,gdzie mieszkańcy wybitnie okazywali niezadowolenie z obecnosci kotki z małymi, w piwnicy dokonano czystek.Z relacji wynika ,ze przyjechało kilku panów ,załozyli maski,po czym zabili zwierzeta gazem i wyniesli martwe w workach. Zgłosiłam to wczoraj na policji-doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Muszę powiedzieć,ze wciąż niektórym trudno pojąć,że zabijanie zwierząt jest przestępstwem. Panowie Policjanci muszą zajac się sprawa, i jesli mieszkańcy zechca o tym opowiedziec,być może dojdą co to za firma i udowodnią zleceniodawcy winę/ja daję głowę że to administracja tego osiedla.
Apeluję do wszystkich,którym nie jest obojetny los zwierzat: Gdy widzicie ,że sa łamane ich prawa,sa męcząne czy zabijane okrutnie- zgłaszajcie ten fakt na policję!! Rzecz w tym by ustawa dotycząca praw zwierzat nie była martwą literą prawa. Przeciez ta ustawa czemuś służy!-a ja widze ze w tym temacie,jako społeczeństwo,tkwimy mentalnie w średniowieczu.
Pozdrawiam.Luizjen
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: masowa eksterminacja
« Odpowiedź #4 : 2006-09-15, 00:11 »
Zgłoś jeszcze do Tozu. Im więcej, tym lepiej.
Biedne kociaki... Jak można...
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Odp: masowa eksterminacja
« Odpowiedź #5 : 2006-09-15, 17:56 »
Rany! To trzeba zglosic! Nie mozna tak, juz pomijajac wszystko inne, jesli nie bedzie kotow to pojawia sie szczury - zawsze tak jest i pisza o tym co jakis czas  w gazetach. U mnie sie koty dokarmia, sa apele by zostawiac zima otwarte okienka itp.
Koniecznie zloscie to do TOZu, moze tez sprobowac cos samemu zalatwic w administracji albo gminie...
Powodzenia
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: masowa eksterminacja
« Odpowiedź #6 : 2006-09-17, 18:42 »
U mnie na osiedlu byla podobna sytuacja, tez chcieli pozbyc sie kotow (niektorzy mieszkancy nawet sami je chcieli wylapywac. Na szczescie dali juz sobie z tym spokoj i koty moga mieszkac w piwnicach.
Najgorsze jest to, ze prawie wszyscy popierali ten pomysl, ale jak bylo odloszenie, ze psy trzeba wyprowadzac na smyczy to jakos nikt tego nie przestrzegal.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 24 zapytaniami.