Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Paszport?  (Przeczytany 2546 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Paszport?
« : 2004-05-06, 21:40 »
Czy ktoś z Was orientuje się może,czy w świetle nowych przepisów, chomik (dżungarski) musi posiadać zwierzęcy paszport przekraczając granicę?Słyszałam o paszportach dla psów i kotów ale jak sprawa wygląda z tak maleńkimi gryzoniami?Mam nadzieję wyjechać za jakiś czas na dłużej za granicę i chcę zabrać Lukaska ze sobą.Oczywiście jechałby u mnie na kolanach w transporterku,a w torbie wiozłabym dla niego złożoną klatkę (jeśli udałoby mi się takową dostać).Nie wiem jeszcze jakim środkiem lokomocji bym jechała,zastanawiam się nad samolotem-ale czy przepuściliby mnie przy odprawie z chomikiem w transporterku?(w życiu nie leciałam samolotem,nie wiem jak wygląda taka odprawa więc proszę się ze mnie nie śmiać)
To wszystko jest jeszcze w sferze planów,w dalszej raczej przyszłości (powakacyjnej),ale już teraz się zastanawiam.Może ktoś wie?
A jeśli by trzeba było paszport to gdzie takowy wyrabiać?
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Paszport?
« Odpowiedź #1 : 2004-05-06, 21:44 »
paszport wyrabia się jeżeli już to w powiatowej lecznicy. Wątpie w to czy będzie potrzebny paszprt dla takiego zwierzątka. Możę jedynie jakieś świadectwo zdrowia. Musisz zapytać weta. Ale nie sądzę żęby pozwolili by ci przewieść chomika na kolanach w samolocie raczej w luku bagarzowym jako zwierze. ale nie dam sobie głowy uciąć.
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Kira

  • Gość
Paszport?
« Odpowiedź #2 : 2004-05-06, 23:06 »
Zwierzaki tylko w lukach bagarzowych...niestety
Potrzebne świadectwo zdrowia
NIE POLECAM tak przewozic chomcia bo moze dostac zawału
Mam rodzine z Canady i przewozili chomiki 2 z polski do domu
Jak je "odebrali" z bagazu tasmowego chomcie jeden juz nie zyj drugi umarł na rekach Agnieszki :(  :cry:
koszmarne przezycie....koty to wytrzymuja psy tez ale gryzonie nie...:/ :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Paszport?
« Odpowiedz #2 : 2004-05-06, 23:06 »

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Paszport?
« Odpowiedź #3 : 2004-05-06, 23:41 »
Hihi w takim razie przemycę go pod kurtką...w słoiku np. :) Żartuję,ale jeśli nie znajdzie się inny sposób...
Angevelinka,to okropne co mówisz...Ja się wprawdzie tak daleko nie wybieram,więc lot nie trwałby 8 godzin tylko 3...Ale jeśli bym nie mogła zabrać Lukaska...to może poświęciłabym się i jechała autobusem przez 20 godzin-w autobusie chyba bym mogła trzymać transporterek na kolanach,przecież nie wrzuciliby mi go do luku bagażowego...W każdym razie dziękuję za odpowiedzi.A jeśli ktoś wiedziałby czy takie zaświadczenie może wydać byle jaka lecznica czy musi być jakaś specjalna to będę wdzięczna za informacje.A jak ktoś powiedziałby,która bielska lecznica wystawia coś takiego to się chyba popłaczę ze szczęścia :)
Ale to wszystko pozostaje w sferze planów,z tym wyjazdem to jeszcze nic pewnego-ale wolę wiedzieć nie jadąc nawet niż jechać nie wiedząc.A tą podróż z chomciem jeszcze przemyślę-ale zatęskniłabym się za nim na śmierć gdybym go nie widziała przez kilka miesięcy...zobaczymy.
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

Kira

  • Gość
Paszport?
« Odpowiedź #4 : 2004-05-07, 11:44 »
:) zdaje mi sie ne zwykla lecznica bedze mogla... :) przynajmniej tak dwa lata temu bylo..
w autobusie bylo by oki ale na graniucy lepiej schowac pod siedzenie... :roll: kazdyma inny stosunek do gryzoni :o
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Paszport?
« Odpowiedź #5 : 2004-05-07, 11:57 »
jak ja wyrabialam siadestwo zdrowia to musiał to być powiatowy inspektorat weterynarii i do 48 godzin należało opuścić kraj
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Paszport?
« Odpowiedź #6 : 2004-05-07, 12:13 »
Strasznie Wam dziękuję za odpowiedzi,juz wiem na co się nastawić.A tak swoją drogą to kiedyś widziałam na allegro aukcję-ktoś chciał sprzedać małe chomiczki.Osoba,która je sprzedawała,twierdziła,że miejsce zamieszkania kupującego nie gra roli,bo najwyżej wyśle chomcie pocztą.I żeby ludzie się nie oburzali,że to okrutne,bo ona już kiedyś tak robiła i ma w tym doświadczenie.Najchętniej to bym taką osobę zapakowala w szary papier,przewiązała sznurkiem i wysłała pocztą na drugi koniec Polski-ciekawe czy byłaby taka szczęśliwa.Ale przez to przyszedł mi do głowy pomysł-przecież istnieją firmy kurierskie... :)
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

Kira

  • Gość
Paszport?
« Odpowiedź #7 : 2004-05-07, 13:45 »
To tak ale mozna wyslać tzw 24h np stolica lub innym kurierem ale lkoszty to okolo50 sama wysylka :?
Zapisane

mili

  • Gość
Paszport?
« Odpowiedź #8 : 2004-05-07, 14:27 »
Cytat: magia
Ale nie sądzę żęby pozwolili by ci przewieść chomika na kolanach w samolocie raczej w luku bagarzowym jako zwierze. ale nie dam sobie głowy uciąć.


takie małe zwierzątko będziesz mogła przewieść ze sobą w transporterku jak podręczny bagaż.
a czy zwierzaki przypadkiem nie muszą przechodzić kwarantanny?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Paszport?
« Odpowiedz #8 : 2004-05-07, 14:27 »

Emilka

  • Gość
Paszport?
« Odpowiedź #9 : 2004-05-07, 14:59 »
o ile wiem male zwierzeta ktore mozna trzymac w reku lub malych klatkach moga byc na pokladzie razem z pasarzerem
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Paszport?
« Odpowiedź #10 : 2004-05-07, 22:21 »
kwarantanna nie obowiązuje we wszystkich krajach
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Maxim

  • Gość
Paszport?
« Odpowiedź #11 : 2004-05-07, 22:46 »
Chciałam sprawdzić czy mogłabym zabrać na pokład samolotu kota i okazało się , że tak w specjalnym transporterku o ściśle oznaczonych wymiarach. Wydaje mi się więc , że z chomciem tym bardziej sprawa prosta  :)
Zapisane

Kira

  • Gość
Paszport?
« Odpowiedź #12 : 2004-05-07, 22:48 »
..wiem moze mam przeterminowane informacje.. wiec sie juz nie wypowiadam... :roll:
Ale skoleji jesli bierzesz chomcia to ilosc pozostalego bagarzu podrecznego ci sie zmniejszy... :roll: Są jakies wyznaczniki ile mozna miec z sobą...w samolocie..
A dokąd byś leciala i czy tam jest tylko swiadectwo zdrowia czy kwarantanna :roll:
Skoleji jesli trasa jest  krotka to moze lepiej mu bedze z luku bagarzowym niz przed 20 godzin w autobusie...
Problemem moze byc rowniez sapakowanie klatki chyba ze planujesz na miejscu ją kupic.... :roll: tak planowala zrobic aga..ale nie miala juz dla kogo... :( Chyba ze chom ma mala klatke niezbyt wysoką... :roll:
Ale chyba tego wszystkiego mozna sie dowiedziec na lotnisku lub telefonicznie :wink:
Zapisane

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Paszport?
« Odpowiedź #13 : 2004-05-07, 23:23 »
No więc...nie wiem jeszcze gdzie by to było :) Po prostu w czerwcu bronię pracę inżynierską i jeśli nie znajdę roboty w kraju,pojadę szukać szczęścia za granicą,zwłaszcza,że mój luby już się za pracą i zamieszkaniem rozgląda.Wybór pada na Wielką Brytanię ale jeśli byłaby praca gdzie indziej to nie ma to dla mnie znacznenia.Ale to nie miejsce na opisywanie moich planów zawodowych.
Jeśli chodzi o klatkę to mój chomcio ma niewielką z "kopułką" ale świnka i szyl mają klatki większe,ocynkowane,które można złożyć do rozmiaru dużej książki (świnka,bo szylak ma klatkę metr na pól,więc taka byłaby trochę nieporęczna),no i właśnie zastanawiam się,czy znalazłaby się taka z małym rozstawem prętów ale właśnie składana.Jak znajdę trochę czasu to wyruszę na rekonesans po sklepach.
Transporterek posiadam,jest w miarę nowy i myślę,że spełnia wszelkie normy,w tym unijne,jeśli takowe istnieją.
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi,faktycznie chyba najlepiej będzie się dowiedzieć bezposrednio (telefonicznie) na lotnisku,ale głównie chodziło mi o to,czy chomiś będzie potrzebował jakieś dokumenty (tzw.paszport),na co już uzyskałam odpowiedź.A zadałam takie pytanie tutaj bo pomyślałam,że może ktoś był w podobnej sytuacji więc miałabym informacje praktyczne (a nie teoretyczne).Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

Kira

  • Gość
Paszport?
« Odpowiedź #14 : 2004-05-07, 23:57 »
:) Cieszymy sie ze chociaz troche pomogliśmy...Powinnas sie dowiedzeć w ktroych krajach obwiazuje kwarantanna iczy dotyczy tez chomówi innych gryzoni :o
Ja jak wyjezdzalam to max na 3 tygodnie i zwieraki zostawały w domu pod opieka rodziców czy dzadkow
Jeśli bedezesz miala skladane klatki to problepu nie powinno być
tak wogole ile trwa KWARANTANNA...?? :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Paszport?
« Odpowiedz #14 : 2004-05-07, 23:57 »

Carlunia

  • Gość
Paszport?
« Odpowiedź #15 : 2004-05-11, 20:33 »
Alicja: nie wiem jak jest dokladnie z chomikami w Wielkiej Brytanii, ale odnosnie latania samolotami i zabierania zwierzat na poklad to najlepiej dowiadywac sie w konkretnych liniach lotniczych bo kazde linie maja inne przepisy (i niestety nie kazde zgadzaja sie w ogole na zabieranie na poklad innych zwierzat niz pies czy kot o ile w ogole na nie sie zgadzaja). Wiem, ze no linie Swiss i Malev zgadzaly sie na krolika na pokladzie samolotu. Zwierzatko musialoby byc w transporterku przez caly lot. A transporterek pod siedzeniem. O wadze pisac nie bede bo chomiczek to przeciez malenkie zwierzatko ;) Najlepiej orietntowac sie najpierw w ambasadzie danego kraju o przepisach dotyczacyh wwozenia zwierzat do danego kraju. UK maja bardzo ostre przepisy niestety jak i inne wyspiarskie kraje. ALe jak jest konkretnie z chomiczkami tego nie wiem. Zycze powodzenia w kazdym razie ;)
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Paszport?
« Odpowiedź #16 : 2004-05-12, 18:04 »
Przewóz zwierząt na pokładzie samolotu możliwy jest po
spełnieniu następujących warunków:

1. zwierzę na pokładzie podróżuje w pojemniku, klatce lub torbie,
2. waga zwierzęcia wraz z pojemnikiem nie może przekroczyć 8 kilogramów, w
przeciwnym razie zwierzę transportowane jest w luku bagażowym,
3. suma wymiarów klatki nie może przekraczać 115 cm (55x40x20 cm). Dla
samolotów typu ATR i ERJ suma wymiarów wynosi 95 cm (45x30x20 cm),
4. zwierzę zawsze musi podróżować ze swoim właścicielem.

Przewóz zwierzęcia na pokładzie należy zgłosić w trakcie dokonywania
rezerwacji pasażerskiej. Liczba zwierząt przewożonych jednocześnie jednym
samolotem jest ograniczona. Usługa jest płatna, a opłaty dokonuje się w
biurach rezerwacji i sprzedaży PLL LOT, jak również u agentów.
Pasażer podróżujący ze swoim psem lub kotem musi dysponować stosownymi
dokumentami - jak np. urzędowe świadectwo wywozowe, potwierdzone przez
zakładowego weterynarza, świadectwa zdrowia, szczepień np. przeciw
wściekliźnie.
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 25 zapytaniami.