Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?  (Przeczytany 1747 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dalmafreciak

  • Gość
Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« : 2004-06-11, 21:24 »
Witam :(

Mam problem z moją sunią. Od jakiegoś czasu dziwnie się zachowuje.. (mam nadzieję, że to nic poważnego). Chodzi po mieszkanku i powarkuje, poszczekuje, tak jakby była bardzo nerwowa. Jak usłyszy kogoś na schodach to tak robi, ale tak w ogóle to też. Oprócz tego wszystko jest dobrze. :)
Mam pewne podejrzenie, mianowicie takie, że mała się buntuje (w końcu taki wiek ;) ) i chce wymusić coś tym powarkiwaniem. Np. warczy gdy ktoś coś je ;) Chce dostać wtedy jedzenie. Albo jak chce pójść na spacerek, tak podejrzewam, ale mogę się mylić. Jak przedwczoraj poszłam z nią na długi spacer, pobiegała z psami etc. to już później się tak nie zachowywała.
Czy to możliwe, że w ten sposób Majunia chce pokazać, że to ona jest alfa? ;) Czytałam w jednej książce, że jest taki wiek gdy pies zaczyna sprawdzać czy właściciel aby napewno nie przestał chcieć rządzić nad nim?
Przecież to nie jest wścieklizna :shock:
Czy nie reagować na to w ogóle czy właśnie coś robic?
Pomóżcie, proszę :( Boję się troszkę czy to nic groźnego.

Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Dalmafreciak i Maja ;)
Zapisane

Flaś

  • Gość
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #1 : 2004-06-11, 21:26 »
Toff się też czasami tak zachowuje ... :? Chętnie posłucham co to jest :wink:
Zapisane

whiper

  • Gość
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #2 : 2004-06-11, 21:28 »
Tak, Maja chcę byc panią domu  ;) . Igoruj jej próby, nie daj się... gdy tak chodzi po mieskznaiu i powarkuje zajmij ją czyms, uspokuj.. pokaz. ze to nie jest jej zajecie. Wypracuj sobie pozycje alfy i juz.. za jakis czas wszystko wróci do nowmy, nie martw sie  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedz #2 : 2004-06-11, 21:28 »

golden

  • Gość
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #3 : 2004-06-11, 21:30 »
tak jak mowisz, suniqa moze sprawdzac to, czy moze wsliznac sie na pozycje alfa ;) lepiej byloby, gdybys teraz pokazala jej, ze to nie takie proste, jak ona sobie mysli :) trzymaj ja w ryzach, aby wiedziala, ze masz nad nia kontrole. Oto chyba cala filozofia, jesli chodzi o ustanowienie hierarchii w tym moemncie ;)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #4 : 2004-06-11, 22:07 »
Dzięki wszystkim za uspokojenie mnie :)
A czy ktoś z Was miał też podobne doświadczenia ze swoim piesiem?

Dalmafreciak ;)
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #5 : 2004-06-11, 22:21 »
według mnie FOH i tyle... :P
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #6 : 2004-06-11, 22:24 »
mój pisek tak reaguje tylko kied slyszy jakies odglosy na klatce schodowej ;) raczje jak np chce wyjscv na dwor bo jest tam jakas suczka albo cos innego to wtedy zaczyna piszczeć ;) o jedzenie sie nie domaga z reszta on jest wybredny do jedzenia :P i nie zwrocilam uwagi na to zeby on sie uwazam za przywodce ;) on wie że ma się sluchac ale czasami ma jakies fochy :D
mysle że to nie jest  nic poważnego  i nie masz się co martwic  :wink:
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #7 : 2004-06-11, 22:43 »
Dzieki Wam!!! :D
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #8 : 2004-06-12, 11:30 »
ja u mojej Zuzki nie zauważałam takiego zachwania, a zapewne szkoda. czasami jestem w stosunkun do niej bezsilna, tzw. tymczasowa głuchota. uważa się za panią świata gdy np. jest puszczona w ogrodzie i ucieknie przez dziurę w płocie, to żadne wołania nie pomagają. a jak idę z nią na spacer, i nawet gdybym ją póściła za smyczy tuż przy naszym płocie to ona uważa to za spacer i wtedy trzeba mnie słuchać, a w pierwszej sytuacji, ma mnie głęboko gdzieś, ja jej po prostu zwisam i powiewam i hulaj duszo - piekła nie ma !  :grr:  jak odzyskać pozycję alfa ??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedz #8 : 2004-06-12, 11:30 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #9 : 2004-06-12, 11:41 »
dalma, gdyby to byla wscieklizna to maja by zyla 2 dni od zarazenia;P
mysle ze majka chce cie zdominowac po prostu.. nie daj sie..:P
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #10 : 2004-06-12, 12:23 »
powodzenia życzę w układaniu swoich piesków, jak też chyba muszę trochę nad swoim popracować :oops:   ale ostatnio jak bawiłam się z nim i wogle to teraz jakoś bardziej słucha się na spacerze a może po prostu dlatego że jest mu gorąco i już nie ma sił wiać ode mnie
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #11 : 2004-06-12, 12:40 »
Ruda zachowuje się tak samo jak ma urojoną ciażę, jest strasznie nerwowa a po spaderze kiedy się wybiega jest spokój
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

golden

  • Gość
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #12 : 2004-06-12, 12:46 »
ja mialem kiedys psa o imieniu Marvolo, z zewnatrz piekna psina, ale wewnatrz uparty duch :P postepowal tak samo. Probowal przywlaszczyc sobie pozycje szefa w dokladnie taki sam sposob jak Maja ;)
Tak jak mowilem, przytrzymaj ja troszeczke w ryzach - np badz twardsza w dawaniu komend. Komenda musi byc przez psa wykonana natychmiast i nie dawaj psu niczego plazem, jesli sie ociaga, dawaj komende tak dlugo az pies ja wykona. Potem dopiero nagrodz. To przyklad ;) Powodzenia
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #13 : 2004-06-12, 13:22 »
goldenq pieknie to opisales jak zwykle, tak plastycznie;)

dalmafreciak ty masz o tyle lepiej ze maja jest jeszcze bardzo mlodziutka i nie bedzie takich strasznych klopotow z jej ulozeniem.. co innego tof flashki, z nim moze byc trudniej.. ale nie dajcie sie;) dalmafreciak musisz byc stanowcza i nie daj sobie wejsc na glowe bo potem bedziesz miala takiego potforka a czegos takiego nie polecam (patrz przyklad napiego..) tylko nie biciem, a stanowczoscia
polecam wam ksiazke 'okiem psa' johna fishera moze okaze sie ze robicie jakies bledy o ktorych nawet nie wiedzialyscie
Zapisane

whiper

  • Gość
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #14 : 2004-06-12, 13:56 »
VioaoiV, z Toffim też nie bedzie problemów... zauważ, że u wilków w stadzie osobnik niższy w hierarhi od przywódcy w pare chwil moze stac sie Alfą  ;) .
Golden jak zwykle dobrze gada :mrgreen:
Dalmafciak, moja Naomi równiez juz próbuje dominowac, tyle, ze u mnie sprawa jest nieco delikatniejsza... Whippeta bardzo łatwo zablokowac, urazic..  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedz #14 : 2004-06-12, 13:56 »

golden

  • Gość
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #15 : 2004-06-12, 14:17 »
dobrze gadam?... dziekuje :krzywy: jakos mnie zawsze wszyscy z otoczenia uciszaja... :P

Tez mialem problem z dominujacym psiakiem, wiec troszke moge poradzic ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #16 : 2004-06-12, 14:35 »
golden ty w wielu sprawach mozesz poradzic:) i dobrze gadasz nie tylko tu;)

dalmu, pamietaj- musisz byc konsekwentna nawet jak majas bedzie na ciebie slodko patrzal...
Zapisane

pola

  • Gość
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #17 : 2004-06-12, 15:04 »
moja sunia też chciała dominować nade mną :roll: po tym jak zobaczyła że na zdobycie wyższej pozycji nad tatą nie ma szans ... zajeła się mna :roll: ... pamiętam że wchodziła na moje łóżko ... przechodziła pierwsza przez drzwi ... nie dała się zgonić z fotela ...
pamiętam ze taka sielanka Tiny skończyła sie kiedy to chciała ugryźć mojego brata ciotecznego w ręke ,kiedy chciał ją zrzucić z fotela :? wtedy to wszystko sie skończyło :? ... poprostu ... zaczęliśmy zabierać jej jedzenie sprzed nosa ... mogła sobie szczekać warczeć ... :roll: gdy chciała przejść przed drzwi pierwsza (np.po dworze) dostała drzwiami (lekko) w pychol ... nie miała prawa na nas warknąc :roll: od razu została skrzyczana i odesłana na posłanie :roll: ...
i na tym skończyło sie "alfowanie" Nuśki ... :wink: potem juz z tego wyrosła ale rygor trzymamy nadal :roll: ...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #18 : 2004-06-12, 19:57 »
no i dobrze;)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #19 : 2004-06-12, 22:31 »
Dzięki za odpowiedzi kochani!!!

Wikuś, nie dam się :P
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #20 : 2004-06-12, 22:52 »
nio nie damy się zdominować hehe (śmiesznie to  brzmi jakby ktoś miał nas zgładzić brr)

mój skubaniec też czasami stawia się jak chodzi o fotel, tylko ktoś wstanie na chwilę a on chyc i już sobie smacznie śpi , a zgonić to go już nie tak łatwp czasami
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedz #20 : 2004-06-12, 22:52 »

Nicka

  • Gość
Odp: Proszę, ratujcie ;( Próba dominacji?
« Odpowiedź #21 : 2004-06-12, 23:16 »
Pesek pewnie chce zwrocic na siebie uwage, ma do tego prawo :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.309 sekund z 28 zapytaniami.