Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 55   Do dołu

Autor Wątek: Chomiczkowo :)  (Przeczytany 96694 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mija

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #90 : 2004-07-21, 10:24 »
za to ze sa :)
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #91 : 2004-07-21, 21:51 »
Wydaje mi się że to dżungarek ale nie jestem pewna...;)
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #92 : 2004-07-22, 10:56 »
nie no .. a mi się właśnie wydaje że to mandżurek ale nie jestem pewnaaa  :P  :P  :P
A jak to jest samiczka i trudno ją oswoić to jest to na 90% mandżurek ;)
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

Forum Zwierzaki

Chomiczkowo :)
« Odpowiedz #92 : 2004-07-22, 10:56 »

Essey

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #93 : 2004-07-22, 16:47 »
Mi się zdaje że to dżungarek :wink:
Jutro będę mieć drugiego syryjka. Koffam je :wink:
Miałam się nie chwalić ale nie wytrzymałam :?
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #94 : 2004-07-22, 16:51 »
Pinky, ale on bedzie w osobnej klatce???
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Essey

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #95 : 2004-07-22, 16:56 »
Wiadomo :wink:
W życiu nie dałabym dwóch syryjskich do jednej klatki, i to jeszcze z innych miotów. Nie chciałabym żeby się zagryzły. Czytałam kiedyś że każda odmiana barwna ma inny temperament. Jaką barwę polecacie?
Zapisane

Ellen

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #96 : 2004-07-23, 15:13 »
No wiec w koncu mandzurski czy dzungarski? Z zachowania idealnie samiczka mandzurskiego. Za to kolor ma dzungarkowaty... ale z drugiej strony dzungarki maja chyba bardziej zaokraglony pyszczek? Chyba ze to mieszanka :roll:
Zapisane

Essey

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #97 : 2004-07-23, 15:21 »
już mam. Jest to samiczka. Chomik Satynowy (chyba) kolorki: Dużo białego, trochę jasnobrązowegom i szczypta czarnego. Przekochana jest. Teraz wszystko obwąchuje i wspina się po prętach klatki. Beautiful hamster :kocham:
Zapisane

Kira

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #98 : 2004-07-24, 14:26 »
to gratulacje odemnie a co do twojego Ellen choma to z wygladu przypomina Dzungara  z pyszczka i  z okrągłosci :)
Mi zasze wydawało sie ze Cambell to podrasa dzungara i tak jest  ;)  a jezeli Mandzurek to cambell to super.... :oops:
Wypozyczylam sobie z bibloteki stara ksiazke o chomikach i byl tam jeszcze chomik STEPOWY??? :shock:  te nazwy juz mi sie mieszaja.... :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chomiczkowo :)
« Odpowiedz #98 : 2004-07-24, 14:26 »

Essey

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #99 : 2004-07-24, 19:03 »
Cytat: My Sis

a co do twojego Ellen choma to z wygladu przypomina Dzungara z pyszczka i z okrągłosci  


Też mi się tak wydaje (i znów się zgadzamy, to już się nudne robi :?) Bardzo ładnego masz chomiczka Ellen. A nie zapytałaś się o rasę jak go kupowałaś :roll: ??
Zapisane

Kira

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #100 : 2004-07-24, 22:14 »
:) no qiesz roznie to bywa z RASOWOŚĆia u mnie w domu handlowym w jednym tera siedza dzungary i robborki i nazywane sa DZUNGARSKIE CHOMIKI :roll:
ale roznice widac..
tak samo moglo byc z Ellen :?
a pozatym jezeli mowimy dzungar to bledu nie robimy :lol:  bo mandzurek(cambell) to odmiana dzungara o specyficznym charakterze... :)
ja mam w swojej malej gromadce Cambelle  perfekcyjnie wrecz oswojone.. ;)  i same chca sieze mna bawić :) zcambelka z azylu tez sobie poradzilami i szubkosie oswoila do noszenia brania na rece :)
Zapisane

Essey

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #101 : 2004-07-25, 10:23 »
No faktycznie. Ja kupuję chomiki (i wszystko inne) zazwyczaj w moim małym osiedlowym sklepiku. A tam to się można sprzedawcę o wszystko zapytać, facet jest nieźle obeznany. W większych sklepach to mogą być problemy. Chociaż nie zawsze. Byłam raz w zoologicznym w Rudzie Śląskiej. Sklep wielki jak stodoła a jaka cudna obsługa. Jakaś babka głaskała myszoskoczki. Facet nosił na rękach czarnego kotka. Wszystko ładnie odremontowane. Zwierzęta w ogromnych klatkach. Cudo :kocham:
Zapisane

maka

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #102 : 2004-07-25, 19:05 »
Mam roborki parke,a przymanmniej tak mi sie wydaje nie moge ich zlapac by rozpoznac płeć,ale po drobnych oględzinach i wywichnieciu oka uwazam,ze to parka.Sa mlodziutkie,wiec pewnie sie przekonam na 100% jak sie cos urodzi.Kochene malenstwa i takie sliczne maciupkie.Po woli je oswajam,choc wiem,ze to trudna sprawa,one sa do patrzenia a nie do tulenia i wlasnie takie chcialam.Kocham je za to,ze sa takie sliczne i maja takie oczka jak wegielki,naprawde sa slodkie.
Kiedys mialam inne chomiczki i lubie wszystkie rasy,dla kazdego cos fajnego...ihihihih.
Zapisane

Kira

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #103 : 2004-07-25, 20:12 »
:) ja mam dwie sistrzyczki Freya i Elda sie zwa i nie umiem ich nawt rozróznic... :oops:  :lol:
ale mako wiesz ze w miocie robborkow jest do7 wyłocznie i czesto piersze 4 mioty sa rosnaco wieksze... :roll:
wiec maluchow moze byc nawt 40 w ciagu ool roku... ;)  mam nadzieje ze jeses przygotowana na ichrozdzielenie  po pierszej ciazy roborki?? ;)
Zapisane

Essey

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #104 : 2004-07-25, 20:16 »
Cytat: Angevelinka

wiec maluchow moze byc nawt 40 w ciagu ool roku


O bosh :shock: !!!!!!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chomiczkowo :)
« Odpowiedz #104 : 2004-07-25, 20:16 »

maka

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #105 : 2004-07-25, 20:54 »
mam nadzieje na zbyt do zaprzyjaznionego sklepu,a jakby co to rozdziele,nie ma rady ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #106 : 2004-07-26, 23:20 »
Mako ale radzila bym juz teraz szukac chetnych  :?  bo kiedy sie narodza to wszedzie bedze pelno i nkt nie bedzie chcial musisz sobiezapewnic odbiorców... ;)
Zapisane

Essey

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #107 : 2004-07-27, 12:58 »
Ale Maka mówiła ze chomiczka nie jest jeszcze w ciąży (chyba że coś przeoczyłam) :roll:
Zapisane

Kira

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #108 : 2004-07-27, 13:11 »
:lol: oj siostrzyczko  :shock:  jezeli jest parka roborkow to bardzo szybko dojrzewają i moga miec male dlatego radze by juz zukała rynku zbytu... :P
A moje chomy dzis poznaja myszy kolczaste i myszy zwykle... :roll:
tylko na odlegolosc... :)
pozatym mam oddac Cathyjej chomiki :lol:
Zapisane

Essey

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #109 : 2004-07-27, 13:14 »
Cytat: Angevelinka

oj siostrzyczko  jezeli jest parka roborkow to bardzo szybko dojrzewają i moga miec male dlatego radze by juz zukała rynku zbytu...  


No chyba że tak :wink:
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #110 : 2004-07-27, 18:57 »
Jeżeli pozwolicie to wypowiem się na temat chomiczków syryjskich. Otóż chomiki te hoduje od wielu lat. Z całą pewnością wiem, że trzymanie dwóch samców jest niebezpieczne dla tego słabszego, ale trzymanie dwóch samic jest dozwolone. Obecnie mam 2 samiczki. Trzymane są w jednej dużej klatce i nie było między nimi konfliktów (nie piszcie, że mogą się zdarzyć, bo to nie pierwsza parka tej rasy chomiczków w moim domu trzymana razem). Obie wychowywały potomstwo razem. Zawsze od reguły są wyjątki dlatego chomiki bywają towarzyskie a nie jak powszechnie się sądzi,że są samotnikami. Podstawą jest tu duża klatka. Objawem tego, że chomiki nie zaakceptowały się po osiągnięciu dojrzałości płciowej są zbudowane osobne gniazda. POZDROWIENIA DLA WAS OD NIUŃKI I KRUSZYNKI (moich chomiczek) :wink:
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Forum Zwierzaki

Chomiczkowo :)
« Odpowiedz #110 : 2004-07-27, 18:57 »

Essey

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #111 : 2004-07-27, 19:55 »
Cytat: malutka

Z całą pewnością wiem, że trzymanie dwóch samców jest niebezpieczne dla tego słabszego, ale trzymanie dwóch samic jest dozwolone.


Ja bym nie zaryzykowała :? ale to twoja sprawa ;)

Dzieki za pozdrowionka i przesyłam od Diany i Niny (moich syryjek) :wink:
Zapisane

Kira

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #112 : 2004-07-27, 23:06 »
Ja nie ryzykuje trzymana  w jednej klatce... one lubia sie na odleblosc w sensie w czsie spacerkow po pokoju... :?
A ttem sa pytania dleczejo ona zjadla siostre :roll:
Malutka byc moze ty masz chomiczki w jednego sklepu i tego samego terminu kupione... i sa jak rodzenstwo  :?  moja punia najstarsza chomiczka wsytkich zapracsza dosiebie do klatki  ale niunka jest jak dla puni jak córka mimo to nie polacze ich bo mlodamogla byzrobic krzywde 3 letniej puni... :?  a tego bym nie przezyla...
z mojch doswiadczen czest po dwuch do 4 miesiecy miedzy samiczkami sie uklada a pozniej sie gryza do smierci jednej.. lub do okaleczenia..

Pinky ma dwie samiczki w róznymwieku i popieram by nieprobowala ich na sile polączyc...moga sie kontaktowc w czasie spacerow ale w reku trzymac  kawal kartonowego papieru by wrazie czego drastycznie nim rozdzielan..ja juz takie akcje w domu kilkanascie razy przezyłam...
Zapisane

Essey

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #113 : 2004-07-28, 07:58 »
Cytat: Angevelinka

Pinky ma dwie samiczki w róznymwieku i popieram by nieprobowala ich na sile polączyc...moga sie kontaktowc w czasie spacerow ale w reku trzymac kawal kartonowego papieru by wrazie czego drastycznie nim rozdzielan..ja juz takie akcje w domu kilkanascie razy przezyłam...


Niepróbowałam i nie spróbuję ich połączyć :roll:
Zapisane

maka

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #114 : 2004-07-28, 09:19 »
narazie nie wiem czy jest w ciazy,chyba jeszcze za mala jest.......... :oops:

ale mam pytanie:...chcialabym mic myszki kolczaste....czy ktos tu je hoduje i moglby mnie oswiecic?
Zapisane

Essey

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #115 : 2004-07-28, 09:20 »
eee...to raczej nie w chomiczkowie :roll: no chyba że Ange wie ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #116 : 2004-07-28, 17:37 »
Cytat: maka
narazie nie wiem czy jest w ciazy,chyba jeszcze za mala jest.......... :oops:

ale mam pytanie:...chcialabym mic myszki kolczaste....czy ktos tu je hoduje i moglby mnie oswiecic?

 czy za mloda to bym polemizowała a ile ma to powiem ci jakie szanse sa.... :wink:
Kolczaste mam ...od wczoraj i to trzy samczyki .... a i to na tym dziale gdzie s walesa sie moj temat dot kolczastych?? co nalezy wiedziec o kolczastych.... :)
 aj przygarnelam 5 dzungarów  w czego dwa starsze a 3 mlodziudkie nie mialay miesiaca... po tygodniu mloda samiczka urodzila mlode :shock:
Zapisane

Essey

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #117 : 2004-07-28, 17:45 »
Eee... może wrócimy do tematu, bo w sprawach myszek jestem ciemna :oops: , tylko co tu jeszcze pisać o chomiczkach :roll: ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chomiczkowo :)
« Odpowiedz #117 : 2004-07-28, 17:45 »

Kira

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #118 : 2004-07-28, 17:54 »
;)  U nie  teraz syryjki łaza pod nogami i sie  gonia.. i musze samiczki oddzielnie trzymac a samce oddzielnie za  15 minut Zbieram syryjki i na goddzinke wypuszczam dzungary a pozniej cambelle a  roborkom robie plac zabaw  w akwarium... :wink:
chustawka  :) chyba bedzie najbardziej oblegana... :)
a o reszn=cie nic nie mowie bo to nie tebn temat... :lol:
Zapisane

Essey

  • Gość
Chomiczkowo :)
« Odpowiedź #119 : 2004-07-28, 18:12 »
Moje dziewczynyn jeszcze śpią. Dziś pierwszy sukces. Wzięłam Ninę na ręce (jest u mnie 5 dni :shock: ) Nawet grzecznie siedziała i nie gryzła ;) Szybko ją oswoję :wink:
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 55   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.109 sekund z 27 zapytaniami.