Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: dlaczego pieski merdaja ogonkami??  (Przeczytany 1462 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

koszmarek

  • Gość
dlaczego pieski merdaja ogonkami??
« : 2004-07-19, 14:43 »
taki temat troche dla relaksu :-)
tak mi ostatnio wpadlo do glowy: czemu psy merdaja ogonkiem i kreca kuperkiem? i tp w sumie tylko na widok ludzi !!
na widok psow np. szczekaja, chca sie bawic ale nie za bardzo objawia sie to machaniem ogonem...
dziwne, ze wszystkie maja jakos to zakodowane, niezaleznie od rasy... jakos sam przychodzi ;)
co o tym myslicie??   :papa:
Zapisane

Nicka

  • Gość
dlaczego pieski merdaja ogonkami??
« Odpowiedź #1 : 2004-07-19, 14:57 »
Moja sunia, i na widok psow, i na widok ludzi merda ogonkiem... No to chyba dlatego, że się cieszą.... niektóre pieski na widok obcych tak samo, jak i na widok właścicieli, a inne tylko na widok właścicieli... to zalezy od przyjaznego nastawienia pieska ;) No nie? Heh... i jak sie ciesza, albo jak o cos baardzo prosza i probuja być milutkie :P
Zapisane

d ela

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 676
dlaczego pieski merdaja ogonkami??
« Odpowiedź #2 : 2004-07-19, 15:03 »
mój pies na widok ludzi "macha" ogonkiem i kręci kuperkiem (mam boksera), ale na widok psów raczej jego radość objawia się w inny sposób: nie kręci kuprem tylko podskakuje radośnie, biega i zachęca do zabawy
Zapisane
pozdrawiają: ela & Max & Wiktor

Forum Zwierzaki

dlaczego pieski merdaja ogonkami??
« Odpowiedz #2 : 2004-07-19, 15:03 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
dlaczego pieski merdaja ogonkami??
« Odpowiedź #3 : 2004-07-19, 15:04 »
a moja sieostra kiedyś wyczytała w jakiejś gazecie że jak  psy merdają ogonami tzn. że się z nas śmieją :lol:
a ja uważam że się cieszą i sama  nieraz do swego mówię: co się cieszysz!
Zapisane

whiper

  • Gość
dlaczego pieski merdaja ogonkami??
« Odpowiedź #4 : 2004-07-19, 15:09 »
hihi, torche to nie tak.
Nie chce mi sie tutaj pisac o merdaniu, bo mnie juz palszuki boją, ale odsyłam do pierwszego numeru "Dog Observer"   ;)
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Re: dlaczego pieski merdaja ogonkami??
« Odpowiedź #5 : 2004-07-19, 15:55 »
Cytat: koszmarek

tak mi ostatnio wpadlo do glowy: czemu psy merdaja ogonkiem i kreca kuperkiem?

Bo się cieszą :mrblue:
Zapisane
-

koszmarek

  • Gość
dlaczego pieski merdaja ogonkami??
« Odpowiedź #6 : 2004-07-19, 16:47 »
Cytat: d ela
mój pies na widok ludzi "macha" ogonkiem i kręci kuperkiem (mam boksera), ale na widok psów raczej jego radość objawia się w inny sposób: nie kręci kuprem tylko podskakuje radośnie, biega i zachęca do zabawy

ja sie z tym zgadzam, tez mam boksera i zachowuje sie tak samo jak to d ela opisala ...
wiec to nie jest taka sama radosc  :?:
no ale fajnie ze podejmujecie ten temat - fajnie jak sie psiaki ciesza
kolega, ktory od miesiaca ma psiaka stwierdzil, ze choc on sie cieszy jak on wraca z pracy do domu - no i cos w tym jest :D
Zapisane

Elfi

  • Gość
dlaczego pieski merdaja ogonkami??
« Odpowiedź #7 : 2004-07-19, 18:25 »
Psy machają ogonem, bo jest to ich "mowa" ciała.
W ten sposób okazuja swoja radość, ale jest też inny sposób merdania, kiedy okazuja swoją postawe dominacji (ogon napiety).
Zapisane

*_=Aniutek=_*

  • Gość
dlaczego pieski merdaja ogonkami??
« Odpowiedź #8 : 2004-07-19, 18:56 »
Moj pies zawsze i wszedzie macha ogonem!!!! :P :P :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

dlaczego pieski merdaja ogonkami??
« Odpowiedz #8 : 2004-07-19, 18:56 »

Dalmafreciak

  • Gość
dlaczego pieski merdaja ogonkami??
« Odpowiedź #9 : 2004-07-19, 19:01 »
Ogon sam w sobie służy to wyrażania psich emocji. ;)
Przykład podała Elfi, napięty ogon, może być też podkulony, u psa, który się boi etc.
A merdający ogonek to radość! :D
Jest takie świetne powiedzenie :

Uśmiech psa znajduje się w jego ogonie :wink:

I to traktujmy jako odpowiedź na to pytanie. ;)

Dalma
Zapisane

Czanga

  • Gość
dlaczego pieski merdaja ogonkami??
« Odpowiedź #10 : 2004-07-19, 20:54 »
warto wspomniec o jeszcze jednej funkcji machania ogonem.Kazdy pies ma indywidualny zapach,wydzielany przez gruczoly znajdujace sie blisko odbytu.Ruchy ogona powoduja uciskanie tych gruczolow i tym samym zwiekszenie wydzielania substancji zapachowych ( niewuczuwalnych dla nosa ludzkiego) u psow ta won ma kolosalne znaczenie.....
Zapisane

Elfi

  • Gość
dlaczego pieski merdaja ogonkami??
« Odpowiedź #11 : 2004-07-19, 20:56 »
Czasami szkoda, że mój Elfi ma ciety ogonek :cry:  bo ileż radości byloby wiecej ;)
Zapisane

koszmarek

  • Gość
dlaczego pieski merdaja ogonkami??
« Odpowiedź #12 : 2004-07-19, 22:32 »
nie myslalam, ze wywolam az tak "naukowa" dyskusje
a chodzilo mi tylko o merdanie ogonkiem :)
ale fajnych rzeczy mozna sie od Was dowiedziec :D
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
dlaczego pieski merdaja ogonkami??
« Odpowiedź #13 : 2004-07-20, 10:33 »
koszmarek
:)
Tak psy się cieszą gdy machają ogonem. Ale są różne "metody". Gdy niesamowicie sie cieszą to tak się zniżają i machają i w lewo i w prawo ogonem oraz całą dupką i bardzo częśto uszy mają podkulone i się śmieją :)
Gdy się naśmiewają lub leżą na tapczanie i widzą, ze własciciel sie zbliza to delikatnie machają ogonem :)
Na widok psów Arika macha entuzjastycznie ale również czasem szczeka. U niektórych psów (między innymi u Ariki tez) występuje taka rzecz, ze jak się troche boją a troche cieszą to właśnie machają ogonem i szczekają. Szczekają bo myślą, ze dodająć sobie igoru, tamten pies sie mnie boi.

Czanga powiedziała wielką prawdę. Tak to racja. I czasem te zapachy sygnalizują psu, ze suczka w jego pobliżu chętnie zgadza się na kopulację, a czasem to normalny zapach i psiaki wiedzą, ze np. w pobliżu jest inny psiak :)
Zapisane

darek

  • Gość
Cześć
« Odpowiedź #14 : 2004-07-29, 13:44 »
Może już zostało to napisane ale nie przeczytałem całego tematu.
To dużo zależy od sytuacji.Jeżeli pies sie czołga,pisczy i siusia,to machający ogon jest"flagą pokoju".Pies bedzie machał ogonem kiedy sie złościmy,kiedy na niego krzyczymy,żeby rozładować sytuacje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cześć
« Odpowiedz #14 : 2004-07-29, 13:44 »

malwa

  • Gość
dlaczego pieski merdaja ogonkami??
« Odpowiedź #15 : 2004-07-29, 16:05 »
Ciesza sie na widok osob lub zwierzatek, ktore lubia!!! Moja sunia tak mach ogonkiem, ze cala sie rusza i nie moze biegac kiedy sie cieszy!!!!! ;)
Zapisane

Kat&Seja

  • Gość
dlaczego pieski merdaja ogonkami??
« Odpowiedź #16 : 2004-07-29, 19:09 »
A moja macha ogonkiem tylko na ludzi...na pieski nigdy...jak je widzi to się cieszy w inny sposob...od razu zaprasza do zabawy.A gdy nas widzi to doslownie caaałym kuperkiem kręci z ogonkiem wlacznie ..ja to nazywam 'taniec dupencji"..kładąc uszka po sobie i machajac lebkiem. Starsznie to pocieszne..
Zapisane

BETA

  • Gość
dlaczego pieski merdaja ogonkami??
« Odpowiedź #17 : 2004-07-30, 15:45 »
Merdanie ogonem ma wyrażać ich radość  :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.105 sekund z 27 zapytaniami.