Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: czy?  (Przeczytany 2567 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
czy?
« : 2004-08-23, 11:40 »
czy można da psa dawać do jedznia taką kiełbasę dla psa?- (nazywa się to po prostu karma dla psa) z zakładów mięsnych
myślałam że może dodać do tego jakiś warzyw, oleju i ewentualnie ryżu i co złe by było?
Zapisane

Eli

  • Gość
czy?
« Odpowiedź #1 : 2004-08-23, 11:51 »
możesz mu dać albo samą tą kiełbaske albo pomieszać z czyms, to bez roznicy
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
czy?
« Odpowiedź #2 : 2004-08-23, 11:53 »
zawsze dawałam mu samą, ale z warzywami byłoby raczej zdrowiej , ale chodzi mi o to czy to się nadaje do jedzenia czy to jest takie pedigree
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy?
« Odpowiedz #2 : 2004-08-23, 11:53 »

Tequilka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 387
czy?
« Odpowiedź #3 : 2004-08-23, 12:37 »
też sie nad tym zastanawiam czy to jest dobre
Zapisane
Marta & Tequilka & Zulinka
"...Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć..."

Weronyka

  • Gość
czy?
« Odpowiedź #4 : 2004-08-23, 13:33 »
Taka kiełbasa nie jest dobra. Masarze dają do niej przyprawy i składa się z odpadów z różnych rodzaji mięsa typu : wieprzowe płuca, serca, skóry i inne świństwa. Niepolecam karmić tym już lepiej kupić mięso i samemu ugotować lub karmić puszką dobrej firmy czy suchym. Te kiełbasy sa bardzo tanie i jak wiadomo za taką cenę nie ma co liczyć na dobrą karme.
Z avataru wnioskuje, że masz małego psa więc koszt jego wyżywienia jest niewielki, proponuje Ci o ile pies je suchą karme, to kup mu np. Friskis jest to sucha karma produkowana przez Purine, 3 kg kosztują ok 20zł więc Twojemu psu starczy na długo. Purina produkuje dobrą karme i spokojnie możesz nią karmić psa.
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
czy?
« Odpowiedź #5 : 2004-08-23, 13:59 »
To niestety jest coś takiego jak Pedigree..
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
czy?
« Odpowiedź #6 : 2004-08-23, 15:52 »
mój psiak po takiej kiełbasie miał przez 2 tygodnie rozwolnienie  :?  lepiej samemu kupić jakichś podrobów, do tego czyste mięsko, warzywa, jakiś uzupełniacz (ryż, makaron)  :) możesz dodawać również łyżeczkę siemienia (siemia?) lnianego - dobre na sierść, no i od czasu do czasu jakieś kości, najlepiej wołowe, możesz też dawać serek biały (np. z miodem - pycha :D albo z żółtkiem jaja)
pełnowartościowe żarło dla psa :) robisz sama - masz pewność że świeże, no i wiesz na pewno co tam jest...
a friskis z puriny też ma chyba duzo konserwantów i nie jest najlepsze  :?
Zapisane

NaNcY

  • Gość
czy?
« Odpowiedź #7 : 2004-08-23, 16:10 »
friskis to coś takiego jak pedigree i inne świństwa :?
Zapisane

Moniaa

  • Gość
czy?
« Odpowiedź #8 : 2004-08-23, 16:28 »
Niestety takie kielbasy nie sa dobre.
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy?
« Odpowiedz #8 : 2004-08-23, 16:28 »

Flaś

  • Gość
czy?
« Odpowiedź #9 : 2004-08-23, 17:10 »
Taka kielbasa jest wlasciwie jak puszka - jedno i to samo gówno :?

A co do karm to lepiej nie Frieskies ( czy jak to sie tam pisze ). Juz lepiej np Boscha, chociaz jest drozszy ... 40zl za 3 kg ...  :?
Zapisane

Nicka

  • Gość
czy?
« Odpowiedź #10 : 2004-08-23, 17:27 »
no niestety..... ale ja polecam coś w stylu takich "ludzkich" paruwek cielęcych albo "Morlinek", czy coś w tym rodzaju..... ;)
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
czy?
« Odpowiedź #11 : 2004-08-23, 17:31 »
Ja daje psu tą kiełbaskę tylko czasami. Zazwyczaj dostaje wątróbkę lub nerki + kasza  + warzywka
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Nicka

  • Gość
czy?
« Odpowiedź #12 : 2004-08-23, 17:33 »
no dokładnie, tak chyba najlepiej  najzdrowiej i najpewniej ;)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
czy?
« Odpowiedź #13 : 2004-08-23, 18:01 »
ludzkie parówki dla psa, no naprawdę genialnie :roll:. Wiecie ile to ma przypraw, konserwantów? Czy musicie w ogóle faszerować psa takimi ściśniętymi świństwami :roll:?
Zapisane

Agatra

  • Gość
czy?
« Odpowiedź #14 : 2004-08-23, 18:39 »
Norris zgadzam sie z Tobą. Mój Cook zżera mięsko mielone w domu do tego kaszka i warzywa. Bardzo mu to smakuje (zresztą co beaglom nie smakuje) i w dodatku ładnie wyszczuplał i stał sie taki mniej ociężały ;P
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy?
« Odpowiedz #14 : 2004-08-23, 18:39 »

Elfi

  • Gość
czy?
« Odpowiedź #15 : 2004-08-23, 19:03 »
ja raczej swojego pieska nie karmilabym taka kielbasą, można sobie wyobrazic jakie świństwa w niej sa i do tego nieświeże
Zapisane

Roxette

  • Gość
czy?
« Odpowiedź #16 : 2004-08-23, 20:25 »
Mój pies dzisiaj zjadł pszenicę gotowaną z kaszą gryczaną i z gotowanym w kawałeczkach indykiem :wink: Smakowało mu oczywiście jak mnie lodziki :P  :lol:  :wink: Ale zobaczymy czy nie będzie miał jutro rozwolnienia :P  :roll:
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
czy?
« Odpowiedź #17 : 2004-08-23, 20:41 »
Moja suńka raz to dostała, ale ta kiełbasa nie wzbudziła raczej mojego zaufania.. ;)
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
czy?
« Odpowiedź #18 : 2004-08-24, 15:55 »
mój już się przyzwyczaił do jedzenia  tej karmy nigdy nie było z nią kłopotów, ale postaram się przestawić na co innego tylko ciekawi mnie skad wiecie że do tej karmy dodają przypraw?

a jeżeli jakieś mięsko to np. schab czy coś innego?
i czy można smażone jedzonka dla psa bo mam zamiar dzisiaj usamżyć mu wątróbki bo gotowanej nie tknie
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
czy?
« Odpowiedź #19 : 2004-08-24, 16:30 »
skąd wiemy że dodają przypraw? A przyjrzyj się jej uważnie, czy widzisz tam jednokolorowe, czyste, zmielone mięsko? Nie sądzę. Chociażby dlatego ;). Poza tym wiele psów nie zjadłoby czystego, nie przyprawionego niczym, zmielonego mięsa itp. produktów. A producenci jakoś muszą zarabiać. Nie mówiąc już o innych produktach które się tam znajdują, by koszty produkcji obniżyć do minimum...

jakie mięso dawać? Praktycznie każde, choć np. wieprzowina musi być przed podaniem dobrze wygotowana. Drób, wołowina, jagnięcina...

smażonych potraw unikałabym najbardziej jak się tylko da. Nie są ani trochę zdrowe, wręcz przeciwnie, a jeśli pies to zje, to tylko z powodu dodanych tam przypraw (psy lubią różnego rodzaju przyprawy). Troszkę przyprawić możesz też gotowane i wyjdzie na to samo, a o wiele zdrowiej.
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
czy?
« Odpowiedź #20 : 2004-08-24, 16:38 »
no to będę gotować, ale myślałam że nie robi to zbytnio różnicy, ale się myliłam dzięki noriis za uświadomienie
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy?
« Odpowiedz #20 : 2004-08-24, 16:38 »

Tequilka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 387
czy?
« Odpowiedź #21 : 2004-08-24, 17:22 »
ciesze sie że ten temat został poruszony, bo miałam zamiar kupić i fać Tequilce, ale skoro odradzacie to zostane przy gotowaniu :)
Zapisane
Marta & Tequilka & Zulinka
"...Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć..."

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
czy?
« Odpowiedź #22 : 2004-08-24, 21:30 »
wyjątkowo zjadł tą wątróbkę gotowaną bo nigdy wcześniej nie chciał jeść
Zapisane

anneri

  • Gość
czy?
« Odpowiedź #23 : 2004-08-24, 21:33 »
Cytuj

mój psiak po takiej kiełbasie miał przez 2 tygodnie rozwolnienie  


Podawalas mu ja tak dlugo czy po JEDNYM posilku z tej kielbasy? To nie jest normalne ani tez prawdopodobne!! Nie poszalas do weta?
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
czy?
« Odpowiedź #24 : 2004-08-26, 12:48 »
a jeszcze co jest lepsze ryż czy makaron?
ugotowałam dzisiaj dla swego podgardle 0,5 kg przedzieliłam na 3 porcje) ale z tego co wyczytałam w temacie "co do żarcia" to wywnioskowałam że trochę za dużo i wogle tak na oko dla mnie to jakoś za dużo tego mi wyszło i nie zjadł wszystkiego
a no i jeszcze czy podgradle się nadaje bo właśnie to mu kupiłam, a świntuch ryż wypluwał na podłogę ale trochę go zjadł więc dl amnie lepszym rozwiązaniem byłyby makarony
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
czy?
« Odpowiedź #25 : 2004-08-26, 14:49 »
zdecydowanie ryż jest lepszy niż makaron. Zarówno makaron, jak i ziemniaki spełniają tylko rolę "zapychacza", a ryż oprócz tego jest bardzo zdrowy i lekkostrawny.

podgardle może być, ale ugotowane.
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
czy?
« Odpowiedź #26 : 2004-08-26, 14:53 »
no ale co mam zrobić jak on nie chce ryżu jeść na siłę mu przecież nie wepchnę:(
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
czy?
« Odpowiedź #27 : 2004-08-26, 15:01 »
są dwie możliwości. Albo nie patrz na to, że nie chce jeść i po kilku minutach zabieraj mu miskę - w końcu nauczy się że nie ma co marudzić, tylko jeść co dają, bo inaczej będzie głodny. Albo daj mu makaron... on nie jest niezdrowy, tylko po prostu oprócz tego, że zapycha psa, nie spełnia już żadnej innej roli, nie ma żadnych witamin ani nic w tym stylu, jest "typowym zapychaczem".
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy?
« Odpowiedz #27 : 2004-08-26, 15:01 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
czy?
« Odpowiedź #28 : 2004-08-26, 15:03 »
to może n apoczątku spróbuję zabierać mu miskę a jak nie bardzo będzie skutkować to będę dawać makaron, chociaż tak dziwnie michę zabierac dla psa
ale jak zabiorę to po ilu min/ godzinach oddać mu ją
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
czy?
« Odpowiedź #29 : 2004-08-26, 15:42 »
dziwne? Normalna metoda, bardzo popularna i jak najbardziej normalna, nie rozumiem co w tym dziwnego?

Cytuj
ale jak zabiorę to po ilu min/ godzinach oddać mu ją

w ogóle nie oddawać, do następnego posiłku! W tym cały sens, myślisz, że jakby miał po godzinie dostać ten posiłek znowu, to by się czegoś nauczył? Jak nie chce jeść, to jedzenie przepada, więc trzeba "robić zapasy", póki jest, choćby wcale nie był głodny. Jedzenie służy do tego, by je jeść, a nie do tego, by się psuło ;).
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.111 sekund z 28 zapytaniami.